Вирджил ван Дијк за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува Целосна приказна за фудбалска ѕвезда најпозната по прекарот; "Виг". Нашата приказна за детството Вирџил ван Дијк плус биографија Факт дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до датум. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот, животот во врска и многу малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина го сметаат нашиот Вирџил ван Дијк Биографија што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Виргил ван Дијк за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Раниот живот

Виргил ван Дижк е роден на 8th ден од јули 1991, во Бреда, Холандија. Тој е рак по раѓање. Роден е на холандски татко (Реј Ван Дајке) и мајка Суринам (Руби Ван Дајк). Виргил изгледа многу слично на неговата убава мајка, за разлика од неговиот татко.

Убавиот роден Вирџил не успеа по неколку обиди да ја покрене својата кариера во Вилем II.

Тој се сметаше за многу бавен и мал. Ова беше проследено со неговото хоспитализирање поради опасниот абдоминален апсцес што го имаше. Лузните жлезди сè уште покажуваат видливо место на неговиот долен стомак.

За среќа за него, тој се опорави од неговите абдоминални и компликации на растот. Фитнес и раст на Виргил по заздравувањето станаа толку претерано. За неговите родители, тоа беше чудо. Ова беше успешен почеток на неговата кариера.

Вирџил отпатувал од 255 km од неговиот роден град Бреда до Гронинген кој му го даде својот прв повик за фудбал. Откако стана професионален играч, тој се пресели во Селтик во 2013, каде што го освои Шкотскиот Премиер. Тој беше именуван во ПФА Шкотска Тим на годината во двете сезони, исто така освојувајќи го Шкотскиот Лига Куп во вториот.

Во септември 2015, тој се приклучи Саутемптон. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Виргил ван Дијк за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Животен однос

Во изработката на долгорочни односи, Виргил отиде на една жена, за која верува дека е помалку веројатно дека ќе биде неверен и, исто така, некој кој ќе стои под него во сите ситуации.

Вирџил и неговата девојка Рик се на иста возраст и земја (Холандија). Тие се датираат од своето детство.

Вирџил и љубовта на неговиот живот, Рик Ноитгедагт

Рик Ноитгедагт е оној кој му помогна на Вирџил да се насели во нов живот токму од своето време во Вилем II. Таа е заслужена за откажување од нејзината работа со голема моќ да се пресели со љубовта кон нејзиниот живот во Шкотска и Велика Британија.

Рик еднаш рекол во едно интервју: "Се плашамкако менаџер на продажба и продавале различни модни брендови до продавниците во Холандија. Го сакав, но мораше да поднесам оставка да го следам мојот човек насекаде каде што фудбалот го зема. Досега, добро се приспособувавме и имавме авантури со нашето прекрасно куче ".

Вирџил, Рик и нивното прекрасно куче

Рик сега е фудбалер со полно работно време и Ваг. Неодамна, Вирџил јавно ја откри својата романтична страна за време на нивниот егзотичен одмор. Тој објави слика за него, кревајќи го партнерот со бикини облечени од нозете и напиша: "Ти си љубовта на мојот живот!".

Во друг јавен приказ на љубов, Рик испратил: "Те сакам не само за тоа кој си но за тоа кој сум јас кога сум со тебе ".

Виргил ван Дијк за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Национален тим пред дете

Двојката го имаше своето прво бебе во 2014: ќерка на која Вирџил многу го сака, како што се гледа на сликата подолу.

Вирџил ја фрли својата ќерка на небото

Раѓањето на нивното бебе беше сосема настан. Во моментот кога Рик требаше во септември 2014, Ван Дијк, конечно, ја доби поканата до Холандски национален фудбалски тим тој толку очајно посакал. Исто така, бранителот сè уште не сака да го пропушти раѓањето на неговата ќерка. Што направил тој? ...

Вирџил наредил неговата девојка предвреме да ја раѓа својата ќерка. Ова беше критикуван од навивачите дури и од Холандија тренер, Гус Хидинк кој го повика.

Откако го направија непотребниот избор, непријателот се фати со него. Гус Хидинк не го избра за т.н. очекуван натпревар.

Виргил ван Дијк за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Мамење на неговата девојка

Беше потврдено дека Виргил ван Дијк еднаш го изневерил Рајк додека била бремена. Тој, наводно, им понудил на Џорџи Лајал пари да спијат со неа.

Георги се сретнал со холандскиот ас ван Дијк неколку часа откако го прослави триумфот на титулата во Селтик, со партнерката Рајк Ноитгетагт во Паркхед.

Мислата за средба со Џорџи кој го исполни својот ум додека тој помина време со Рик за време на неговиот славен час на славење. Еден извор открил дека двата биле во контакт еден ден пред радосниот келтски одред составен од сребрен кадар.

Љубовниот старт Вирџил и Георги го следеа следниов измамник пред да се сретнат во договорениот хотел.

Следнава слика се појави што открива пред и по нивното завршување, завршувајќи се на креветот на хотелот.

Тоа беше Георги Лјал кој одлучи да го нарече откажувањето откако одлучи да го промени својот начин на живот. Ова се случи откако таа ја прифати универзитетската понуда за студирање на нега.

Во нејзините зборови ...: "Сум бил прифатен за диплома за медицински сестри. Негувањето е нешто што отсекогаш сакав да го направам. Јас некое време паднав во индустријата за возрасни кога бев млад. Јас бев во тоа речиси пет години - но имам сè што е надвор од мојот систем "
Таа продолжи ... "Сега сум доволно зрел за да ја сфатам главата и да дадам сè што имам за учење, да добијам диплома и да направам нешто вредно".

Ова беше проследено со нејзино бришење на сметките на социјалните медиуми. Таа инсистира дека нема жали
за нејзиното нездраво минато, а исто така и во средбата со Вирџил.

Холанѓанецот, откако бил уапсен, изјави дека ја испратил пораката од сметката што ја тврдела
припаѓаше на пријател. Тоа беше помалку од две недели подоцна доверчив Рик му рече дека очекуваше бебе. Неодамнешните извештаи велат дека тој сега е променет човек.

Виргил ван Дијк за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Откако се игра како штрајк

Техничкиот квалитет на Ван Дик беше доказ од неговото прво појавување како професионален фудбалер. Некогаш бил користен како итен напаѓач за неговиот прв клуб Гронинген. Тој го предводеше својот тим во 4-2 победа над АДО Ден Хаг во април 2011.

Наскоро се вратил во својата природна централна дефанзивна позиција и брзо се обележал како еден од најобесбраните млади бранители во светскиот фудбал.

Виргил ван Дијк за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Неговиот најтежок противник

Вииргил ван Дижк призна дека се соочува Ентони Марцијал не е како играње во шкотскиот премиер.

боречки еднаш му помагал на Вирџин ван Дијк, откако бранителот страда од место на грч

Ова се случи откако холандскиот дефанзивец беше ранет од Французинот, додека Манчестер Јунајтед го освои 3-2 во Сент Марија. боречки дури и се сочувствувал со Ван Дијк и му помогнал со грч пред крајот на натпреварот.

Виргил ван Дијк за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Верата

Вирџил е христијанин по вера. Тој создава посебно време за молитва за неговото семејство, девојка и луѓе што ги сакам. Иако едвај оди во црква.

Според неговите зборови ..."Кога бев помлад, отидов во црква секоја недела, а потоа кога старев престанав. Но, понекогаш се молам и мислам дека ми помогна низ тешки времиња ".

Виргил ван Дијк за детска приказна Плус Неоптоварени факти за животот -Хороскопски карактер

Виргил ван Дижк е рак и ги има следните атрибути на неговата личност;

Резултат на сликата за девица од девицаПредности на Виргил ван Дијк: Извонреден, многу имагинативен, лојален, емотивен, симпатичен, убедлив.

Слабост на Виргил ван Дијк: Мудис, песимистички, сомнителен, манипулативен, несигурен.

Она што Виргил ван Дијк го сака: Уметност, домашни хоби, опуштање во близина или во вода, помагање на блиските, добар оброк со пријателите.

Што Вирџил ван Дијк не го сака: Странци, секоја критика на неговата мајка и откривање на личниот живот.

Проверка на факти

Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Вирџил ван Дијк, плус неизвалкани факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде