Historia e fëmijërisë Andrej Kramaric Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet historinë e plotë të një Genius të Futbollit i cili është më i njohur si Andrej. Historia e fëmijërisë sonë Andrej Kramaric plus Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes së familjes, jetës së marrëdhënieve, dhe shumë fakteve të tjera jashtë Fokusit (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë se ai ishte një yll në Kupën Botërore të Rusisë 2018. Megjithatë, vetëm pak prej tyre e konsiderojnë Bio-n e Andrej Kramariqit, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Andrej Kramariç Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Andrej Kramariç ka lindur në 19th të qershorit 1991 në Zagreb, Kroaci. Ai lindi nga prindërit e tij; (emri i babait është Josip Kramariç dhe emri i nënës është Danica Kramariç).

Duke u rritur në vendlindjen e tij, Young Andrej kishte shijen e tij të karrierës pas disa muajsh pasi mësoi të ecë. Ai luajti futboll në rrugë me bashkëmoshatarët e tij dhe kaloi pjesën më të mirë të viteve të tij të para të 5 të përfshira në sport.

Ndërsa intensifikoi dashuria e Andrej për futbollin, ai mendonte më pak nga studimet, një zhvillim që e shihte të qëndronte në shkollën e çerdheve, ndërsa shokët e tij e lanë pas kur ata përparonin në shkallën akademike. Duke e ditur se futbolli ishte shkaku i dështimeve të tij arsimore, prindërit e Andrej Kramariç u habitën.

Sidoqoftë, pak Andrej, pavarësisht nga ndërgjegjësimi i prindërve të tij, ishte edhe më i shqetësuar për faktin se ai nuk kishte më shokë të luanin me futboll. Kjo i bëri atij një ankesë emocionale ndaj babait të tij. Josip Kramariç, babai i tij, kuptoi se djali i tij do të ishte më i mirë si futbollist dhe kështu vendosi të merrte një vendim që ishte në përputhje me fatin e të birit.

Andrej Kramariç Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Ndërtimi i karrierës

Josip Kramariç zgjidhet të lejojë djalin e tij të përqafojë pasionin e tij duke e regjistruar atë në terrenin e trajnimit të Dinamo Zagreb. Duke kujtuar ngjarjen e jashtëzakonshme vite më vonë, Andrej shpjegoi se ai kurrë nuk e dinte se babai i tij do t'i jepte atij lirinë e lirë për të kënaqur pasionin e tij. Siç e thotë Andrej;

"Një ditë, babi më vuri në makinë dhe nuk thoja se ku po shkonim."

Ata arritën në terrenin e trajnimit që ndodhej në Podiceva të Zagrebit, çuditërisht që pesë tramvaje ndaleshin nga vendbanimet e tyre. Eksitim i Andrej u rrit me çdo hap që ai mori si ata ecnin drejt trajnerëve për regjistrimin e akademisë.

Megjithatë, eksitim i tij mori një rënie kur trajnerët e konsideronin atë shumë të vogël për t'u bërë një nga futbollistët e tyre. Megjithatë, lutjet nga i ati i tij e panë Andrej duke u regjistruar dhe duke u bashkuar me shokët e tij të akademisë.

Ky ishte fillimi i një karriere interesante të futbollit të mbushur me ngritje dhe ulje. Tani ne bëjmë një pauzë [Vazhdim më poshtë] në karrierën e tij të hershme të futbollit. Le të shkojmë në jetën e tij të dashurisë.

Andrej Kramariç Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Pas çdo njeriu të madh, ka një grua të madhe, apo kështu shkon duke thënë. Dhe prapa pothuajse çdo futbollist të suksesshëm kroat, ka një grua joshëse, vallëzim ose të dashur. Stili i jetesës së Andrej Kramariç jashtë fushës krijon një pamje të plotë të tij.

Andrej Kramariç ka qenë në një marrëdhënie me të dashurën e tij të fëmijërisë, Freundin foto poshtë.

Marrëdhënia e tyre i mori prej statusit bestie në dashuri të vërtetë. Andrej ka kujtuar një herë se një nga kujtimet e tij më të hershme të fëmijërisë po deklaronte dashurinë e tij për Freundin dhe besonte se mund të martoheshin një ditë. Kjo më në fund ka ndodhur në një ceremoni të fshehtë.

Historia e dashurisë e Andrey Kramariç ka të bëjë me sigurimin e humorit në dashuri. Kjo shihet si ai i pëlqen të japë Freundin disa mbrapa bukur për habinë e dëmtimit. Kjo tregon se sa dashuri është çmendur për të.

Andrej Kramariç Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Frustrimet e Dinamos

Andrej ka kryer vitet e mëvonshme të jetës së tij në Dinamo deri në 2013. Dikush mund të presë që lojtari premtues i cili shënoi golat 450 për ekipin e tij të të rinjve dhe fitoi disa çmime (një shembull i paraqitur më poshtë) do të kishte një karrierë të qetë në klub. Për fat të keq, kjo nuk ishte rasti.

Andrej vuajti nga mungesa e lojës gjatë qëndrimit të gjatë të karrierës së tij të lartë. Kjo çoi në atë duke detyruar një lëvizje në Lokomotiva Zagreb (në kredi), ku ai mori formën e tij të shtrenjtë gola.

Duke u kthyer në Dinamo si hero Qëllimi, Andrej edhe një herë e gjeti veten në stol dhe u ankua me hidhërim në lidhje me të. I pakënaqur me ankesën e tij, drejtori i klubit të drejtorit të klubit Zoran Mamić, zgjodhi të largohej me të duke e vendosur atë në listën e transferimeve që pa tokën Andrej në Rijekë.

Në Rijekë, Andrej me sa duket ka punuar për të paguar përsëri Frustrimet, klubi i tij i të rinjve e ka vënë atë përmes ndihmës që Rijeka të mundë ish-klubin e tij dhe kampionët në fuqi Dinamo Zagreb për të arritur Superkupën Kroate.

Andrej Kramariç Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Ngritja e famës

Forma e mbresëlënëse e Andrej në Rijekën kapi syrin e rënies në atë kohë duke u ndeshur me klubin Leicester City, i cili e nënshkroi atë në 2015. Ai, megjithatë, nuk arriti të bënte ekipin e parë të klubit dhe luajti vetëm dy ndeshje, të cilat ishin tre më të trembur për ta siguruar medaljen e fituesve të Premier League të 2015-16 në Leicester.

Ai më pas u huazua në klubin gjerman 1899 Hoffenheim në janar 2016 dhe nënshkroi një marrëveshje katërvjeçare me klubin në maj të 2016. Ishte në ligën gjermane që Andrej, i cili u konsiderua si një flutur Leceister, fitoi famë ndërkombëtare duke ndihmuar klubin të përfundojë top-katër në ligën e Bundesligës dhe duke i vendosur ata në kursin për ligën e kampionëve në prill 2018. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Andrej Kramariç Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë -Faktet e personalitetit

Edhe pse pak dihet për personalitetin e Andrej Kramarić jashtë futbollit. Ju duhet të gërmoni thellë në shtypin kroat para se të gjeni informacione në të dashurën, nënën, babanë, vëllezërit, motrat, xhaxhallarët dhe aunjetën e tij. Megjithatë, ju sjellim personalitetin që ai sjell në sport si të lidhur nga gazetarët dhe fansat sportivë.

Gazetari i Rijekës Daniel Vukusic përshkruan Andrej si një shpirt të mirë dhe të konservuar, i cili ka një fokus të madh për karrierën e tij të futbollit. Sipas Gazetarit;

"Andrej është një profil i ulët dhe një person i qetë. Ai është një djalë i sjellshëm dhe i sjellshëm, Ai nuk shkon dhe nuk tregon kurrë paratë e tij. Ai është i përkushtuar dhe shumë profesional në çdo sesion trajnimi. Kushdo që e nënshkruan, do të ketë një person të shkëlqyeshëm, si dhe një sulmues modern të talentuar ".

Nga ana e tyre, tifozët e gjejnë personalitetin e Andrej që ia vlen të përmendet. një nga drejtuesit e grupeve të tifozëve të Rijekës, Goran Grudiç pohon se;

"Kramariç është shumë poshtë në tokë dhe modeste, dhe për këtë arsye tifozët me të vërtetë e duan atë. Ai është gjithashtu një lojtar i pastër. Duke marrë në konsideratë të dy aftësitë e tij dhe karakterin e tij, ju po shikoni një lojtar që do të jetë më shumë se i mirëpritur në çdo skuadër ".

Andrej Kramariç Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Krahasimi me Davor Suker

Andrej shpesh është krahasuar me Davor Suker (një futbollist kroat në pension dhe president i tanishëm i Federatës Kroate të Futbollit) nga trajnerë, tifozë dhe shkrimtar sportiv. Uluni mbrapa ndërsa zbulojmë se si Andrej i përmbahet legjendës së futbollit. Šuker si Andrej filloi karrierën e tij të futbollit në vendlindjen e tij dhe funksionoi në kapacitetin e një sulmuesi.

Ashtu si Andrej, Suker i cili është gjithashtu kroat ka një histori me të Dinamo Zagreb një zhvillim që e bëri Dinamo të sigurojë Andrej me numrin 9 triko, një numër i veshur nga pinjoll në heydays e tij.

Përveç kësaj, dueti ndodh të jetë sulmues i pabesueshëm, i cili u bë golashënuesi më i mirë në ligat e tyre përkatëse.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë tonë Andrej Kramarić dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

1 KOMENT

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu