Cesc Fabregas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Cesc Fabregas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një Mastero në Mesfushë Futbolli i cili njihet më shumë me Nofkën 'Cescy' Historia jonë e fëmijërisë Cesc Fabregas Plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju detaje të plota të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Analiza e Legjendës së ish-Arsenalit dhe Chelsea përfshin historinë e tij të Jetës para Famës, Jetës Familjare dhe shumë fakteve pak të njohura OFF dhe ON-pitch rreth tij. Le të fillojmë;

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Marc-Andre ter Stegen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Historia e Fëmijërisë Cesc Fabregas - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Francesc "Cesc" Fàbregas Soler lindi më 4 maj 1987, në qytetin port të Spanjës, Arenys de Mar. Ai erdhi nga një prejardhje modeste.

Nëna e tij, Nuria, punoi si furnizues ushqimesh për një kohë para se ajo më vonë të zotëronte kompaninë e saj të pastiçerisë. Babai i tij, Francesc Fàbregas Sr., e mbajti familjen e tij të ushqyer duke punuar së pari si punëtor ndërtimi përpara se të kishte një kompani pronash.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Samuel Umtiti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Cesc Fabregas i përket sfondit të bardhë etnik të Katalonjës me një shenjë të zodiakut Demi. Cesc Fabregas gjatë ditëve të tij rinore jetonte në një lagje ku lufta me dema dhe gjuetia e kërpudhave ishte rendi i ditës.

Ai bëri një jetë adoleshente zhgënjyese për shkak të divorcit të prindërve të tij. Këtë nuk e ndalove të bëhej një yll i klasit botëror të futbollit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Nuno Tavares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Jeta familjare Cesc Fabregas:

Cesc Fabregas dhe babai (Francesc Fàbregas Sr.)
Cesc Fabregas dhe babai (Francesc Fàbregas Sr.)

Babai i tij, Francesc Fàbregas Sr. nuk ishte tip super i pasur. Ai filloi jetën si një punëtor ndërtimi i pakualifikuar që kontribuoi në ndërtimin fizik të Katalonjës së sotme moderne të njohur si Barcelona.  

Ai ishte gjithmonë personi i parë që shpërtheu një kuti veglash në ndërtim, të cilën ai përdori para për t'u kujdesur për familjen dhe për të dërguar Fabregasin e vogël në akademinë e tij të futbollit. Në një intervistë të fundit, Francesc Fàbregas Sr. deklaroi shumë për fillimin e tij të hershëm të jetës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gary Cahill Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sipas fjalëve të tij.'Si një punëtor i pakualifikuar, unë fillova jetën me të gjitha vendet e punës edhe pse ato vijnë me kushte unike të punës duke filluar nga ngarkimi dhe shkarkimi i thjeshtë deri në lartësitë sfiduese, ose ekspozimi ndaj materialeve të rrezikshme.

Si punëtor ndërtimi, isha i përgatitur për gjithçka! Kështu që për sa kohë mund të paguaja tarifat e djalit tim në akademinë e tij të futbollit dhe të ushqeja familjen time. U sigurova që djali im të mos përfundonte si unë '. 

Francesc Fàbregas Sr aktualisht zotëron dhe administron ndërmarrjet e tij të pronave, të gjitha falë djalit të tij Cesc Fabregas për paratë e siguruara për fillimin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sidoqoftë, është me vend të theksohet se Soccer ishte gjithashtu një pjesë e madhe e jetës së Francesc Fàbregas Sr.

Ai dikur ka luajtur futboll edhe pasi lindi djali i tij, dhe kur erdhi koha që i riu Fàbregas të merrte fushë, ishte babai i tij që shërbeu si trajneri i tij i parë.

Cesc Fabregas dhe Nena (Nuria Soler).
Cesc Fabregas dhe Nena (Nuria Soler).

Ndërsa babai i tij u përball me punën e tij në ndërtim, nëna e tij, Nuria Soler, punoi si furnizues ushqimesh për stadiumin FC Barcelona për një periudhë të gjatë kohore.

Ajo ishte ndër më të mirat në Camp Nou e cila rregullon shpërndarjen, përgatitjen dhe prezantimin e ushqimit për tifozët e futbollit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Myron Boadu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ishte djali i saj Cesc, mbajtësi i familjes që plotësoi ëndrrën e saj për të lënë linjën e hotelierisë për të zotëruar kompaninë e saj të pastiçerisë.

Sot, kompania e saj e ëmbëlsirave me qendër në Barcelonë prodhon të gjitha llojet e produkteve të pjekura të bëra nga përbërës të tillë si mielli, sheqeri, qumështi, gjalpi, shkurtimi, pluhuri pjekës dhe vezët.

Nuria Soler e do djalin e saj deri në palcë. Të dy janë ende të pandashëm. Në një intervistë të fundit, ajo një herë ka thënë ..

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

'Ndoshta, fati dhe fati mund t'i kishin dhënë Cesc-it një prind më të pasur se unë dhe babai i tij. Por asgjë, nuk mund të na kishte dhënë një djalë më të mirë se ai.

Ne e duam djalin tonë, ai është gjëja më e mirë që ka ndodhur ndonjëherë në jetën tonë. Zonja Soler është ndarë nga burri i saj dhe po jeton me një partner të ri.

SISTER:

Cesc Fabregas ka një motër më të vogël me emrin Carlota Fabregas. Ata janë të dy shokë të mirë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Antonio Conte Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Cesc Fabregas dhe Motra (Carlota Fabregas).
Cesc Fabregas dhe Motra (Carlota Fabregas).

Ajo u vendos me nënën e saj, Nuria Soler dhe të dy menaxhuan kompaninë e pastiçerisë pas divorcit me Francesc Fàbregas Sr.

Biografia e Cesc Fabregas - Fjalët për Futbollistin më të Bukur në Botë:

Së pari, është e denjë të pohojmë se Cesc është jashtëzakonisht i pashëm dhe ka një personalitet simpatik.

Ti, si djalë, ai nuk i tërhoqi të gjitha vajzat. Pastaj ai ishte i dobët dhe mollëzat e tij nuk i dhanë atij pamjen e bukur të përsosur. Ai u bë burri ëndërr i shumë tifozëve të reja femra në të njëzetat.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë së Fredi Ljungberg Faktet e Biografisë së Untold

Sot, faqet e tij janë të gdhendura si një statujë Michelangelo e gdhendur në mënyrë të imët. Hunda e tij është krejtësisht simetrike. Buzët e tij janë të bukura të ndërtuara: lloji që përfundon me një buzëqeshje të bukur në qoshet. Rrezet e diellit nxjerrin në pah gërmimet në faqet dhe mjekrën e tij.

Pretendent për Futbollistin më të Bukur në Botë.
Pretendent për Futbollistin më të Bukur në Botë.

Buzët e tij janë si manaferrat e ëmbla dhe kolonja e tij është aq e fortë sa hëna e mesnatës. Sytë e tij janë të ndritshëm dhe të guximshëm.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë së Fredi Ljungberg Faktet e Biografisë së Untold

Korniza e tij është aq e fortë dhe e përsosur sa duhet, ndërsa speci i djersës zbret në prerjet e barkut. Flokët e tij janë si dallgët e thella që çdo vajzë nuk do të kishte mendje t'i hipte.

Nuk është çudi që shumë zonja do të parashikonin që prekja e tij do të ishte e butë dhe e butë, e fortë dhe joshëse.

Jeta Teenage Love:

Cesc Fabregas dhe ish-të dashurën e tij Carla Garcia ra në dashuri si adoleshentë në Spanjën e tyre të lindjes. Ata u bënë çift kur 16-vjeçari Cesc u nënshkrua nga Arsenal nga Barcelona.

E dashura e fëmijërisë Cesc Fabregas (Carla Garcia).
E dashura e fëmijërisë Cesc Fabregas (Carla Garcia).

Ata kanë qenë së bashku për shtatë vjet dhe shumë prej tyre kanë pritur që të kenë një martesë romantike. Megjithatë, Ylli i futbollit u tha të ndahej me Garcia në prill 29, 2011. 

Cesc Fabregas dhe Carla Garcia (Dashuria e tij e parë).
Cesc Fabregas dhe Carla Garcia (Dashuria e tij e parë).

Sipas raporteve, çifti u ndanë, kështu që Cesc vendosi të ndahej me të. Sidoqoftë, është e paqartë nëse paraqitja e Semaan në jetën e Fabregas ishte arsyeja e përfundimit të marrëdhënies së tij të mëparshme.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Babai i Fabregas ka pranuar se vendimi ishte "më shumë i tij se i Karlës". Ai gjithashtu tha se "" ashtë për të ardhur keq. Ata kishin qenë së bashku për një kohë të gjatë dhe ajo ishte një vajzë e bukur. ”

Të dashurën e fundit të Cesc Fabregas Daniella Semaan njihet si ish-gruaja e një milioneri, i cili është i njohur për pronat e tij të hollë, luksoze dhe milionerë në Kensington dhe Chelsea.
 
Gjatë martesës së tyre, çifti ka dy fëmijë, një vajzë 11 vjeçare dhe një djalë nëntë vjeçar së bashku.
 
Miqtë e ngushtë të Cesc zbuluan se Cesc Fabregas dukej së fundmi më i lumtur dhe më i relaksuar. Futbollisti madje kishte një tatuazh të ri me një yll me shkronjën "D" brenda në krahun e tij të majtë.
 
I shoqëruar me disa fjalë arabe, u zbulua se kuptimi ishte Jeta ime D Përgjithmonë.

Historia e dashurisë së Cesc Fabregas dhe Daniela Semann:

Midis të gjithë admiruesve të zonjës së pamartuar në botë, zemra e Cesc Fabrega ra vetëm për një zonjë që bëri gjithçka për t'i dhënë fund martesës së saj për hir të dashurisë.

Ajo nuk është askush tjetër përveç Libanezit e lindur 'Daniella Semaan '.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gary Cahill Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Si erdhi Daniella Semaan në jetën e Cesc Fabregas.
Si erdhi Daniella Semaan në jetën e Cesc Fabregas.

Ajo shpesh është etiketuar si gruaja që ka tërhequr ish-yllin e Arsenalit, Fabregas, në qendër të një beteje shumë-milionëshe të divorcit. Ajo u divorcua nga ish-burri i saj i cili është një miliarder i pronave në mënyrë që të vendoset me ish-burrin e Arsenalit.

Zhgënjimet e Elie Taktouk me Fabregas dhe ish gruan.
Zhgënjimet e Elie Taktouk me Fabregas dhe Ish-Gruaja.

Sipas Miliarderit të Pronave 'Elie Taktouk ',

"Jam e tronditur që ligjet e Mbretërisë së Bashkuar janë të tilla që gjykatat do të vjedhin shtëpinë e një burri dhe do t'ia japin një gruaje kurorëshkelëse për t'u ndarë me të dashurin e saj që e ka mbarsur atë"? Thërret Elie Taktouk.    

Në varësi të kujt besoni, ekzistojnë dy versione se si futbollisti i Arsenalit Cesc Fabregas e takoi të dashurën e tij joshës Daniella Semaan.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Antonio Conte Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Rrëfimi i saj i ngjarjeve tregon se ata shkëmbyen numrat pasi ajo u ngrit me nervozizëm tek ai në një restorant japonez në Londër për të kërkuar autografin e tij për djalin e saj të çmendur në futboll, të cilin ajo e kishte për ish-burrin e saj.

Pasi morën autografin, raportet treguan se zonja e mrekullueshme Miss Semaan u lëkund në mënyrë provokuese nëpër restorant përpara se të hidhte me pafytyrë një copë letër, në të cilën ishte shkruar numri i saj i lëvizshëm, në tryezën e lojtarit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Nuno Tavares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

38-ja e parë që kishte lidhje me këtë çështje ishte zoti Taktouk, kur ai hapi gazetën e tij të mëngjesit në qershor 2011 për t'u përshëndetur nga sytë e gruas së tij, i cili është edhe 38, duke ndarë një lounger dielli me spanjollin ndërkombëtar në pushime Bukur në jug të Francës.

Dhe ka pak gjëra që ka më shumë të ngjarë ta heqin një burrë nga mëngjesi sesa të zbulojë 'zeshkanen misterioze' të veshur me bikini të veshur në të gjithë një futbollist me famë botërore në një klimë të huaj ndodh që të jetë gruaja e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Donyell Malen Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Z. Taktouk nuk e ka shtrirë në kurriz - aq publikisht - të shtrirë. Këtë javë, ai e tërhoqi 25-vjeçarin Fabregas në një betejë të vazhdueshme ligjore (dhe shumë të çrregullt) me ish-gruan e tij mbi të ardhurat e martesës së tyre 13-vjeçare.

Në një seancë dëgjimore në Gjykatën e Apelit në Londër, ai akuzoi Miss Seman për gënjeshtër ndaj një gjyqtari në rastin e divorcit të tyre muajin e kaluar duke pretenduar se futbollisti nuk e financon jetesën e saj luksoze.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Emmanuel Eboue Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Z. Taktouk, i cili gjithashtu është me origjinë nga Libani, donte të kthente një urdhër duke thënë se ai duhet të shesë apartamentin prej 7 milion £ që çifti ndau në Belgravia në mënyrë që t'i jepte ish-it të tij një shumë prej 1.4 milion million për të blerë një shtëpi të re në kryeqytet .

Ai është i zemëruar që brenda tre javësh nga hedhja në treg e apartamentit të renditur në klasën II, ai mori një ofertë prej 5.4 milion £ për të nga një biznes i bazuar në Barcelona - ndodhi që kompania i përkiste Fabregas.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Myron Boadu Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Anëtarët e familjes Cesc Fabregas:

Fabregas tashmë ka një vajzë dyvjeçare, Lia, me partnerin e tij të bukur Semaan. Më poshtë janë fotografitë e bukur të familjes së bukur.

Familja e Bukur e Cesc Fabregas.
Familja e Bukur e Cesc Fabregas.

 Cesc dhe Family në foto të mbyllura nga dera.

Cesc Fabregas dhe Girl Friend rri jashtë.
Cesc Fabregas dhe Girl Friend rri jashtë.

Cesc Fabregas dhe Family në fotografi në natyrë.

Festimi i Trofeut të Premier Ligës me Girl Friend.
Festimi i Trofeut të Premier Ligës me Girl Friend.

Cesc Fabregas dhe Familja festojnë titullin e Chelseat në Premier League.

Dëshmitari i lindjes së fëmijës së tij të dytë 'Capri Fàbregas'

Jashtë fushës, gjërat vazhduan po aq të mira për Fabregas, pas lindjes së fëmijës së tij të dytë në 2015.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Marc-Andre ter Stegen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Ai nuk mund ta përmbajë gëzimin e tij pasi u bë baba përsëri, duke postuar një selfie në Facebook nga dhoma e lindjes me të dashurën e tij Daniella Semaan dhe foshnjën e porsalindur.

Cesc Fabregas dëshmon lindjen e vajzës së tij.
Cesc Fabregas dëshmon lindjen e vajzës së tij.

Fabregas tashmë ka një vajzë dyvjeçare, Lia, me partnerin afatgjatë Semaan.

Në faqen e tij zyrtare në Facebook, mesfushori njoftoi lajmin duke thënë: 'Babai edhe një herë. Nuk mund të isha më krenar, faleminderit @ daniellasemaan7 për sjelljen e një engjëlli tjetër në familje dhe për të qenë kaq i guximshëm '#CapriFabregasSemaan.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Samuel Umtiti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia e Cesc Fabregas - Produkti i një Shtëpie të Thyer:

Prishja e prindit të Cesc Fabregas e goditi atë aq shumë në moshën e butë prej 10 vjetësh. Por dhimbja u lehtësua menjëherë nga ndërhyrja e Pep Guardiola i cili ishte ish-kapiteni i klubit katalanas (FC Barcelona).

Ai ishte një lojtar i ri i idhulluar Cesc ndërsa u rrit. Pep Guardiola e ngushëlloi atë veçmas. Ai ka nënshkruar një fanellë për Fabregas dhe mbi të ishte një mesazh: "Një ditë, do të jesh numri katër i Barçës". Kjo ëndërr u bë realitet.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Marc-Andre ter Stegen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Cesc Fabregas Bio - Karriera e hershme e futbollit:

Fàbregas e ka mbështetur FC Barcelona që nga fëmijëria dhe shkoi në ndeshjen e tij të parë kur ishte nëntë muajsh me gjyshin e tij.

Ai filloi karrierën e tij të futbollit në klub me CE Mataró, para se të nënshkruhej për akademinë e të rinjve të Barcelonës La Masia të moshës 10 vjeç në 1997.

Karriera e hershme e futbollit Cesc Fabregas.
Karriera e hershme e futbollit Cesc Fabregas.

Trajneri i tij i parë, Señor Blai, thuhet se nuk e zgjodhi Fàbregas për ndeshjet kundër Barcelona në një përpjekje për ta fshehur atë nga skautët e tyre.

Kjo taktikë, megjithatë, nuk ishte në gjendje t'i rezistonte Barcelonës për shumë kohë, dhe Mataró u dorëzua dhe lejoi që Fàbregas të stërvitej me Barcelonën një ditë në javë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përfundimisht, Fàbregas u bashkua me akademinë e Barcelonës me kohë të plotë. Trajnimi i tij fillestar ishte si një mesfushor mbrojtës duke luajtur së bashku me emra të shquar si Gerard Piqué   Lionel Messi.

Edhe pse ai ishte një shënues i dobishëm, ndonjëherë duke shënuar edhe më shumë se 30 gola në një sezon për ekipet e të rinjve të klubit. Ai nuk arriti të luante një lojë të ekipit të parë në Camp Nou.

Që në moshë të hershme, Fàbregas demonstroi fortësinë mendore dhe përkushtimin ndaj lojës që e veçoi atë si një profesionist të vërtetë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Nuno Tavares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Në moshën 8 vjeç, me ëndrrat për të luajtur shumë profesionalisht në mendjen e tij, Fàbregas tashmë po stërvitej shumë dhe po bëhej i kujdesshëm për dietën e tij, duke zgjedhur peshkun dhe perimet mbi ushqimin e shpejtë.

Në moshën 10 vjeç, ai u bashkua me akademinë e të rinjve të klubit të futbollit FC Barcelona, ​​një terren i njohur për disa nga lojtarët e rinj më premtues të këtij sporti.

Në verën e vitit 2003, Fàbregas shfaqi talentin e tij mbresëlënës në Kampionatin Botëror FIFA U-17 në Finlandë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë së Fredi Ljungberg Faktet e Biografisë së Untold

Lojëbërësi e udhëhoqi Spanjën në një vend të dytë, kapi Topin e Artë si lojtari më i mirë i turneut dhe mori çmimin Këpuca e Artë për t'u bërë golashënuesi më i mirë i turneut.

Për Fàbregas, vendimi për t'u larguar nga shtëpia dhe kërcimi në Angli ishte i madh. Vetëm pak muaj pas FIFA U-17, Fàbregas nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale, me klubin e Premier Ligës Arsenal. Pjesa tjetër është histori.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet