Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Tregimin e Plotë të një Legjenda Futur më të njohur nga Pseudonimi; 'Njeriu i qelqit'. Arjen Robben Historia e Fëmijërisë dhe Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të Jetës para Fame, Jeta Familjare dhe shumë OFF dhe ON-pitch faktet pak të njohura rreth tij. Para se të filloj, Së pari .. Më kërkoj; A është edhe e mundur të përpiloni një listë të krahrave të mëdha pa përmendur Arjen Robbenin? Unë nuk mendoj. Tani le të fillojë.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Jeta e fëmijërisë së hershme

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Jeta e fëmijërisë së Arjen Robben

Arjen Robben ka lindur në 23rd të janarit 1984 tek babai i tij, z. Hans Robben, një agjent i futbollit dhe nëna e tij Znj Marjo Robben, një njeri i famshëm lokal. Ai u rrit nga prindi i tij në qytetin e madh satelitor në Groningen, Holandë. Arjen gjatë periudhës së tij të fëmijërisë kurrë nuk tregoi interes për arsimin edhe kur ishte i bindur veçmas nga prindërit e tij. Në vend të kësaj, ai preferoi të ndiqte babanë e tij ndërsa ai bën biznesin e tij të futbollit. Ai interes në futboll erdhi në një moshë shumë të re. Kërkesa e tij për t'u bashkuar me një akademi të rinisë në një epokë të butë të 2 bëri që prindërit e tij të kuptojnë dhe të kuptojnë fatin e djalit të tyre. Një fat që e tregon atë duke u bërë futbollist i madh.

Ata nuk hezituan ta regjistrojnë atë në shkollën më të mirë të futbollit të fëmijëve në qytetin e tyre amë.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Arjen Robben ID e Rinjve të Futbollit

Ndërsa fëmijët e tjerë të moshës së tij ikin në shtëpi në mëngjes për arsimim formal, Arjen Robben shkon në shkollën e tij të futbollit. Ai mori pjesë aktive në aktivitetet e vogël të futbollit si fëmijë. Edhe si një djalë i vogël, Arjen bëri mrekulli. Ai u bë fëmija më i ri për të mësuar Metoda Coerver, një teknik futbolli i shpikur nga ish trajneri holandez Wiel Coerver.

Metoda Coerver përfshin një grumbullim të aftësive të përfundimit të futbollit nga videot e legjendave si Pelé dhe Maradona. Këto aftësi kalojnë nëpër një mënyrë gjithëpërfshirëse akademike për yjet e rinj në akademitë e futbollit. Nën këtë teknikë, fëmijët kanë për qëllim të përparojnë në një mënyrë të strukturuar nga bazat, kalimi, shpejtësia dhe përfundimi vdekjeprurës. Arjen Robben u konsiderua si lojtari më i mirë i futbollit të kecit, i cili e zotëronte aktin e kalimtarëve.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Jeta familjare

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Mami i Arjen Robben

Nëna e tij: Zonja Marjo Robben, një njeri i njohur lokal për talentin e saj në të folur publik dhe pjesëmarrjen e saj të vazhdueshme në festivalin Eurosonic Groningen që mban në Holandë. Edhe si një folës publik i cili besonte në arsimin për të rinjtë, ajo beson se çdo fëmijë meriton atë që duan të jenë. Deri më tani, ajo është e dashur për të mbështetur vendimin e saj Arjen për të pasur futboll dhe jo edukim në moshën e tij të hershme.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Babai i Arjen Robben

Babai i tij: Z. Hans Robben është një legjendë në biznesin e futbollit. Ky njeri me seriozitet dhe me mendje biznesi është përshëndetur për të siguruar një bazë të mirë për ngritjen e djalit të tij në futboll. Ai ka qenë gjithmonë agjent dhe menaxher i Arjenit. Zoti Hans lehtëson dhe merr përsipër të gjitha nënshkrimet dhe negociatat e kontratës së Argenit. Të dyja palët shpesh fotografohen së bashku duke bërë atë që bëjnë më mirë.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Arjen Robben dhe Gruaja

Arjen Robben u takua me gruan e tij, Bernadien Eillert në shkollë të mesme mbrapa në vitin 2000. Pas viteve 6 në shoqërim, të dyja palët lidhën nyjet në qytetin verior të Stadsschouwburg në Groningen në 9 Qershor, 2007.
Familja e tij tani është e bekuar me tre fëmijë, emrat e të cilëve ishin Luka, Kai dhe Lynn. Ai është një njeri i plotë familjar. Kuotat e tij të preferuar të familjes janë; "Gjëja më e rëndësishme është të shohësh çdo anëtar të familjes të shëndetshme dhe të lumtur. Futbolli është jeta ime, por shëndeti dhe lumturia e familjes sime është gjëja më e rëndësishme në botë ".

Arjen Robben pëlqen të ketë portrete familjare. Këto momente ngrijnë kohën. Ajo kap tërë familjen e tij në një moment të vetëm.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Arjen Robben Portret familjar

Ndër të gjithë fëmijët e tij, ai është veçanërisht i afërt me djalin e tij të parë Luka.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Arjen Robben dhe Biri, Luka

Gjërat bëhen kaq emocionale kur e sheh djalin e tij të fundit "Lynn" thërrasin duke shikuar babanë e tij duke festuar qëllimet e tij në shumë varg në vendndodhjen e tij. Ndoshta ai dëshiron të jetë në krahun e babait të tij. Si Bernadien Eillert dhe bashkëshorti i saj kanë ngushëlluar djalin e tyre në këtë rast.

Bernadien Eillert kujdeset për burrin e saj sidomos kur ai është poshtë ose në një humbje të Champions League ose çështje të tjera. Një mënyrë e lehtë për ta ngazëllyer atë është ta çojë atë në partitë e mëdha.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Përballja me humbjen e UEFA Champions League: Kur ju keni një grua të dashur

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Dashuria për Shtëpi të Bukur

Shtëpia e bukur e Arjen Robben është tërheqës shikues sidomos kur shihet nga anët e saj të lëngshme. Ai nuk është thjesht një njeri qelqi, por edhe një klasë.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Shtëpia e bukur e Arjen Robben

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Një Muze për Vetveten

Shumë futbollistë arrijnë të mbajnë vetëm një pjesë të keepsakes nga karrierat e tyre të mbushur me medalje. Arjen Robben dikur erdhi me një ide të re për të siguruar që asgjë e rëndësishme të mos harrohet.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Pse ai ka nevojë për një muze

Ai dikur njoftoi planet e tij për të ndërtuar një muze në shtëpinë e të gjitha relikeve të tij në shtëpinë e tij sapo ai e quajti atë kohë në karrierën e tij të shquar. Në fjalët e tij;

"Kur gruaja ime dhe unë vendosemi në shtëpinë tonë, unë ëndërroj të mbledh të gjitha gjërat e mia dhe të ndërtoj një muze private. Do të jetë për mua, familja ime dhe miqtë e mi të ngushtë, '

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Arsyeja prapa Pseudonim 'Njeriu i Glass'

Njohur për lojën e tij të madhe poshtë krahëve, aftësitë kaluese krijuese dhe të shtëna të shkëlqyera para qëllimit. Anësori fitoi pseudonimin 'Njeriu i qelqit' për shkak të aftësisë së tij për të thyer lehtësisht.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Arjen Robben-Arsyeja prapa pseudonimit të tij 'Njeriu i qelqit'

Është një lëvizje që ka bërë holandezi një nga lojtarët më të frikshëm në botë, dhe diçka që ai vazhdon të bëjë me saktësi të parëndësishme.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Kanceri ndihet

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Arjen Robben rrezikon kancerin

Arjen Robben ka gjetur një herë një gungë në testikullin e tij të majtë. Kjo shkaktoi një seri emocionesh të pakëndshme sepse dhimbjet që ai ndieu përbënin një kërcënim për rrezikun e jetës së tij. Ai dyshoi se kjo ishte kanceri i testisit. Për të, opsioni i vetëm për të gjetur se çfarë ishte ishte një operacion. Për fat të mirë për të, ai u pastrua nga kjo trembje menjëherë pas një operacioni intensiv.

Në një raport, Robben tha;

"Isha shumë i frikësuar. Ishte një kohë e vështirë për mua. Ndjeva se futbolli im nuk do të jetë më i rëndësishëm. Pritja ishte e tmerrshme për disa ditë. Nuk e dija se çfarë do të ndodhte me mua. Pas operacionit, kam dëgjuar se lajmi ishte i mirë dhe ishte një lehtësim masiv. "

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Jeta para fama

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Arjen Robben- Jeta para fama

Ishte në Groningen ku ai honed aftësinë e tij tani markë tregtare të prerë në zonën e dënimit nga krahët dhe gjetjen e prapme të neto. Mesfushori u zgjodh shpejt në ekipin e parë të ekipit dhe ishte lojtari i sezonit në Groningen në 2001. Talenti i Robbenit fitoi shpejt vëmendjen e klubeve të mëdha

Për shkak të aftësive të tij të shpejta kalimi dhe të shkëlqyera në ritmin e topit, ai u nënshkrua shpejt nga klubi lokal i FC Groningen, ku zhvilloi aftësinë e tij të veçantë për të prerë brenda për të shënuar gola nga duzina. Ai luajti ndeshjen e tij të parë për Groningen në 2000, duke u bërë zëvendësues kundër Waalwijk.
Që atëherë Robben nuk ka shikuar kurrë prapa dhe për shkak të aftësisë së tij të madhe ka fituar lëvizje në disa nga klubet më të mëdha në botë, si PSV Eindhoven (Holandë), Chelsea (Angli), Real Madrid (Spanjë) dhe me gjigandët gjermanë Bajerni i Mynihut.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Auto

Audi i ka siguruar Arjen Robben makinave të reja. Ai e do Audi A5 - makina që ai bleu për $ 58,500.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Audi Arjen Robben

Ai i pëlqen të angazhojë klubet në sigurimin e makinave të tij si pjesë e kontratës së tij. Me të fituar miliona çdo vit, marrja e një makine të re nuk është asgjë e re. Audi e tij vjen me targa të personalizuara, duke e bërë të njohur si të tijën.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Pirja e Birrës

Ai dikur festoi duke fituar një trofe me birrë të pijshëm nga një xhami gjigante.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Arjen Robben pëlqen birrën - Shpjegoi

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Vështirësitë e notit

Për Arjen Robben, Swimming nuk është tamam një aktivitet i lehtë. Ai shpesh e sheh të vështirë duke kërkuar mënyrën më efikase dhe teknike për të luftuar elementët e ujit. Fotografia më poshtë tregon Dirk Kuyt (Njeriu nga Peshku i Familjes) duke e ndihmuar atë që të mbytet në det.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Aksidenti për festimin e qëllimit

Kur Arjen Robben shënoi për Bayern Munchen kundër Braunschweig në një fitore 2-0 për udhëheqësit e Bundesligës, ai mendoi se do të festonte me një festë rrëshqitëse. Nga lumturia, ai u akuzua shpejt ndaj tifozëve të tij në shtëpi në stil. Për fat të keq, festimi i tij i rrëshqitjes në gjunjë shkon nga e keqja në tmerr, pasi ai kthehet nga terren mbi shpinën e tij, duke i copëtuar këmbët e tij në proces.

Siç mund ta shihni, jo vetëm që u bë e tmerrshme dhe duket potencialisht e dhimbshme, por për të kapur të gjitha, çorapët e tij u shkatërruan. Shkatërruar!

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -karikaturë

Në një kohë kur bërja e karikaturave të futbollistëve shkuan, Arjen Robben nuk u la jashtë. Kjo është ajo që ai mori pasi u etiketua si a 'zhytje mashtrim'.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Çështjet e flokëve të kaltër

Humbja e flokëve është një lëndë e ndjeshme për Arjen Robben. Humbja e flokëve të Arjen Robben ka përparuar shumë shpejt për të dhe flokët e tij të hollë. Jo shumë kohë më parë Robben kishte flokë, por tani ai është plotësisht tullac në majë të kokës. Unë jam duke postuar më poshtë fotot e flokëve Arjen Robben, si dhe duke paraqitur fotografi të humbjes së flokëve Robben.

Ju do të shihni përparimin e shpejtë që ka ndodhur në më pak se 6 vite. Robben filloi të kalonte në 2006 në 2007 & nga 2014 ai nuk ka flokë në majë të kokës.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Kontradiktat

Arjen Robben mund të jetë një futbollist më i shkëlqyeshëm, por holandezi i parakohshëm ka një zakon të bezdisshëm të gjithëve. Ndërkohë që nuk mund të shqetësohej për të fituar ndonjë konkurs të personalitetit, në mbrëmjen e së dielës ai nuk bëri asnjë favorizim duke fituar një dënim të diskutueshëm në kohën e lëndimit, i cili përfundimisht fitoi Hollandin për ndeshjen e fundit me 16 me Meksikën. Kush është zhytja më e keqe në futbollin e të gjitha kohërave?

Holandezi fiton anën e tij një penallti të butë për të fituar ndeshjen e tij në Kupën e Botës në ndeshjen e fundit 16, por ku ai radhitet në listën e rreme të tumblers të gjithë kohës?

Dhe madje edhe në vjeljen e tij ai është ende duke mashtruar gjyqtarët.

Arjen Robben Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia -Statistikat e popullaritetit

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu