Приказна за детството на Тони Кроус Плус Неоптоварени факти за биографијата

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за гениј во средината, кој е најдобро познат по прекарот; "Келнерот". Нашата приказна за детството Тони Кроус плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, животот на врската, семејниот живот и многу малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина сметаат дека Тони Кроос Биографија е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Тони Кроос Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти -Раниот живот

Тони Кроус е роден на 4th ден од јануари 1990 во Грајфсвалд, Источна Германија.

Роден е кај неговата мајка, Биргит Камер (поранешен германски бадминтон и тековен учител по биологија) и татко, Ролан Кроус (поранешен професионален борач и фудбалски тренер).

Растејќи го со својот мал брат Феликс, Тони имаше се што сакаше како дете. Никогаш не му било тешко на родителите да го гледаат како растат.

За време на младоста, тој не беше најистакнат ученик и помина многу време во практикување на фудбалот за учество во училишни турнири. Покрај тоа, Тони беше добро однесен во класа и добро се допадна меѓу неговите врсници во училиште.

Растејќи се, се верува дека Тони никогаш не бил сметан како надарен фудбалер, туку наместо тоа се обидел да постигне успех преку напорна работа и на теренот. Овој став на крајот дојде од електричната работна етика на неговиот татко во обуката на него и неговиот брат, Феликс.

Младинска кариера на Феликс и Тони Кроус - Ракот на нивниот татко, Роланд

Сепак, имаше проблем со мултитаскинг. Комбинацијата на фудбалот со читање книги беше негова слабост. Тој избра да се фокусира на првиот и концентриран помалку на вториот. Идеално, Тони Кроос не беше добар студент кога станува збор за студии. Тој во сите напори да игра фудбал.

Симпатичното мало момче никогаш не станало тинејџер на мудрост.

Тони беше подготвен за секоја нова фаза на патот. Неговата напорна работа и успех стана јасно кога станал член на првиот тим на Баерн Минхен на возраст од 17.

Оттогаш, особено по Светското првенство 2014, светот го познава Тони како еден од најдобрите архетипови на модерниот напаѓачки играч од средниот ред.

Остатокот, како што велат, сега е историја.

Тони Кроос Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти -Животен однос

Kroos е со неговата долгогодишна девојка и колеџ училиште, љубовница Џесика Farber. Неговата убава Wag беше причина за неговиот пробив во неговата младинска кариера. Како начин на наградување, Тони мораше да ја зацементира како единствен сопственик на своето срце.

Две љубовни птици - Тони и Џесика

Џесика е убава и има добро срце. Таа е познат експерт во германскиот туристички сектор и свесно останува далеку од класичното WAG-постоење (детали подолу).

Таа првпат се запозна со Тони кога заедно одеа во училиште и кога се соочи со тешкотијата да го комбинира фудбалот со академици. Таа му помогна на академски, на најдобар начин таа би. Двете љубовници беа сметани за неразделни од моментот кога се сретнаа.

Иднината на Тони можеше да биде со секоја жена што ја сакаше, но Џесика беше единствената девојка што ја интересираше дури и како многу други покажаа интерес. Всушност, Тони не го губи времето со другите девојки.

Џесика Farber е мирна љубов дама која не може да се спореди со многу други Германски играчи"wags кои се extroverted во природата. Џесика Фарбер намерно ги избира сенките наместо да биде во центарот на вниманието.

На 13th ден на јуни 2015, Џесика и Тони имале таен брак. Тие се венчале откако нивниот прв син се оженил.

Тони Кроос свадба фотографија

Нивниот прв син, Леон е роден на 14th на август 2013. Второто дете, ќерка, Амели е родена на 20 јули 2016. Тони е вистински татко кој наоѓа квалитетно време за своите деца како што се гледа подолу.

Крус ја опишува неговата сопруга, Џесика Фабер како негова главна поддршка надвор од фудбалот. Иако Џесика Фарбер не прави интервјуа, таа секогаш се покажува верно на гала-активностите на клубот и активностите во земјата, како што е популарниот Октоберфест, како што е прикажано подолу.

Тони и Џесика на Октоберфест

Тони Кроос Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти -Семеен живот

Додека фудбалот конечно не се исплати за него, Тони Кроос првично беше од семејно потекло од средната класа.

Неговиот татко Роланд Кроос беше поранешен професионален борач кој подоцна стана младински тренер. Тој е младински тренер за Ханза Росток како во времето на пишување.

Прво ја започна својата младинска тренерска кариера, тренирајќи ги своите два сина во Грајфсвалдер. Kroos зборува за своето детство со убави сеќавања за трчање и обука постојано со својот брат и татко.

Роналд Кроус - Поставување добра основа за нивниот син

Биргит Кемер Кроос (на сликата подолу) е супер мајка на Тони Кроос и сопругата на Роланд Кроос.

Биргит Камер-Мајка на Тони Кроос

Таа е родена во јуни 16, 1962, во Грајфсвалд. Биргит Камер е поранешен германски бадминтон, кој исто како и нејзиниот син, ја направи својата земја горда. Биргит во својата кариера освои две DDR синглови и осум титули за ДДР за нејзината домашна клубска единица Грајфсвалд.

Биргит Кроос живее во Росток денес. Таа во моментов работи како наставник по биологија и спорт. Нејзините синови ја продолжуваат спортската традиција на семејството како фудбалски професионалци.

Помлад брат: Тони Кроос има помлад брат по име Феликс Кроос.

Роден е на 12th од март 1991 (1 година помлад на Тони). Русоковата играч од средниот ред, кој, наводно, не бил многу зафатен со учењето назад во училиште, секогаш сакал да игра фудбал.

Уште за жал, во сенките на семоќниот сјај на неговиот поуспешен брат, Феликс Кроос го најде скалилото за фудбалско величие многу поскапо од Тони.

Порано од Вердер Бремен, Феликс се бореше да се спушти на редовна стартна позиција во оддалечувањето и премина во Унион Берлин за € 500,000. Неговата листа на признанија е многу мала во споредба со неговиот постар брат, но тој го освоил 2007 "Талент на годината" награда во Мекленбург-Западна Германија.

Феликс покажа голема мешавина во својата кариера, откако започна како фронтмен, но откако играше уште од средината на половина, за да добие време за игра во својата кариера. Тој го фали својот татко и поранешен тренер (види подолу) за секое достигнување што тој и неговиот брат го има стекнато.

Млади Феликс и Татко; Роланд Кроос

Тони Кроос Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти -Факт на Светското првенство

За многумина, ова доаѓа како изненадување, но тоа не е навистина кога сметате дека 2014 е Германски национален тимтриумф на Светското првенство откако земјата беше обединувана во 1990.

Пред тоа, Источна Германија беше прилично бескорисна на меѓународната сцена во споредба со западните соседи.

Сега, што е фактот Тони Кроус ... ..Турот е ... Тој беше единствениот поединец во целиот тим на ХНУМКС освојувач на светски куп кој беше роден на источногерманска територија. Тој доаѓа од Грајфсвалд, Мекленбург-Западна Германија.

Кога се претстави со фактот, самиот Кроос изгледаше подеднакво изненаден, испрашуван, "Дали сум навистина единствениот? Јас не сум толку многу во допир со тие времиња како моите родители ".

Тони Кроос Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти -Причина зад неговиот прекар

Значи брилијантен е способноста на Кроос да помине, дека го заработил прекарот "Гаркон" or "Келнерот"За време на летото Светското првенство.

Крос пасеше неговите соиграчи со апетитот додавања и поставување на нив толку добро во текот на турнирот, дека земјата-домаќин се чинеше дека тој заслужува прекарот по завршувањето 76 од 79 поминува во натпревар од групата на 2014 Светското првенство против Португалија.

Статистички, Кроос беше најдобриот играч на турнирот.

Тони Кроос Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти -Краток преглед на кариера

Кроос прв пат играше за локален клуб Greifswalder SC, подоцна префрлање на младинскиот тим на Ханза Росток. Крос се пресели во Баерн Минхен"S младински подесување во 2006. Kroos некогаш недостасуваше до 40 денови во текот на учебната година поради обука. За 2007-08 сезона, на возраст од 17, Крос беше промовиран во постар тим на Баерн.

Во 2006 Тони Кроус започна со младинскиот тим на Баерн Минхен. Тој беше промовиран во првиот тим во 2007. Тој беше само 17 години во тоа време. Ова беше проследено со заем за Баерн Леверкузен во сезоната 2009 / 10. Тој ги одигра натпреварите со 33 за нив. Тој ја завршил таа сезона со цели 9 и 12 помага.

Успехот во Баерн Леверкузен го поттикна неговото враќање во Баерн Минхен следната сезона. Тој освои 3 Бундеслига титули во Лигата на шампионите Баерн Минхен и 2014 на Светското првенство (цели и 2 4 асистенции). Беше несреќен да не ја освои златната топка во која замина Лионел Меси. Тој беше префрлен во Реал Мадрид за неоткриена такса во 2014.

Тони Кроос Детска приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти -Што ќе биде запаметено по пензионирањето

  • За неговата прецизност, техника, визија и неговата способност да поставуваат цели, како и неговите долги снимки и топка за испорака од сетови.
  • За да бидеме динамични и вредни.
  • За неговата разновидност, физичка сила и способност да играат во неколку средни позиции.
  • За да се биде длабоко постар плејмејкер, на теренот, во улога на кутија-кутија, или дури и како дефанзивен играч од средниот ред.
  • За неговата способност да ја прекинат играта, да задржат поседување и да создадат шанси за соиграчите.
Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде