Чави Ернандез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува Целосна приказна за легендарната Барса најдобро позната по прекарот; "Кукла мајстор". Нашата Чаршија Хернандез приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детство до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу офанзивни и ON-Pitch малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина го сметаат за Xavi Hernandez Bio, кој е многу интересен. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Чави Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти: Рани години

Ксавиер "Хави" Хернандез Крис е роден на 25th од јануари, 1980 во Тераса, Барселона, Каталонија. Роден е кај неговата мајка, Марија Мерче Креус и таткото, Хоаким Ернандез (поранешен фудбалер).

Од раното детство, тој беше многу желен за играта и гледаше многу англиски фудбалски игри. Чави покажал импресивни атлетски способности на рана возраст. Двајцата родители му помогнале на Xavi да ги донесе вистинските одлуки во клучните времиња, водејќи го да го следи патот на животот по вистинскиот пат.

Иако првично беше инспириран од плејмејкер на сонародниците Пеп Гвардиола во Барселона.

Чави Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти: Краток преглед на кариера

Чави се приклучил на Ла Масија, на Академијата за обука на ФК Барселона, на возраст 11.

Брзиот пораст во редовите на академијата го заработи играчот од средниот ред место на резервниот тим 1997-98, кој ја освои својата поделба за да заработи промоција.

Кога Чави беше 19, речиси потпиша за Милан. Неговиот татко го даде "Да" за него, но неговата мајка рече "Ако Чави ја напушти Барселона, ќе го сторам тоа
развод! ".

Чави заборави на идејата и ја продолжи својата прогресија во Барселона. Одржливите импресивни перформанси значеа дека тој стана клучен член на титуларниот тим на Луис ван Гал.

Чави ја заврши својата дебитантска сезона со натпреварите на 26 кои ги одиграа и ја освоија шпанската лига. Тој, исто така, беше прогласен за 1999 Ла Лига пробив плеер на годината. Чави стана главен играч на Барселона по повредата на Пеп Гвардиола во сезоната 1999-2000.

Тој продолжил да напредува и бил именуван за Ла Лига, Шпански играч на годината во 2005. Повторно, откако беше именуван за играч на турнирот во Еуро 2008, Чави разговараше со Баерн Минхен за трансфер, но новоименуваниот тренер на Барселона, Пеп Гвардиола, го убеди дека е премногу важен за клубот да му биде дозволено да замине.

На 9 јуни 2010, Xavi потпиша нов четиригодишен договор со клубот, кој може автоматски да се обновува до 30 јуни 2016 врз основа на бројот на играни игри. Тој имаше пригодно пензионирање од Барселона.

На 21 Мај 2015, Чави објави дека ќе се приклучи на Катарскиот клуб Ал Сад на крајот од сезоната 2014-15 на тригодишен договор.

Според неговиот агент, договорот ќе го вклучи да стане амбасадор на Светското првенство во фудбалската игра на 2022 во земјата, а исто така да ги започне своите квалификации за тренинг. На 10 ноември 2017, Чави рече дека ќе се пензионира на крајот на 2017-18 сезона, а подоцна ќе продолжи да тренира кариера.

Остатокот, како што велат, сега е историја.

Чави Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварена биографија Факти-Семеен живот

Доаѓањето од фудбалско семејство значи дека си богат. Ова е затоа што фудбалските професионалци се добро платени. Ова е случајот со Чави. Тој доаѓа од богато семејно потекло. Еве, ви даваме детали за неговото семејство.

Татко: Хоакин Хернандез Гарсија, татко на ФК Чави е пензиониран фудбалер од Мексико. Ја започна својата фудбалска кариера играјќи во Тераса, а потоа, на возраст од 18 беше член на тимот на Првата дивизија на Сабадел.

По неговиот мандат со Сабадел, играше во неколку клубови, вклучително и ФК Барселона, каде што подоцна играше неговиот син. Кога Хоакин се пензионирал од активна игра, тој тренирал неколку каталонски тимови, некои од нив во третата дивизија. Тој се гледа како ментор на неговиот син Чави.

МАЈКА: Марија Мерче Креус е мајка на Чави. Веднаш играчот на ветеранот на Барселона, "Војна" со неговата мајка го спречил да го напушти каталонските гиганти во минатото. "Имав понуди во минатото да заминам, но секогаш инсистираше на тоа дека моето место е тука во Барселона, дека сум подобро дома, дека треба да успеам во Барселона и многу пати напорно работев за да се осигурам дека ќе останам" тој рече Скај Спорт преку фудбал Ладума..

"Кога бев 18 ..., во мојата куќа имавме еден вид" војна "за да ме спречи да заминам. Мајка ми отсекогаш била многу упорна за да останам во Барса.

"Особено во тешки времиња за мене и за клубот, како на пример кога тргнавме четири или пет години, без да победиме. Кога не верував во себе, не верував во фудбалот и барав да се промени сè, беше тешко. Но, меѓу мојата тврдоглавост и мајка ми, инсистирајќи на тоа дека јасould останете во Барселона и успеете тука, сето тоа излезе добро на крајот ". Рече легендарниот играч од средниот ред.

СИБЛИНГ: Чави има вкупно 5 браќа и сестри имено; Аријадна Хернандез (сестра), Дијаналаура Хернандез (брат), Оскар Ернандез (брат), Алекс Ернандес (брат) и Дијаналура Хернандез (брат).

Чави Хернандез за детска приказна Плус Неоптоварени биографија Факти: Животен однос

Неодамнешен онлајн извештај во Перу Бесплатно тврди дека Барселона и Шпанија соиграчи Чави Ернандез и Карлес Пујол биле вљубени во истата девојка. Таа е мода новинар Нурија Кюнилера. И двајцата се бореле над неа во 2012.

Извештајот на Либеро вели дека и двајцата играчи ги прекинале своите односи со нивните девојки во тоа време и потоа се вљубиле во hottie Cunillera. Пујол веројатно знаел дека Кунилера може да се навалува кон Чави, а сепак продолжил да го интересира за дамата.

Ситуацијата се закани дека ќе се превртува кога двајцата играчи се соочија едни со други и скоро дојдоа да дува врз Кнулера. За среќа, работите не излегоа од контрола. Сепак, двајцата играчи не беа во најдобра смисла уште од раѓањето на грдиот инцидент.

Тоа беше Чави, кој подоцна продолжи брзо да се запраша дека Нурија Кюнилера е во брак. Двајцата го прославија нивниот брак во 2013. Тоа беше церемонија на која присуствуваа поголемиот дел од неговите соиграчи од Барса.

На церемонијата присуствуваа повеќето од Барселона колеги од Чави, вклучувајќи Лионел Меси, Андрес Иниеста, Цеск Фабрегас, Жорди Алба, Виктор Валдес, Хавиер Маскерано и Педро Родригез. Сепак, Puyol не присуствуваше на функцијата. Верувам дека знаете зошто.

Нивната ќерка, Азија, е родена на јануари 3, 2016.

Чави Ернандез детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Зошто ја напушти Барса

Според неговиот татко, Хоаким Хернандез, "Чави не остава for економски reaсинови: "Тој не заминува за пари. Мислам дека тој не уживал во фудбалот во текот на последните две години. Имаше тешки ситуации во соблекувалната и како капетан, тој доживеа важен замор ".

Играчот признал на прес-конференцијата дека е вистинското време да се напушти. "Морав да почекам додека работите излегоа подобро преку огромната врата". Чави фрлил некои солзи откако ги кажал неговите последни добри пријатели.

Чави Ернандез детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти -За што ќе биде запаметен

  • За да биде еден од најдобрите централни играчи од средниот ред на сите времиња
  • За неговата способност да го пронајде и експлоатира просторот како плејмејкер. Како што рече, "Тоа е она што го правам: барај простори. Цел ден. Јас секогаш гледам. " Наоѓајќи простор, тој ќе се појави за соиграчот да го прими, а потоа да ја придвижи топката, со неговиот тренер Пеп Гвардиола да го стави. "Ја добивам топката, ја давам топката, ја добивам топката, ја давам топката".
  • За неговата визија, посочи прецизно поминување и контрола на топката од светска класа, што му дозволи да го диктира текот на игра, додека ретко се откажува од поседувањето.
  • За да биде единствениот играч на Барса со најголем број на големи трофеи (25) и најголем број на титули во лигата (8). Тој освои повеќе трофеи (28) од било кој друг шпански играч во историјата.

Проверка на факти

Ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во нашата приказна за детството од Чави и био, ве молам Контактирајте не!

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде