Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

0
4418
Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një Futuni Genius i cili thjesht njihet si 'Adrien'. Ngjarja jonë e fëmijërisë së Adrien Rabiot plus biografi e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes së familjes, jetës së marrëdhënieve, dhe shumë fakteve të tjera jashtë Fokusit (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për inteligjencën dhe gatishmërinë e tij taktike në fushën e lojës. Megjithatë, vetëm pak prej tyre e konsiderojnë Bio Adrien Rabiot, i cili është mjaft interesant. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e hershme

Adrien Rabiot u lind në 3rd të prillit 1995 në Saint-Maurice, Francë. Ai lindi nga babai i tij, Michel Rabiot dhe te e ëma Veronique Rabiot.

Babai i Adrien, Michel Rabiot ishte një tifoz i zjarrtë i futbollit, pasioni i të cilit për sport ishte ngjitës. Rrjedhimisht, bashkëshortja dhe djali i tij u përfshinë aktivisht në sport.

Ishte vetëm një çështje e 5 vite pas lindjes Adrien se Michel Rabiot pasion për futboll u sollën drejt në jetën e tij familjare dhe dominuar atë më pas. Futbolli u bë një çështje familjare, si dhe një çimento që lidh ëndrrat dhe aspiratat e familjes.

Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë së Fotografisë dhe Familjes

Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Gjysmë Klube Dozen Youth

Në epokën e tenderit të 6, Adrien u konsiderua mjaft i pjekur për të luajtur futboll konkurrues dhe u regjistrua në Akademinë Rinore të Creteil ku ai kreu gjashtë vitet e ardhshme të jetës së tij.

Përpjekjet e ardhshme të futbollit të të rinjve panë se ai kishte një ndeshje në Manchester City, Alfortville, Pau, Pole Espoirs de Castelmaurou dhe Paris Saint Germain ku karriera e tij dëshmoi një rritje të madhe.

Adrien Rabiot Përpjekja e Rinjve të Futbollit

Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Ngritja e famës

Adrien Rabiot u transferua në Paris Saint Germain Club Rinor në 2012 dhe bëri ekipin e parë të klubit në të njëjtin vit. Ishte në Paris Saint Germain First Team që Adrien krijoi aftësi të ashpra për të kapur dhe kapur topin, të cilat e bënë shumë të konsideruar atë si një talent futbolli francez i aftë për të udhëhequr ekipin kombëtar francez të futbollit në të ardhmen.

Faktet se si Adrien Rabiot u rrit në famë

Edhe pse karriera e tij në PSG ishte e mbushur me mungesën e kohës së lojës, (e cila e pa atë të huazuar në Toulouse), Adrien fitoi turne të mëdha me klubin duke përfshirë Coupe de la Ligue (1-2013) Coupe de la Ligue (2016-2014) 2017-2013) dhe trophee des Champions (2017-2015). Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Roli i Nënës si Agjent

Nëna e Adrien, Veronique Rabiot ka luajtur rolin e një agjenti për djalin e saj qysh kur ishte në klubet e të rinjve dhe veproi si një forcë udhëzuese që kërkon të sigurojë interesat e tij kudo që shkon.

Adrien Rabiot Nënë dhe Agjentin Veronique Rabiot

Nëna që është e gatshme të sigurojë që karriera e djalit të saj të futbollit nuk shkon askund, por ishte e rëndësishme për ta tërhequr Adrien nga klubi i futbollit të të rinjve të Manchester Cityt si dhe për të parë daljen e tij nga PSG nëse nuk i është dhënë më shumë kohë.

Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Sëmundja e Atit

Babai i Adrien, Michel Rabiot, për fat të keq, vuajti nga sindroma e mbyllur, një sëmundje që e mori përsipër para se djali i tij të ngrihej në stuhi.

Michel Rabiot, i cili ishte një fans i gjatë i PSG-së, mund të shprehë kënaqësi në performancën dhe arritjet e djalit të tij në fushën e lojës, duke lëvizur sytë si të gjithë muskujt e tjerë nuk janë funksionalë.

Duke folur për atë që ai ndjen në lidhje me sëmundjen e babait të tij Adrien rrëfen se:

"Nëse nuk e përjetoni këtë sëmundje, nuk e dini se çfarë është. Është një ndjenjë shumë frustuese. Që nga goditja e tij, kur shkoj në fushë, po luftoj edhe për të. Ai ishte ai që më prezantoi në futboll dhe ai e di shumë mirë. Ai ende ka të gjitha funksionet e tij njohëse, ai është i njëjti në brendësi. Kur i thashë se po kthehesha, unë mund të thosha se ai ishte krenar. "

Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Liking për Dogs

Adrien ka simpati për qentë dhe nuk është i turpshëm për ta përjashtuar atë nga çështjet që ai mendon se duhet të jetë privat. Po, i pëlqen qentë e tij të madh dhe me ngjyra të ndryshme.

Adrien Rabiot Liking Për Dogs

Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Karriera ndërkombëtare

Karriera ndërkombëtare e Adrien ka qenë një përzierje e paqëndrueshmërisë që kur ai bëri paraqitjen e tij të parë në 13 Gusht 2013 për ekipin francez nën-21, duke filluar në një barazim miqësor 0-0 me Gjermaninë në Freiburg.

Pamja e mëvonshme ndërkombëtare e shihte atë të listuar si një gatishmëri për ekipin e plotë të UEFA Euro 2016. Ai përfundimisht debutoi për ekipin kombëtar francez në 15 nëntor 2016 kundër Bregut të Fildishtë, por fatkeqësisht u zëvendësua nga Thomas Lemar pas minutave 78 të barazimit miqësor të 0-0 në shtëpi, për shkak të një dëmtimi të dëmtuar.

Përmbledhje e Adrien Rabiot International Career

Shpejt përpara majit 2018, ai u vendos në listën e rezervave nga menaxheri Didier Deschamps për skuadrën e 2018 FIFA World Cup. Një ofertë që e përjashtoi duke dërguar trajnerin një e-mail duke vënë në dukje se ai nuk do të ishte "në gjendje të ndiqte programin e trajnimit".

Shumë prej tyre e konsiderojnë refuzimin e thirrjes deri në refuzimin për t'u vendosur në listën e pritjes, të njëjtën listë me të cilën më parë ishte vënë për skuadrën e UEFA Euro 2016. Duke iu përgjigjur zemërimit të shkaktuar nga vendimi i tij kundërthënës, Adrien u shpreh se:

"Unë nuk do të lejoj që njerëzit të flasin në emër tim kur bëhet fjalë për marrëdhënien time me ekipin kombëtar të Francës. Nëse vendos të largohem nga lista e rezervave, kjo është sepse e konsideroj zgjedhjen e trajnerit, në lidhje me mua, nuk korrespondojnë me ndonjë logjikë sportive. Unë jam një konkurrent në zemër, por unë jam gjithashtu një njeri dhe unë do të doja të isha konsideruar me këtë titull të tillë ".

Adrien Rabiot Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Aktiviteti i mediave sociale

Për një që jeton një jetë jashtëzakonisht private, aktiviteti i mediave të Adrien mund të konsiderohet si një antitezë e disponimit të tij të ruajtur.

Gjeniu i futbollit në kohën e këtij posti ka një sasi të madhe mbi ndjekësit 70k në Twitter dhe mbi 1 pasuesit e miliona në Instagram. Mendoni se si mund të jetë një futbollist i konservuar, mendoni për Adrien dhe mediat e tij të mediave sociale.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë tonë Adrien Rabiot dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu