Carlos Tevez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Carlos Tevez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Biografia jonë e Carlos Tevez paraqet mbulim të plotë të Historisë së Fëmijërisë, Jeta e Hershme, Prindërit, Fakte Familjare, Gruaja, Fëmijët, Jeta Personale dhe Stili i Jetës. Në terma të thjeshtë, ne ju ofrojmë një analizë të plotë të Historisë së tij të Jetës, duke filluar nga ditët e hershme të Tevez deri kur u bë i famshëm.

Po, të gjithë e dinë se ai është një legjendë e futbollit, megjithatë vetëm një pjesë e tifozëve e kanë konsideruar leximin e Bio të Carlos Tevez që është mjaft interesant. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Storia e Fëmijërisë së Carlos Tevez:

Tevez lindi Carlos Alberto Martínez në Ciudadela, Provinca Buenos Aires dhe u rrit në lagjen Ejército de Los Andes, i njohur më mirë si “Fuerte Apache“ Ishte prej andej ai mori pseudonimin e "El Apache".

Emrat e tijCarlos Alberto Martinez ' u ndryshua në atë që bota e njeh sot 'Carlos Tevez ' për shkak të një konflikti të emrit me klubet e tij të futbollit të djalërisë 'Te gjithe djemte'   'Boca Junior'. Emri 'Tevez' është një emër i marrë nga ana e nënës së tij. Ky ishte emri i vajzërisë së nënës së tij. 

Carlos Tevez vitet e hershme:

Rritja në geto me një mendje të fokusuar në futboll përcakton Carlos Tevez Childhood. Dhënia e futbollit fillimisht ishte ajo që prindërit e tij donin për të.

Carlos Tevez u rrit në një vendlindje që nuk ishte zona më e këndshme për të jetuar. Ishte një qytet ku dhuna dhe droga, si dhe një shkallë e lartë e krimit, të gjitha në një farë mënyre të lidhura me varfërinë. Kjo e bëri Fuerte Apache një nga vendet më të rrezikshme për të jetuar në Argjentinë. Për Tevez, gjithçka kishte të bënte me përqendrimin në ëndërr.

Në një raport të fundit, Carlos Tevez zbuloi se;

"Ka pasur kohë të vështira, duke u rritur në Fuerte Apache," tha Tevez. "Kur ishte e errët dhe shikoje nga dritarja, ajo që pashë do të trembë ndokënd. Pas një ore të caktuar, ju nuk mund të hyni në rrugë. Ishte e pabesueshme. "

Tregimi prapa Carlos Tevez Scar Qafa:

Djegia e madhe e shkallës së tretë qartë e dukshme në qafën e tij është ndoshta më e folura rreth pamjes së fytyrës së Carlos Tevez. Kjo mbresë e thellë shtrihet nga fytyra, qafa dhe poshtë deri në gjoks. Ai përfaqëson një djegie të shkallës së tretë.

Sulmuesi pësoi shkallën e tretë të djegur fytyrën, qafën dhe gjoksin për shkak të një aksidenti me ujë të valë. Kjo ndodhi kur ai ishte vetëm 10 muajsh. Shenja ishte kaq e keqe që e la Tevezin në kujdes intensiv për rreth dy muaj.

Sot, kjo mbresë është bërë një pjesë e madhe e historisë së suksesit të tij. Që nga rinia e tij, Carlos Tevez mori vendimin e tij për të mbajtur plagët e tij dhe nuk arriti të merrte parasysh këshilla për kirurgji që do ta kishte hequr atë kohë më parë. Ai kishte refuzuar një numër të plotë të shpenzimeve të shpenzuara kirurgji për të gjitha klubet që ai ka luajtur për të.

Kur u pyet për kryerjen e operacionit në mbrëmjen e tij, Tevez gjithmonë e kishte këtë për të thënë;

“Shenjat e mia janë Tatuazhet e mia. Ju ose më merrni ashtu siç jam ose nuk e merrni. Nuk do të ndryshoj mënyrën se si dukem. Vraga ime tregon një histori që thotë 'MBIQET'

Carlos Tevez Jeta familjare:

Po, ai kurrë nuk i mungon të ketë familjen e tij rreth tij. Këtu përfshihen babai, mamaja, vëllai dhe motrat e tij. Asnjë sasi parash apo suksesi nuk mund të heq vendin e kohës që Carlos Tevez kalon me familjen e tij.

Carlos është shumë emocionues për dashurinë e jetës së tij 'Vanesa Tévez'dhe sigurisht vajzat e tij bukuroshe 'Florencia'dhe 'Katia Tevez' Sipas tij 'Koha ime e familjes është koha ime e shenjtë'.

Muajt ​​e nxehtë të verës kryesisht kalojnë rreth ujërave të plazhit. Për Carlos Tevez, kalimi i kohës në plazh ofron më shumë mundësi për palestër dhe mirëqenie.

Carlos Tevez kurrë nuk e lë pas dore familjen e tij për biznesin e tij 'Futboll'. Për të, nuk ka të bëjë me 'të paturit kohë' por 'të bësh kohë'. Koha e tij familjare nuk është një lehtësi e lehtë, por përparësi. Carlos Tevez gjatë pushimeve nuk dështon kurrë të vizitojë Liqenin Atitlan, Ujëvarat Iguazu, Ishullin e Pashkëve dhe Ishullin e bukur të Capurganá (Të gjitha ndodhen në Amerikën e Jugut).

Carlos Tevez nuk mungon kurrë për të festuar trofe të futbollit me familjen e tij të adhurueshme. Kjo foto e bukur (majtas) përshkruan Carlos Tevezin, duke festuar titullin e Serie A të Juventus 2014 / 2015 me familjen e tij. Ky kurs, është një traditë për të.

Sipas Tevez 'Fitorja përfundimtare në konkurs është të festosh me familjen. Gjithashtu, rrjedh nga kënaqësia e brendshme për të ditur se ke bërë më të mirën tënde dhe se ke marrë maksimumin nga ajo që duhej të jepje "

Carlos Tevez Faktet - Shpëtimi i babait të tij nga duart e rrëmbyesve:

Ndoshta, një ditë për të mos harruar kurrë për Carlos Tevez. Në atë moment kur babai i tij 'Segundo Raimundo Tévez' u rrëmbye nga një grup rrëmbyesish ndërsa ai kalonte nëpër një lagje të rrezikshme Moron në Buenos Aires.

Carlos Tevez paguar 40,000 Peso, përafërsisht (£ 30,000) për lirimin e tij. Agonia që vuajti nga kjo traumë e bëri atë të qëndrojë jashtë futbollit për disa javë. Përveç Carlos Tevez, Mikel Obi Robinho ka qenë gjithashtu viktimë e këtij incidenti.

Arsyeja prapa kraharorit Carlos Tevez Shenja e djegies:

Ai është krenar për Shenjat e gjoksit. Kjo mbresë mban mësime të vlefshme për tërë jetën. Carlos Tevez nuk ka kurrë turp të shfaqë mbresë në gjoks në sytë e publikut sidomos në daljet me gruan e tij të bukur Vanessa. Ai ka turp për ata që ndjehen të irrituar kur e shohin atë.

Arsyeja pas dhëmbëve të shtrembër Carlos Tevez:

Dhëmbët e tij, të thyer dhe të shtrembër, janë rezultat i një lufte në rrugë gjatë fëmijërisë së tij shumë të ndezur. Me sa duket, Tevez e pësoi këtë pasi po grindej për para.

Carlos Tevez është një njeri krenar: ai thotë se mund të ketë zgjedhur me lehtësi rrugën e gabuar - dhe ndoshta, ndërsa ai kthehet prapa në rritje, diçka që një i huaj do ta shikonte si të ashpër, ai është i bindur se ai ishte i mirë për të. “Unë mund të kisha filluar të bëja drogë dhe të mbaroja në pjesën e poshtme, por në vend të kësaj arrita deri në vendin ku jam tani. Në fakt fëmijëria ime ishte e këndshme. Atëherë mësova të gjitha vlerat që më falin tani: respekt, përulësi, sakrificë. ”

Carlos Tevez Faktet - Pse tifozët e qytetit nuk e pëlqejnë atë:

Përveç Terry Cooke në 1999 që ishte një mesfushor, Carlos Tevez është sulmuesi i parë i futbollit që ka lëvizur nga dy klubet gjigante rivale 'Manchester United dhe Manchester City'. Kjo i ka dhënë atij titullin si "Tifozët e Manchester United më të urryer". Ndeshjet e rivalitetit midis Manchester United dhe Manchester City shpesh përfundojnë në përleshje me mirësjelljen e transferimit të paparë të Carlos Tevez në një klub rivaliteti që shpesh quhet 'Fqinjët e Zhurmshëm'. Urrejtja e vazhdueshme për sulmuesin e bëri atë të ndjehet i pasigurt në qytet dhe kështu filloi një transferim në Juventus FC.

Carlos Tevez Sulmuesi Dummy:

A keni menduar ndonjëherë pse Carlos Tevez dikur vuante shtëpi kur shënonte gola? … Tani ne ju japim arsyen.

Gjatë ditëve të tij të Manchester United, ai ishte i kënaqur me një zakon të fshehur një bedel të vogël nën të shtëna të tij. Ai do ta zbulonte këtë sa herë që shënon si shenjë dashurie për vajzën e tij të vogël.

Dashuria e Carlos Tevez për vajzën në Tattoo:

Ai bëri një tatuazh të një vajze të vogël që vodhi zemrën e tij. Kjo vajzë është 'Florencia', vajza e tij e parë. Ajo është arsyeja prapa qëllimeve të tij të mëdha.

Talent muzikor Carlos Tevez:

Përveç futbollit, Carlos Tevez është gjithashtu një muzikant. Ai ishte një nga figurat kryesore të 'cumbia villera ' grup muzikor në Amerikën e Jugut. Ky grup muzikor i cili ka origjinën nga lagjet e varfëra të Argjentinës, ka bërë lëvizje në kontinentin e Amerikës së Jugut.

Vëllai i tij më i ri 'Deigo ' është gjithashtu një anëtar i këtij grupi muzikor. Grupi është më i njohur për këngën më të suksesshme të hitit 'Humbni kontrollin tuaj'.

Aftësitë e Golfit të Carlos Tevez:

Carlos Tevez, është lojtar golfi. Ai dikur bëri kadif për mikun e tij Andrés Romero në Kampionatin e Hapur 2012.

Përfundim:

Faleminderit që lexuat këtë artikull në Tevez deri më tani. Ekipi ynë u përpoq për saktësi dhe drejtësi ndërsa vendosi Historia e fëmijërisë Fakti i biografisë e 'El Apache, pseudonimi i Legjendës Argjentinase.

Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull në Carlos, ju lutem mos ngurroni të diskutoni në seksionin e komenteve.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet