Historia e fëmijërisë së Kasemiro Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së Kasemiro Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; "Makaleleja e Re". Historia e fëmijërisë së Kasemiro-së plus fakte të paturpshme të biografisë ju sjell llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza jonë përfshin historinë e tij të jetës përpara famës, jetës familjare dhe shumë fakteve të pakta të njohura në lidhje me të.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë Biografinë e Casemiro që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Historia e fëmijërisë së Kasemiro Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e hershme

Carlos Henrique José Francisco Venâncio Casimiro thjesht njihet si 'Casemiro' ka lindur në 23rd të shkurtit, 1992 në São José dos Campos, São Paulo, Brazil. Ai erdhi në këtë botë nëpërmjet Venancio Magda de Faria Casemiro (nëna) dhe Servando Casimero (babai).

Casemiro është djali i parë i prindërve të tij. Ai duroi fillimin e vështirë të fëmijërisë në shtëpinë e tij jetësore biologjike-mungesë [Historia e plotë e përmbajtur në artikull]. Babai i tij super, Venancio bëri të mirën e saj të mundshme për t'i dhënë atij një arsimim. Vështirësitë përballë një fëmije të varfër të zakonshëm e përgatitën Casemiro për një fat të jashtëzakonshëm, i cili erdhi përmes përkushtimit dhe vendosmërisë për sukses.

Gjatë kohës së fëmijërisë së saj në Sao Paulo rural, fëmijët e rinj morën në futboll që si në atë kohë ishte një litar shpëtimi për pasuri. Casemiro i ri nuk ishte përjashtim, ai ishte në gjendje të bënte shumë punë (duke përzier arsimin dhe futbollin) në mënyrën më agresive.

Historia e fëmijërisë së Kasemiro Plus Biografia e patreguar Fakte -Karriera në Përmbledhje

Ishte Nilton de Jesus Moreira, pronari i një shkolle të famshme futbolli që ndihmoi Casimiro të hynte në akademinë e tij. Paulista De Futebol një bashkëpunëtore e Akademia e Sao Paulos ishte vendi ku pak Casemiro filloi futbollin e tij të rinisë.

Ai ndjeu lumturi të madhe dhe deri në datën, është ende mirënjohës për mundësinë që i është dhënë nga Nilton de Jesus Moreira dhe familja e tij. Ai kurrë nuk i zhgënjeu ata.

Casemiro luftoi kaq shumë për t'u bërë një produkt i dobishëm São Paulo FCSistemi i të rinjve. Nga mosha e 11 lart, ai veproi si kapiten në anët e saj. Fama e tij e pritur erdhi kur mori pjesë në 2009 FIFA U-17 World Cup ku ai performoi shumë. Kjo u pasua edhe nga ai që kryesonte São Paulo për të fituar Copa Sudamericana në 2012. Kjo e bëri atë të jetë në sy të vëmendshëm dhe në listën e blerjeve të skocezëve dhe menaxherëve të klubeve në të gjithë Evropën. Nuk e mori shumë kohë më parë Real Madrid erdhi duke bërë thirrje për shërbimet e tij.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Historia e fëmijërisë së Kasemiro Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta familjare

Casemiro vjen nga një familje e varfër e ulët e klasës së mesme e cila u drejtua nga vetëm një prind, nëna e tij super e njohur thjesht si Venancio. Këtu, ju dhanë një informacion të shkurtër për familjen e tij.

BABAI: Casemiro ka një kujtim të dhimbshëm të babait të tij i cili është ende gjallë si në kohën e shkrimit. Rrota nuk mban kujtime të mira. Pak Casemiro në moshën 5 pa babain e tij (Servando Casimero) me zemërim duke e lënë shtëpinë e tij si rezultat i një krize bashkëshortore me nënën e tij. Patriarku kurrë nuk u kthye edhe pasi djali i tij e kishte bërë atë.

Kur flasim për të atin gjatë bisedës Globoesporte, Tha Casemiro ..."Nëse unë e shoh atë në rrugë sot, unë nuk do ta njoh atë. Ai kishte një luftë serioze me nënën time kur isha pesë vjeç dhe u largova nga familja për nënën time për të menaxhuar. Unë kam dashur ta takoj atë sepse nuk kam asnjë ndjenjë kundër tij. Kjo ishte ajo që Perëndia donte për mua. Kjo është arsyeja pse unë gjithmonë e kam lënë atë ashtu siç është "

nËNA: Përkundër deklarimit se ai nuk ka asnjë ndjenjë të keqe nga babai i tij, Casemiro tha se i vjen keq që kishte vetëm nënën e tij gjatë krijimit të tij.

Casemiro dhe Nëna- Venancio Magda de Faria Casemiro.
Casemiro dhe Nëna- Venancio Magda de Faria Casemiro.

Në fjalët e tij ... "Nëna ime ishte gjithnjë me mua, gjithnjë më mbështeti dhe në sajë të Perëndisë unë mund ta ndihmoj familjen time. Jam i lumtur që e kisha pranë krahut tim kur më duhej më shumë, "tha lojtari i São Paulo.

VËLLEZËRIT E MOTRAT:

Casemiro ka dy vëllezër e motra. Vëllai i tij, Lucas Casemiro dhe një motër e vogël me emrin Bianca Casemiro.

"Kur unë jam në shtëpi, vëllai im bie disa hapa bizele (qesh)." Por ne gjithashtu kemi kreativitet. Lucas ndihmon në koreografi, " tha Casemiro i cili është 6 vite më i vjetër se Lucas vëllai i tij dhe 12 vite më i vjetër se Bianca motra e tij.

Bianca Casemiro është një vëzhgues i zjarrtë i Real Madrid ndeshjet. Ajo pëlqen të shikojë vëllain e tij më të madh. Sipas saj "Ishte si një film". Por në të vërtetë është reale. Ajo mund të përtypë thonjtë e saj gjatë gjithë minutave 90 ndërsa brohoriste për vëllain e saj më të vjetër.

Bianca - aq e varur nga vëllai i saj më i madh, Casemiro.
Bianca - aq e varur nga vëllai i saj më i madh, Casemiro.

Nga të zënë Real Madrid oraret e trajnimit, Casemiro ende gjen kohë cilësore me vëllain e tij. Më poshtë është ylli i futbollit që ka një kohë të këndshme me vëllain e tij në pishinën e tij.

Casemiro- Kalimi i një kohe cilësore në pishinë me vëllezërit e motrat.
Casemiro- Kalimi i një kohe cilësore në pishinë me vëllezërit e motrat.

Historia e fëmijërisë së Kasemiro Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Historia e dashurisë e Casemiro rrethon një grua, Anna Mariana Ortega Brahm, një amtare Brazilian. Çifti lidhi nyjën në qershor 2014. Në atë kohë Anna Mariana Ortega ishte 25 dhe Casemiro 22-vjeçare.

Love Birds- Casemiro dhe Anna në ditën e martesës së tyre.
Love Birds- Casemiro dhe Anna në ditën e martesës së tyre.

Anna e bukur u lind në 12th korrik 1989 thotë se ajo është 3 vite më e vjetër se burri i saj futbollist.

Love Birds- Casemiro dhe Anna.
Love Birds- Casemiro dhe Anna.

Anna është figura kryesore në Brazilian industrinë e kozmetikës, nuk është çudi që ajo gjithmonë e sheh bukur atë pictures. Më poshtë është një fotografi e saj në detyrë.

Gruaja e Casemiro-s duke bërë atë që bën më mirë.
Gruaja e Casemiro-s duke bërë atë që bën më mirë.

Artisti profesional i përbërjes vjen nga një popullor Brazilian familjes. Ajo është një nga katër motrat e Anna Paula Ortega, Anna Carol Ortega dhe Anna Beatriz Ortega.

Sipas faqes së saj të Instagram, ajo është gjithashtu një Biznes Administrimi i diplomuar. Ana është shumë aktiv në mediat sociale. Ajo shpesh vendos vetitë ose fotot e saj dhe të saj duke ndarë momente të veçanta së bashku. Ata kanë një vajzë të quajtur Sara Casemiro.

Historia e fëmijërisë së Kasemiro Plus Biografia e patreguar Fakte -Pasi kishte një sëmundje

Në moshën 14, Casemiro u diagnostikua me hepatit. Kjo ishte një kohë që ai arriti në São Paulo klub për të marrë pjesë në futboll të lartë. Një herë shëndeti i tij dështoi.

Në atë kohë, Poor Casemiro ishte shumë i dobët dhe i sëmurë duke kërkuar. Ai kaloi tre muaj pa qenë në gjendje të praktikonte. Në fjalët e tij ...

"Sapo arrita në São Paulo, kisha këtë problem, një sëmundje e njohur si Hepatiti. Kam kaluar disa kohë pa trajnim, pa luajtur. Isha i shqetësuar dhe i shqetësuar që kisha dështuar. Shumë njerëz folën me mua për të pasur paqe mendore. Në një pikë, mendova të largoja futbollin edhe pasi u riktheva. Vuajtjet e mia të kaluara dhe ato familjare më kanë forcuar më shumë për ta mbajtur karrierën time ".

Ajo nuk ka marrë shumë kohë para një herë të varfër dhe në kohë yll i sëmurë filluar not në para.

Historia e fëmijërisë së Kasemiro Plus Biografia e patreguar Fakte -Ndërtesa nga Makalele

Një fitues i topit ekselencë dhe një shpërndarës efikas i cili ka ndërtuar nga Makelele. Trende të ngjashme kanë ndjekur si për Casemiro ashtu edhe për Makelele.

Makalele fitoi dy tituj në La Liga dhe një Champions League gjatë tre viteve të tij në Santiago Bernabeu para se të nisej për Chelsea pas një mosmarrëveshje për pagën. Ishte një periudhë e patëmetë e arritjeve, një periudhë që nuk do të përsëritej pas largimit të tij.

Në të vërtetë, në tre vitet pas lëvizjes së Makelelit, Real Madrid nuk arritën të fitonin një trofe të vetëm. Me sa duket, inteligjenca e tij taktike, disiplina pozitive, kalimi i pafavorshëm dhe besueshmëria mbrojtëse u humbën në mesfushën e ekipit. Kjo u furnizua nga Casemiro, të cilët kanë shtuar agresion, duke u përballuar, pushteti dhe inteligjenca mbrojtëse taktike e mesfushës janë vlerësuar nga Real Madrid tifozët.

Historia e fëmijërisë së Kasemiro Plus Biografia e patreguar Fakte -Krahasimi me Kante

Pyetja është; Kush është më i mirë mes Casemiro dhe N'golo Kante? ...

Mes Casemiro dhe Kante, kush është më i mirë? Me mirësi jepni përgjigjet tuaja në seksionin e komenteve.

Regjistrimi
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet