Приказна за детството на Такуми Минамино Плус Недолгарни факти за биографија

Приказна за детството на Такуми Минамино Плус Недолгарни факти за биографија

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалскиот генијалец со прекар „Јапонскиот Нејмар„ Нашата приказна за детството Такуми Минамино Плус Недолгата биографија ви дава целосен извештај за значајни настани од неговото детство до денес.

Раниот живот и подемот на Такуми Минамино. Кредити за слика: Ливерпул ФК, РобамимиРепорт, Јумејхиненханаш и Скај Спортс
Раниот живот и подемот на Такуми Минамино. Кредити за слика: Ливерпул ФК, РобамимиРепорт, Јумејхиненханаш и Скај Спортс

Анализата го опфаќа неговиот раниот живот, семејната припадност, животната приказна пред славата, доведуваат до слава, живот на врска, личен живот, фамилијарни факти, начин на живот и други малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговата разноврсност, квалитет што го направи совршен Jurgen Klopp плеер. Сепак, само малкумина ја сметаат нашата верзија на Биографијата на Такуми Минамино која е доста интересна. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Приказна за детството на Такуми Минамино Плус Недолгани факти за биографија - Почетокот на животот и семејството

Такуми Минамино е роден на 16-ти јануари јануари 1995 година на неговите родители во јапонскиот град Изумисано. Неговиот датум на раѓање се совпаѓа со еден од најтажните периоди за семејството Такуми Минамино и за целиот јапонски народ. Дали знаеше?… Такуми Минамино е роден два дена подоцна Големиот земјотрес Ханшин.

Како што е забележано подолу, земјотресот во Ханшин беше природна непогода што однесе животи на 6,434 лица од различни семејни средини, со штета од десет трилиони јени (100 милијарди долари), околу 2.5% од БДП на Јапонија во тоа време.

Такуми Минамино е роден два дена по големиот земјотрес Ханшин од Јапонија. Кредит на слика: Пинтерест и Јумејнихеншаши
Такуми Минамино е роден два дена по големиот земјотрес Ханшин од Јапонија. Кредит на слика: Пинтерест и Јумејнихеншаши

Да се ​​роди само два дена по природната непогода, ги направи родителите заедно среќни и тажни. По неговото раѓање што се случи во зафатена сеизмичка ситуација, родителите на Такуми Минамино му го дадоа името „Такуми" што значи; „Истражувајќи и плодувајќи сам„ Во текот на раните години на Такуми Минамино, неговите родители го потсетувале на потребата да се живее според неговото име. Говорејќи за тоа, тој еднаш рече со своите зборови;

„Кога бев мал, моите родители ми рекоа да никогаш не го губам значењето на моето име. Тоа постојано ја обновува мојата решеност да бидам успешен во она што го работам “.

Запознавање со семејството: Такуми Минамино има потекло од семејството од етничката група Кинки од Јапонија, сместена во јапонскиот регион Кансаи, која зафаќа 11% од земјиштето во земјата.

Оваа мапа ги објаснува семејното потекло и корените на Такуми Минамино. Кредити: discovermagazine & globalsherpa
Оваа мапа го објаснува семејното потекло на Такуми Минамино и корените. Кредити: Discovermagazine & globalsherpa

Јапонската суперerstвезда се поздравува од семејно потекло од средна класа. Родителите на Такуми Минамино беа како повеќето граѓани во средината на јапонската социјална хиерархија, со мало финансиско образование. Тој израснал заедно со неговиот постар брат по име Кента Минамино.

Раниот живот со фудбалот: Сличноста на Такуми Минамино за топката започна уште додека беше дете. Како мало дете (на возраст од 1 до 3 години), вежбал заедно со неговиот татко и постариот брат, Кента. Триото ќе се врати, а потоа ќе ја исфрла топката со ентузијазам во рамките на нивниот семеен дом и градина. Целата фудбалска работа стана толку возбудлива што таткото на Минамино размислуваше за вежба што го виде како се сместува Конзори за маркери за обука во семејството пакување многу. Ова им овозможи на неговите синови да научат како да прават дриблинзи, ГРАДЕЕ НА НИВНИТЕ ДЕСТИНИИ ВО ДЕЛ.

Приказна за детството на Такуми Минамино Плус Недолгани факти за биографија - Образование и градење кариера

Дали знаеше?… Тоа беше постариот брат на Такуми Минамино кој го постави темпото на патот на семејството кон спортски успех. Неговиот брат на Кента го водеше со пример во времето кога се придружи на тимот на Кобер Фудбал додека беше во основно училиште. Имајќи голем брат кој водеше по пример, Такуми Минамино беше мотивиран да се придружи Coober Soccer додека бил во основното училиште.

Додека беше во основното трето одделение, Минамино (сликата подолу) се пресели во придружба на Зесел Кумарати ФК. На фудбалската школа се запознал и играл заедно со неговиот најдобар пријател Сеи Муроја. Сеи Муроја исто така присуствуваше на Градинката со Минамино. ДЕСТИНИ подоцна ги собраа двајцата кога се најдоа во јапонската репрезентација.

празно

Одлуката: Во 2002 година на 7-годишна возраст, Такуми имаше среќа да го гледа Роналдо Луис Назарио де Лима, Роналдињо, Ривалдо и други бразилски суперarsвезди во Светскиот куп во Кореја Јапонија 2002 година. Турнирот создаде ново поглавје во неговиот живот. Тоа му донесе нова желба, оној што го виде како заветува да стане професионален фудбалер.

Приказна за детството на Такуми Минамино Плус Недолгани факти за биографија - Рано кариерен живот

На потребата да се направи избор помеѓу училиште и фудбал, Такуми Минамимос родителите се согласија со услов тој целосно да не го загрози своето образование за играта. По завршувањето на основното училиште, Минано обезбеди прием со Кокукуку Средношколска помлада младина. Додека играл фудбал во училиштето, тој се извикал од фудбалскиот клуб Серезо Осака кој го поканил на нивните тестови на У-15 од кои поминал со летачки бои. Како што е забележано подолу, тој имаше брилијантен почеток во животот со клубот.

Такуми Минамино започна да предизвикува хавок против своите противници токму од неговите младински денови. Кредити: Осака Јапонија
Такуми Минамино започна да предизвикува хавок против своите противници токму од неговите младински денови. Кредити: Осака Јапонија

Првиот натпреварувачки натпревар на Такуми Минамино со Серезо Осака дојде кога учествуваше во У-15 целото првенство во младински клуб во Јапонија. Тој блескаше како најдобар стрелец во конкуренцијата со 8 погодоци. Во Во 2010 година, ветувачкиот фудбалер учествуваше и на шампионатот на Азија на шампиони во Азија (АФЦ) У-16 каде исто така стана најдобар стрелец на турнирот.

Такуми Минамино ја претставуваше својата земја на големо првенство како дете. Кредит: валор
Такуми Минамино ја претставуваше својата земја на големо првенство како дете. Кредит: валор

По средното училиште, јапонската starвезда го зеде фудбалот како своја редовна работа, напуштајќи се на Универзитетот. Минамино ја заврши својата младинска кариера во 2012 година, откако играше во клубот 6 години (помеѓу 2007 до 2012 година).

Приказна за детството на Такуми Минамино Плус Недолгани факти за биографија - Патот до славата

Такуми Минамино ја започна својата сениорска кариера на добра нота со Јапонската професионална фудбалска лига. Дали знаеше?… Неговиот настап го натера да стане најдобриот млад играч на лигата во неговата прва сениорска година. Само што не застана тука, Минамино ја освои и Јапонската професионална награда за спорт.

Освојувањето на овие награди може да дојде само кога имате ментор и легенда како другар. Дали знаеше?… Минамино беше почестен да игра покрај легендарниот Диего Форлан за време на неговите рани години. Двајцата играчи формираа кул впечатливо партнерство.

Такуми Минамино играше заедно со уругвајската легенда и машината за постигнување голови - Диего Форлан. Кредити: ChineOrg & DailyM
Такуми Минамино играше заедно со уругвајската легенда и машината за постигнување голови - Диего Форлан. Кредити: ChineOrg & DailyM

Тој ја искористи најголемата можност: Најголемата фаза на блескање на Такуми Минамино дојде кога играше против Синџи Кагава Манчестер јунајтед се одржа во јули 2013 година. Дали знаеше?… Тој го постигна СУПЕР ЦЕЛ тоа му помогна на неговиот тим да го победи Јунајтед (2-1). Такуми Минамино ја искористи играта против Јунајтед за да се објави на Европа, развој што ги забележа големите клубови да го забележуваат. Подолу е парче видео доказ за неговата СУПЕР ЦЕЛ против Јунајтед.

Успехот на Минамино не застана тука. Помагањето на Јунајтед беше проследено со него и заработи МВП во Нути храна натпревар 2014 натпревар. Меѓу сите европски клубови кои молеа за неговиот потпис, тоа беше ФК Ред Бул Салцбург тоа преовладуваше. Клубот го потпиша Минамино на 7 јануари 2015 година.

Приказна за детството на Такуми Минамино Плус Недолгани факти за биографија - Стани за слава приказна

Такуми Минамино го започна животот во Европа на позитивна нота. За време на неговата прва сезона (2017-18), тој му помогна на Салцбург во нивната најдобра европска кампања. Знаејќи го неговиот статус на низок клуч со Непопуларна австриска лига, Такуми Минамино ја користи УЕФА Европа Лигата како негова најдобра фаза за да ја покаже својата вредност.

Планот за игра беше совршен. Прво, тој му помогна на својот тим да ја совлада Борусија Дортмунд, што доведе до првиот настап на клубот во полуфиналето на УЕФА Европа Лига. Потоа стана очигледна Лига на шампиони на УЕФА од сезоната 2019 2020, што го виде усовршувањето на планот на неговиот Минамино.

Минамино му помогна на Салцбург да ја има својата најдобра европска кампања во сезоната 2019/2020. Тој заедно со колеги машини Ерлинг Браут Халанд се покажаа себеси како главни темни коњи во европска конкуренција. Минамино имаше неверојатен перформанс кога постигна гол против „црвените“ на „Енфилд“ во кампањата за лига на шампиони 2019/2020.

Такуми Минамино стана култен херој против Ливерпул во Лигата на шампионите. Кредит за слика: TheAFC
Такуми Минамино стана култен херој против Ливерпул во Лигата на шампионите. Кредит за слика: TheAFC

Благодарноста на Jurgen Klopp, неговите играчи на Ливерпул, па дури и навивачите на Ливерпул не поминаа незабележани бидејќи веднаш паднаа под магија магија на Минамино. Видеото подолу го сумира неговиот метеоричен подем до истакната. Јурген Клоп е реакции на Магичните прикази на Минамино, како што е прикажано подолу, се навистина непроценливи. Кредити на ТВ Ливерпул.

На воодушевување на fansубителите на фудбалот, особено на јапонските и приврзаниците на Ливерпул, Jurgen Klopp конечно ја победи трката за неговиот потпис. Остатокот, како што велат, е историја.

Приказна за детството на Такуми Минамино Плус Недолгани факти за биографија - Животен однос

Со неговото покачување на славата во кампањата во Лигата на шампионите 2019/2020 и зачленување во Ливерпул, сигурно е дека повеќето англиски навивачи мора да размислат дали Такуми Минамино има девојка или ако тој е всушност оженет.

Не го негира фактот дека неговиот убав изглед не би го сместил во списокот со желби на потенцијални девојки и жени од сопруги материјали кои копнеат по неговото срце. Сепак, зад успешниот фудбалер, стои една гламурозна девојка која според повеќето јапонски блогери го носи името кралица. Подолу е ретка фотографија од 2014 година на Такуми Минамино и неговата девојка кралица како што се појавуваат сите сакани.

празно

Според гласините, односот на Такуми Минамино со кралица започна откако се распадна со својата поранешна девојка која оди под името 'Шиори".

Приказна за детството на Такуми Минамино Плус Недолгани факти за биографија - Личен живот

Да се ​​запознаете со фактите за личниот живот на Такуми Минамино, далеку од фудбалските активности, ќе ви помогнат да добиете подобра слика за неговата единствена личност.

Takumi Minamino Личен живот далеку од фудбалот. Кредит на слика: ananweb
Takumi Minamino Личен живот далеку од фудбалот. Кредит на слика: ananweb

Започнувајќи, Minamino има прекрасна смисла за хумор надвор од теренот. Тој јасе многу социјална и сака да поминува време со пријателите и семејството, особено оние кои имаат слично семејство потекло со неговото. Во неговата врска со пријателите, ттука нема приказ на „крал на џунглата”Статус и кариера его. Минамимо здравата смисла за хумор ја олеснува соработката со другите луѓе. Ова е причината зошто Јапонците се сакаат и дома и во странство.

Запознавање со личниот живот на Такуми Минамино далеку од фудбалот. Кредит за слика: ДесафиоСтајл
Запознавање со личниот живот на Такуми Минамино, далеку од фудбалот. Кредит на слика: DesafioStyle
Приказна за детството на Такуми Минамино Плус Недолгани факти за биографија - Семеен живот

Во оваа сесија ви донесуваме дополнителни факти за членовите на семејството Такуми Минамино, почнувајќи од неговите родители.

Повеќе за таткото на Такуми Минамино: Информации за супер тато кој ја постави основата за кариерата на неговиот син е слабо документиран од медиумите. Сепак, потврдено е дека таткото на Минамоно има 55 години за време на пишувањето. Среќниот тато е одговорен за следење на секоја игра што ја игра неговиот син и сè уште му дава совети по игри. Како начин за одржување на нивната добра врска, и таткото и синот сепак одат заедно да гледаат фудбал.

Повеќе за мајката на Такуми Минамино: Нема многу приказни за мајката на Такума Минамино. Како и да е, знаеме дека таа е добар модел и првата личност која Минамино некогаш ја знае. Сепак, постојат информации дека мајката на Такума Минамино била одговорна да го привлече со автомобил секој пат кога ќе заврши со фудбалската пракса.

Повеќе за сестрата на Такуми Минамино:: Судејќи според направено интензивно истражување, се чини дека Такуми Минамино нема сестра. Не добивме никакви информации за неговиот чичко или тетка. Сепак, тој има еден постар брат по име Кента и уште двајца браќа кои за нив се знае многу малку.

Братот на Такуми Минамино, Канта е 3 години постар од него, значи дека има 27 години за време на пишувањето. Минамино му го одобрува на својот брат поради тоа што никогаш не губи интерес за фудбал. За жал, Кента, за разлика од неговиот мал брат, никогаш не се прослави со фудбалот. Тој ја напушти играта во март 2010 година од непознати причини.

Приказна за детството на Такуми Минамино Плус Недолгани факти за биографија - Начин на живот

Според Експрес Спорт, Платата на Такуми Минамино од 2.5 милиони фунти годишно може да се распредели на износ од 48,000 фунти неделно за плати. Ова беа неговите бројки за Ред Бул Салцбург, кои дефинитивно беа се зголеми откако се приклучи на Ливерпул.

Дури и да заработувате многу пари е неопходно зло, Такуми Манамино е освежувачки противотров за скап животен стил. За време на пишувањето, тој не се гледа себеси како живее егзотичен начин на живот, кој лесно може да се забележи од светкави автомобили и куќи, итн.

Факти за начинот на живот на Такуми Минамино. Кредит за слика: Ливерпул, ЕкспресУК и Гим4у
Факти за живот на Такуми Минамино. Кредит за слика: Ливерпул, ЕкспресУК и Гим4у
Минамино живее смирен начин на живот, кој го тера да избегнува ирационално трошење и да се задржи на практични потреби кои не чинат многу.
Приказна за детството на Такуми Минамино Плус Недолгани факти за биографија - Неостварени факти

Носител на Гинисовиот рекорд: Според дневниот блог на Јапонија Добра личност, Такуми Минамино е носител на Гинисовата рекорда од помлади средни училишни денови. Дали знаеше?… Тој еднаш го имаше Гинисовиот рекорд за "Една минута континуиран висок допир со топката".

Тој еднаш го отфрли прекарот: Пред неколку години пред неговата слава, Минамино еднаш јасно стави до знаење на својата лична предност додека се обраќаше на неговиотјапонски Нејмарпрекар. Тогаш, тој никогаш не го прифатил прекарот тврдејќи дека не е доволно добар. Минамино еднаш рече во интервју за Ред бул Салзбург веб-страница;

„Не сакам да се споредувам со себе Нејмар воопшто. Доколку некогаш успеам да добијам колку што е тој добар, тогаш со задоволство би го прифатил мојот прекар “.

Судбината му го донесе својот најдобар пријател: Како што е наведено порано во овој напис, Такуми Минамино и Сеи Муроја се најдобри пријатели во детството кои се запознале додека играле фудбал во деновите на нивната градинка. И двајцата поминаа различни позитивни патеки по нивните фудбалски патувања. И двајцата станаа успешни и судбината чудесно ги собра повторно, овој пат на на Олимписки игри во Рио де Janeанеиро додека ја претставуваат нивната сакана земја Јапонија.

Такуми Минамино и Сеи Муроја беа најдобри пријатели во детството кои заедно играа фудбал додека беа во своите детски градинки. Кредити: jr-football и Yumeijinhensachi
Такуми Минамино и Сеи Муроја беа најдобри пријатели во детството кои заедно играа фудбал додека беа во своите детски градинки. Кредити: jr-football и Yumeijinhensachi

Без сомнение, светот беше сведок на неколку од овие состаноци за судбина во детството на национално ниво. Многу добар пример за кој сме свесни е тоа помеѓу Мејсон планина и Деклан Рајс.

Религија на Такуми Минамино: Како и повеќето Јапонци, најверојатно родителите на Такуми Минамино го одгледаа да го усвои Шинто или будистичките религиозни доктрини. Сепак, непостоењето на докази за фотографии на неговата религиозна практика нè натера да сугерираме дека тој исто така може да биде атеист.

Факт на тетоважа Такуми Минамино: Културата за тетоважи е многу популарна во денешниот фудбалски свет бидејќи честопати се користи за прикажување на нечија религија или луѓето што ги сакаат. Минамино за време на пишувањето е без тетоважа. Како што е забележано подолу, нема мастила во горниот и долниот дел од телото.

Такуми Минамино е незгоден. Кредити: SoccerGator и ananweb
Такуми Минамино е незгоден. Кредити: SoccerGator и ananweb

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Такуми Минамино Плус Недолгарни факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, ве молиме споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари