Blaise Matuidi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Blaise Matuidi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me pseudonimin; “Njeriu maratonën“ Historia jonë e fëmijërisë Blaise Matuidi plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve jashtë fushe pak të njohura për të.

LEXO
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë e dinë për energjinë e tij, nivelin e punës dhe inteligjencën taktike. Sidoqoftë, vetëm një numër i vogël i fansave dinë shumë për Bio të Blaise Matuidi, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Blaise Matuidi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Blaise Matuidi lindi në ditën e 9-të Prillit 1987 në Toulouse, Francë. Ai lindi nga një baba anglisht, Faria Rivelino dhe një nënë kongoleze, iselise. Babai i tij Rivelino në moshë të re emigroi në Francë nga Kongo i varfër në një përpjekje për të kërkuar një jetesë më të mirë dhe për të siguruar një të ardhme për fëmijët e tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë Alex Sandro Plus Fakte të patreguara të biografisë

Matuidi u rrit me katër vëllezërit e motrat e tjera; Emmanuel, Jacqueline, Sylvie dhe Junior. Të gjithë fëmijët u rritën në periferi të Parisit, Fontenay-sous-Bois, një vend ku zbrazëtia mbaron kur ka futboll në këmbët e dikujt.

Si një fëmijë, Blaise ndoqi shkollën Victor Duruy (e vendosur në Fontenay-sous-Bois). Për fat të mirë, kjo shkollë i dha mundësinë Matuidit të luante futboll të fortë.

LEXO
Të dielën Oliseh Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për habinë e të gjithëve, Matuidi i vogël do të bënte atë që fëmijët e tjerë nuk mund të bënin në fushë. Rritja e tij e shpejtë në famë futbolli gjatë ditës së shkollimit erdhi, e gjitha falë një Legjende të PSG Austin Jay-Jay Okocha.

Ishte aftësitë e Jay-Jay Okocha që e bëri Blaise të mendojë për të shkuar profesionale.

LEXO
Yacine Adli Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Blaise Matuidi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Karriera në Përmbledhje

Në moshën gjashtë vjeç, prindërit e Matuidi menduan se ishte e drejtë që djali i tyre të fillonte një karrierë futbolli pas rekomandimeve nga trajneri i shkollës së tij i cili së pari zbuloi talentin e tij. Matuidi u pranua në klubin e tij të lindjes US Fontenay-sous-Bois ku kaloi 5 vjet. Më poshtë është një foto e vogëlushit Blaise Matuidi dhe shokëve të tij të skuadrës.

LEXO
Thiago Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Pas pesë vjet në klub dhe në një përpjekje për të marrë përvojë të mëtejshme, Maltuidi u bashkua me CO Vincennois ku ai ishte shokët e skuadrës me Yacine Brahimi për një vit. Ishte në moshën 1999 vjeçare 12 që Matuidi u vlerësua si një nga lojtarët më të mirë në rajonin e Île-de-France (një rajon në Francën veri-qendrore).

LEXO
Emre Mund Story Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia

Përsëri, në një përpjekje për të marrë më shumë përvojë të të rinjve, Matuidi filloi multitasking karrierën e tij. Ai pranoi një ofertë nga akademia prestigjioze Clairefontaine edhe kur ishte në Vincennes. Matuidi do të stërvitej në akademi për tre sezone, duke luajtur atje gjatë ditëve të javës ndërsa njëkohësisht luante për Vincennes gjatë fundjavave.

LEXO
Histori Fëmijërie Odsonne Edouard Plus Faktet e Biografisë së Untold

Në 2001, ai përsëri la të dy klubet për të nënshkruar për Créteil para se të finalizonte karrierën e tij të të rinjve në Troyes midis 2004 dhe 2005. Pasi luajti karrierën e tij të moshuar në dy klube (Troyes dhe Saint-Etienne), Maltuidi u bë lojtari më i kërkuar dhe ai mori mundësinë më të mirë për transferim.

LEXO
Jay-Jay Okocha Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Më 25 korrik 2011, Paris Saint-Germain i cili sapo u bë i pasur konfirmoi nënshkrimin e Matuidi si një zëvendësim për të larguarit Claude Makélélé, i cili u largua nga sporti. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Blaise Matuidi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Pa dyshim, aftësia për të luajtur Matuidi si dhe mënyra e jetesës së tij jashtë fushës krijojnë një pamje të plotë të tij. Është me vend të thuhet se pas çdo futbollisti francez, ka një shaka, të dashurën apo gruan e ndezur. 

Matuidi filloi lidhjen e tij në shesh lojërash me të dashurën e tij të fëmijërisë Isabelle e cila është një vendase e Troyes.

Marrëdhënia e tyre i mori prej statusit bestie në dashuri të vërtetë. Matuidi dikur ka kujtuar një nga kujtimet më të hershme të fëmijërisë që po deklaronte dashurinë e tij për Isabellën dhe duke besuar se mund të martoheshin një ditë.

Isabelle është pa dyshim, kamionçina më e mrekullueshme dhe e bukur franceze për të cilën kemi shkruar ndonjëherë. Siç vërehet në foton më poshtë, ajo është me të vërtetë një shembull i bukurisë dhe përsosmërisë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Unai Emery Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për një Matuidi të rinj më parë, kishte njëherë një nevojë për të marrë kur është fjala për romancë. Gjatë takimit me të dhe duke u dashuruar gjatë viteve të adoleshencës, Matuidi e la Izabellën me aq shumë dashuri, ndonjëherë edhe një tejkalim të tij pa një kontroll mbi informacionin dhe ndjenjat që merr në kthim. Për fat të mirë për të, ai u takua me vajzën më të mirë dhe të bukur ndonjëherë që i bëri ndjenjat e saj të ndërsjellta, ndjenjat që vazhduan deri në xhelozinë e shikuesve.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marco Verratit Plus Fakte të paqarta të biografisë

Menjëherë pas dy të dashuruar u takuan si adoleshentë, ata filluan të takoheshin dhe ishin të pandashëm. Të dy Isabelle dhe Blaise mbajnë sendet e tyre shumë private, larg nga valët e medias - gjë që i bën ata edhe më interesante dhe misterioze. Pavarësisht nga fama e burrit të saj, Isabelle duket krejtësisht ok me qenë disi i panjohur për publikun.

LEXO
Të dielën Oliseh Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ajo ka bërë shumë pak për të ekspozuar veten në shtyp - madje llogaria e saj e mediave sociale është e vendosur për privatë, përveç kur është fjala për të treguar mbështetjen e saj për burrin e saj në qëndrime; një detyrë që vjen me titullin e të qenit a shaka e bukur shihet si më poshtë.

LEXO
Yacine Adli Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Propozimi i martesës: Blaise i propozoi Isabellës në 2016. Ngjarja ndodhi kur ata shkuan në filma të veshur me maskat e tyre argëtuese për të parë Star Wars.

Si Isabelle e vë atë;

“Në Shkurt 2016, ai më çoi në Grand Rex për të parë filmin Star Wars. Mbërritëm në dhomë, por në vend të kësaj për të parë rimorkiot e filmit të zakonshëm pashë një film të vogël, një montazh të fotove tona familjare, i cili përfundoi me një kërkesë për martesë. ”

"Nuk mund ta besoja këtë, ia plas lot, dhe ai bëri gjithashtu."

Çifti i bukur lidhi nyjën në korrik 1, 2017, në Paris. Fëmijët e tyre erdhën ndërsa ishin të angazhuar para martesës së thënë siç shihet në foton më poshtë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Marco Verratit Plus Fakte të paqarta të biografisë

Të dy dashnorët janë prindër krenarë të tre fëmijëve të tyre: vajzat Myliane, Naëlle dhe djali Eden foto poshtë. Fëmijët e tyre ishin të gjithë të lindur para martesës së tyre. 

Nuk ka dyshim Isabelle Matuidi mban ekuilibrin për burrin e saj. Blaise e përshkruan Isabellën si një grua të fortë që mund të mbajë këmbët në tokë. Sipas mediave franceze, Isabelle është kaq e përkryer që ajo merret me financat familjare, ndihmon në shmangien e shpenzimeve të panevojshme të tij dhe përpiqet të mbajë të gjithë aktivë në kuzhinë siç shihet në foton më poshtë.

LEXO
Histori Fëmijërie Odsonne Edouard Plus Faktet e Biografisë së Untold

Siç e treguan disa nga faqet e internetit franceze, momenti i tre ishte dikur një student i osteopatisë (Dikush që trajton çrregullime mjekësore përmes manipulimit dhe masazhit të skeletit dhe muskulaturës). Ajo është pronare e Gimmini, një qendër sportive për fëmijët.

Blaise Matuidi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Faktet personale të jetës

  • Prania e Blaise Matuidi shënon fillimin e diçkaje energjike dhe të trazuar.
LEXO
Emre Mund Story Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia

  • Ai e do dinamizmin, shpejtësinë dhe konkurrencën. Matuidi gjithmonë dashuron të jetë i pari në gjithçka - nga puna te tubimet shoqërore.
  • Është gjithmonë në natyrën e Maltuidit të ndërmarrë veprime, ndonjëherë para se të mendojë për të mirë.
  • Blaise Matuidi ka aftësi të shkëlqyera organizative dhe i aftë të përfundojë disa gjëra në të njëjtën kohë, veçanërisht para pushimit të drekës.
  • Çështja më e madhe e Matuidit vjen kur ai merr padurim, agresivitet dhe zemërim të shfrenuar të cilin mund t'u tregojë njerëzve të tjerë.
  • Sa i përket forcës së tij, Matuidi është i guximshëm, i vendosur, i sigurt, entuziast, optimist, i ndershëm dhe sigurisht i pasionuar në karrierë.
  • Për sa i përket dobësive të tij, Matuidi mund të jetë i paduruar, me humor, me temperament të shkurtër, impulsiv dhe agresiv.
  • Për sa i përket asaj, Matuidi pëlqen rroba të rehatshme, duke marrë rolet udhëheqëse, sfidat fizike dhe natyrisht duke luajtur futboll.
  • Matuidi nuk është i kënaqur me pasivitetin e karrierës dhe vonesat e çdo lloji dhe pune që nuk përdor talentet e dikujt.
  • Matuidi është natyrshëm i guximshëm dhe rrallë frikë nga gjykimi dhe rreziku. Ai është gati të jetë heroi i ditës, të fluturojë larg dhe të mbajë shumë njerëz të rrezikuar dhe të pafuqishëm në shpinë.
LEXO
Jay-Jay Okocha Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Story Childhood Story tonë Blaise Matuidi plus fakte të patregueshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet