Antoine Griezmann Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Antoine Griezmann Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; 'Le Petit Diable'. Historia e fëmijërisë së Antoine Griezmann dhe Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakte pak të njohura rreth tij.

LEXO
Moussa Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë e dinë aftësitë e luajtjes së tij, por vetëm pak tifozë e konsiderojnë historinë e biografisë së Antoine Griezmann, e cila përfshin të mësosh më shumë për prindërit, vëllain, motrën dhe stilin e jetës etj. Jeta e tij jashtë fushës është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshme, le të fillojë.

Antoine Griezmann Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Jeta e hershme

Antoine Griezmann ka lindur në 21 Mars 1991 në Mâcon, France nga Alain Griezmann (babai) dhe Isabelle Griezmann (nëna). 

Ai lindi nga një baba i pasur i cili është një figurë politike në Francë. Babai i tij ishte një ish-këshilltar i qytetit i cili ishte mjaft i pasur për të përballuar të riun Antoine çdo gjë që i duhej si fëmijë. Mamaja e tij megjithatë ishte pastruese spitali.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Ivan Rakitic Plus Fakte të paqarta të biografisë

Instinkti i tij i futbollit erdhi përmes origjinës së tij Portugeze. Peshtë me vend të theksohet se gjaku portugez përshkon venat e Antoine Griezmann. Gjyshi i Antoine Amaro Lopes ishte një mbrojtës qendror që përfaqësonte njëherë ekipin portugez.

Antoine Griezmann Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Filloni të Futbollit

Pasja e një gjyshi që ishte një futbollist e bëri atë të kishte interes në lojë. Sidoqoftë, interesi i fundit i Antoine erdhi kur ai shikoi si Zinedine Zidane dhe Thierry Henry gjatë Kupës Botërore 1998. Kjo frymëzoi atë në një epokë të butë për të marrë plotësisht futbollin dhe më pas, ëndrra e tij për të përsëritur kur Zidane dhe Henri bëri me fanellën franceze.

LEXO
Diego Costa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Griezmann i cili ishte një mbështetës i Lyonit si fëmijë, gjithmonë ka pasur aftësi. Duke lindur 70 kilometra nga Lyon në Macon, do të thoshte mundësi për karrierën e tij të re. Ai dikur udhëtoi për të pasur sprova në klubin e djalërisë si një i ri, por u konsiderua tepër i brishtë për t'u bashkuar me akademinë e tyre dhe u hodh poshtë.

LEXO
Pedri Gonzalez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Griezmann udhëtoi përsëri në shtëpinë e tij dhe filloi karrierën e tij duke luajtur për klubin e qytetit të lindjes UF Mâcon. Ai u pranua atje për shkak të ndikimit politik të babait të tij. Ndërsa ishte atje, ai nisi përsëri disa prova me klube të tjerë profesionistë në mënyrë që të fitonte një vend në një nga akademitë e tyre të të rinjve.

LEXO
Ronaldo Luis Nazario de Lima Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përsëri ai u refuzua sepse klubet vunë në dyshim madhësinë e tij dhe kornizën e lehtë. Antoine Griezmann ishte në atë kohë shumë i vogël për moshën e tij. Ti ke pasur veshjet dhe pamjen më të mirë si një futbollist fëmijë. Kjo sepse ai ishte një fëmijë i pasur.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Ronaldinho Plus Fakte të paqarta të biografisë

Më në fund, një përparim erdhi për djaloshin e ri. Në 2005, ndërsa ishte në provë me Montpellier, Griezmann luajti në një ndeshje miqësore kundër akademisë së të rinjve të Paris Saint-Germain në Paris, dhe bëri përshtypje për disa skautë të klubit. Skaut i klubit spanjoll për Real Sociedad, i cili mori pjesë në këtë ngjarje. Ata u interesuan më shumë për të, ndryshe nga Skautët e tjerë. Pas ndeshjes atë që ai fitoi një trofe, zyrtarët e klubit i ofruan Griezmann një provë njëjavore në terrenin e San Sebastián, të cilin ai e pranoi.

LEXO
Koke Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Falë suksesit të tij të përsëritur, Antoine më vonë iu ofrua një qëndrim javën e dytë në klub. Kur ata thonë se ai do të bëhej një yll, klubi pastaj kontaktoi prindërit e tij dhe zyrtarisht i ofroi Antoine një kontratë për të rinj. Prindërit e Griezmann në fillim hezitonin që djali i tyre të transferohej në Spanjë. Pas shumë lutjeve, ata e lejuan atë të bënte lëvizjen. Kjo erdhi pas sigurimeve pozitive.

LEXO
Historia e Fëmijërisë Angel Correa Plus Faktet e Biografisë së Untold

Kur ai arriti për herë të parë në Real Sociedad, Griezmann strehoi në shtëpinë e skautit francez të të njëjtit klub, i cili e mori atë në Francë. Ai kishte para për të siguruar shtëpinë e tij, por ishte shumë i ri për të jetuar vetëm. Ai madje ndoqi shkollën përtej kufirit në Bayonne. Ai stërvitet më shumë mbrëmjeve në selinë e klubit. Nuk u desh kohë para se Antoine të vëzhgonte se ishte zhvilluar nga një djalë i vogël me shtat në një adoleshent i ndërtuar.

LEXO
Cesc Fabregas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sidoqoftë, iu desh kohë të depërtonte në ekipin e parë të Real Sociedad. Kjo erdhi pas katër vjetësh në sistemi rinor i klubit. 

Antoine Griezmann Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Përparimi

Në verën 2014, Griezmann u joshur në Atletico Madrid. Pikërisht në 28th të korrikut 2014, Atletico Madrid arriti një marrëveshje me Real Sociedad për transferimin e Griezmann, për një tarifë që besohet të jetë afër tij 30 milion (£24 milion) klauzolë e blerjes.

LEXO
Sergio Aguero Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të Paqëndrueshme të Biografisë

Ai kaloi ekzaminimin mjekësor të njëjtën ditë dhe nënshkroi një kontratë gjashtë-vjeçare në 29 korrik, 2014. Ai ishte Lojtari i Muajit në La Liga për janar 2015 pavarësisht paraqitjes në vetëm tre nga pesë ndeshjet e Atlético. Po atë 2015, ai u zgjodh si lojtari i vetëm i ATM dhe një nga tre sulmuesit në Skuadrën e Vitit në çmimin LFP së bashku me C. Ronaldo dhe Lionel Messi. Që atëherë, ngritja e tij në dominim ka qenë e jashtëzakonshme. Pjesa tjetër siç thonë ata është histori.

LEXO
Cesc Fabregas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Antoine Griezmann Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Jeta familjare

BABAI: Babai i tij Alain, i cili ishte këshilltar i qytetit, është me prejardhje alsase. Kështu lindi mbiemri i tij gjermanik.

Prindërit e Antoine Griezmann- Alain dhe Isabelle.
Prindërit e Antoine Griezmann- Alain dhe Isabelle.

nËNA: Nëna e tij Isabelle (foto më sipër) ishte një ish pastruese spitali. Ajo është me origjinë Portugeze siç u përmend më herët. Babai i saj Amaro Lopes ishte një futbollist portugez për FC Paços de Ferreira.

LEXO
Pedri Gonzalez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Amaro Lopes erdhi në Francë me gruan e tij Carolina për të punuar në ndërtim në 1957. Në Francë, lindi nëna e Antione Isabelle. Babai i saj vdiq kur nipi i tij ishte foshnjë. Si fëmijë, Griezmann shpesh i kalonte pushimet në Paços de Ferreira. Ky ishte aty ku ai mori futbollin. si karrierë. 

LEXO
Moussa Dembele Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

SISTER:  Motra e motrës së Antione Griezmann është Maude. Ajo ishte një e mbijetuar e rrethimit të teatrit Bataclan në sulmet e Parisit në nëntor 2015, të cilat ndodhën ndërsa ai po luante kundër Gjermanisë në Stade de France. Aktualisht, ajo aktualisht është menaxhere e tij për të drejtat e imazhit.

Motra e Antoine Griezmann- Maude.
Motra e Antoine Griezmann- Maude.

VËLLA: Antione ka një vëlla të ri me emrin Theo. Theo është gjithashtu një lojtar profesionist futbolli me klubin portugez të futbollit të Sporting Macon (Si në kohën e shkrimit).

LEXO
Historia e fëmijërisë së Ronaldinho Plus Fakte të paqarta të biografisë
I riu Antoine Griezmann dhe vëllai kec- Theo.
I riu Antoine Griezmann dhe vëllai kec- Theo.

Theo u bë më i gjatë. Kjo është një provë që Antione dikur kishte probleme të rritjes si fëmijë. Kjo ishte arsyeja pse ai u refuzua dikur nga klubet e të rinjve.

Antoine Griezmann dhe vëllai.
Antoine Griezmann dhe vëllai.

Antoine Griezmann Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Jeta e marrëdhënieve

Në qershor 2017, Antoine u martua me të dashurën e tij për një kohë të gjatë Erika Choperena. Ata kishin atë që njerëzit e quajnë 'Dasma e Fshehtë'. Vetëm miqtë e tij të ngushtë dhe familja ishin të ftuar. Sulmuesi dhe gruaja e tij e re kapën mediat në befasi kur lëshuan foton e tyre të dasmës.

LEXO
Diego Costa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ai e përshkroi pamjen e lumtur Instagram: "Un camino lleno de felicidad", e cila përafërsisht përkthehet në 'Një rrugë plot lumturi'.

Antoine Griezmann Martohet Erika.
Antoine Griezmann Martohet Erika.

Njeri-tjetrit, ata i kanë dhënë shumë premtime të bukura. Nëse ajo do të ishte një celular, me të vërtetë, Antoine do të preferonte të ishte karikuesi. Të gjithë e dinin se do të martoheshin përfundimisht. Kjo ndodhi.

LEXO
Koke Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Griezmann dhe gruaja e tij para martesës kishin një fëmijë së bashku. Një vajzë që e quajtën Mia Griezmann. Idealisht, Antoine jeton një jetë private dhe nuk i pëlqen që fytyra e vajzës së tij të ekspozohet në media.

Antoine Griezmann Vajza- Mia.
Antoine Griezmann Vajza- Mia.

Antoine Griezmann dikur mori një gjobë prej 520 £ dhe një paralajmërim… për festimin e ditëlindjes së gruas së tij pasi shënoi. Pasi shënoi në fitoren 3-0 të ekipit të tij ndaj Valencia, ai një herë zbuloi një bluzë me mesazhin e shkruar me dorë për gruan e tij: "Feliz Cumple Gordita"ose "Ditëlindja e lumtur".

Ndërsa Erika ishte ndoshta i kënaqur me një shfaqje të ëmbël të dashurisë nga Griezmann, FA Spanjolle nuk e pa atë qesharake. Ai shpejt pagoi gjobën dhe vazhdoi të festonte dashurinë e jetës së tij në stilin e tyre.

LEXO
Ronaldo Luis Nazario de Lima Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pavarësisht kësaj, Antoine vepron një marrëdhënie të sinqertë si ai i Robert Lewandowski, Roberto Firmino Juan Mata.

Antoine Griezmann Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Stili i flokeve dhe faktet e tatuazhit

Megjithëse, modeli i shkëlqyeshëm i flokëve i Griezmann krijon përshtypjen se ai është jashtëzakonisht elegant dhe ka një stil jetese për festa.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Ivan Rakitic Plus Fakte të paqarta të biografisë

Tatuazhi i tij jep një ide tjetër. Burri francez ka një numër tatuazhesh që lidhen me fenë.

Antoine Griezmann Fakte - Tatuazh.
Antoine Griezmann Fakte - Tatuazh.

Krahu i tij i sipërm ka një portret të Jezusit ndërsa krahu i tij i poshtëm përmban një rruzare me retë dhe yje.

Inicialet e prindërve të tij janë gjithashtu tattooed mbi të. Antoine nuk është një person që e zbukuron trupin e tij pa asnjë arsye. Ai është jashtëzakonisht religjioz dhe tatuazhet e tij janë dëshmi e gjithë kësaj.

LEXO
Historia e Fëmijërisë Angel Correa Plus Faktet e Biografisë së Untold

Antoine Griezmann Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Ndalimi i Madh

Antoine Griezmann është suspenduar dikur nga përfaqësimi i ekipit kombëtar francez në çdo nivel për më shumë se një vit.

Veprimi ishte në lidhje me një incident në të cilin Griezmann dhe disa nga shokët e tij të skuadrës u zbuluan se kishin qenë në një klub nate në Paris, kur duhej të ishin me pjesën tjetër të skuadrës në një bazë stërvitore në veri të vendit.

LEXO
Sergio Aguero Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të Paqëndrueshme të Biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet