Приказна за детството на Такуми Минамино Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Такуми Минамино Плус Недолгарни факти за биографија

Нашата биографија за Такуми Минамино ги прикажува фактите за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, девојката / сопругата, децата, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ви ја кажуваме историјата на јапонскиот професионален фудбалер. Спасувачот започнува од неговите рани денови, до кога се прослави. За да го разгорите вашиот апетит за автобиографија, еве лулка за кревање галерија - совршено резиме на Био на Такуми Минамино.

Раниот живот и подемот на Такуми Минамино. Кредити за слика: Ливерпул ФК, РобамимиРепорт, Јумејхиненханаш и Скај Спортс
Раниот живот и подемот на Такуми Минамино.

Да, секој знае за неговата разноврсност, подвиг што доведе до неговиот подем под како совршен Jurgen Klopp играч Сепак, само неколкумина ја сметаат нашата верзија на биографијата на Такуми Минамино, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Такуми Минамино Приказна за детството:

Такуми Минамино е роден на 16-ти јануари јануари 1995 година на неговите родители во јапонскиот град Изумисано. Неговиот датум на раѓање се совпаѓа со еден од најтажните периоди за семејството Такуми Минамино и за целиот јапонски народ. Дали знаеше?… Такуми Минамино е роден два дена подоцна Големиот земјотрес Ханшин.

Како што е забележано подолу, земјотресот во Ханшин беше природна непогода тоа однесе животи на 6,434 луѓе од различно семејство, со штета од десет трилиони јени (100 милијарди долари), околу 2.5% од јапонскиот БДП во тоа време.

Такуми Минамино е роден два дена по големиот земјотрес Ханшин од Јапонија. Кредит на слика: Пинтерест и Јумејнихеншаши
Такуми Минамино е роден два дена по Големиот земјотрес во Јапонија во Ханшин.

Роденото само два дена по природната катастрофа ги направи неговите родители заедно среќни и тажни. По неговото раѓање што се случи во напорна сеизмичка ситуација, родителите на Такуми Минамино му го дадоа неговото име „Такуми" што значи; „Истражувајќи и плодувајќи сам„ За време на раните години на Такуми Минамино, неговите родители го потсетувале на потребата да живее според неговото име. Зборувајќи за тоа, тој еднаш рече со своите зборови;

„Кога бев мала, родителите ми рекоа дека никогаш не го губи значењето на моето име. Тоа постојано ја обновуваше мојата решеност да бидам успешен во тоа што го работам “.

Запознавање со семејството: Такуми Минамино потекнува од семејството од етничката група Кинки од Јапонија, лоцирана во јапонскиот регион Кансаи, која зафаќа 11% од површината на нацијата.

Оваа мапа ги објаснува семејното потекло и корените на Такуми Минамино. Кредити: discovermagazine & globalsherpa
Оваа мапа ги објаснува семејното потекло и корените на Такуми Минамино. 

Јапонската суперarвезда потекнува од семејно потекло од средната класа. Родителите на Такуми Минамино беа како повеќето граѓани на сред јапонска социјална хиерархија, со малку финансиско образование. Тој порасна заедно со неговиот постар брат по име Кента Минамино.

Раниот живот со фудбалот: Личноста на Такуми Минамино за топката започна уште додека тој беше мало дете. Како мало дете (на возраст од 1 до 3 години), тој вежбаше заедно со неговиот татко и постариот брат, Кента. Триото тогаш ентузијастички ја шутираше топката во нивната семејна куќа и градина. Целата фудбалска работа стана толку возбудлива што таткото на Минамино размислуваше за некоја пракса што го виде како се пласира Конзори за маркери за обука во семејството пакување многу. Ова им овозможи на неговите синови да научат како да прават дриблинзи, ГРАДЕЕ НА НИВНИТЕ ДЕСТИНИИ ВО ДЕЛ.

Создавање на образование и кариера на Такуми Минамино:

Дали знаеше?… Постариот брат на Такуми Минамино беше тој што го постави темпото на патот на семејството кон спортски успех. Неговиот брат Кента предводен од примерот во времето кога се приклучи на тимот на Кубер Фудбал додека беше во основно училиште. Имајќи голем брат кој водеше со пример, Такуми Минамино беше мотивиран да се приклучи Coober Soccer додека бил во основното училиште.

Додека беше во основното трето одделение, Минамино (сликата подолу) се пресели во Зесел Куматори. Во фудбалската школа, тој се запозна и играше заедно со неговиот најдобар пријател Сеи Муроја. Сеи Муроја исто така присуствуваше во градинката со Минамино. ДЕСТИНИ подоцна ги собраа двајцата кога се најдоа во јапонската репрезентација.

Одлуката: Во 2002 година на 7-годишна возраст, Такуми имаше среќа да го гледа Роналдо Луис Назарио де Лима, Роналдињо, Ривалдо и други бразилски суперarsвезди во Светскиот куп во Кореја Јапонија 2002 година. Турнирот создаде ново поглавје во неговиот живот. Тоа му донесе нова желба, оној што го виде како заветува да стане професионален фудбалер.

Детство Такуми Минамино - ран живот во кариера:

На потребата да се направи избор помеѓу училиште и фудбал, На Такуми Минамимо родителите се согласија со услов тој целосно да не го загрози своето образование за играта. По завршувањето на основното училиште, Минано обезбеди прием со Кокукуку Средношколска помлада младина. Додека играл фудбал во училиштето, тој се извикал од фудбалскиот клуб Серезо Осака кој го поканил на нивните тестови на У-15 од кои поминал со летачки бои. Како што е забележано подолу, тој имаше брилијантен почеток во животот со клубот.

Такуми Минамино започна да предизвикува хавок против своите противници токму од неговите младински денови. Кредити: Осака Јапонија
Такуми Минамино започна да предизвикува хавос против неговите противници уште од младоста.

Првиот натпреварувачки натпревар на Такуми Минамино со Серезо Осака се случил кога тој учествувал на младинското клупско првенство во фудбал во Јапонија до 15 години. Блескаше како најдобар стрелец во натпреварувањето со 8 голови. Во Во 2010 година, перспективниот фудбалер учествуваше и на Азискиот шампионат (АФЦ) У-16, каде исто така стана најдобар стрелец на турнирот.

Такуми Минамино ја претставуваше својата земја на големо првенство како дете. Кредит: валор
Такуми Минамино ја претставуваше својата земја на големото првенство како дете.

По средното училиште, јапонската starвезда го зеде фудбалот како своја редовна работа, напуштајќи се на Универзитетот. Минамино ја заврши својата младинска кариера во 2012 година, откако играше во клубот 6 години (помеѓу 2007 до 2012 година).

Факуми за биографијата на Такуми Минамино - Патот до славата:

Такуми Минамино ја започна својата сениорска кариера на добра нота со Јапонската професионална фудбалска лига. Дали знаеше?… Неговиот учинок го натера да стане најдобар млад играч во лигата во неговата прва сениорска година. Не застана само тука, Минамино ја донесе и наградата за професионален спорт во Јапонија.

Освојувањето на овие награди може да дојде само кога имате ментор и легенда како другар. Дали знаеше?… Минамино беше почестен да игра покрај легендарниот Диего Форлан за време на неговите рани години. Двајцата играчи формираа кул впечатливо партнерство.

Такуми Минамино играше заедно со уругвајската легенда и машината за постигнување голови - Диего Форлан. Кредити: ChineOrg & DailyM
Такуми Минамино играше заедно со уругвајската легенда и машината за постигнување голови - Диего Форлан.

Тој ја искористи најголемата можност: Најголемата сцена на Такуми Минамино што блескаше се случи кога играше против На Шинџи Кагава Манчестер јунајтед се одржа во јули 2013 година. Дали знаеше?… Тој го постигна СУПЕР ЦЕЛ тоа му помогна на неговиот тим да го победи Јунајтед (2-1). Такуми Минамино ја искористи играта против Јунајтед за да се објави на Европа, развој што ги забележа големите клубови да го забележуваат. Подолу е парче видео доказ за неговата СУПЕР ЦЕЛ против Јунајтед.

Успехот на Минамино не запре тука. Помагајќи му на поразот на Јунајтед беше проследен со заработка на МВП во Нути храна натпревар 2014 натпревар. Меѓу сите европски клубови кои молеа за неговиот потпис, тоа беше ФК Ред Бул Салцбург тоа преовладуваше. Клубот го потпиша Минамино на 7 јануари 2015 година.

Такуми Минамино Био - Подигни се до слава приказна:

Такуми Минамино го започна животот во Европа на позитивна нота. За време на неговата прва сезона (2017-18), тој му помогна на Салцбург во нивната најдобра европска кампања. Знаејќи го неговиот статус на низок клуч со Непопуларна австриска лига, Такуми Минамино ја користи УЕФА Европа Лигата како негова најдобра фаза за да ја покаже својата вредност.

Планот на играта беше совршен. Прво, тој му помогна на неговиот тим да ја победи Борусија Дортмунд, што доведе до првиот настап на клубот во полуфиналето на Лигата на Европа во УЕФА. Потоа стана отворен за очи Лигата на шампионите на УЕФА во сезоната 2019 2020, која го виде совршенството на планот на неговиот Минамино.

Минамино му помогна на Салцбург да ја има својата најдобра европска кампања во сезоната 2019/2020. Тој заедно со колеги машини Ерлинг Браут Халанд се покажаа себеси како главни темни коњи во европска конкуренција. Минамино имаше неверојатен перформанс кога постигна гол против „црвените“ на „Енфилд“ во кампањата за лига на шампиони 2019/2020.

Такуми Минамино стана култен херој против Ливерпул во Лигата на шампионите. Кредит за слика: TheAFC
Такуми Минамино стана култен херој против Ливерпул во Лигата на шампионите.

Благодарноста на Jurgen Klopp, неговите играчи на Ливерпул, па дури и навивачите на Ливерпул не останаа незабележани бидејќи веднаш паднаа под магија магија на Минамино. Видеото подолу го сумира неговиот метеоричен подем до истакната. Јирген Клоп реакции на Магичните дисплеи на Минамино, како што е прикажано подолу, навистина се бесценети. Кредити на ТВ Ливерпул.

На воодушевување на fansубителите на фудбалот, особено на јапонските и приврзаниците на Ливерпул, Jurgen Klopp конечно победи во трката за неговиот потпис. Како што го ажурирам неговото Био, инстинктот на фудбалерот му го донесе првиот гол во Премиер лигата. Остатокот, како што велат, е историја.

Takивотен однос во врска со Такуми Минамино:

Со неговото покачување на славата во кампањата во Лигата на шампионите 2019/2020 и зачленување во Ливерпул, сигурно е дека повеќето англиски навивачи мора да размислат дали Такуми Минамино има девојка или ако тој е всушност оженет.

Не може да се негира фактот дека неговиот убав изглед не би го сместил во списокот на желби со материјали за потенцијални девојки и жени кои би копнееле по неговото срце. Сепак, зад успешниот фудбалер, постои гламурозна девојка која според повеќето јапонски блогери го носи името кралица. Подолу е ретка фотографија од 2014 година на Такуми Минамино и неговата девојка кралица како што се појавуваат сите сакани.

Според гласините, врската на Такуми Минамино со кралица започна откако тој раскина со својата поранешна девојка која го носи името 'Шиори".

Такуми Минамино личен живот:

Запознавањето со личните животни факти на Такуми Минамино, далеку од фудбалски активности, ќе ви помогне да добиете подобра слика за неговата единствена личност.

Takumi Minamino Личен живот далеку од фудбалот. Кредит на слика: ananweb
Такуми Минамино Личен живот далеку од фудбал.

Започнувајќи, Minamino има прекрасна смисла за хумор надвор од теренот. Тој јасе многу социјална и сака да поминува време со пријателите и семејството, особено оние кои имаат слично семејство потекло со неговото. Во неговата врска со пријателите, ттука нема приказ на „крал на џунглата”Статус и его во кариерата. На Минамимо здравата смисла за хумор ја олеснува соработката со другите луѓе. Ова е причината зошто Јапонците се сакаат и дома и во странство.

Запознавање со личниот живот на Такуми Минамино далеку од фудбалот. Кредит за слика: ДесафиоСтајл
Запознавање со личниот живот на Такуми Минамино далеку од фудбалот.

Семеен живот на Такуми Минамино:

На оваа сесија, ви донесуваме дополнителни факти за членовите на семејството на Такуми Минамино, почнувајќи од неговите родители.

Повеќе за таткото на Такуми Минамино: Информации за супер тато кој ја постави основата за кариерата на неговиот син е слабо документиран од медиумите. Сепак, потврдено е дека таткото на Минамоно има 55 години за време на пишувањето. Среќниот татко е одговорен за следење на секоја игра што ја игра неговиот син и сè уште му дава совети по игри. Како начин за одржување на нивната добра врска, и таткото и синот сепак одат заедно да гледаат фудбал.

Повеќе за мајката на Такуми Минамино: Нема многу приказни за мајката на Такума Минамино. Сепак, знаеме дека таа е добар пример и првата личност што Минамино ја познава некогаш. Сепак, постојат информации дека мајката на Такума Минамино била одговорна да го зема со автомобил секогаш кога ќе завршил со фудбалскиот тренинг.

Повеќе за браќата и браќата на Такуми Минамино:: Судејќи според интензивните истражувања, се чини дека Такуми Минамино нема сестра. Немаме добиено никакви информации за неговиот вујко или тетка. Сепак, тој има постар брат по име Кента и уште двајца браќа кои многу малку се знае за нив.

Братот на Такуми Минамино, Канта, е 3 години постар од него, што значи дека има 27 години за време на пишувањето. Минамино го заслужува својот брат што го натерал никогаш да не го изгуби интересот за фудбалот. За жал, Кента, за разлика од неговиот мал брат никогаш не се прослави со фудбалот. Тој се откажа од играта во март 2010 година од засега непознати причини.

Umiивотен стил на Такуми Минамино:

Според Експрес Спорт, Платата на Такуми Минамино од 2.5 милиони фунти годишно може да се раздели на огромни 48,000 фунти неделно за плати. Ова беа неговите фигури за Ред Бул Салцбург кои дефинитивно биле се зголеми откако се приклучи на Ливерпул.

Дури и да заработувате многу пари е неопходно зло, Такуми Манамино е освежувачки противотров на скапиот начин на живот. За време на пишувањето, тој не се гледа себеси како живее егзотичен животен стил лесно забележлив од светкавите автомобили и дворци итн.

Факти за начинот на живот на Такуми Минамино. Кредит за слика: Ливерпул, ЕкспресУК и Гим4у
Факти за живот на Такуми Минамино. Кредит за слика: Ливерпул, ЕкспресУК и Гим4у
Минамино живее смирен начин на живот, кој го тера да избегнува ирационално трошење и да се задржи на практични потреби кои не чинат многу.

Такуми Минамино нераскажани факти:

Носител на Гинисовиот рекорд: Според дневниот блог на јапонската „Добра личност“, Такуми Минамино е носител на Гинисовата рекорда од помлади средни училишни денови. Дали знаеше?… Тој еднаш го имаше Гинисовиот рекорд за "Една минута континуиран висок допир со топката".

Тој еднаш го отфрли прекарот: Пред неколку години пред неговата слава, Минамино еднаш јасно стави до знаење на својата лична предност додека се обраќаше на неговиотјапонски Нејмар'прекар. Тогаш, тој никогаш не го прифати прекарот тврдејќи дека не е доволно добар. Минамино еднаш рече во интервју за Ред бул Салзбург веб-страница;

„Не сакам да се споредувам со себе Нејмар воопшто. Дали некогаш треба да успеам да станам добар како него, тогаш со задоволство би го прифатил мојот прекар “.

Судбината му го донесе својот најдобар пријател: Како што е наведено порано во овој напис, Такуми Минамино и Сеи Муроја се најдобри пријатели во детството кои се запознале додека играле фудбал во деновите на нивната градинка. И двајцата поминаа различни позитивни патеки по нивните фудбалски патувања. И двајцата станаа успешни и судбината чудесно ги собра повторно, овој пат на на Олимписки игри во Рио де Janeанеиро додека ја претставуваат нивната сакана земја Јапонија.

Такуми Минамино и Сеи Муроја беа најдобри пријатели во детството кои заедно играа фудбал додека беа во своите детски градинки. Кредити: jr-football и Yumeijinhensachi
Такуми Минамино и Сеи Муроја беа најдобри пријатели од детството кои играа фудбал заедно додека беа во нивните градинки. 

Без сомнение, светот беше сведок на неколку од овие состаноци за судбина во детството на национално ниво. Многу добар пример за кој сме свесни е тоа помеѓу Мејсон планина Деклан Рајс.

Религија на Такуми Минамино: Како и повеќето Јапонци, најверојатно родителите на Такуми Минамино го воспитале да го усвои Шинто или будистичките религиозни доктрини. Сепак, непостоењето на докази за фотографии на неговата религиозна практика нè натера да сугерираме дека тој исто така може да биде атеист.

Факт на тетоважа Такуми Минамино: Културата на тетоважа е многу популарна во денешниот фудбалски свет бидејќи често се користи за да се прикаже нечија религија или луѓето што ги сакаат. Минамино за време на пишувањето е без тетоважи. Како што е забележано подолу, нема мастила во горниот и долниот дел од телото.

Такуми Минамино е незгоден. Кредити: SoccerGator и ananweb
Такуми Минамино е без тетоважа. 

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Такуми Минамино Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари