Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус невистинити факти за биографија

Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус невистинити факти за биографија

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј со името "Јапонскиот Меси„Нашата приказна за детството на Пресфаус Кубо плус Недолгатата биографија факти ви дава целосен извештај за значајните настани од неговото детство до денес.

Такефуза Кобо Детска приказна - Анализата до денес. Заслуга за навивачите на Реал Мадрид.
Такефуза Кобо Детска приказна - Анализата до денес. Заслуга за навивачите на Реал Мадрид.

Анализата го опфаќа неговиот раниот живот, семејното потекло, животната приказна пред славата, доведуваат до слава, врска, личен живот и начин на живот итн.

Да, сите знаат дека тој е благословен со брилијантно лево стапало, огромна блиска контрола и око за гол, причина зошто е прекар “јапонскиот Меси' Како и да е, само неколку сметаат дека е интересна биографијата на Текфеса Кубо, што е интересно. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус Недолгани факти за биографија - Почетокот на животот и семејството

Takefusa Kubo е роден на 4-ти јуни, 4 јуни 2001 на неговите родители; неговиот татко Takefumi Kubo и мајка во индустрискиот град Кавасаки, Јапонија.

Такефуса Кубо со неговиот Татко. Кредит на WorldSportsHolic.
Такефуса Кубо со неговиот Татко. Кредит на WorldSportsHolic.

Текфаза Кобо го поздрави семејното потекло од средната класа. Неговото семејство потекнува од Кавасаки, јапонски град познат по своите бејзбол, теренска атлетика, фудбал, затворен простор, возење велосипед и трки со коњи.

Потекло на семејството Такефуза Кобо.
Потекло на семејството Такефуза Кобо.

Извештаите од јавниот домен укажуваат дека Такефаза пораснал како единствено дете на неговите родители, немајќи брат (а) или сестра (и).

Растењето околу татко-убител на спортот и живеење во фудбал-луд град, создаде природна тенденција тој да се за inуби во убавата игра. На почетокот, тој виде дека е природно надарен со таа способност за контрола на крстарење на топката.

Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус Недолгани факти за биографија - Образование и градење кариера

И покрај тоа што повеќето семејства ги одгледуваат своите деца со цел да имаат образование и да најдат не-спортски работи во Јапонија, родителите на Текфуза Кобо инсистираа на тоа дека нивниот син нема да го загрози неговото фудбалско образование за ништо.

На седумгодишна возраст, Такифуза Кубо започна да игра фудбал за ФК Персимон, локална академија со седиште во неговиот роден град Кавасаки.
Неговите настапи го видоа како голема побарувачка од другите академии во неговата област, поради што се пресели во Токио Верди во 2008 и Кавасаки Фронтале во 2010. Во тоа време, тој започна да сонува европски академски фудбал.

Во тоа време, неговите наставници од неговата академија знаеја дека Текфаза Кобо е предодреден за одлични работи бидејќи го гледаа како ги развива своите вештини за разлика од ниту еден друг фудбалер на деца. Така, кога го испрати повикот да присуствува на судења со врвен јапонски клуб поврзан со ФК Барселона, нивната гордост не знаеше за граници.

Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус Недолгани факти за биографија - Раниот живот во кариерата во Европа

Страста на Такефаза за играта го виде како ги поминува судењата на академијата и се приклучи на јапонскиот тим на француски клуб Фраер Барселона во Јапонија. Тој го задржа својот стил на игра како тој играч кој може да ги раздвижи минатите противници како никогаш да не постојат.

Во август 2009, на Такифаза Кобо му беше доделена МВП за натпревар во кој учествуваше на осумгодишна возраст.

Такефуса Кубо - Рани години на кариера со Академијата за франшиза на ФК Барселона.
Такефуса Кубо - Рани години на кариера со Академијата за франшиза на ФК Барселона.

Тој не застана само тука. Едвај една година подоцна, во април 2010, тој исто така беше избран по заслуга како член на тимот на ФК Барселона за учество на Европскиот куп на Содексо Русис што се одржува во Белгија.

Дали сте знаеле? На овој турнир беше награден уште еден МВП на Такифаза Кобо и покрај тоа што неговиот тим заврши на третото место. Многумина го видоа ова како знак што означува дека тој ќе оди далеку.

Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус Недолгани факти за биографија - Пат до слава приказна

Познатата младинска академија на ФК Барселона, Ла Масија ги забележа своите достигнувања во Јапонија. Во август 2011, академијата го покани во Европа на испитувања на кои минуваше испитувања во летачки бои. По прифаќањето, тие му дозволија да ја започне Барса Алевин Ц (УКСУМЕКС).

Дали знаеше?… За време на неговата прва целосна сезона (2012-13), Текфуза беше најдобар стрелец во јуниорската лига со убедливи 74 голови во само 30 игри (о да, го добивте тоа право!) Пронајдете подолу дел од видео доказите за неговата изведба каде тој пргав преку повеќе противници. Кредит на AirFutbol.

После гледањето на видеото, Сигурни сме дека сте се согласиле дека е лесно да се види зошто се прекарил Префеша Кобо “јапонскиот Меси' Поставете коментар откако ќе го прочитате написот за да ни ги кажете мислите.

За време на сезоната 2014-15, Takefusa Kobo беше промовиран во Барса Инфантил А (U14). Во ова време, неговиот погонот и решеноста станаа негови највредни средства. Стилот на играње на Текфеза беше како елеганција на Ролс Ројс измешана со моторот на Мустангот. Сите го видоа како го има тоа Лионел Меси атрибутот ја прави топката цврсто прикачен или залепен нозете. Едно нешто што го сакаше Текфаза Кобо беше да ги симнат играчите кои беа постари и поголеми од него.

Такефуса Кубо - Приказна за патот до славата. Кредит на AquaVista.
Такефуса Кубо - Приказна за патот до славата. Кредит на AquaVista.

Разочарувањето:

Во пресрет на годината 2015, Барселона се најде под микроскоп на ФИФА по кршење на прописите додека потпишуваше играчи во нивниот младински тим.

За „Такефаза“, патот до првиот тим се претвори во болен драматичен пресврт кога на академијата на ФК Барселона му беше изречена забрана за трансфер ФИФА за она што беше наречено трансфер неправилности. На клубот му беше забрането потпишување на Такафуса Кобо, па оттука и даде официјална наредба Барса да го исфрли надвор од клубот.

На почетокот, Кубо ги помина последните неколку месеци од своето време во Шпанија не играјќи фудбал што доведе до него да се соочи со депресија. Имајќи доволно од ова, тој одлучи да го напушти клубот да се врати во родната Јапонија. Додека беше во Јапонија, Кобо имаше свеж младински старт со екипата на младинците на ФК Токио.

Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус Недолгани факти за биографија - Стани за слава приказна

Преземањето на Кофето дури и во Јапонија сепак беше решено да направи висок профил да се пресели во Европа, овој пат, НИКОГАШ со ФК Барселона кој го разочара. Додека беше во ФК Тојко, огромниот талент се промовираше во сениорскиот состав на клубот, горд момент за неговите родители.

Такефуса Кобо се искачи на славната приказна во ФК Токио.
Такефуса Кобо се искачи на славната приказна во ФК Токио.

Додека во јапонската лига играше сениорски фудбал, Текефуза започна да руши рекорди. Дали знаеше?… Тој стана најмладиот стрелец на играчи и најмлад стрелец во историјата на Ј-лигата. Овој подвиг го означи неговото доаѓање на професионалната сцена во клупскиот фудбал.

Трајно патување во Европа:

Успехот на Текфуза Кобо го виде како доаѓа на радарот на Манчестер Сити, Баерн Минхен и Пари Сен Germермен кои го сакаа благодарение на неговиот брилијантен лев нозе, огромна блиска контрола и око за гол. Најпрво, наводно, бил склучен договор за тој безбедно да се врати во ФК Барселона, кој во тоа време започнал да моли на колена за неговиот потпис.

Дали знаеше?… Текефаза жестоко го одби враќањето во ФК Барселона во корист на потегот на својот ривал, Реал Мадрид. Да му се фаќа сол на раните, Такафуса Кобо го чинеше Реал Мадрид само £ 1.78m за да го потпише од ФК Токио.

Такефуса се приклучува на Реал Мадрид.
Такефуса се приклучува на Реал Мадрид.

Takefusa Kobo како и за време на пишувањето е подготвен да докаже на светот дека тој е следното убаво ветување на неговата јапонска фудбалска генерација по легендата на земјата Хидетоши Наката. Сега остатокот, како што велат, сега е историја.

Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус Недолгани факти за биографија - Животен однос

Со неговото кревање на славата и влегувањето во Реал Мадрид, многу навивачи го поставија прашањето; Кој е девојка на Такифаза Кобо или ВАГ?.

Која е девојка на Такефуза Кобо? - Заслуга за Трансфермаркт.
Која е девојка на Такефуза Кобо? - Заслуга за Трансфермаркт.

Како и за време на пишувањето, можните скриени романси на „Земањето“ е онаа што го избегнува вниманието на јавноста, едноставно затоа што неговиот loveубовен живот е приватен и евентуално без драма. Се чини дека Такфуса претпочита да се фокусира на неговата кариера и се обиде да избегне какво било внимание на неговиот приватен живот. Овој факт им отежнува на блогерите да ја знаат Префес Кобо loveубовта кон животот и датирањето историја.

Сепак, поради неговата млада возраст и стекнат од најголемиот клуб во светот кој е непростлив за млади кои не можат да импресионираат, можно е дека Такфаза може да биде сингл и можеби нема да се дружи со никого. Иако ги гледаме младите луѓе на негова возраст како да се дружат, така, може да претпоставиме дека можеби има девојка, но претпочита да не ја прави јавно.

Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус Недолгани факти за биографија - Личен живот

Да се ​​запознаете со личниот живот на Префефаза, ќе ви помогне да добиете целосна слика за неговата личност далеку од теренот на игра.

Далеку од фудбалската сцена, Текфаза е калкулативен, нежен, приврзан, инспиративен, никогаш не е досаден и има способност да се прилагоди и да научи брзо на промените во животната средина и културата.

Факти за личен живот на Такефуса Кубо. Кредит на BeSoccer.
Факти за личен живот на Такефуса Кубо. Кредит на BeSoccer.
Такефаза Кобо е секогаш фасцинирана со самиот свет. Тој е крајно curубопитен, со постојано чувство дека нема доволно време за него да ги оправда навивачите на Мадрид колку е добар.
Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус Недолгани факти за биографија - Семеен живот

Takefusa е многу социјална и сака да поминува време со пријателите и семејството, особено помладите членови. Семејството е многу важно за него и трошењето време гради силна емотивна врска со нив.

Семеен живот на Такефуса Кубо.
Семеен живот на Такефуса Кубо.
Додека медиумите фаќаат детали за неговиот татко, малку информации има за неговата мајка. Се претпоставува дека мајката на Такфеса Кубо има направи свесен избор да не бара јавно признание.
Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус Недолгани факти за биографија - LifeStyle

Одлуката помеѓу практичноста и задоволството во моментов не е тежок избор за „Такефаза“.

Иако верува дека заработувањето пари во фудбалот е неопходно зло. Земањето на финансиите на Зема Фудбал има силна основа за тоа како да ги задржи своите финансии во проверка и организирана. Како и за време на пишувањето, тој не живее гламурозен животен стил што лесно го забележуваат неколку скапи автомобили, како што се гледа подолу.

Факти за животниот стил на Презефаза Кобо. Кредит за целта.
Факти за животниот стил на Презефаза Кобо. Кредит за целта.
Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус Недолгани факти за биографија - Неостварени факти

Годината TakeFusa е роден: Се случи следниот настан;

  • Таа година, точно на септември 11, 2001, се случи она што е познато како 9 / 11 напади. Деветнаесет киднапери истовремено ја презеде контролата врз четворицата домашни трговски авиони на САД, кои урнаа два од авионите во Светскиот трговски центар во Менхетен, Newујорк.
  • Годината 2001 беше позната како „Лето од годината на ајкулите„ Година што забележа најголем број жртви од напад на ајкули.
  • Годинава 2001, фармацевтски компании низ целиот свет се согласуваат да продаваат лекови за сида по цена од блиска цена во Африка, попуст до 90% за да помогнат во борбата против смртоносната болест.
  • На 26th на јануари истата година, дивиот земјотрес со јачина 7.9 со побогата скала го избрка Гуџарат од Индија, при што загинаа околу 20,000 луѓе и повредени се дури 167,000 други.
Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус Недолгани факти за биографија - Видео резиме

Ве молиме видете подолу, нашето резиме на YouTube за овој профил. Љубезно Посетете, Зачленете се на нашите YouTube канал и кликнете на иконата Bell for Notifications.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Пресфеса Кобо плус невистинити факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари