Carlos Vinicius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Carlos Vinicius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Carlos Vinicius ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja, Fëmijët, Vlera Neto, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Në terma të qartë, ne ju paraqesim një Histori të plotë të Jetës së Carlos Vinicius. Ne fillojmë nga ditët e tij të hershme deri kur ai u bë i famshëm. Për të zgjuar oreksin tuaj, këtu është jeta e tij e hershme dhe ngritja - një përmbledhje e vërtetë e Biografisë së tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë akoma pyesin pse e Veçanta, Jose Mourinho, fitoi Carlos Vinicius. E vërteta është, ka shumë më shumë për lojtarin shumëplanësh brazilian sesa atë që i bie në sy. Pa shumë zhurmë, le të vazhdojmë me historinë e rinisë së tij.

Carlos Vinicius Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët, ai mban emrat e plotë Carlos Vinicius Alves Morais dhe pseudonimi 'V95'. Braziliani lindi në ditën e 25-të Marsit 1995 në Bom Jesus das Selvas, me vendndodhje në shtetin Maranhao, Brazil. Carlos Vinicius është më i madhi nga dy fëmijët e lindur nga bashkimi midis nënës dhe babait të tij.

Me lindjen e tij, djali i ri dukej se ishte shumë shpirtëror dhe energjik. Duket se fati i tij ishte krijuar për qëllimet e futbollit. Në atë kohë, Carlos Vinicius shpesh vrapon me moshatarët e tij pa shqetësime për realitetin e sfidës së jetës. Ai një herë vërejti;

“Fëmijëria ime ishte si shumë fëmijë të tjerë që një ditë ëndërrojnë të bëhen një lojtar profesionist.

Unë kam lindur në një qytet të vogël dhe pjesën më të madhe të kohës e kam kaluar në një fushë të ndyrë dhe në tokë të zhveshur me miqtë e mi. Do të doja të shkoja në shkollë, por do të doja të luaj futboll edhe më shumë. ”

Historia e Familjes Carlos Vinicius:

Të them të drejtën, braziliani nuk gëzonte një jetë luksoze të marrjes së veglave ndezëse si një djalë i vogël. Të lindurit në një prejardhje familjare të klasës së mesme do të thotë që shtëpia e Carlos Vinicius mund të përballonte vetëm komoditetet mesatare që prindërit e tij i shohin si të mira për mbijetesën e familjes.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Denzel Dumfries Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pavarësisht, djali i ri energjik e konsideron stilin e jetës së fëmijërisë si motivim më të madh për atë që arriti më vonë në jetë. Gjithsesi, ne jemi të kënaqur që ditët e tij të hershme nuk i penguan arritjet e tij në karrierë.

Origjina e Familjes Carlos Vinicius:

Lojtari brazilian dukej se kishte një histori të gjatë me vendlindjen e tij. Në fakt, origjina familjare e Carlos Vinicius mund të gjurmohet në Bom Jesus das Selvas, Maranhao.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Nuno Tavares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

A e dini?… Maranhao është një shtet verior në Brazil i njohur si vendi i palmave. Për më tepër, shteti gjeneron të ardhurat e tij kryesore nga llojet e ndryshme të palmave të disponueshme në tokën e tij. Shikoni pamjen ajrore të Bom Jesus das Selvas- ku prindërit e Carlos Vinicius e rritën atë.

Historia e Futbollit Carlos Vinicius:

Udhëtimi i lojtarit të ri të talentuar filloi në moshën 14 vjeç kur ai udhëtoi nga shteti verior i Brazilit për të filluar karrierën e tij në Goias në rajonin qendror-perëndimor. Në atë kohë, Carlos Vinicius u trajnua si një mbrojtës qendror për dy vjet para se të transferohej në Santos në 2011.

Pas lëvizjes së tij në Santos, braziliani nuk kaloi shumë kohë në klub para huazimit të tij të pashmangshëm në Desportivo Brasil. Pak nga pak, Carlos Vinicius vazhdon të përmirësohet në aftësi dhe përvojë në klubin e tij të ri. Së shpejti, ai u bashkua me Palmeiras ku përfundoi formimin e tij të të rinjve në 2015.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Carlos Vinicius Jeta e Hershme e Karrierës:

Mezi një vit pasi përfundoi trajnimin e tij të të rinjve në Palmeiras, Vinicius u largua nga klubi për t'u bashkuar me Caldense. Fatkeqësisht, ai nuk bëri asnjë paraqitje për Caldense deri në vitin pasardhës pasi u bashkua me ta.

Falë durimit dhe qëndresës së tij, braziliani më në fund kishte kohë për të luajtur për klubin e tij të ri. Prandaj, ai bëri debutimin e tij për të moshuarit profesional në ditën e 19-të Marsit 2017 në një humbje 2-0 jashtë fushe kundër Uberlandia.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold

Biografia e Carlos Vinicius - Rruga drejt famës:

Besoni apo jo, ditët më të hershme të karrierës së Mesfushorit Mbrojtës një herë dolën të jenë të pafavorshme. E vërteta është, ai mezi kishte shansin e duhur për të shfaqur aftësinë e tij të futbollit në ndeshjet e klubit. Mund ta besoni?… Carlos Vinicius bëri vetëm një paraqitje për Caldense pasi kaloi më shumë se një vit me klubin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Viktor Lindelof dhe Fakte të patreguara të biografisë

Sidoqoftë, fatkeqësia e tij mori një kthesë pasi ai u largua nga Caldense për në Gremio Anapolis dy muaj pasi debutoi në karrierën e tij të moshuar. Edhe pse ai bëri vetëm dy paraqitje për Gremio, Carlo Vinicius kaloi nga loja si qendërmbrojtës në një rol sulmues.

Carlos Vinicius Bio - Historia e Suksesit:

Në rast të kalimit në një sulmues, braziliani filloi të shënonte gola të shkëlqyeshëm - një veprim i cili bëri përshtypje për disa skautë portugezë. Për këtë arsye, prindërit dhe familjarët e Carlos Vinicius e dinin se ata ishin vetëm disa javë larg largimit nga ata për në Evropë.

Më 5 korrik 2017, Carlos Vinícius, la të gjithë ata që i donin përsëri në shtëpi për kullota më të gjelbra në Portugali. Nga ndeshja e tij e parë, ai filloi të shënonte - 19 gola në sezonin e tij të parë me Real SC - një klub portugez.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Si shumë të rinj, ai pagoi detyrimet e tij duke shkuar në huazim - së pari me një kalim në Napoli. Pasi mori përvojën e nevojshme, Carlos më në fund u vendos në Benfica ku ai çimentoi emrin e tij si një sulmues i frytshëm. 18 golat dhe 8 asistimet e tij ndihmuan klubin portugez të fitonte Supertaça Cândido de Oliveira 2019.

Interesante, Carlos Vinicius goditi çmimin e parë pasi aftësitë e tij të jashtëzakonshme për të shënuar gol panë Spurs që e nënshkruan atë rreth tetorit 2020. Pa dyshim, ai është krenar që bashkohet me vëllezërit e tjerë Alex Telles, Allan Loureiro Gabriel Magalhaes në debutimin e tyre të suksesshëm EPL.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Viktor Lindelof dhe Fakte të patreguara të biografisë

Me pak fjalë, tifozët e Spurs janë në prag të shikimit të një të riu që lulëzon në një talent të klasit botëror, pikërisht para syve të tyre. Pjesa tjetër, siç themi, tani është histori.

Rreth Gruas së Carlos Vinicius, Caroline:

Për aq sa braziliani përpiqet të ruajë një paraqitje të mirë në futboll, ai gjithashtu ka kujdesur për një ekuilibër në jetën e tij të marrëdhënieve. Ashtu si Matheus Pereira, Carlos u martua herët- me një grua të bukur të quajtur Caroline. Historia e tyre e dashurisë tejkalon atë që është e arritshme në telenovelat.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Tanguy Ndombele Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Carlos Vinicius e sheh gruan e tij si shtyllën e tij, një që ka qenë me të me të holla dhe të holla. Sipas I-NewsUK në historinë e tij të brendshme, Carol e këshilloi burrin e saj të mos linte lojën në kohën kur ai fitoi më pak se 200 £ si lojtar i vjetër në 2017. Të them të drejtën, ai kishte hequr dorë, nuk kishte asnjë mënyrë se skautët portugezë do ta kishin parë atë.

Carlos Vinicius Fëmijët:

Në kohën e vendosjes së këtij Bio, martesa mes CC - Carlos dhe Caroline është e bekuar me dy fëmijë të mrekullueshëm. Sigurisht, Carlos Vinicius ka një djalë dhe një vajzë të cilët aq shumë i pëlqen. Në fakt, fjalët nuk mund të shprehin dashurinë që ai dhe gruaja e tij kanë për fëmijët e tyre. Shikoni fëmijët e tij të adhurueshëm.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Eric Dier Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Carlos Vinicius Jeta Personale:

Larg përpjekjeve të tij në futboll, lojtari brazilian është shumë i hapur. Në fakt, ai është një nga lojtarët e paktë që ka aftësi të shkëlqyera komunikimi. E vërteta është, Carlos Vinicius shpesh e ka më të lehtë për të shpjeguar ngjitjen e tij nga bari në hir në Historinë e tij të Jetës.

Nuk ka gjithashtu asnjë dyshim që mesfushori sulmues ka ekspozuar prodhimet e tipareve të zodiakut të Dashit. Pasioni, besimi dhe energjia e tij për të shkëlqyer janë të pakonkurueshme nga shumica e bashkëmoshatarëve të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Emerson Royal Childhood Story Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Nuk është çudi që ai kurrë nuk hoqi dorë nga futbolli, edhe kur pagesa e tij mujore ishte më pak se 200 paund në Gremio Anapolis. Fatmirësisht, prindërit e tij dhe anëtarët e familjes tani janë krenarë për atë që ai është bërë. Vetëm shikoni sa i sigurt është ai i ulur- me ate mendim se- Jam i lumtur që ia kam dalë në jetë falë gruas dhe familjes time.

Carlos Vinicius Stili i jetës:

Për një lojtar që ka përjetuar një rritje meteorike të Famës, është e drejtë që ai të shijojë stilin e jetës luksoze që meriton. Sidoqoftë, Vinicius nuk merr kënaqësi të nxjerrë në dritë shtëpitë e tij të bukura dhe makinat ekzotike në media. Me gjithë sinqeritet, ai preferon t'i mbajë të fshehta pasuritë e tij nga publiku.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Lucas Moura Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pavarësisht, lojtarit të Tottenhamit i pëlqen të bëjë një shëtitje përgjatë një shtegu të vetmuar për të shijuar pamjen e një peizazhi të bukur. Moreso, ai pëlqen të kalojë kohë me familjen dhe miqtë e tij në plazh dhe buzë lumit. Më poshtë është një paraqitje e shkurtër e stilit të jetës së Carlos Vinicius.

Te ardhura neto:

Nuk ka dyshim se Paga e Carlos Vinicius është rritur që kur ai u bashkua Lucas Moura në Tottenham. Sipas So-FIFA, braziliani fiton një pagë javore prej 84,321 £. Gjithashtu, ai ka një vlerë të vlerësuar të tregut prej 15,414 £ në kohën e shkrimit të kësaj Biografie.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold

Jeta familjare e Carlos Vinicius:

Besoni apo jo, Forward ndan një lidhje të pathyeshme me familjen e tij. Lexoni ndërsa ju prezantojmë me informacione në lidhje me prindërit e Carlos Vinicius dhe çdo anëtar të familjes së tij.

Rreth Nënës Carlos Vinicius:

Si djali i vetëm i nënës së tij, është një normë që Vinicius ndoshta do të konsiderohet si djali i mamit. Mjerisht, lojtari spektakolar humbi nënën e tij nga duart e ftohta të vdekjes disa vjet para se të bëhej famë. Në foto më poshtë është Carlos Vinicius, nëna e ndjerë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Nuno Tavares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Ndërsa rrëfente pikën e tij të kthimit të biografisë, Carlos Vinicius shprehu keqardhjen e tij që nëna e tij nuk ishte gjallë për të festuar suksesin e tij. Ai bëri një postim në Instagramin e tij ku thuhet;

“Nënë, ti ishe dhe do të jesh gjithmonë personi më i rëndësishëm në jetën time. E di që gjithmonë do të jesh me mua, brenda zemrës sime, duke më parë dhe duke më mbrojtur nga parajsa.

Por do të ketë një boshllëk të madh të pranisë suaj në jetën time. Do të më marrë malli për ty, të flas, të përqafoj ".

Rreth Atit të Carlos Vinicius:

Ne e shohim të çuditshme që braziliani nuk e ka përmendur babanë e tij në një moment në Bio të tij. Sidoqoftë, hulumtimet tregojnë se Carlos Vinicius u rrit me njerkun e tij dhe nënën biologjike. Për fat të keq, nuk dihet nëse ai e humbi babanë e tij në ditët e tij të hershme apo nëse prindërit e tij iu nënshtruan një divorci në atë kohë.

Rreth vëllezërve dhe motrave të Carlos Vinicius:

Nga hulumtimi ynë intensiv mbi familjen e tij, zbuluam se lojtari energjik ka vetëm një motër. Sidoqoftë, emri i motrës së tij, e cila dukej se ishte vëllai ose motra e tij më e vogël, mbetet një mister për të gjithë. Ka pak dokumente për ekzistencën e një vëllai.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth të afërmve të Carlos Vinicius:

Midis gjyshërve të tij atërore dhe nënës, Carlos ka zbuluar vetëm një fotografi të gjyshes së tij. Besoni apo jo, Carlos Vinicius ka qenë besnik ndaj familjes së tij (përfshirë xhaxhallarët dhe hallat e tij) edhe para se të bëhej i famshëm.

Carlos Vinicius Fakte të pathëna:

Për të përfunduar Historinë tonë të Jetës së Carlos Vinicius, këtu janë disa fakte që do t'ju ndihmojnë të kuptoni plotësisht Biografinë e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ben Davies Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Fakti # 1: Mbrojtësi që la shenja në të:

A e dini? E Jan Vertonghen ndërhyrjet në Carlos kanë lënë gjurmë në këmbët e tij, një feat që etiketon belgun si mbrojtësin më të keq që ka hasur ndonjëherë. Këtu është zbulimi tronditës i kësaj - një video gjatë mjekësisë së tij Spurs.

Fakti # 2: Ndarja e Pagave dhe çfarë bën ai çdo sekondë:

BANESORE / FITIMIFitimi në Paund (£)
Në vit£ 4,391,438
Per Muajit£ 365,953
Në javë£ 84,321
Në ditë£ 12,046
Në orë£ 502
Për minutë£ 8.4
Për sekond£ 0.14
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Viktor Lindelof dhe Fakte të patreguara të biografisë

Ne kemi analizuar në mënyrë strategjike pagën e Carlos Vinicius ndërsa ora po bie. Shikoni vetë sa ka fituar braziliani që kur keni ardhur këtu.

Kjo është ajo Carlos Vinicius ka fituar që kur ju filluat të shikoni Bio të tij.

£ 0

Fakti # 3: Feja Carlos Vinicius:

Like Kaka, prindërit e tij e rritën atë si një i krishterë i fortë. Moreso, ai e mban besimin e tij aq të guximshëm dhe beson në Hirin e palëkundur të Zotit përmes djalit të tij Jezu Krisht. Në shumicën e postimit të tij në Instagram, Vinicius e ka lidhur shkrimin e tij në një model të krishterë që flet mirë për besimin e tij fetar.

Fascshtë magjepsëse që braziliani merr në foltore për të ndarë fjalën e Zotit në kongregacionin e besimtarëve. Shikoni një skenar kur ungjilltari i lindur në futboll flet për Jezusin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Nuno Tavares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Fakti # 4: Profili i FIFA-s:

Analiza e treguar në të tij SO-FIFA vlerësimi provon se Carlos Vinicius ka qenë prej kohësh nënvlerësuar para se të ngrihej në yll. Fatmirësisht, lëvizja e tij në Jose Mourinho skuadra patjetër do t'i japë atij mundësinë për të treguar aftësitë e tij të futbollit. Gjeni më poshtë statistikat e tij që duhet të përmirësohen së shpejti.

Përmbledhje e Biografisë së Carlos Vinicius:

Kërkimet e biografisëPërgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Carlos Vinicius Alves Morais
Emri i Nickit:V95
Mosha:25 vjet (që nga tetori, 2020).
Data e lindjes:25th Mars 1995
Vendi i lindjes:Bom Jesus das Selvas, Brazil
gruaja:Caroline
Fëmijët:Dy fëmijë (Një djalë i madh dhe një vajzë më e vogël)
Rroga vjetore£ 4,391,438
Zodiaku:Dash
Profesioni:Lojtar futbolli
Tattoo:jo
Gjatesia:1.9m (6 ′ 3 ″)
Feja:I krishterë
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Histori të Fëmijërisë Rodrigo Moreno Plus Faktet e Biografisë së Untold

Fakti # 5: Arsyeja e pseudonimit:

Si shkurtesë, Vinícius zgjodhi V95 si E Cristiano Ronaldos CR7 Shkronja V qëndron për Vinícius. Ndërsa 95 përfaqëson numrin e fanellës që ai mban në karrierën e tij më të hershme. Mjaft qesharak, ai miratoi numrin 95 nga data e tij e lindjes.

Përfundim:

Si përmbledhje, historia jonë e brendshme e Carlos Vinicius shërben si një kujtesë që fituesit nuk lënë kurrë dhe ata që heqin dorë kurrë nuk fitojnë. Braziliani më parë pa pengesa ndërsa ishte mbrojtës. Ai kurrë nuk u dorëzua dhe ndryshimi në një sulmues është një nga ato gjërat që e kthyen historinë e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Eric Dier Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Pa dyshim, ai është një nga ata që e kanë bërë atë në listën e futbollistëve brazilianë nga një prejardhje familjare jo e pasur. Fatmirësisht, ai tani gjen ngushëllim te gruaja e tij Carol pas dhimbjes së humbjes së një prindi (mamaja e tij) - këshilltari i tij i parë. Ajo është pa dyshim, shtylla e suksesit të tij.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet