Винсент Компани за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Винсент Компани за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот генијалец најпознат под прекарот; 'Претседателот'. Нашата приказна за детството на Винсент Компани, плус биографија, ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство, до денес. Анализата вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот, животот во врската и многу малку познати факти за него надвор од теренот.

Да, секој знае за неговите одбранбени способности, но малкумина го сметаат Био на Винсент Компани, што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Винсент Компани Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Неговото целосно име е Винсент Jeanан Мпој Компани. Роден е на 10-ти ден во април 1986 година во Укле, која е една од деветнаесетте општини лоцирани во регионот на главниот град на Брисел во Белгија. Роден е во неговата мајка Доцна во Белгија, osозелин Фрезел (агент за вработување) и татко од Конго, Пјер Компани (спортски агент).

Од своето детство, младиот Винсент имаше една работа во главата, тоа е „Фудбал, фудбал, фудбал“. 

Тој порасна во Брисел со неговата постара сестра и брат дете. Компани ја започна својата фудбалска кариера со тажна нота. Неколкупати, тој бил расен малтретиран како млад. Сиромавиот Винсент бил малтретиран затоа што бил дете на имигрант. Винсент еднаш откри дека злоставувањето го претворило во бунтовник и рече дека го избркале од училиште затоа што се борел и безмилосно го тепал секое бело дете кое расно го злоставувало. Неговите страдања продолжија откако неговите родители се разделија. Според неговите зборови

„Моите родители се разделија кога имав 14 години. Не можев да разберам зошто и ме повреди. За среќа, познавав други деца со разведени родители, така што не се чувствував сам и се засолнив во фудбалот. Татко ми ја изгуби работата, ме исфрлија од училиште и морав да повторам една година и го загубив местото во младинската репрезентација на Белгија. Имав проблеми со наставници и тренери, се дружев повеќе на улиците и имав пријатели кои се однесуваа лошо “.

Работите сè уште не му одеа како што треба во раната професионална кариера. Компани дебитираше професионално во Андерлехт, но рече дека првично го напуштил клубот разочаран од неговата неможност да влезе во првиот тим. За жал, тој ја доживеа истата судбина со Хамбургер С.В. Неговото чудо конечно дојде кога шеикот Мансур се стекна Манчестер Сити.

Милијардерот не само што го направил својот најпосакуван бранител и капетан, туку и му дал најдолг договор (6 години) во историјата на Манчестер Сити. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Винсент Компани Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Компани најпрво се сретна со љубовта кон својот живот, Карла Хигс, кога се приклучи на Хамбург во Германија.

Компани се ожени со својата прекрасна девојка Манкунијка, Карла Хигс, доживотно Манчестер Сити поддржувач на 11 јуни 2011 година. Тој го врза јазолот на ниско клучна церемонија во замокот Ешби во Нортемптоншир.

Венчавката се одржа една година по раѓањето на ќерката на двојката Сиена. Заедно ги имаат, Сиена, која е родена на 10 јуни 2010 година, и син Каи, кој е роден во октомври 2013. Подолу е фотографија на Винсент, Карла, Сиена, Киа и Пјер, неговиот татко.

Во мај 2014 година, на сопругата на Винсент, Карла Хигс и беше одбиен алкохол од продавница за алкохол, бидејќи продавачот тврдеше дека изгледа премногу младо.

Уште повеќе, во 2015 година се појавија гласини дека Винсент Компани имал афера со сопругата на Пабло Забалета. Подоцна беше откриено дека гадната гласина што започна на социјалните мрежи имаше за цел да го уништи фудбалскиот карактер на Винсент Компани во неговиот клуб и земја.

Винсент Компани Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Винсент Компани првично дојде од семејство со позадина од средната класа. Ова беше пред да се исплаќаат фудбалските инвестиции. Еве, ви даваме детали за семејството Винсент Компани.

Татко: Таткото на Компани, Пјер, е имигрант од Конго во Белгија и служи како негов агент. Двата парови имаат слична сличност како што се гледа на сликата подолу.

Освен Винс сличен на неговиот татко, И двајцата се најдобри пријатели. Подолу се наоѓаат тројца што трошат некој вид на социјализација. Ова се случило за време на нивната добротворна посета на Конго, Африка.

МАЈКА: Мајката на Винсент Компани, osозелин Фрезел доцни. Таа почина како резултат на болест која траеше многу долго. Доцната osозелин, која работеше во ОРБЕМ во Брисел, не сакаше да се занимава со медиуми. Таа е навикната да учтиво одбива интервјуа.

Во единственото интервју на француски јазик, во списанието Спорт Фут, таа изјави дека ги следела настапите на нејзиниот син преку телевизија. Таа претпочиташе да ги избегнува гужвите околу стадионот. Пред нејзината смрт, osозелин Фрезел живееше во мало село во Хано и секој викенд одеше со возот до Брисел Север за да биде со нејзиниот син. Компани. Ова беше период кога таа беше на боледување и веќе не беше со нејзиниот сопруг, Пјер.

БРАТ: Неговиот брат, Франсоа Компани моментално игра за Розелар, а претходно имаше магии во Germерминал Бершот и Меклсфилд Таун.

Франсоа Компани е три години помлад од неговиот познат брат, Винсент. Франсоа е бранител кој може да работи на половина или на лев бек.

СЕСТЕР: Компани има и постара сестра која го носи името Кристел Компани. Еве ја таа- Кристел Компани (+ тато).

Кристел Компани е мајка на две деца; Нолан и Еден Пјер. Двете деца го прифатија името на нивниот дедо, Пјер како презиме.

Винсент Компани Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Личност

Винсент Компани го има следниов атрибут на неговата личност.

Силните страни на Винсент Компани: Тој е сигурен, трпелив, практичен, посветен, одговорен и стабилен.

Слабости на Винсент Компани: Тој може да биде посесивен и бескомпромисен.

Што Винсент Компани го сака: Тој сака градинарство, готвење, музика, романса, работи со рацете.

Што Винсент Компани не му се допаѓа: Тој не сака ненадејни промени, компликации и несигурност од секаков вид.

Сумирајќи, Винсент е практичен и добро втемелен. Тој е некој што собира плодови од својот труд. Тој е исто така сензуален и тактилен, сметајќи дека допирот и вкусот се најважни од сите негови сетила.

Винсент Компани Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Лоши инвестиции

Во април 2014, Компани отвори две нови спортски барови во Белгија со име Добри Компани, еден на Големото место во Брисел а другиот во Groenplaats внатре АнтверпенСепак, Компани ги затвори двата решетки во рок од една година од нивното отворање. За време на нивното затворање, Компани беше цитиран како вели „Regretалам за оваа одлука. Имавме доволно клиенти, прометот беше добар, но не доволно да ги покриеме трошоците. Па тука завршува. Лекција 1 во бизнисот: инвестициите се секогаш ризик. Победувате некои, губите некои “.

Винсент Компани Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Политика и образование

Компани има голем број на забави и интереси кои го задржуваат надвор од фудбалот. Тој има интерес за политика и дипломирал на МБА на Факултетот за бизнис во Манчестер во 2018 година по неколку години студирање. За разлика од повеќето негови фудбалски врсници, Компани се карактеризира како „ерудит“ и „елоквентен“

Компани, кој зборува пет јазици и капетани неговиот клуб и земја, заработил репутација како еден од поинтелигентните и елоквентните фудбалери.

Винсент Компани Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Помош за својата татковина

Винсент неодамна за прв пат отиде во татковината на неговиот татко, Демократска Република Конго.

Болно мало момче од Конго го сретнал животот. Тој исто така беше воодушевен од прекрасното село и од тоа колку е изобилна природата во родната земја на неговиот татко. Тоа може да им даде на луѓето мирен и среќен живот.

Но, Винсент Компани наиде и на незамислива сиромаштија, мизерија, болести и очај. „Неверојатно е затоа што земјата го има езерото Киву на исток. Тоа е дури и поубаво од Lakeеневското езеро во Швајцарија и неговата клима е единствена, но селата околу езерото исчезнуваат. Страшно е да се види “.

Винсент Компани одлучи да направи нешто за да се бори против ова. Затоа тој стана амбасадор на СОС, кој се посветил себеси да обезбеди здравствена, морална и финансиска поддршка за своите роднини.

Винсент Компани Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Повреда за повреда

Во втората половина на сезона 2005-2006, додека ја применува својата трговија во Андерлехт, Компани го повреди рамото. Тој беше надвор од страната повеќе од два месеци, додека тој се опорави од операцијата.

Во ноември, 2006, откако се пресели во Бундеслигата, Винсент стигна само со шест натпревари во сезоната кога претрпе повреда на ахил. За жал, тој беше надвор за остатокот од сезоната.                                                                                                    ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте Детската приказна на Винсент Компани, плус нераскажаните факти за биографијата. Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или Контактирајте не!. 

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари