Issa Diop Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Issa Diop Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli i cili njihet më shumë me pseudonimin “Dioppy“ Historia jonë e fëmijërisë Issa Diop Plus Fakte të patreguara të biografisë ju sjell një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhënien, jetën personale dhe mënyrën e jetesës etj.

LEXO
Laurent Koscielny Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë e dinë se ai është një atlet i jashtëzakonshëm, një i shkëlqyeshëm në ajër dhe i shpejtë në tokë. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Issa Diop e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Issa Diop Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Duke filluar, emrat e tij të plotë janë; Issa Laye Lucas Jean Diop. Issa Diop, siç quhet gjerësisht, ka lindur në 9th ditën e janarit 1997 tek prindërit afrikanë në qytetin e Toulouse, Francë.

LEXO
Abdoulaye Doucoure Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sa i përket origjinës së tij familjare, Issa ka rrënjët familjare të Veriut dhe Afrikës Perëndimore. Babai i tij është nga Senegali ndërsa nëna e tij është marokene. Duke gjykuar nga ky fakt, nuk është çudi që Issa Diop ka një përzierje të pastër të të dy arabëve dhe Afrikës Perëndimore duket si e dukshme nga pamja e fytyrës së tij.

Duke u rritur në qytetin e Tuluzës, të gjithë Issa Diop donin të ndiqnin gjurmët e gjyshit të tij rekord. Në të gjithë Senegalin (Afrikën Perëndimore) dhe Francën, emri i familjes Diop mbahet mend gjithmonë për një rekord kombëtar të vendosur nga gjyshja e tij, Lybasse Diop.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Corentin Tolisso Plus Fakte të patreguara të biografisë

A e dini?…, Gjyshi i Issa Diop, Lybasse Diop aktualisht mban rekordin botëror si futbollisti i parë Senegalez që luan në Ligue 1 të Francës.

Issa Diop Biografia e Fëmijërisë - Edukimi dhe Ndërtimi i Karrierës:

Si në Senegal ashtu edhe në Francë, ishte e vështirë për familjen Diop të merrej me kujtimet e venitura nga gjyshi i tyre ndonjëherë i dashur, Lybasse.

Në mënyrë që të vazhdonte tregtinë familjare, Issa i ri vendosi të vazhdojë të jetojë ëndrrat e gjyshit të tij. Në fillim, vendosmëria e tij për t'u bërë një futbollist profesionist nuk ishte thjesht një fantazi kalimtare.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Benjamin Mendy Plus Fakte të paqarta të biografisë

Fillimisht, prindërit e Issa Diop ranë dakord që djali i tyre të mos e kompromentonte arsimimin e tij për trajnim futbolli. Edhe kur ishte në shkollë, Issa luante futboll konkurrues.

Arritja e një moment historik në edukimin e tij të hershëm, djaloshi vendosi të linte zonën e tij të rehatisë. Ai u largua nga qyteti i tij për një komunitet fqinjë në kërkim të një akademi futbolli.
Për fat të mirë, Issa gjeti atë që kërkonte te Balma pasi klubi vendas e ftoi atë për prova.

LEXO
Kevin Gameiro Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Issa Diop Biografia e Fëmijërisë - Jeta e hershme në karrierë:

Vendosmëria e Issa Diop për tu bërë pro e pa atë duke kaluar prova dhe duke u regjistruar në klubin sportiv Balma që e lejoi atë të shfaqte talentet e tij dhe të vendoste një themel karriere. Ajo nuk kaloi shumë dhe Issa bëri një përshtypje me klubin. Ai jo vetëm që u rrit më i gjatë nga sezonet, por u ngjit në radhët shumë shpejt pasi lulëzoi kundër lojtarëve më të vjetër se ai.

Falë performancës së tij ndërsa luante për Balma Sporting Club, rekrutuesit e Toulouse u interesuan për të. Klubi bëri kontakte me prindërit e Issa Diop dhe menjëherë, ai nënshkroi.

LEXO
Franck Ribery Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Issa Diop Biografia - Rruga drejt famës:

Pika e kthesës së karrierës së Diop erdhi kur performanca e tij e vazhdueshme me futbollin e klubit e pa atë duke u thirrur në 2013 për të luajtur për ekipin francez U16.

Tre vjet më vonë, Diop shfrytëzoi rastin më të madh që i ishte ofruar kur ai u ftua të luante për Kampionatin Evropian Under 19.

A e dini? Diop ishte një pjesë e një ekipi francez që hoqi trofeun pasi ndihmoi ekipin e tij të mundë Italinë 4-0 në finale dhe shënuar golin e fundit në lojë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Dimitri Payet Plus Fakte të patreguara të biografisë
Issa Diop Road to Fame Story. Fitimi i UEFA-s. Kredi për UEFA.
Issa Diop Road to Fame Story. Fitimi i UEFA-s.
Ndërsa ishte në Ligue 1, Issa Diop filloi të shënonte mesatarisht një rekord 2.2 përgjimesh për garë. Kjo arritje e pa atë jo vetëm duke u vendosur në mesin e lojtarëve më të mirë të divizionit, por duke u bërë një objekt i spekulimeve intensive të transferimit për klubet e mëdha në Evropë.

Issa Diop Bio - Ngritja e famës:

Ishte Westham United ai që më në fund fitoi garën për nënshkrimin e tij në një marrëveshje rekord 22 milion £ duke mundur rekordin e mëparshëm të mbajtur nga Të Arnautoviqit nënshkrimi. Ndërsa luante për West Ham, Issa Diop u bë një qendër qendrore. Mbrojtësi 6 '4' mori një rol dominuese në situata profesionale, veçanërisht kundër skuadrave të mëdha të Premier League.

LEXO
Tanguy Ndombele Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Issa Diop Ngrihuni në Fame Story. Kredi për Futbollin Kryeministër të BE, SportsJOE dhe Standardin e Mbrëmjes.
Issa Diop Ngrihuni në Fame Story. Kredi për Futbollin Kryeministër të BE, SportsJOE dhe Standardin e Mbrëmjes.

Diop përsëri u bë objekt i spekulimeve intensive të transferimit kur mori vlerësime nga Jose Mourinho i cili e emëroi atë një "Përbindësh"Për shfaqjet e tij kundër Manchester United.

Duke u pranuar nga "njera veqanti"E rriti vlerën e tij të tregut, duke e bërë Manchester United dhe klubet e tjera të mëdha të shkojnë në gjunjë duke lypur për nënshkrimin e tij. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Issa Diop Jeta e Marrëdhënies - E dashura, gruaja, fëmija?

Me ngritjen e famës së Issa Diop, pyetja në buzët e të gjithëve ka qenë; Kush është Issa Diop Girlfriend?... Kush është gruaja e Issa Diop?...

LEXO
Alassane Plea Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Issa Diop Jeta e Marrëdhënies.
Issa Diop Jeta e Marrëdhënies.

Nuk mund të mohohet fakti që pamja e tij e bukur e errët e shoqëruar me atë lartësi të mahnitshme (6 ft 4 in) nuk do ta bëjë atë një hardhi të dashur për adhuruesit femra.

Megjithatë, ekziston një romancë e fshehur e mundshme e Diop dhe e dashura e tij. Ndoshta, ai që shpëton nga shqyrtimi i syrit publik thjesht sepse jeta e tij e dashurisë është private dhe pa dramë. Si në kohën e shkrimit, Issa Diop ka preferuar të fokusohet në karrierën e tij dhe ka kërkuar të shmangë çdo qendër të vëmendjes në jetën e tij të marrëdhënieve.

Issa Diop Jeta personale:

Njohja me jetën personale të Issa Diop do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

LEXO
Historia e Fëmijërisë Lys Mousset Plus Faktet e Biografisë së Untold

Duke filluar, Issa është lloji i personit që i pëlqen të përparojë në të gjitha fushat e jetës së tij. Ai posedon një gjendje të brendshme të pavarësisë që i mundëson të bëjë përparim të dukshëm si në jetën e tij personale ashtu edhe në atë profesionale.

Issa Diop është një mjeshtër i vetëkontrollit dhe ka aftësinë jo vetëm të udhëheqë rrugën, por të bëjë plane solide dhe reale për jetën e tij. Si përmbledhje, ai ka një qasje praktike ndaj jetës.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Dimitri Payet Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakte për Issa Diop LifeStyle:

Deri në kohën e shkrimit, Issa Diop ka një vlerë neto prej 10 milion Euro (8.6 Milionë Pound) dhe një Vlerë të Tregut prej 35 Milion Euro (25.9 Milionë Pound). Kjo fjalë për fjalë do të thotë që futbollisti milioner e ka arritur atë në jetë.

Megjithatë, të qenit i vlerësuar lartë nuk kalon në një mënyrë jetese magjepsëse të vëzhguar lehtësisht nga një pjesë e vogël e veturave, parave, vajzave dhe lëvizjeve shumë ekzotike.

LEXO
Abdoulaye Doucoure Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Siç vërehet nëpërmjet llogarive të tij të mediave sociale, Issa është e zgjuar për menaxhimin e parave dhe famës së tij që e ka parë të fokusohet në karrierën e tij dhe të mos ndryshojë mënyrën e jetesës së tij aktuale.

Familja Issa Diop:

Përkundër paparacëve gjithmonë në hije dhe mënyra të shumta për t'u lidhur me mediat sociale, Isma mbetet e lehtë për ta mbajtur familjen e tij larg syrit të publikut.

LEXO
Laurent Koscielny Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

I vetmi kujtim i lënë nga familja Diop mbetet ende rekordi i gjyshit të tij si futbollisti i parë senegalez në Ligue 1. Pak dihet për vëllain, motrën, xhaxhain ose tezen e tij. Sidoqoftë, është e sigurt që të gjithë anëtarët e familjes jetojnë me zhurmë të ulët dhe aktualisht gëzojnë përfitimet e suksesit të karrierës së Issa.

Prindërit e Issa-s nuk i kombinuan të dy kulturat senegaleze ose marokene në edukimin e tij. Ai u rrit ashtu si çdo qytetar tjetër afro-francez.

LEXO
Franck Ribery Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Issa Diop Fakte të pathëna:

A e dini? Deri në kohën e shkrimit, Issa është renditur 182 në mesin e lojtarëve në të gjithë botën, 59 në mesin e lojtarëve të kampionatit Premier, 3 në mesin e lojtarëve në West Ham, 24 në mesin e lojtarëve në Francë, 25 në mesin e të gjithë lojtarëve që luajnë qendër mbrojtës dhe 17 midis lojtarëve të lindur viti 1997

A e dini? Edhe pse Issa ishte i zënë duke udhëhequr klubin e tij Toulouse në Ligën 1, ai ishte gjithashtu i zënë me studime në shkollë shifrore bac STMG ku mori diplomën e tij STMG.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Benjamin Mendy Plus Fakte të paqarta të biografisë
Fakte Issa Diop. Kredia për Wired dhe Ghanasoccernet.
Fakte Issa Diop. Kredia për të Wired Ghanasoccernet.

Ky është një provim që synon të kualifikojë kandidatët e suksesshëm për arsimin e lartë.

A e dini? Dita që Diop e bëri debutimin e Ligës së Parë të Ligës së Kampionëve ndodhi të jetë shumë e trishtuar për fillimin e karrierës së tij në Premier League.

Kjo nuk ishte për shkak se skuadra e tij Westham pësoi një humbje 3–1 larg nga Arsenal. Ishte sepse, në atë ndeshje, Diop shënoi një autogol. Kjo arritje e pa atë në fundin negativ të rekordeve të klubit. Issa Diop u bë lojtari i parë i West Ham që shënoi një autogol në një debutim në Premier League.

LEXO
Alassane Plea Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përmbledhje e videos së Biografisë së Issa Diop:

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove në YouTube për këtë profil. me mirësi Vizito, Regjistrohu të tanë Youtube Channel dhe klikoni ikonën Bell për njoftime.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Issa Diop Childhood Story dhe fakte të paturpshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket si duhet, ju lutemi ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do t'i vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

LEXO
Tanguy Ndombele Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet