Aaron Ramsey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Aaron Ramsey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; "Rambo". Ngjarja jonë e fëmijërisë Aaron Ramsey plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij, por shumë pak e konsiderojnë biografinë tonë Aaron Ramsey, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshme, le të filloni.

Aaron Ramsey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Aaron James Ramsey lindi në 26th ditën e Dhjetorit 1990 në Caerphilly, Uells, Mbretëria e Bashkuar nga prindërit, Kevin Ramsey (babai) dhe Marlene Ramsey (nëna).

Ai u rrit së bashku me vëllain e tij të vogël, Josh Ramsey. Të dy janë një vit larg njëri-tjetrit dhe shumë afër.

Aaron Ramsey dhe vëllai i tij, Josh - Ditët e Fëmijërisë.
Aaron Ramsey dhe vëllai i tij, Josh - Ditët e Fëmijërisë.

Si fëmijë, Ramsey ndoqi Shkollën Gjithëpërfshirëse të Luginës së Rhymney në Caerphilly County Borough, Uells. Hyrja e tij e parë në futboll ishte në moshën nëntë vjeç, kur ai ndoqi një seancë stërvitore Urdd në Caerphilly. Para se të kthehej te futbolli, ai ishte një lojtar dhe atlet i mprehtë i ragbisë.

Si një shkollë ai luajti si një anësor për programin e zhvillimit të të rinjve Caerphilly RFCs. Ai gjithashtu mori pjesë në regbi. Aaron u afrua nga skautë nga skuadra e ligës së rugby St. Helens pasi luajti në një ndeshje rinore kundër tyre. Për fat të keq, përpjekja e tyre për ta nënshkruar atë dështoi. Ai tashmë kishte vendosur stilolaps në letër për akademinë e të rinjve të Cardiff City i cili e vodhi atë nga shkolla e tij në vitin 1999.

Aaron Ramsey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Karriera në Përmbledhje

Ai luajti si një shkollë për Cardiff City, ku kaloi tetë vjet në futbollin e të rinjve. Ai u bë lojtari më i ri i ekipit të parë ndonjëherë të klubit (i moshës vetëm 16 vjet dhe 124 ditë), dhe bëri 22 paraqitje për ekipin e të moshuarve - përfshirë Finalen e Kupës FA 2008.

Në 10 qershor 2008, u konfirmua se pas takimit me zyrtarë nga Arsenali, Everton dhe Manchester United, Ramsey kishte vendosur të bashkohej me Arsenalin, i cili i pagoi Cardiff City një total prej £ 4.8 milion për lojtarin. Ashtu si Jack Wilshere Theo Walcott bëri, Aaroni shpejt fitoi ekipin e parë nën Wenger.

Sidoqoftë, karriera e tij u bllokua në mënyrë të konsiderueshme pasi ai pësoi një këmbë të thyer në një ndeshje kundër Stoke City në shkurt 2010. Pas dy huazimeve larg Arsenalit, ai u kthye në gjendje të plotë fizike dhe u rivendos si një titullar i rregullt. Pjesa tjetër siç thonë ata, tani është histori.

Aaron Ramsey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Familja Life

Aaron Ramsey është Uells nga origjina dhe ashtu si Gareth Bale, është krenar që vjen nga një prejardhje e familjes Uellsiane të klasës së mesme. Të dy prindërit e tij kanë lindur dhe janë rritur në qytetin historik të Caerphilly, Uellsit Jugor.

BABAI: Aaronit i pëlqen të relaksohet me babanë e tij, Kevin Ramsey sa herë që vjen për vizitë. Më poshtë, përfaqësuesi i Uellsit dukej në formë të shkëlqyeshme ndërsa u relaksua me babanë e tij në prag të Vitit të Ri. Ishte ditëlindja e Kevin Ramsey. Djali i tij Aaron shkroi në faqen e tij në Instagram: "Gëzuar ditëlindjen baba 🎉🎈🎁"

Kelvin dhe djali i tij, Aaroni.
Kelvin dhe djali i tij, Aaroni.

nËNA: Ashtu siç bëri për babanë e tij, Aaron Ramsey një herë ndau një foto të nënës së tij, Marlene Ramsey në Instagram gjithashtu për të festuar ditëlindjen e saj.

Kjo ishte qartazi një gjest i ëmbël nga ana e Uellsit ndërkombëtar. Për fat të keq, ai ndoshta nuk ishte i përgatitur për përgjigjen që mori fotografia nga publiku.

Shumë përdorues të Instagram e etiketuan Marlene Ramsey si shumë të bukur dhe ia vlen të kesh në shtrat. Kjo e shqetësoi shumë përfaqësuesin e Uellsit.

VËLLA: Kur Aaron Ramsey gjen mënyra për tu mbajtur i zënë gjatë pushimit ndërkombëtar ose gjatë dëmtimit, ai mendon vetëm për një gjë. "Vizitë në shtëpi për të parë prindërit dhe kursin e tij, vëllain me të cilin kalon shumicën e kohës me të".

Ai kalon pushimet ose ecën veten nga lëndimi duke shijuar një spot të shtënave të pëllumbit të balte me vëllain e tij të vogël Josh. Ai gjithashtu bën këtë për të festuar ditëlindjen e tij. 

Aaron Ramsey fton Pigeon me vëllanë e tij
Aaron Ramsey fton Pigeon me vëllanë e tij

Aaron Ramsey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Ramsey u martua me të dashurën e saj të fëmijërisë dhe bukuroshën bjonde Colleen Rowlands në Kalanë Caldicot në Monmouthshire, Uells më 8 qershor 2014.

Të dy dashnorët u martuan në 2014. Më poshtë tregon një fotografi të Aaron Ramsey që i jep hije dasmës në stilin e saj nëpërmjet helikopterit.

Ditën që Aaroni u martua me Colleen.
Ditën që Aaroni u martua me Colleen.

Çifti i kërkoi të ftuarit të dhuronin para për bamirësi në Parkinsons në Mbretërinë e Bashkuar në vend që të sillnin dhurata në martesën e tyre.

Pas ceremonisë, Aaron dhe Coleen u drejtuan për në Venecia për muajin e mjaltit dhe vendosën disa mesazhe në faqet e rrjeteve sociale.

Aaron Ramsey dhe gruaja e tij Colleen festohen në lindjen e fëmijës së tyre të parë, një djalë të shëndetshëm. Ramsey ndau një imazh të këmbëve të njeriut të tij të vogël mbi të tijin në Twitter, Instagram dhe Facebook.

Rambo Junior, siç dihet, është rritur të gjithë tani. Më poshtë është një foto e të dy Rambos.

Aaron Ramsey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Mallkimi

Çuditërisht, uellsiu nuk është tmerrësisht i lumtur në këtë seri rastësish të çuditshme, që është bërë një trend në internet.

 

Longshtë vërejtur prej kohësh kur Aaron Ramsey shënon për arsenal, jeta e famshëm është në rrezik. Kjo do të thoshte shumë "Mallkimi i Aaron Ramsey".

Sado e çmendur mund të tingëllojë, ekziston një listë e gjatë e çuditshme e njerëzve të famshëm që kanë vdekur ditë ose disa ditë pas një goli të Ramsey. Tani pa adieu të mëtejshëm, Le të fillojmë

Më 1 maj 2011, Ramsey shënoi në një fitore 1-0 kundër Man United. Të nesërmen, më 2 maj 2011, Osama Bin Laden vdiq. Osama bin Laden ishte themeluesi i al-Kaidës, organizata që ishte përgjegjëse për sulmet e 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara.

2 tetor 2011, Ramsey shënoi në një humbje 2-1 kundër Tottenham. Më vonë më 5 tetor 2011, Steve Jobs vdiq. Steve Jobs ishte kryetari, shefi ekzekutiv dhe bashkë-themeluesi i Apple Inc.

Më 19 Tetor 2011, Ramsey shënoi në një fitore 1-0 kundër Marseille. Të nesërmen, 20 tetor 2011, koloneli Gaddafi vdiq. Gaddaffi ishte një revolucionar, politikan dhe teoricient politik Libian.

Më 11 Shkurt 2012, Ramsey shënoi në një fitore 2-1 kundër Sunderland. Mjerisht, po ai 11 shkurt 2012, Whitney Houston vdiq. Para vdekjes, Whitney ishte një këngëtare, aktore, producente dhe modele Amerikane.

Më 30 nëntor 2013, Ramsey shënoi dy herë në një fitore 3-0 kundër Cardiff. I njëjti 30 nëntor 2013, Paul Walker vdiq. Para vdekjes, Paul ishte një aktor amerikan më i njohur për rolin e tij si Brian O'Conner në ekskluzivitetin The Fast and Furious.

Më 10 gusht 2014, Ramsey shënoi në fitoren 3-0 kundër Man City. Të nesërmen, 11 gusht 2014, Robin Williams vdiq. Robin para vdekjes ishte një komedian dhe aktor stand-up amerikan.

Më 9 Janar 2016, Ramsey shënoi në një fitore 3-1 kundër Sunderland. Të nesërmen, 10 janar 2016, David Bowie vdiq. David ishte një këngëtar, kompozitor dhe aktor Anglez.

Në 13th të janarit 2016, Ramsey shënoi në një barazim 3-3 kundër Liverpulit. Ditën tjetër, 14 Janar 2016, Alan Rickman vdiq. Para vdekjes, Alan ishte një aktor dhe regjisor anglez i njohur për të luajtur një rol të ndryshëm në skenë dhe në ekran.

Më 5 Mars 2016, Ramsey shënoi në një barazim 2-2 kundër Tottenham. Të nesërmen, më 6 mars 2016, Nancy Reagan vdes. Nancy ishte një aktore amerikane e filmit dhe gruaja e Ronald Reagan, Presidenti i 40-të i Shteteve të Bashkuara.

Pasi Ramsey shënoi kundër Leicester në 11th të gushtit, 2017. Ikona televizive Bruce Forsyth vdiq në 18th të gushtit, 2017. Para vdekjes, Bruce ishte një prezantues britanik, aktor, komedian, këngëtar, balerin dhe skenarist, karriera e të cilit ishte më shumë se 75 vite.
Përsëri, Ramsey shënoi në një fitore 5 - 2 ndaj Everton më 22 tetor, 2017. Dy ditë më vonë, më 24 tetor 2017, Robert Guillaume vdiq. Robert Guillaume ishte një aktor amerikan, i njohur për rolin e tij si Isaac Jaffe në Sport Night dhe si Benson në serinë televizive Soap dhe spin-off Benson.
Robert Guillaume ishte një aktor amerikan, i njohur për rolin e tij si Isaac Jaffe në Sports Night dhe si Benson në serialin televiziv Soap dhe spin-off Benson, si dhe për të shprehur Rafiki mandrill në The Lion King.

Aaron Ramsey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Mbështetës i kafshëve të egra

Ramsey është një mbështetës i Fondit Botëror të Kafshëve të Egra dhe ka folur për të "Pasion" për kafshët dhe ruajtjen e tyre.

 

Aaron Ramsey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Më shumë Insight Dita e mrekullueshme e kohës së fëmijërisë së tij

Në shkollën e mesme të Aaron Ramsey në Luginën Rhymney në Uellsin jugor, mësuesi i tij Jeremy Evans buzëqesh ndërsa kujton ditën kur nxënësi i tij yll u thirr në ekipin e parë të Cardiff.

"E mbaj mend shumë mirë", Evans, kreu i PE në Ysgol Gyfun Cwm Rhymni, thotë. “Kreu i vitit erdhi tek unë për të thënë se ai kishte pasur një telefonatë nga Cardiff City, duke kërkuar lejen e shkollës që Aaron të luante të Shtunën kundër Hull. Na u desh ta thërrisnim Aaronin nga oborri dhe ai duhej të shkonte dhe të shihte kokën e tij të vitit për të shpjeguar se çfarë kishte ndodhur. "

Si një student model që u diplomua në shkollën Uellsisht-folëse me 10 GCSE dhe konsiderohej si material universitar, Ramsey nuk kishte asnjë arsye të frikësohej se mos thirrej për qortim. Në vend të kësaj, ai ishte gati të krijonte histori. Në moshën 16 vjeç dhe 124 ditë, Ramsey zëvendësoi John Toshack si lojtarin më të ri të Cardiff kur ai u shfaq si zëvendësues kundër Hull City në Prill 2007.

Vendi i tij në librat e rekordeve të Cardiff njihet në shkollë, ku fotografitë e arritjeve të Ramsey për klubin dhe vendin dekorojnë korridoret dhe sigurojnë një burim frymëzimi për të gjithë.

Aaron Ramsey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Markat personale

Në janar 2014 Ramsey nënshkroi një kontratë modelimi me Elite Model Management London. Ramsey është sponsorizuar nga Adidas dhe aktualisht është i lidhur me atë të New Balance. Ai gjithashtu ka qenë, që nga viti 2014, një ambasador i markës për McDonald's.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet