Adebayo Akinfenwa Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; "Bisha". Adebayo Akinfenwa Historia e Fëmijërisë së Adoleshencës plus Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve dhe fakteve të pakta të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë forcën e tij fizike dhe trupin e rëndë të ndërtuar, por shumë pak e konsiderojnë biografinë e Adebayor Akinfenwa, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Adebayo Akinfenwa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Saheed Adebayo Akinfenwa lindi në 10th të majit 1982 në Islington të Mbretërisë së Bashkuar. Ai u lind për një baba mysliman dhe një nënë të krishterë.

Gjëja e fortë e Akinfenwa, madje si një fëmijë, e fitoi pseudonimin 'Bisha'. Në atë kohë si një fëmijë, ai ishte një tifoz i madh i Liverpulit. Lojtari i tij i preferuar ishte John Barnes. Ai dikur tha ... "Në atë kohë, kam kërkuar gjithmonë fanellën e Steven Gerrard. Njëherë i thashë mikut tim se nëse dikush merr këmishën e tij para meje, do të kemi një problem. " Çuditërisht, ai mori këmishën.

Kuadri i tij i madh nuk ka qenë gjithmonë një bekim, dhe shpeshherë u provua një barrë në kohën e fëmijërisë së tij. Big nga një moshë e hershme, rezultat i trashëgimisë Joruba nigerian dhe një fëmijëri e ushqimeve niseshte bërë Akinfenwa luftoi për të marrë njerëzit për të parë të kaluarën e tij të madhësisë.

Si adoleshent, ai u bashkua me klubin lituanez FK Atlantas në këshillën e agjentit të tij, vëllai i gruas së tij lituaneze njohu një anëtar të stafit stërvitor. Ai mori abuzime racore nga tifozët. Në fjalët e tij ...

"Në ndeshjen time të parë para sezonit kam dëgjuar" Zigga, Zigga, Zigga, vrasin f ****** n ***** ". Unë kam qenë 18 dhe mos harroni pyesin se çfarë kam marrë veten në të, "thotë ai. "Një kohë tjetër, një vajzë 11 vjeçare vrapoi tek unë dhe tha 'Hitleri derdhi pluhur të zi në fytyrën time'. I thirra vëllait tim të madh Yemi dhe i thashë: 'Do të kthehem në shtëpi. por ai tha: "Ju mund të vini në shtëpi dhe le të fitojnë ose të qëndrojnë dhe t'u tregojnë se për çfarë po bëni. Pasi kam kaluar atë vit, mendova se nuk ka asgjë që nuk mund ta kapërcej në futboll ".

Abuzimi racor bëri që Akinfenwas të kthehej në Mbretërinë e Bashkuar në fillim të 2003. 'Beast' u bë një punëtor më pas. Ai u bashkua me kampionët e Premier League të Uellsit Barry Town duke i ndihmuar ata që të fitonin kupën e Uellsit dhe argjentinën e Premier Ligës së Uellsit gjatë kohës së tij në Jenner Park. Sidoqoftë, vetëm një dorë e ndeshjeve në stint e tij, klubi pësoi një krizë financiare dhe lëshoi ​​stafin e tij profesional duke luajtur. Ai kaloi 10 klubet në tetë vjet, duke përfshirë katër në një vit. Një karrierë pune.

Që atëherë, Adebayor Akinfenwa ka luajtur për klubet 12 duke shënuar golat 204 në paraqitjet e 631. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Adebayo Akinfenwa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Me paparacët gjithmonë në lëvizje dhe mënyra të shumta për t'u lidhur me mediat sociale, mund të jetë e vështirë të largoni jetën tuaj nga syri i publikut. Ky është rasti i Adebayo Akinfenwa i cili kurrë nuk e lejon gruan e tij të shoqërojë atë në ngjarjet shoqërore dhe të marrë pjesë në partitë e larta. Nuk ka të dhëna për marrëdhëniet e kaluara (të dashurën dhe gruan) në internet. Pavarësisht nga kjo, Adebayo Akinfenwa i përdor fëmijët e tij për ta bërë botën të dinë se ai është një baba i mrekullueshëm. Kjo u pa si ai dikur postuar një foto të tij duke u veshur si një At Christmas për vajzat e tij.

Adebayo Akinfenwa është gjithashtu i njohur të jetë një baba që harxhon kohën e cilësisë duke derdhur djalin e tij në imazhin dhe ngjashmërinë e tij. Djali i tij i cili është i njohur për të ngritur peshën minimale është mbiquajtur nga tifozët e babait të tij si 'mini beast'.

Postimi së bashku me foton captioned 'babi dhe djali', Akinfenwa ka shkruajtur: "Asnjëherë nuk mund të fillojë të (sic) në fillim të mendoj. Mori my lil njeri në zyrën time 2nd #MiniBeastInTraining. '

Adebayo Akinfenwa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta familjare

Akinfenwa u lind për një baba mysliman dhe një nënë të krishterë.

"Kur Ramadani ishte në, baba na bëri të shpejtë dhe më pas gjërat ndryshuan kur fillova të lexoj Biblën çdo ditë dhe të shkoj në kishë. Ishte besimi i nënës sime për të cilën më është tërhequr. Tani e lexoj Biblën çdo ditë dhe shkoj në kishë çdo të diel ". Thotë Akinfenwa.

Sot, ai është një krishterë praktikues që lexon Biblën çdo ditë dhe merr pjesë në kishë çdo të diel, sulmuesi thotë besimin që do të ketë, pavarësisht se çfarë vjen nga Perëndia dhe shembulli i prindërve të tij. Ai ka quajtur vëllezër; Dele Akinz dhe Yemi. Më poshtë është një foto e Dele që është një muzikant.

Ai e përshkroi postin e sipërpërmendur; 'I & @delemusic sapo përfundoi në palestër dhe u mund të shohim qartë se cili prej nesh erdhi në work out & which one, erdhi për të paraqitur. Ai nuk ka marrë një pikë djerse në #GymBuddy.

Klubet e shumta të rugby dhe universitetet amerikane kanë takuar anëtarët e familjes së tij për të bindur Akinfenwa për të kaluar sportin për shkak të madhësisë dhe fuqisë së tij. Kjo, megjithatë, ka rënë në veshë të shurdhër.

Adebayo Akinfenwa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Paralajmëruar Diego Costa

Ai i tha Diego Costa .."Nëse ka një njeri që nuk dëshiron të zemërohesh, është" Bisha ". Do të duhet ta mbaj atë të vërtetë. Nëse do të zbriste në atë, unë do të duhej të mbytja Diego Costa. Më pëlqen atë si një lojtar por ka vetëm një fitues nëse ai vjen kundër meje."

Adebayo Akinfenwa i cili ishte një herë aspirant për president të klubit të tifozëve të Steven Gerrard, Adebayo Akinfenwa, ka paralajmëruar sulmuesin Diego Costa gjatë ndeshjeve të tij të ardhshme me kapitenin e Liverpoolit. Në Instagram postin e tij; ...

Adebayo Akinfenwa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Njeriu më i fortë në Futboll

Akinfenwa është bërë i njohur për t'u renditur si futbollisti më i fortë në botë në botimet e ndryshme të serisë së lojës video FIFA. Në shtator 2014 ai u ftua për të marrë pjesë në partinë e nisjes për të FIFA 15 së bashku me të famshëm të ndryshëm dhe lojtarë të Premier Ligës si Rio Ferdinand, George Groves dhe Lethal Bizzle.

Akinfenwa thuhet se peshon rreth gurit 16 (101 kg) dhe mund të shtypë stol 200 kg, pothuajse dyfishin e peshës së trupit të tij. Ai drejton një etiketë të veshjes të quajtur Modeli i Bishës që luan në reputacionin e tij të fuqishëm.

Adebayo Akinfenwa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Ai frymëzoi tweets 39,000

Gjatë një ndeshje të Kupës së FA në një mbrëmje të caktuar të së hënës, ka pasur një tweets dajak 39,000 lidhur me Akinfenwa. #Si kafshe ishte hashtag i tretë më i njohur, ndërsa Twitter u çmend për heroin e kultit Wimbledon.

"Modeli Beast Mode është një gjendje e mendjes", shpjegoi ai. "Modaliteti i Bishtajës ka të bëjë me aplikimin e vet dhe sfidimin e kufizimeve që njerëzit i vënë mbi ju."

Kur ai nuk është duke terrorizuar League Two qendra mbrapa, Akinfenwa gjithashtu gjen kohë për të drejtuar një linjë veshjesh që mbanin 'Si kafshe' emrin.

Adebayo Akinfenwa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -FIFA Rank Fumming

ADEBAYO AKINFENWA u zemërua pasi u tha vlerësimin e tij të FIFA 18. Ai u dha një vlerësim të 98 nga 99 që nxiti disa zemërim. Akinfenwa tha: "Kështu që ju keni një sezon më të mirë dhe ju shkoni poshtë - pritni, me të vërtetë. Qëllimet 18 sezonin e kaluar dhe 50-lojërat e çuditshme - ku është respekti ?. " Akinfenwa mundi konkurrencën nga Christopher Samba i cili ishte i dyti, Oguchi Onyewu (i treti) dhe Kendall Watson (i katërti) si lojtari më i fortë. Ai pastaj postuar një video në Twitter e atij heqjen e peshave për të provuar më tej pikën e tij.

Ai e ka shënuar EA Sports në cicërimë dhe ka shkruajtur: "Yo @EASPORTSFIFA çfarë është një vëlla duhet të bëjë për të marrë 99strength #BMO #Fifa18 #ComingForFifa19."

Adebayo Akinfenwa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Ai peshon gurin 16

Akinfenwa është 5ft 11 në, por ai peshon në një gur të fuqishëm 16 ose 102kg. Kjo është një BMI e 31.3 ose rreth peshës së njëjtë të trupit si Anxhela e Rugby Anglisë Tom Youngs. Figura e tij e fortë dhe e rrumbullakët e bën atë shumë larg nga struktura e modeluar si dikush Cristiano Ronaldo.

Ai thotë se ai ka qenë gjithmonë një "Djalë natyrisht i madh", dhe madje ka luftuar për të marrë ekipet e futbollit për ta marrë seriozisht. "Njerëzit thanë se unë jam shumë e madhe për të luajtur futboll". tha ai. "Njëqind qëllime më vonë, unë nuk jam. Nuk ka kufizime për atë që dëshiron të bësh. "

Adebayo Akinfenwa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Ai mund të shtypë tryezën 180kg

Ai ka një pasion për heqjen e peshave të rënda dhe pranon se menaxherët e mëparshëm kanë pasur për të "Frenojeni atë në" për ta ndaluar atë duke kaluar shumë kohë në palestër.

Forca e Akinfenwa ka qenë e njohur nga seria Fifa e videove, të cilat e kanë konsideruar atë futbollistin më të fortë në botë, me një vlerësim të fuqisë së 97 nga 100.

Adebayo Akinfenwa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Ai bëhet i gabuar për lojtarët e NFL

Akinfenwa njihet shpesh si futbollist. Vetëm jo gjithmonë si futbollisti i duhur. Sulmuesi pranon se ai ishte tërhequr një herë nga një polic i cili e keqtrajtoi atë për një lojtar në NFL të Amerikës.

Akinfenwa ishte i lumtur të vendoste direkt bakrin e urryer, duke i thënë atij: "Unë luaj futboll të mirë."

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Adebayor Akinfenwa Childhood Story plus fakte të pavërtetë Biografia. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu