Тами Абрахам за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Тами Абрахам за детска приказна

Последно ажурирано на

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј најпознат по прекарот; "Тами". Нашата Детска приказна на Тами Абрам плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина ја сметаат за Биографија на Тами Абрахам, што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, овозможува да започне.

Тами Абрахам за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Раниот живот

Kevin Oghenetega Tamaraebi Bakumo-Abraham е роден на 2nd октомври, 1997 во Camberwell, Обединетото Кралство од страна на неговите родители, г-дин и г-ѓа Tamaraebi Bakumo. Неговиот татко потекнува од државата Бајелса, Нигерија. Тој се пресели во Британија со цел да постави подобра иднина за себе и за своето семејство.

Животот на Тами почна да се движи во насока на фудбалот уште од раното детство. И покрај тоа, тој започна како драмско момче во училиште пред да се вклучи во фудбалот (со полно работно време).

6ft 3in ѕвездата еднаш рече: "Би рекол дека сум бил добар добар актер. Сакав драма на училиште. Тоа е нешто, за разлика од фудбалот, за што навистина уживав. Ќе ни дадоа нешто и моравме да создадеме сцена. Се сеќавам на сцена каде мало момче се закани. Очигледно, јас бев силеџија, бидејќи бев голем човек! "

Тами Абрахам за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Започнете со кариера

Тами Абрахам за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијатаАбрахам се приклучи на Челзи на ниво на U8 и напредуваше низ клубот академискиот систем. Тоа беше Челзи, кој конечно го освои својот младински потпис по огромниот битка со Арсенал кој е клуб за момчиња за Тами. Тој го прескокна Арсенал да се приклучи на Челзи во обид да го следи Дидие Дрогба чекори. Тој имал рана средба со африканската легенда на неговиот прв ден на приклучување во клубот.

Според Тами, "Првиот играч на кој наидов беше Дидие Дрогба. Се сеќавам одење надвор од академијата и бев студено. Ме виде надвор и ме зеде во колата и ме пушти на тренинг. Имав осум или девет години. Веднаш штом излегов од колата, ги барав моите соиграчи да речат: "Тоа е Дрогба!"но јас не видов никој!

Тами беше дел од младинскиот тим на Челзи, кој ги врати назад во триумфи во Младинската лига на УЕФА и младинскиот куп на ФА во 2015 и 2016.

Тами Абрахам за детска приказна Плус Неразделени факти за биографијатаВо 2016 изданието на Младинската лига на УЕФА, Абрахам стапи со враќање на осум гола во девет натпревари, што го направи втор стрелец на турнирот. Тој ја пренел својата форма во Младинскиот Куп на ФА и го освоил победничкиот гол во победата на Челзи над Манчестер Сити. За време на сезоните 2014-15 и 2015-16 Абрахам постигна цели 74 во натпреварите на 98 низ сите натпреварувања за различните младински тимови на Челзи.

Неговата форма на младост го привлече вниманието на привремениот менаџер Гус Хидинк кој го покани да тренира со постариот тим на задниот крај на сезоната 2015-16.
Во обид да добие редовно време, тој ја зел одлуката за заем. Тамми пред да ужива во заложништвото со првенство од Бристол Сити и Свонси. За време на неговото време со поранешниот, тој освои наградата за играч на сезоната и наградата "Млад плеер на сезоната", како и нивниот најдобар стрелец со 23 цели во настапи на 41.
Тами Абрахам Биографија
Наградата за најдобар стрелец на Тамми

Тами Абрахам за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Семеен живот

Напаѓачот е од смирено семејно потекло. Тој е роден во Лондон на таткото на Нигерија и британската мајка, која е заработувачка од средната класа и медиумите се срамат.

Тие се горди на своите две момчиња (Тами и Тимми) кои се фудбалери. Тамми неодамна купил луксузен спортски автомобил за неговите родители.

Всушност, сонот на секое добро дете е да го направи нивниот родител среќен!

Тами семејство Абрахам
Тами објави нов подарок за спортски автомобил на родителите

Тој има помлад брат, Тим, кој игра во академискиот систем во Фулам, како во времето на пишување.

Братот на Тами Абрахам - Тимми
Братот на Тами Абрахам - Тимми

Нивниот татко во моментов управува со двете свои кариери.

Тами Абрахам за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Животен однос

Целната машина на Свонси моментално е во сериозна врска со неговата жешка девојка чие име е Леа Монро.

Девојка на Тами Абрахам
Девојка на Тами Абрахам - Леа Монро

Далеку од фудбалот, се чини дека Тами победува. Тој неодамна го одведе во Instagram за да ја покаже својата жешка девојка, која добро може да биде неговата свршеница, судејќи по прстенестата емоција во насловот.

Тами Абрахам се омажи со жената да биде - Лија Монро
Тами Абрахам се омажи со жената да биде - Лија Монро

Тами Абрахам за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -LifeStyle

Тами сака африкански тимови. Понекогаш го меша Мода до Африка стил. Ова е поттикна Нигерија да побара за Tammy да дојде игра за земјата (земјата на неговиот татко).

Тами Абрахам за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Верност кон Англија

Претседателот на нигериската фудбалска федерација, Амаху Пинек, еднаш изјави дека може да го убеди Авраам - кој тој го опиша како "Како син" - да се префрлат наклонетоста од игра за Англија во Нигерија.

Во почетокот, Абрахам, роден во Лондон, кој во тоа време имаше врнеше цели за Бристол, НЕ ја отфрли можноста за избор на Супер орли.

Тој рече: "Морам да продолжам да правам добро за Бристол Сити за Англија и Нигерија да продолжам да се борам за мене. Јас сум Нигерија, па така е можно да се игра за Нигерија. Морам да продолжам да играм овде и што ќе се случи ".

На 21 септември 2017, Пиник тврди дека Абрахам ја префрлил својата верност во Нигерија. Абрахам издаде изјава истиот ден негирајќи го барањето и потврдувајќи ја неговата достапност за избор во Англија

Тој го разочара Нигерија и одлучи да остане со Англија дури и ти си видел голема конкуренција во тимот за разлика од нигерискиот тим.

Тами Абрахам за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Долго време пријател на Роман Абрамович

Тами беше еден од ретките сакани млади фудбалери Роман Абрамович кој наоѓа време да ја следи неговата игра додека тој отпуштил блуз млади во слава. Сопственикот на "Челзи" еднаш беше убеден да ги повика најдобрите момчиња од Челзи да ги преземат снимките со него. И Tammy и Доминик Solanke се вклучени како што се гледа на сликата подолу.

Млади Тами, соиграчи и Абрахимовиќ
Младиот Тами, тимски колега со Роман Абрамович

Тами Абрахам за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Авто несреќа

Во јануари 2017, Авраам бил вмешан во сообраќајна несреќа додека бил на позајмица во Бристол Сити.

Автомобил несреќа на Тами Абрахам - сцена
Автомобил несреќа на Тами Абрахам - сцена

Во времето на несреќата тој возел без дозвола или осигурување и како резултат бил повикан на суд.

Тами Абрахам за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографија -Неговиот договор

Тами Абрахам се осигура дека тој ги изменил платите со Челзи со потпишување на договорот со Челзи од £ 50k неделно пред да се приклучи на Свонса на позајмица.

Авраам го потврди договорот за социјалните медиуми, објавувајќи слика за себе, ставајќи го пенкалото на хартија. Постот потоа беше избришан како што беше советуван од неговиот татко. Според извори, договорот требаше да ги измени финансиските негиотиоации со Свонси кој го плаќа истиот износ од £ 50k неделно.

Без сомнение, зголемувањето на бродот на Тами е слично на оној на Маркос Рашфорд и Ентони Марцијал.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде