Висам Бен Yedder Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Висам Бен Yedder Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Нашата биографија за Висам Бен Једер ви кажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата што треба да биде, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ви ја даваме целосната приказна за еден фудбалски генијалец најпознат со прекарот „BenyeGOAL“. Почнуваме од неговите рани денови, до кога тој се прослави во играта. За да ви дадам вкус на привлечната природа на Био на Висам Бен Једер, еве едно сликовно резиме на неговиот живот.

ПРОЧИТАЈ
Унаи Емери детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Биографијата на Висам Бен Једер. Еве го неговиот ран живот и воскреснување
Биографијата на Висам Бен Једер. Еве го неговиот ран живот и воскреснување

Да, секој знае дека е плоден напаѓач кој е надмоќно талентиран со око за цел. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Висам Бен Једер, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Висам Бен Једер за детска приказна - Почеток на животот и семејството:

Висам Бен Yedder е роден на 12th на август 1990 во Sarcelles, Франција на родителите на Тунис. Францускиот државјанин со туниски семејни корени е роден како четврто дете од шест деца до неговите убави родители на сликата подолу.

ПРОЧИТАЈ
Storyил коунд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Родители на Висам Бен Једер. Кредит на ИГ.
Родителите на Висам Бен Једер.

Висам Бен Једер израснал во францускиот кварт Сарсеles заедно со неговиот пријател од детството и колега фудбалер Ријад Марез. Тогаш, неговото соседство Sarcelles, комуна во северните предградија на Париз, беше познато дека има серија насилства од кои најмногу страдаа луѓе од африканското миграционо семејство.

ПРОЧИТАЈ
Квинси ги промовира приказната за детството плус нераскажаните факти за биографијата
Преглед на округот Sarcelles. Еден од најтешките населби во Франција.
Преглед на округот Sarcelles. Еден од најтешките населби во Франција.

Раниот живот на Бен Једер го видел како го надминува тешкото воспитување во едно од најтешките населби околу француската престолнина. Поради повеќекратно насилство, неговите родители од страв биле принудени да го преселат своето семејство во блискиот Гарге-ле-Гонесе. Додека бил во Garges-les-Gonesse, Бен Једер започнал да игра фудбал како извор на утеха далеку од неговата проблематична реалност.

Висам Бен Једер Приказна за детството - Растечки години:

Уште откако тој прв почна да фрла фудбалска топка во Гаргес-ле-Гонсе, Висам Бен Еддер го има истиот сон како и илјадници други деца кои растат во Гаргес-ле-Гонсе - да играат професионален фудбал. Од многу рана возраст, фудбалот го окупираше својот ум.

„Понекогаш во осум часот наутро, кога не требаше да одиме на училиште, тој ме будеше за да ми каже да дојдам и да играм против него“,

Изјави за Даниел Менди, еден од пријателите од детството на Бен Једер SoFoot списание. Малиот Бен Yedder ќе ја играат играта на дожд и снег, чин кој не беше секогаш со одобрување на неговите родители. Неговите родители, кои најчесто се жалат дека тој го загрозува неговото здравје, а исто така и на неговото доцнење при враќањето дома после играње фудбал (УЕФА извештаи).

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Луис Муриел Плус Унтолд Факти за биографија

Наместо да игра со деца во својата возраст, Бен Yedder секогаш бараше да се игра на повисоко ниво со цел да се тестира себеси. Едно од најдлабоките спомени што ги има детето е кога постарите момчиња го замолија да си игра со нив, велејќи:

"Еј, сакаме да одиш на нашиот тим".

Ова му даде малку Бен Yedder огромна гордост и желба да го направи она што го прави најдобро. Сепак, не беше потребно време пред тој да донесе одлука да започне кариера.

ПРОЧИТАЈ
Андре Силва за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Висам Бен Једер за детска приказна - Ран живот во кариера:

Ова не го знаете многу навивачи, Benубовта на Бен Једер кон играта која немаше ограничувања го виде да се приклучи на варијанта форма на фудбал нареченаМал фудбал„- Ова е еден вид фудбалска активност што се игра на тврд терен, помал од реалниот фудбалски терен и главно во затворен простор. Подолу е даден доказ за личната карта на Футсал на Бен Једер во неговите рани денови.

ПРОЧИТАЈ
Серхио Регуилон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Висам Бен Једер Футсал ИД- Ран живот во кариера. Кредит за SoFoot
Висам Бен Једер Футсал ИД- Ран живот во кариера. Кредит за SoFoot

Бен Yedder беше брзо да се направи впечаток со клубот, благодарение на неговите вештини што беше совршено прилагоден на затворен игра. Зборувајќи за вештини, Бен Yedder поседува тој беспрекорен прв допир, технички умешност, низок центар на гравитација и способност да се заврши.

ПРОЧИТАЈ
Постојано Банега детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти
Бен Yedder порасна во играта и за многу години им помогна на своите фудбалски соиграчи во освојувањето фудбалски турнири меѓу имотите. Подолу е дел од видео-доказ за неговите денови на Футзал. Кредит за C-Foot.
Судејќи според видеото погоре, лесно може да заклучите дека учеството на Бен Једер во Футсал е причината што тој знае да шутира самоуверено со двете нозе. Бен Једер продолжи да се забавува со мал фудбал во Гимназија Аaseенде Неруда во Гарге-ле-Гонеси сè до своите тинејџерски години.
Висам Бен Једер Футсал кариера во тинејџерски години. Кредит за SoFoot.
Висам Бен Једер Футсал кариера во тинејџерски години.
Многу малку луѓе на оваа земја како и самиот кој ја чита оваа статија може да тврди дека видел Висам Бен Едер се забавуваше на полето на футсал.

Висам Бен Једер Факти за биографијата - Пат до славната приказна:

Само неколку години по новиот милениум, Бен Yedder почна да се преиспита дали да се продолжи со Фудбал или да се префрли на фудбалот.
Потребни се до 2006 пред Бен Yedder реализира Фудбал и НЕ мал фудбал беше неговиот повик. Гледајќи дека францускиот тим напредува во финалето на Светското првенство 2006, Висам Бен Еддер ја има таа целосна промена на умот.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Климент Ленглет плус Недолгарни факти за биографија

Во годината 2007, Висам Бен Yedder одлучи да се пресели во Сен Дени, каде што тој се посвети само на фудбалот на трева, одлука која конечно се исплатеше. Во Сен Дени, Бен Yedder рогови својата вештини заработуваат повисока кариера повик.

Висам Бен Једер патот до приказната за славните. Кредит за NewsLocker
Висам Бен Једер патот до приказната за славните.

Заработи огромно искуство за време на неговото време со Футсас, на Бен Једер му беше лесно да се пробие во сениорскиот фудбал. Ова се случи со друг клуб, УЈА Алфортвил, кој во тоа време играше во аматерското четврто ниво во Франција.

ПРОЧИТАЈ
Серхио Регуилон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Висам Бен Једер Био - Подигни се до слава приказна:

По постигнувањето на голови по голови, Бен Једдер стана предмет на трансфер за најдобрите француски клубови. Нај запаметен ден на неговата кариера дојде кога тој направи чудо на очите на обожавател. Сега да ти ја раскажеме приказната.

Еден благословен ден, Мишел Мулен, поранешен спортски советник во ПСЖ, кој имаше силни врски со францускиот клупски клуб, Тулуз веднаш падна под целта на Бен Идердер. Тој еднаш рече давање на сметка на неговата приказна;

„Ми раскажаа за еден млад играч кој беше феномен, па јас со волја отидов да го видам како игра. Му дадов судење на ова мало момче и по 15 минути реков: „Лил си донесе Марадона“ “

Мулен изјави за RMC Sport. Мулен неуспешно му понудил на Бен Yedder на Лил, пред да го извлече од Тулуз, благодарение на телефонскиот повик од претседателот на Тулуз, Оливие Садран.

ПРОЧИТАЈ
Андре Силва за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Брзо напред кон својот премиер, по напуштањето на париските предградија, кариерата на Севиља напред напредуваше од сила до сила.

Висам Бен Једер се искачи на приказната за славата. Кредит на ArseDevils
Висам Бен Једер се искачи на приказната за славата. Кредит на ArseDevils.

Доаѓајќи како замена и постигнувајќи брилијантни цели 2 против Манчестер Јунајтед во Лигата на шампионите во март, 13 2018 му даде на Бен Yedder инстант глобално признание. Овој подвиг доведе до француски фудбалски повик и, исто така, го направи највисокиот европски клуб да се молат на колена за неговиот потпис меѓу кого Ман Јунајтед. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Issена Висам Бен Једер:

Со неговото избивање, не може да се негира фактот дека fansубителите на фудбалот прашале дали тој има девојка, која е сопругата на Васам Бен Једер или какви било прашања во врска со животот во врска.

ПРОЧИТАЈ
Постојано Банега детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Па, како и за време на пишувањето, нема никакво силно женско присуство во објавите на Висам Бен Једер на социјалните мрежи - освен фотографија со мистериозна русокоса, која според сите индикации се случило да му е сопруга (извештај на Фабвагс).

Висам Бен Едер и неговата сопруга. Кредит на ИГ
Висам Бен Једер и неговата сопруга.
Судејќи според датумот кога фотографијата била објавена на социјалните медиуми, се чини дека и двајцата љубовници биле заедно по јуни 2017.

Личен живот Висам Бен Једер:

Запознавањето информации за личниот живот на Висам Бен Једер ќе ви помогне да добиете целосна слика за него.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Климент Ленглет плус Недолгарни факти за биографија
Висам Бен Једер факти за личен живот. Кредит на BeSoccer.
Висам Бен Једер факти за личен живот.

Почнувајќи, Бен Yedder има посебен моток во животот и тоа е- "да се смее". Тој верува во верата и себе-верување дури и кога работите не се одвиваат добро.

Фудбалерите, исто како и ние, ги сакаме своите миленици и Бен Једер не е исклучок. Дури и ти има поговорка дека нема верност во модерната игра, тоа сигурно не ги зема предвид односите споделени помеѓу Висам Бен Једер и неговата миленичка Делфин.

Висам Бен Yedder личен живот-љубов за делфин. Кредит на ИГ
Висам Бен Једер личен живот - Loveубов кон Делфин.
Сепак, на неговиот личен живот далеку од теренот, Бен Једер е „Филипа”Што е име што се користи за да се опише некој што е А. љубовник of коњи.
Личен живот на Висам Бен Једер - Loveубов кон коњите. Кредит на ИГ
Личен живот на Висам Бен Једер - Loveубов кон коњите.

Семеен живот на Висам Бен Једер:

Успехот на Висам Бен Једер се сведува на неговото воспитување во семејната куќа и, исто така, неговото образование во Футсал.

ПРОЧИТАЈ
Унаи Емери детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Не постои таен момент со членовите на семејството на Висам Бен Едер, кои обично имаат седнички за време на одмори во Тунис. Неговата посветеност да се осигура дека неговите татко, мајка, браќа и сестри се удобни е слична на неговата посветеност кон неговата кариера.

ПРОЧИТАЈ
Квинси ги промовира приказната за детството плус нераскажаните факти за биографијата
Семеен живот на Висам Бен Једер.
Семеен живот на Висам Бен Једер.
Сите членови на семејството на Висам Бен Једер се чини дека се побожни муслимани по верска вера. Сепак, според некои истражувања, Бен Једер е Евреин поради своето име „Бен".

Висам Бен Једер Факти на животот:

Висам Бен Yedder без заработува здрава сума на плата од неговата професионална кариера како фудбалер.

ПРОЧИТАЈ
Денис Черишев детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Заработувајќи милиони евра, сепак, DOESNT премина во гламурозен начин на облекување, исто како и Роналдо и Марио Балотели. Милионер фудбалер сака да изгледа едноставно или каузално.

Stивотен стил на Висам Бен Једер. Кредит на ИГ.
Stивотен стил на Висам Бен Једер.
Судејќи според фотографијата, се чини дека Висам Бен Yedder има вкус за егзотични автомобили, но НЕ сака да го покажат тоа.
Бен Yedder само се покажа себеси на Instagram покрај изнајмен хеликоптер кој тој го користеше за време на летниот одмор.
Висам Бен Едер со хеликоптер. Кредит на ИГ
Висам Бен Едер со хеликоптер. Кредит на ИГ
Во краток преглед, Висам Бен Yedder преферираше да живее здрав начин на живот.

Висам Бен Једер Факти:

Дали знаеше?…

Висам Бен Yedder (лево) ангажирање во бокс со противникот. Кредит на ИГ
Висам Бен Yedder (лево) ангажирање во бокс со противникот. Кредит на ИГ

Можеби сте го познавале Бен Једер како некој кој може самоуверено да шутира со двете нозе, постигнувајќи голови. ЦЕЛ можеби не сте научиле за фактот дека тој е добар во боксот, скриен спорт во кој понекогаш му посветува време.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Луис Муриел Плус Унтолд Факти за биографија

Дали знаеше?… 

Бен Yedder еднаш скрши десната нога како тинејџер. Откако ја скрши ногата, не можеше да чека за закрепнување. Тој се појави за обука со долната половина на десната нога во гипс.

Висам Бен Yedder факти. Како научи да постигне гол со левата страна.
Висам Бен Yedder факти. Како научи да постигне гол со левата страна.

Наместо да ги гледа неговите соиграчи да играат од маргините додека чека да закрепне, Бен Еддер смело тргна на хардкор тренинг со преживеаната лева нога. Кога настапуваше во десната нога, тој остана посветен на користење на левата страна, гледајќи го како важен како и неговото право. Ова ја објаснува причината зошто Педро, тој постигнува големи голови со левата страна.

ПРОЧИТАЈ
Iago Aspas Детството Приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Резиме на Висам Бен Једер:

Ве молиме видете подолу, нашето резиме на YouTube за овој профил. Љубезно Посетете, Зачленете се на нашите YouTube канал и кликнете на иконата Bell for Notifications.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Висам Бен Yedder плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Климент Ленглет плус Недолгарни факти за биографија
Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Емануел
пред 1 година

Коментари: храброст