Storyо Родон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Storyо Родон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Rodо Родон ви раскажува факти за неговата детска приказна, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, автомобилите, начинот на живот и личниот живот.

Накусо, ова е привлечна презентација на неговото патување од раните денови, до кога се прослави. За да ви дадам вкус на привлечната природа на нашите мемоари, еве ја неговата галерија по лулка по слава - сликарско резиме на Био на eо Родон.

ПРОЧИТАЈ
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Journeyивотното патување на eо Родон.
Journeyивотното патување на eо Родон.

Да, јас и ти знаеме дека тој има ја докажа својата вредност до Жозе Мурињо благодарение на дебитантскиот „Спарс“ кој сцинтилира. И покрај признанието, сфативме дека само неколкумина се запознаени со животната приказна на eо Родон. Ние го подготвивме и привлечен. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на eо Родон:

За почетниците во Биографијата, тој го носи прекарот Роблок. Josephозеф Питер Родон е роден на 22-ри ден во октомври 1997 година од неговата мајка, Танија Родон и татко му, Кери Родонат во селото Ллангифелах, во Свонси, Велс. Велшкиот фудбалер е втор син на две деца родени во заедницата меѓу неговите родители кои изгледаат како да имаат 50-ти.

ПРОЧИТАЈ
Герет Бејл за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознајте ги родителите на eо Родон, Танија и Кери
Запознајте ги родителите на eо Родон, Танија и Кери.

Yearsо Родон Растечки години:

Дефанзивецот пораснал во родното село покрај постариот и единствен брат, Сем. Лалангифелах е складиште на неговите забавни исполнети спомени од детството - буквално во секој аспект на растење, вклучително и уживање во фудбалот. Ете, воздушен поглед на тоа каде пораснал.

ПРОЧИТАЈ
Недостаток на биографијата на Бафетимби Гомис
Воздушен поглед на селото во кое пораснал Rodо Родон.
Воздушен поглед на селото во кое пораснал Rodо Родон.

Потекло на семејството Joо Родон:

Роден во семејство со богата спортска историја, навистина му било тешко да не стане спортски. Домородниот жител на Лалангифелах не сакаше ништо друго освен фудбал, а неговото семејство од средната класа беше повеќе од среќно што го виде како успева во тоа.

ПРОЧИТАЈ
Ерик Ламела за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Потекло на семејството о Родон:

Допаѓа Герет Бејл, Роблок ги има своите семејни корени длабоко вкоренети во Велс. Немаше сомнеж дека тој ќе ја претставува нацијата Селтик во меѓународниот фудбал. Велс е сè што има, и како резултат на тоа тој има најголем интерес од Велшани во душата.

Ntо Родон Нераскажана фудбалска приказна:

Централниот бек го направи својот прв чекор во натпреварувачки фудбал со локалниот клуб Ллангифелах. Тој многу се занимаваше со овој спорт и поседуваше сезонски билети на Свонси Сити на многу рана возраст.

ПРОЧИТАЈ
Виктор Вањама за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Дали сте го виделе лицето на бранителот овој млад
Дали сте го виделе лицето на бранителот овој млад?

„ПОЧНАВАТЕ ИГРАМ ЗА ЛЛАНГИФЕЛАХ КОГА БЕШЕ МНОГУ МЛАД. И МОЈОТ ПОСТАРИОТ БРАТ САМ БЕШЕ И СО КЛУБОТ И ОТКАКО ТОА Е ОДЛИЧНО ВОЗАЕ И ИСКУСТВО “,

се сеќава тој.

Рани години во фудбалски кариери:

Кога Сем се приклучи на Свонси, сите можеа да предвидат дека неговиот помлад брат ќе го следи примерот. Родон се качил на 8-годишна возраст и пронашол цел во фудбалот. Според него:

„ПОСТАПУВАЕ ВО МЛАДИНСКИОТ СИСТЕМ НА ШВЕСА, DЕЛБАТА ВО МЕНЕ ДА СТАНАМ ПОСИЛНИ ФУДБАЛЕР Сакав да го сторам за остатокот од мојот живот “.

Така започна неговата 10-годишна младинска кариера на академијата која седи во сенка на стадионот „Слобода“ во Ландоре. Подигнувањето на централниот бек низ редовите беше непречено, воведувајќи го во класата на извонредни вундеркинд.

ПРОЧИТАЈ
Кејл Вокер-Петерс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Тој имаше типичен пораст низ редовите како тинејџер.
Тој имаше типичен пораст низ редовите како тинејџер.

Биографија на eо Родон - Приказна за патот до славата:

Фудбалското чудо го потпиша својот прв професионален договор со „Лебедите“ во јули 2015 година, но веднаш не доби деби за прв тим. Наместо тоа, eо ги плати своите членарина со тоа што замина на позајмица во Челтенхем Таун од Лигата два, каде го доби потребното искуство.

ПРОЧИТАЈ
Гилфи Сигурдсон за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

По враќањето во неговиот матичен клуб, Родон беше благословен со деби за сениорски сезони во сезоната 2018–19 За среќа, тој стана редовен стартер во клубот до неговиот трансфер во Тотенхем.

Погледнете како тој се прости од Свонси пред неговото преселување во Тотенхем.
Погледнете како тој се прости од Свонси пред неговото преселување во Тотенхем.

Biо Родон Биографија - Подигнување до слава приказна:

Талентот од 6 стапки 4 инчи беше релативно непознат сè додека извидници од Северен Лондон не сфатија дека тој се вклопува во плановите на Тотенхем. Тој се приклучи на клубот во октомври и дебитираше во Премиерлигата на 26-ти ден од октомври 2020 година. Уште откако се приклучи на Лиливајтс, Родон покажа дека има талент, посветеност и глад да се прикаже во Премиер лигата.

ПРОЧИТАЈ
Hugo Lloris Childhood Story Plus Нераспространети факти за биографијата
Погледнете кој пристигна во Северен Лондон во 2020 година.
Погледнете кој пристигна во Северен Лондон во 2020 година.

Малку чудо Жозе Мурињо имал верба во Родон и го именувал како Ерик Дјер партнер, пополнување за повредените Toby Alderweireld и покрај Дејвинсон Санчез да бидат достапни. Родон му ја врати верата на Мурињо во него, помагајќи му на Тотенхем да чува чист гол во ремито 0: 0 против Челси и во голема мера се справи со во формата Тами Абрахам. 23-годишниот играч се докажа и може да си го обезбеди своето место во средниот бек. На кој начин работите ќе се навалат за него, остатокот како што велат тие (вклучувајќи ги и неговите најважни видеа) ќе биде историја.

ПРОЧИТАЈ
Ерик Ламела за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Која е девојка на о Родон:

Нашето момче е разбирливо без девојка. Да, нема романтичен партнер за кој може да мислиме од декември 2020 година. Не би го обвиниле ние зашто немањето девојка има многу предности за младиот талент.

ПРОЧИТАЈ
Герет Бејл за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тоа ќе му овозможи да помогне да се задржи Полбата за титулата на Тотенхем е на вистинскиот пат, зацврсти го своето место во центарот на тимот, меѓу другите придобивки. Фудбалската starвезда го наддава своето време. Има во меѓувреме неколку многу важни полиња за проверка.

ПРОЧИТАЈ
Виктор Вањама за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Позата кажува сè, тој е сингл и фокусиран
Позата кажува сè, тој е сингл и фокусиран.

Семеен живот на Joо Родон:

За спортски работи, Роблок се чувствува како дома, без разлика дали е на теренот или надвор од него. Тој има свое спортско семејство да му се заблагодари за тоа. Еве, ќе ви донесеме факти за родителите на о Родон. Исто така, ќе направиме факти за неговите браќа и сестри и роднини.

ПРОЧИТАЈ
Hugo Lloris Childhood Story Plus Нераспространети факти за биографијата

За таткото на eо Родон:

Кери е татко на фудбалската везда. Тој е еднократен велшки кошаркарски интернационалец. Таткото кој поддржува, исто така, има интереси за фудбал и помогна да се постават патиштата на Сем и Родон во спортот.

Таткото Кери на eо Родон е горд што има успешно семејство.
Таткото Кери на eо Родон е горд што има успешно семејство.

За мајката на eо Родон:

Танија е мајка на Роблок. Таа некогаш беше тренер на фудбалскиот тим на Основното училиште Ллангифелах. Таа беше добра со децата кои го нарекуваа Дејв Басет (англиски фудбалски менаџер). Нејзината страст кон спортот е интензивна и ги чува табелите за напредокот на eо во него.

ПРОЧИТАЈ
Џонјо Шели, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За браќата и сестрите на eо Родон:

Нашето момче има само еден постар брат кој го носи името Сем. Како и Родон, и Сем помина низ развој во Свонси, но никогаш не успеа како професионалец. И покрај тоа, тој го сака централниот бек и го цени што му донесе слава на името на семејството.

ПРОЧИТАЈ
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За роднините на eо Родон:

Семејната историја вели дека дедото на мајката на Родон, Питер, некогаш бил фудбалски професионалец. Тој играше како напаѓач за Брадфорд во средината на 1960-тите, пред да се приклучи на Мертир.

Слично на тоа, неговиот вујко на Родон, Крис, имал многу време со Брајтон додека Галебите биле во старата Прва дивизија во раните 1980-ти. Потоа играше за Кардиф Сити, Ланели и Хаверфордвест.

ПРОЧИТАЈ
Недостаток на биографијата на Бафетимби Гомис

Сепак, нема записи за баби и дедовци, чичковци, тетки, внуци и внуки на братучеди од татко од фудбалскиот генијалец за време на пишувањето на ова дело од Биографијата.

Личен живот на о Родон:

Дали неговата работа е за одбрана и играње остри, инцизивни додавања? Не! Него има повеќе отколку што знаете. Најистакнато, тој е нежен полу гигант со приземен став.

ПРОЧИТАЈ
Гилфи Сигурдсон за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Иако играчот со кафеава коса е човек со малку зборови, она малку што го зборува дава увид во неверојатната содржина на неговиот карактер. Тој има интереси да игра кошарка како што тоа некогаш го имаше тато Кери. Eо обожава пливање како едно од неговите омилени хобија и не би се двоумел да помине квалитетно време со семејството и пријателите.

ПРОЧИТАЈ
Кејл Вокер-Петерс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Тој има пријатели, многу пријатели со кои сака да се дружи.
Тој има пријатели, многу пријатели со кои сака да се дружи.

Lо Родон Начин на живот:

Нето-вредноста на фудбалерот се разгледува за време на поставувањето на ова привлечно дело на неговата биографија. Ова е делумно затоа што тој не помина многу време откако премина од фудбалскиот 2-ри ранг во Премиер лигата. Всушност, кога Родон пристигна во Лондон, тој беше „вреди повеќе“ од платениот хонорар да ги обезбеди неговите услуги. Како и да е, печатот не им свиркаше затоа што тој не беше познат.

ПРОЧИТАЈ
Кристијан Ериксен за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ниту, не му одговара на Родон неделна плата од 9,615 фунти или годишна плата од 500,000 XNUMX фунти, за сензација дека е тој. Додека неговата плата не ужива во нагорен преглед, не треба да очекуваме да го гледаме како се движи по улиците на Лондон со егзотични автомобили. Менаџерите на недвижнини исто така треба да се воздржат од тоа да му покажуваат куќи и други имоти што не може да си ги дозволи додека не преговара за нов договор.

ПРОЧИТАЈ
Кристијан Ериксен за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факти за eо Родон:

За да го заокружиме овој дел од неговата животна приказна, еве малку познати вистини за него.

Факт # 1 - Плата и заработка во секунда:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработки во фунти (£)
Годишно£ 500,000
Месечно £ 41,666
Неделно £ 9,600
Дневно£ 1,371
На час £ 57
На минута £ 0.95
Во секунда£ 0.01
ПРОЧИТАЈ
Недостаток на биографијата на Бафетимби Гомис

Дали знаевте?… Просечниот граѓанин на Велс ќе треба да работи 25 години за да заработи годишна плата на eо со Спарс.

Бидејќи започнавте да го гледате о РодонБио, ова е она што го заработи.

£ 0

Факт # 2 - Религија:

Во однос на работите од вера, можеме лесно да предвидиме каде лежи лојалноста на Родон. Тој не е муслиман, будист, хиндуси или некој тибетски монах. Ако Родон е верник, тогаш тој мора да биде христијанин.

ПРОЧИТАЈ
Герет Бејл за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт # 3 - Статистики на ФИФА 2020:

ЕА Спорт го оценува Родон 70 со потенцијал од 81 поен. Сепак, навивачите веруваат дека тој вреди 78/82. Тој е само три бода погоре На Итан Ампаду 67 вкупен рејтинг и 10 поени подолу од соиграчот од Спарс Бен Дејвис. Вистината е, тој е потценет.

ПРОЧИТАЈ
Кејл Вокер-Петерс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Секогаш постои скромен почеток, нели
Секогаш постои скромен почеток, нели?

Факт # 4 - Неверојатна висина:

Стоејќи на 6 стапала на 4 инчи, Родон, несомнено, има најдобра висина за својата улога. Фановите на „Лиливајтс“ веруваат дека оваа одлика ќе ја олесни главоболката на Мурињо од опозициските сетови и не можеме да се согласиме помалку.

Забелешка за крај:

Ви благодариме што го прочитавте ова информативно дело за детската приказна и биографијата на eо Родон. Се надеваме дека ве инспирирало да верувате дека среќата се случува кога подготовката ќе ја исполни можноста. Исто како што подготвениот Родон ги штиклираше сите кутии на Тотенхем кога го открија.

ПРОЧИТАЈ
Гилфи Сигурдсон за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ни останува сега да ги пофалиме родителите на централниот бек за спортското воспитување што го направи Родон наменет за врвот. На спасувачот, ние се гордееме што испорачуваме приказни од детството и факти за биографијата со точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба, добро е да контактирате со нас или да оставите порака подолу.

ПРОЧИТАЈ
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Вики:

Барања за биографијаПодатоци за Вики
Комплетни имиња:Josephозеф Питер Родон.
прекар:„Роблок“
Години:23 години, 1 месец.
Датум на раѓање:22 октомври 1997.
Место на раѓање:Село Ллангифелах во Свонси, Велс.
Висина во нозете: 6 нозе, 4 инчи.
Висина во Cm:193 см.
Играчка позиција:Централен бек.
Родители: Танија (мајка), Кери (татко).
Браќа:Сем (брат).
Девојка:N / A
Хороскопски:Вага.
Хоби:Играње кошарка, пливање, поминување квалитетно време со семејството и пријателите.
Нето вредност: Под преглед.
ПРОЧИТАЈ
Ерик Ламела за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари