Story Cheick Tiote Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia

LB paraqet historinë e plotë të Bullit të vonë të Bullit më të njohur nga Pseudonimi; 'Mr T'. Stili ynë i fëmijërisë së Cheick Tiote plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij. Le të fillojmë.

Story Cheick Tiote Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia -Vitet e hershme

Foto e Fëmijërisë Cheick Tiote

Late Cheick Ismael Tioté ka lindur në 21 Qershor 1986 në Yamoussoukro, kryeqytetin e Bregun e Fildishtë nga prindërit e tij, Late Mr dhe Mrs Toite. Ai ishte i bindur në një qytet të Shanty-it, të goditur nga varfëria, në Yamoussoukro. Ai pretendonte se kjo ishte ajo që ai besonte se e bëri atë të fortë.

Ai u rrit nga buza e një trazire të përgjakshme që shkatërroi fshatin e tij dhe çoi në vdekjen e prindit të tij.

Pas vdekjes së prindërve të tij, Tiote u detyrua të shkonte në qytetin e Abidjanit i cili konsiderohej si një qytet i sigurt. Ai e pranonte se ishte qyteti që e çoi atë në futboll.

Ai filloi të luajë zbathur futbollit në rrugë në moshën e 10, që nuk zotëron një palë çizme dhe ndonjëherë duke përdorur pantofla derisa ai ishte 15.

Story Cheick Tiote Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia -Vdekja e Tij

Të hënën pasdite, qershor 5, 2017 gjithë vëllazërimi i futbollit u hodh në tronditje të thellë dhe zi pas vdekjes së parakohshme të Bregut të Fildishtë dhe ish yllit të Newcastle United, Cheick Tiote. Raporti arrin LifeBogger.com shpjegon se me përvojë Cheick Tiote vdiq në moshën 30 pasi u rrëzua në trajnim me klubin e tij Beijing Enterprises. Mjerisht, ai u tha të priste një fëmijë të ri mezi pak ditë pas vdekjes së tij, por ai ka kaluar dhe ka lënë tre fëmijë para vdekjes së tij.

Story Cheick Tiote Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia -Duke besuar mjekët magjistare për të kuruar plagët e tij

Shumë pyetje janë ngritur që nga dëgjimi i vdekjes së tij. Ashtu si ... Çfarë vriste Cheick Tiote? ..

Ka pasur raporte që shpjegojnë se si Mjekët magjistarë vranë Cheick Tiote. Ju mund të habiteni nëse nuk dini asgjë rreth historisë së tij me ta.

Është e rëndësishme të theksohet se mesfushori mbrojtës i pamëshirshëm ka një zakon të besimit të magjistarëve për të kuruar plagët e tij të futbollit. Ai pretendoi se mjekët magjistarë e kishin shëruar një herë kur ai luftonte me lëngun në gjurin e tij të djathtë që shkaktoi dhimbje dhe kufizonte lëvizjen e tij. Në atë kohë në Newcastle, Tiote u përdor duke marrë leje nga pronari i Magpies, Mike Ashley, për t'u kthyer në Bregun e Fildishtë për të parë witchdoctors e tij.

Story Cheick Tiote Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta familjare

Tioté vjen nga një familje e devotshme muslimane. Në një intervistë me Newcastle Kronika e mbrëmjes, Tioté tha se kishte nëntë vëllezër e motra. Duke u rritur në Abdijan, ai braktisi studimet e tij në një moshë të re, duke deklaruar se,

Ku Tixhi Cheick u rrit

"Futbolli gjithmonë ka qenë gjëja më e madhe për mua. Duke u rritur në qytetin më të keq të Shantyt të Abdijan, e dija atë që dëshiroja të bëja dhe sigurova se kjo do të ishte jeta ime. Por unë punova dhe punova dhe punova për të dhe kjo është për shkak të asaj pune të vështirë që unë kam arritur ta bëj ".

Ai mbështet pesë vëllezërit dhe tre motrat e tij me paratë që ai dikur fitoi nga futbolli.

Story Cheick Tiote Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Ai ka dy fëmijë me gruan e tij të parë, Madah. Ata jetonin në një rezidencë £ 1.5million në Ponteland pranë Newcastle.

Më 29 Shtator 2014, u raportua nga Kronikë e Newcastle se Tioté ishte martuar me një grua të dytë, Laeticia Doukrou, në kryeqytetin e Breg Fildishit, Abixhan.

Martesa kishte ndodhur para fillimit të sezoni. Agjentja e tij Jean Musampa, konfirmoi martesën me gazetën lokale, duke thënë "Mund të them se ai u martua dhe se është martesa e tij e dytë".

Dielli njoftoi se gruaja e parë ishte 'e rehatshme në fillim' me të duke u martuar, por më vonë vendosi ta quante marrëdhënien sepse ajo pohoi në fjalët e saj "Ai shkoi për të takuar nënën time dhe i shpjegoi asaj se pse ai ka nevojë për të marrë një grua shtesë. Ai më përdori si një leckë. Ai është një derr '.

Pak kohë më pas, u raportua se ai përfundoi gjërat me zonjën e tij të quajtur Nikki me të cilët lindi një fëmijë për atë që ai e quan Raphael.

Kur u kritikua për të pasur gratë 2 dhe një mësuese, ish mesfushori i Newcastle Cheick Tiote ishte i shpejtë për të mbrojtur stilin e tij të jetesës duke pretenduar se "Nuk ka asgjë të pazakontë për të pasur dy gra dhe një mësuese".

Story Cheick Tiote Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia -Pothuajse shkoi në burg

Në tetor, 2013 Tiote ishte me fat për të shmangur burgun pasi kishte pranuar të posedonte licencë të rreme dhe duke pirë gjithashtu.

Ai iu dha një dënim me kusht shtatë mujor dhe orët e 180 të punës së papaguar të komunitetit. Gjyqtari James Goss tha se Tiote, 27, e shmangu burgun vetëm sepse ai u deklarua fajtor.

Gjykatësi e la atë duke thënë: "Unë nuk kam asnjë dyshim se, duke përdorur talentin tuaj të konsiderueshëm, do të jeni në gjendje të ndihmoni të tjerët në komunitet duke i inkurajuar ata dhe duke i kaluar aftësitë tuaja në këtë mënyrë.

Story Cheick Tiote Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia -Pronësia e bizneseve të modës në Nigeri

Në shkurt 2014, Tioté nisi seri të linjës së modës për meshkuj, të cilën ai e quajti TIC, me projektuesin Yusuf Abubakar, një nigerian i cili e arriti atë për të.

Sipas Akubakar; "Tiote është një djalë me të vërtetë i bukur dhe poshtë në tokë. Kur e takova unë isha me të vërtetë i goditur me yll, por ai ishte me të vërtetë miqësor. Ai shpesh më quan shef edhe ti punoj nën të. E gjej duke punuar për të pabesueshme. Ai merr në konsideratë atë që them dhe funksionon mirë. "

Story Cheick Tiote Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia -Karriera në Përmbledhje

Ai filloi karrierën e tij me ekipin e ligës së vogël të Ivorianes FC Bibo. Në 2005, ai u regjistrua nga klubi belg Anderlecht, pas së cilës ai bëri debutimin e tij për Anderlecht në një ndeshje të Kupës së Belgjikës, të cilën e humbën Geelin. Në sezonin 2007-08 ai luajti me kredi për Roda JC që të bashkohet me Ex-FC Bibo dhe sekuestrën e ekipit ndërkombëtar të Feyenoord-it Sekou Cissé. Në 2 tetor 2008 Cheick Tioté nënshkroi për ligën holandeze Eredivisie ligë FC Twente për një tarifë të raportuar të jetë rreth € 750,000. Ai fitoi titullin holandez në sezonin 2009 / 10 dhe gjithashtu luajti në Ligën e Evropës dhe Ligën e Kampionëve. Tioté u bashkua me Anglinë Premier League anë Newcastle United në 26 gusht 2010 për një tarifë prej £ 3.5 milion.

Story Cheick Tiote Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia -Renditjet e LifeBogger

Ne paraqesim një renditje të të ndjerit Timothy Tiote.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu