Andre Villas-Boas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

0
4277
Andre Villas-Boas Historia e Fëmijërisë

LB paraqet historinë e plotë të një menaxher futbolli më të njohur nga Pseudonimi; "AVB". Andre Villas-Boas Historia e fëmijërisë tonë plus Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura jashtë tij.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij menaxheriale, por shumë pak e konsiderojnë Andre Villas-Boas Bio tonë që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Andre Villas-Boas Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e hershme

Luís de Pina Cabral dhe Villas-Boas u lind në 17th ditën e tetorit 1977 in Porto, Portugali. Villas-Boas ishte fëmija i dytë dhe djali i parë për nënën e tij Teresa Maria dhe babai, Luís Filipe Manuel.

Villas-Boas ka folur anglisht rrjedhshëm që nga fëmijëria falë gjyshes së tij që përshëndet nga Stockport, Angli. Në moshën 16, Villas-Boas e gjeti veten të jetonte në të njëjtën apartament si Sir Bobby Robson, i cili ishte atëherë menaxher i Porto. Ata u bënë fqinjë miqësorë pas një debati futbolli mes të dyve. Kjo ishte një kohë që Villas-Boas e gjeti mentorin e tij.

Young AVB dhe Sir Bobby

Robson e donte aq shumë inteligjencën e tij saqë ishte i bindur që t'i jepte një punë në departamentin e vëzhgimit të Porto. Pas përparimit të tij, ai më vonë e inkurajoi atë për të marrë licencën e tij për stërvitje FA. Villas-Boas ishte më i riu dhe më inteligjent në shkollën e tij të stërvitjes. Ai mori licencën e tij C në moshën 17, dhe licencën e tij B në 18. Shockingly, ai mori licencën e tij A në moshën e 19 dhe më vonë mori Licencë UEFA Pro nën tutelën e Jim Fleeting. Këto kualifikime u nënkuptuan se Villas-Boas ishte gati të trajnohej nga çdo ekip megjithëse ishte aq i ri.

Villas-Boas kishte një shkallë të shkurtër si drejtor teknik i ekipit kombëtar të Ishujve Virgjër Britanikë në moshën 21, para se ai të kalonte në një karrierë si asistent trajneri në Porto nën José Mourinho. Si Mourinho u transferuan në Chelsea dhe Internazionale, ndoqën Villas-Boas.

Të rinjtë AVB dhe Jose Mourinho

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Andre Villas-Boas Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Ka vetëm një zonjë në jetën e tij. Ajo nuk është person tjetër përveç Joana Maria.

AVB dhe dashuria për jetën e tij - Joana

Në 2004, Villas-Boas u martua me Joana Maria Noronha de Ornelas Teixeira, me të cilën tani ka dy vajza, Benedita (e lindur Gusht 2009), Carolina (lindur tetor 2010) dhe një djalë, Frederiko (lindur Maj 2015). Më poshtë është Villas-Boas dhe dy vajzat e tij të bukura.

Më poshtë është Andre Villas-Boas dhe djali i tij, Frederiko Villas-Boas.

AVB dhe Son- Frederico Villas-Boas

Më poshtë është Joana Maria dhe dy vajzat e saj të bukura.

Joana Maria dhe vajzat

Andre Villas-Boas Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta personale

Andre Villas-Boas ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij.

Andre Villas-Boas Pikat e Forta: Vila Boas është bashkëpunuese, diplomatike, mirësjellëse, e ndershme dhe sociale në natyrë.

Andre Villas-Boas Dobësitë: Ai mund të ishte i pavendosur. Ai do të mbajë grindje.

Çfarë Andre Villas-Boas pëlqen: Ai ka ngjashmëri për Harmoninë, butësinë dhe ndarjen e gjërave me të tjerët.

Çfarë Andre Villas-Boas nuk i pëlqen: Ai nuk i pëlqen dhunës, vetmisë, padrejtësisë, loudmouths dhe konformitetit.

Në përmbledhje, Andre Villas-Boas ka një personalitet paqësor dhe të ndershëm. Edhe ti mund të mbaj grindjet siç shihet në marrëdhëniet e tij me lojtarët, ai është dikush që më vonë do të thotë se ai është i keq. Andre Villas-Boas është gati të bëjë gati çdo gjë për të shmangur konfliktet dhe për të mbajtur paqen sa herë që të jetë e mundur.

Andre Villas-Boas Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta familjare

Andre-Villas Boas erdhi nga një sfond i pasur familjar dhe familjar para se loja të paguante për të. Ai ishte fëmija i dytë dhe djali i parë i Luís Filipe Manuel Henrique do Vale Peixoto de Sousa e Villas-Boas (i lindur në 29 Shkurt 1952) dhe Teresa Maria de Pina Cabral e Silva (i lindur në 11 Shkurt 1951).

Ai flet rrjedhshëm anglisht, pasi u mësua nga gjyshja e tij nënë Margaret Kendall, nëna e së cilës u zhvendos në Portugali nga Cheadle, Greater Manchester, Angli, për të filluar një biznes të verës. Vëllai i saj Douglas Kendall shërbeu si komandant i krahut për të RAF gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Vila-Boas është gjithashtu stërnipi i Dom Jose Gerardo Coelho Vieira Pinto do Vale Peixoto de Vilas-Boas, 1st Viscount i Guilhomil. Më shumë, xhaxhai i tij, babai i tij, José Rui Villas-Boas ishte Viscount i Guilhomil, një titull i dhënë fillimisht nga babai i tij, José Gerado Villas-Boas nga Mbreti Carlos I në 1890.

Së fundi, vëllai i Villas-Boas, João Luís de Pina Cabral Villas-Boas është një aktor portugez dhe aktor televiziv. Më poshtë është fotografia e tij e ngjashme me pamjen.

Andre Villas Boas Brother- João Luís de Pina Vila Cabral

João Luís ka një pjesë të vogël në dramën e kostumeve Mistérios de Lisboa (Misteret e Lisbonës).

Andre Villas-Boas Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Çfarë Tifozët e Chelsea e kanë quajtur atë

Lojtarët e Chelsea FC dikur e quajtën "Andre Villas-Boas DVD" sepse çdo herë që e panë atë, ai po ecte me një grumbull DVD-je nën krahun e tij dhe i bëri të shikojnë.

Kur Andre Villas Boas ndihet nga lojtarët e Chelseat

Shikoni videon DVD-të nuk i ndihmuan lojtarët. shkaktoi një shkallë fitimi 45%. Kjo çoi në mosdashje totale për AVB.

Si një tifoz i Chelsea e vë atë, ...

"Lojtarët (Lampard dhe Terry në veçanti) nuk besonin në atë dhe në metodat e tij DVD. Ata nuk blejnë në shikimin e DVD-ve për të mësuar futbollin.

Kështu, Andre Villas-Boas u quajt nga AVB në DVD që kur humbi besimin me lojtarët e tij të Chelsea.

Andre Villas-Boas Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Premier League Record dhe Përtej

Koha e Villas-Boas në Chelsea filloi të binte larg pasi shumë lojtarë të lartë shprehën zhgënjimin e tyre në metodat e tij të stërvitjes. Ai u lirua nga detyrat e tij si menaxher i Chelseat shumë shpejt pas. Portugaliani që nga ajo kohë ka pasur një ndeshje në Tottenham, ku ai dështoi të impresiononte. Ai pastaj u zhvendos në Rusi për të trajnuar Zenit Shën Petersburg ku ai u bë një mbret ai e kishte njohur veten të jetë.

AVB Premier League dhe Boyond

Andre Villas-Boas Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Trashëgimia e Mbretit

Në Zenit St. Petersburg, ai fitoi tre trofe duke përfshirë ligën. Pavarësisht se reputacioni i tij mori një taksë pas kohës së tij në Londër, Villas-Boas u bë dhe mbeti një mbret për popullin e tij në Rusi, siç është paraqitur më poshtë.

Andre Villas-Boas- Një Mbreti rus

Villas-Boas konsiderohet gjerësisht për analizën e thellë të kundërshtarëve të tij. Stili i tij i futbollit bazohet në një mbrojtje të fortë.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Andre Villas-Boas Childhood Story tonë dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu