Benjamin Pavard Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të Futbollit Genius i cili është i njohur më mirë me emrin; "Thuram i Ri". Historia e fëmijërisë sonë Benjamin Pavard dhe Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes së familjes, jetës së marrëdhënieve, dhe shumë fakteve të tjera jashtë Fokusit (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e njohin 2018 World Cup Fame dhe shkathtësi në të gjitha pozicionet mbrojtëse. Sidoqoftë, vetëm pak prej tyre e konsiderojnë Bio Benjamin Pavard, i cili është mjaft interesant. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Benjamin Pavard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Heroi i plotë i Francës, Benjamin Pavard ka lindur në 28 March 1996 në Maubeuge, Nord, Francë. Ai u ngrit nga fillimet e përulura nga prindërit e tij të bukur të paraqitur më poshtë.

Përveç fillimit të përulur, babai i Pavardit hodhi themelet për karrierën e djalit të tij të dashur. Si Benjamin Pavard e vë atë;

'Miku im më i mirë më dëboi çdo ditë dhe kjo është arsyeja pse unë e kam vënë në trupin tim. Nuk kishte lodra apo lojëra kur isha më i ri, vetëm një futboll. Unë jam plotësisht mirënjohës për gjithçka që ka bërë. Babai im gjithmonë më shtyu. Pa atë, unë nuk do ta kisha këtë udhëtim të pabesueshëm që deri më tani.

Benjamin Pavard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Pa dyshim, ai është një yll i 2018 FIFA World Cup. Aftësia dhe potenciali i Pavardit, si dhe mënyra e jetesës së tij jashtë fushës, krijojnë një pamje të plotë të tij.

Si në kohën e shkrimit, Rachel Legrain-Trapani figurë më poshtë është e dashura e Benjamin Pavard.

Pas mbajtjes së marrëdhënieve të tyre në fillim, Legrain-Trapani dhe Pavard u bënë publike me romanin e tyre në majin 2018. Legjioni- Trapani është një ish titullar i konkursit të bukurisë (Miss France, 2007).

Përveç publikimit të marrëdhënies së tyre para Kupës Botërore 2018, Rachel Legrain-Trapani kapi sytë e Botës, e cila mori vesh se ishte e dashura e Pavard gjatë fitores së 4-3 të Francës në Argjentinë në 16 të fundit të Rusisë 2018. Ajo dukej effortlessly elegante si ajo brohorisnin në beau saj nga qëndron.

Të dy dashamirët të gëzojë një marrëdhënie të fortë e cila është ndërtuar mbi miqësinë. Rachel është shtatë vjet më i vjetër se njeriu i saj si i dukshëm nga ajo pa duket kozmetikë.

Megjithatë, ajo duket e natyrshme e bukur siç tregohet në foton më poshtë. Legrain- Bukuria natyrore e Trapanit mund të jetë arsyeja për fitimin e saj Miss France 2007 dhe pse Benjamin Pavard ra në dashuri me të.

Benjamin Pavard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Më shumë rreth të dashurës së tij, Legrain-Trapani

Bukuria e zeshkave, një atlet i mprehtë vetë, dihet se ka qenë në disa marrëdhënie të profilit të lartë, duke pasur një gjë për yjet e sportit. Nga 2007-2009, Legrain-Trapani doli shumë emocionuese Ladji Doucouré, një kampion bote atletike.

Në 2013 ajo u martua me ish-lojtarin e FC Nantes Aurélien Capoue në një dasmë showbiz në Abbey të Saint-Florent-le-Vieil.

Në 2016, çifti i bëri thirrje kohë martesës së tyre dhe 2007 Miss French beauty u rikthye përsëri në treg. Pas mbajtjes së marrëdhënieve të tyre në fillim, Legrain-Trapani dhe Pavard shkoi në publik me romancën e tyre në maj 2018.

Rreth rrënjëve të saj: Rachel Legrain-Trapani është vajza e emigrantëve italianë që ka lindur në Saint-Saulve në gusht 31, 1988. Prindërit e Rakelës u divorcuan kur ishte ende një vajzë e vogël. Mamaja e saj, Silvana, e cila është sekretare, ngriti të gjithë Rakelin nga vetë ajo. Ajo ka dy gjysmë vëllezër, pra Ruben dhe Melvin. Duke parë foton më poshtë, vështirë se mund të mendosh se kush është nëna dhe vajza.

Benjamin Pavard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Ndërtimi i karrierës

Në vitin 2002, kur Pavard ishte 6, pasioni i tij për futboll e pa atë të regjistrohej në listën e një ekipi lokal të të rinjve, SHBA Jeumont i cili i dha atij skenën për të shfaqur talentin e tij.

Në moshën 10, prindërit e tij mendonin ta zhvendosin djalin e tyre në një akademi shumë më të madhe të futbollit. Për shkak se ata ende donin që djali i tyre të merrte pjesë në një shkollë konviktesh në atë moshë, të dy prindërit filluan të kërkonin një shkollë që do të lejonte Pavardin të luante futboll konkurrues. Një shkollë me konvikt pranë akademisë së futbollit të Lille ishte zgjedhja e preferuar e prindërve të tij. Pavard duhej të merrte pjesë në gjyqet e akademisë së Lille, të cilën ai e kaloi. Siç ben edhe Benjamin;

Unë u largova shumë herët. Prindërit e mi udhëtuan disa kilometra për të më parë. Unë kurrë nuk do të jetë në gjendje të falënderoj ata mjaft për atë që ata kanë bërë për mua.

Ndërsa në Lille, ambiciet e Benjamin Pavard për të shkuar pro nuk ishte thjesht një dashuri kaluese. Në atë kohë, ai ishte i zjarrtë vendosmërinë që e bëri ëndrrat e tij të karrierës së lartë të bëhen të vërteta pasi kaloi një vit të madh 10 në akademi.

Benjamin Pavard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Përmbledhje e karrierës

Pas shfaqjes së 25 herë për Lille gjatë dy sezoneve, Pavard filloi të ndjejë mungesë besimi për klubin për shkak të mungesës së futbollit të ekipit të parë. Pavard u largua nga klubi për t'u bashkuar me Stuttgartin në 2016. Në Gjermani, Pavard ndihej më shumë në shtëpi. Ai i solli aq shumë lumturi mamit dhe babait të tij (foto poshtë) kur ai udhëhoqi ekipin e Stuttgartit për të fituar promovimin në Bundesliga në sezonin 2016 / 17.

Njeriu francez gëzonte jetën në Gjermani, ku e gjeti besimin që mungonte në Lille. Në fjalët e tij;

"Çdo gjë përshtatet. Qyteti ofron shumë, stadiumi është gjithmonë i plotë dhe unë mund të ndiej besimin e trajnerit, shokëve të ekipit dhe bordit, "

Benjamin Pavard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Rritja në Fame

Përpara Kupës së Botës 2018 FIFA në Rusi, aftësia e Pavard për t'u marrë me famën për klubin e tij VfB Stuttgart ishte në proporcion me aftësinë e tij për të trajtuar topin. Kur Pavard u thirr për herë të parë për ekipin kombëtar francez në 2017, ai po bënte një pushim dreke pas një klase të gjuhës gjermane dhe nuk vërente se kishte humbur disa thirrje nga prindërit e tij.

Mbrojtësi francez i thirri prindërit e tij dhe qau lot gëzimi kur i dërgoi atij mesazhin e lumtur. Nuk duhej shumë kohë para se të shkonte në shtëpi për të ndarë lumturinë me nënën dhe babain e tij.

Të gjitha sakrificat që ai bëri që kur ai ishte një djalë më në fund u paguan në Rusi 2018 FIFA World Cup. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Benjamin Pavard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Fakte personale

  • Benjamin Pavard është i vetmi fëmijë i prindërve të tij. Ai nuk ka vëlla apo motër. Një vështrim i afërt në familjen e tij zbulon një ngjashmëri të përsosur mes Pavardit dhe nënës së tij.
  • Pavard është i njohur për flokët e tij kaçurrel dhe pamjen antike të futbollit. Ai është mbiquajtur "Jeff Tuche"Nga shokët e tij francezë pas babës me flokë të dredhur në serinë e filmit francez të komedisë"Les Tuches".
  • Benjamin Pavard ka imagjinuar në mënyrë të veçantë karrierën e tij në formën e mentorit të tij, ish-ndërkombëtar francez Lilian Thuram. Benjamin Pavard kalon shumicën e kohës duke mësuar nga mentori i tij

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë tonë Benjamin Pavard dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu