Приказна за детството на athонатан Дејвид Плус Унтолд Факти за биографија

Приказна за детството на athонатан Дејвид Плус Унтолд Факти за биографија

Нашата статија ви претставува целосна покриеност на приказната за детството на atонатан Дејвид, факти за биографијата, раниот живот, фактите за девојката, личниот живот, начинот на живот, семејството и други значајни настани од времето на неговото детство до кога станал познат.

Да, секој знае дека фудбалерот се смета за „следна голема работа на Европа“ што се однесува до фудбалот (фудбалот). Повеќе, фактот дека тој влече кон лентата за влез во списокот за да стане Најдобри канадски фудбалери на сите времиња.

Сепак, многу малку fansубители на фудбалот размислуваа да го прочитаат Био на atонатан Давид, кој го подготвивме, и тоа е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на athонатан Дејвид

Прво и најважно, неговите целосни имиња се athонатан Кристијан Давид, а тој е прекар „Канадскиот бисер" Athонатан Дејвид е роден на првиот месец од новиот Милениум, 14-ти јануари 2000 година, во околината на Бруклин во Newујорк, САД. Фудбалскиот обврзник е роден како прв син од две деца на неговите родители.

Што се однесува до неговиот датум на раѓање, младиот Давид беше едно од оние неколку бебиња родени во време на значителна неизвесност на планетата Земја. Вистината е, канадскиот фудбалер беше среќно дете. Почетокот на новиот милениум никогаш не бил сведок на техничко нарушување или на тоа Y2K, (злогласниот милениумски бубачки). Ракетите никогаш не гаснат случајно и авионите како што се предвидуваше никогаш не паднале од небото.

Милениумската бубачка беше измама бидејќи не успеа да гризе. - БиБиСи
Милениумската бубачка беше измама бидејќи не успеа да гризе. - БиБиСи

Според Спорт-списание Нок, Родителите на athонатан Дејвид биле во посета на семејство во Newујорк непосредно пред неговото раѓање. Неговата мајка и татко се согласија да имаат свој син во САД, така што семејството ќе стекне државјанство преку него.

Три месеци по раѓањето на Давид, двајцата родители сметале дека повеќе не треба да останат во државите. Семејството замина во Порт-о-Пренс, Хаити.

Потекло на семејството на atонатан Дејвид

Роден во Newујорк и играјќи за канадската репрезентација не значи дека има семејно потекло од Северна Америка. Семејството на Jonонатан Давид потекнува од Хаити, карипска земја.

Ако сте остар во историјата, веројатно ќе се сетите на карипската земја од тажна причина. Не е ништо друго освен катастрофалниот земјотрес во земјата од 12 јануари 2010 година, кој однесе животи на околу 316,000 лица.

Земјотрес на Хаити од јануари 2010 година. Слика: Телеграф
Земјотрес на Хаити од јануари 2010 година. Слика: Телеграф

За среќа, додека малиот Дејвид на возраст од 6 (само 3 години пред земјотресот), неговите родители одлучија да емигрираат во Канада. Да се ​​имаат семејни корени од сиромашна земја, да се роди нивниот син во Newујорк, а потоа да се знае што е најдобро за него во вистинско време значеше две работи.

Прво, atонатан Давид веројатно потекнувал од богато семејство. Второ, имаа среќа што го напуштија Хаити 3 години пред катастрофалниот земјотрес во 2010 година.

Образование и градење кариера

Семејството на Jonонатан Дејвид се населило во Отава (главен град на Канада) по иселувањето од Хаити. Растењето во Силиконската долина Север беше малку здодевно за младото дете. Liveиви моменти се случија само кога тој беше со семејството и / или училиште.

Што се однесува до неговото образование, родителите на Jonонатан Дејвид го натераа да се запише во државно училиште Франкофоно, по име Луис Рил, каде што ја разви својата loveубов кон фудбалот (фудбалот).

Според ИЦИ-Радио Канада, фудбалерот го навел ова училиште како причина за неговиот ран фудбалски успех. Тој стана зависен од играње фудбал во Луис Рил.

Рано кариерен живот

Earlyонатан Дејвид животот во раното детство беше многу оддалечен од фудбалот. Дури и во средните години, фудбалерот никогаш не ги видел своите професионални фудбалски соништа како минлива фантазија. На училиште, сериозниот студент започна неформална кариера со својот фудбалски тим.

Во тоа време, Давид имал силна решеност да игра професионално во Европа. Уште од самиот почеток, тој немаше желба да игра во Северна Америка ниту беше заинтересиран за гледање на канадскиот фудбал или на американскиот фудбал на големи лиги. За едно момче трпеливо, не беше важно колку локално ќе започне се додека не престане да сонува. 

Кога беше време, младиот фудбалер започна смирена кариера локално со Глустерстер Драгонс. Потоа, тој продолжи со Отава Глостер Хорнетс, а потоа и во Отава Интернационалс меѓу 2011 и 2018 година.

По толку многу неуспешни обиди за проба, конечно дојде радоста за семејството на Давид. Радоста на неговите родители и членови на семејството немаше граници во моментот кога нивниот син беше поканет на испитувања од страна на домаќини на некои европски тимови.

Биографија на Jonонатан Давид - Приказна за патот до славата

За секој аспирант фудбалер, исклучително е тешко да ги оставите родителите и членовите на семејството да го следат фудбалскиот сон на друг континент.

Дали знаеше? Канадскиот фудбалер прво го вкуси разочарувањето во Европа. Давид не успеа во претходните судења и за Ред Бул Салцбург и за Штутгарт, пред да го донесе тоа за КАА Гент (белгиски фудбалски клуб).

Започнувањето живот со Де Бафало (прекар КАА Гент) не беше лесен исто така. За време на првиот тренинг, на Дејвид (16 години) му беше кажано да тренира со Гент У21. Зборувајќи за тешкото искуство, тој еднаш рече:

„Чувствував дека направив толку лошо што Гент не можеше да помогне, а да ме ослободи. Едно попладне, имаше втор тренинг и за среќа успеав да се опоравам.

Мојата самодоверба се зголеми кога тренерот дојде да ми каже дека имам нешто посебно “.

Биографија на Jonонатан Дејвид - Приказна за порастот на славата

Споредбата на Гент да биде во редовите на најголемиот клуб во Европа нема смисла. Со цел да се забележи, младиот Давид (19-годишна возраст) одлучи стратегија за постигнување многу голови и за клубот и за неговата репрезентација.

Боговите на фудбалот ја благословија канадската фудбалска везда со дебитантски реми (постигнувајќи 5 на неговите први 5 натпревари), подвиг што го натера Гент да го продолжи договорот до 2022 година.

Покрај постигнувањето на 30 голови во белгиската лига (во краток период), растечката starвезда ги исполни своите соништа со врнење на голови додека беше на национална должност.

Дали знаевте?… Дејвид освои три индивидуални почести во 2019 година (на 19-годишна возраст), сето тоа благодарение на неговата голгетерска моќ што немаше граници. Овие признанија вклучуваат:

(з) Награда Златна копачка на Златниот куп на CONCACAF за 2019 година
(ii) Златен куп Најдобри XI златен куп КОНКАКАФ за 2019 година
(iii) Наградата за најдобар играч на годината во Канада за 2019 година

Шпекулациите за трансферот што го одбележаа неговиот пораст

Претседателот на Гент, Иван де Вит, реши повторно да го продолжи договорот (до 2023 година) веднаш штом забележаа големи клубови како ајкули кружат околу него.

Дури и пандемијата КОВИД-19 не беше доволна да ги спречи извидници да го бркаат неговиот потпис. Додека Коронавирус не ја запре белгиската лига, пламбениот Давид имаше акумулирано 18 голови и 8 асистенции за сезоната 2019/2020.

Во Белгија моментно нема тинејџер кој имал такво влијание врз неговиот тим како Jonонатан Дејвид. Од по откривањето на Алфонсо Дејвис, канадскиот фудбалер се покажа како следното убаво ветување на фудбалската генерација на земјата. Останатото, како што велиме, е историја.

Reивотот на врската на Jonонатан Дејвид - девојка, сингл или оженет?

Која е девојка на atонатан Дејвид? Извор: SportsMag Knack
Која е девојка на atонатан Дејвид? Извор: SportsMag Knack

За жал, канадскиот фудбалски напаѓач прави вести само за неговите импресивни голгетерски способности. Неодамна, постоеше сериозна желба да се знае дали atонатан Дејвид има девојка или да утврди дали е оженет - со тајна сопруга и деца.

По многу копање по мрежата, дојдовме до заклучок дека atонатан Дејвид (за време на пишувањето) се потруди да не открие детали за животот во неговата врска. Можеби неговите родители и советници може да сметаат дека е премногу рано за неговата кариера.

Personalонатан Дејвид Личен живот

Запознавање со личниот живот на atонатан Дејвид. Атрибут: Спортски магазин Knack
Запознавање со личниот живот на atонатан Дејвид. Атрибут: Спортски магазин Knack

Кој е athонатан Дејвид ?, канадскиот фудбалер

Запознавањето со личниот живот на Jonонатан Дејвид надвор од теренот ќе ви помогне подобро да го разберете. Прво, фудбалерот верува дека не станува збор само за постигнување голови, туку има и меки чувства за работите што влијаат на неговото срце.

Вистината е, Канаѓанецот е длабоко поврзан со семејните традиции на Хаити. Уште повеќе, athонатан Дејвид е способен да се сеќава на секој настан (добар или лош) од своето детство.

Уште од младоста, канадскиот фудбалер го носеше Хаити во своето срце уште откако земјата претрпе катастрофален земјотрес од 2010 година. Дејвид athонатан вети дека ќе ги користи своите фудбалски пари за да им помогне на сиромашните семејства во Бисерот на Антилите.

Повеќе за неговиот личен живот:

Канадскиот фудбалер поседува внатрешна состојба на независност, оној што овозможува значителен напредок во неговиот личен и кариерен живот. Младиот човек има можност да го води патот, правејќи реални планови за неговиот живот.

Конечно, Давид е некој кој не чувствува потреба да ги претставува својот татко, мајка или сестра со уметност на телото (тетоважи). Од религиозна гледна точка, тој е посветен христијанин кој не се двоуми да го фали Бога кога ќе постигне погодок.

Запознавање со athонатан Дејвид Семејниот живот

За младиот фудбалер, неговото семејство е поддршка што тој никогаш не морал да ја плати. Дојдете дожд или заблескајте, тие биле таму за да го поддржат на секој чекор од патот нагоре. 

Во овој дел, ќе ви донесеме повеќе факти за родителите и членовите на семејството на atонатан Дејвид.

За мајката на Jonонатан Давид

За жал, мајката на фудбалскиот вкус почина во раните денови на декември 2019 година. Дејвид отпатува во Канада во моментот кога ја доби тажната вест дека здравјето на неговата мајка брзо се влошува.

Само што се приближуваше до пауза од патувањето (стојалиштето во Лондон), му беше кажано дека неговата мајка трагично починала. Погребот на мама на Jonонатан Давид беше извршен на 14 декември 2019 година, со присуство на неговите чичковци, тетки, сестра, тато и други роднини.

За таткото на atонатан Давид

Таткото на фудбалерот во моментов живее осамен живот откако ја изгуби својата сакана сопруга околу декември 2019 година. Патот на Дејвид до ardвездата немаше да биде толку вкусен како што е без помошта на тато кој го гледа како прва точка на контакт секогаш кога работите ќе тргнат наопаку.

За браќата и сестрите на atонатан Давид

Канадскиот фудбалер има сестра која случајно е негова единствена братка. Се чини дека родителите на atонатан Дејвид сигурно ја имале неговата сестра на Хаити или Канада, поради фактот што поголемиот дел од детството ги поминал во овие земји.

Факти за живот на Jonонатан Дејвид

Факти за живот на Jonонатан Дејвид. Фудбалерот живее скромен живот во Белгија.
Факти за живот на Jonонатан Дејвид. Фудбалерот живее скромен живот во Белгија.

Канадскиот бисер живее организиран живот во градот Гент, Источна Фландрија (Белгија). Athонатан Давид живее смирен начин на живот, оној кој е лишен од нерационално трошење.

Исто како и другите млади фудбалери, имено; Ибрахима КонатеЕберери Езеитн., фудбалерот се држи до практични потреби кои не чинат многу.

Нето вредност и плата

Имајќи предвид дека тој е млад фудбалер со пристојна плата од 13 илјади евра неделно, фер е да се каже дека нето-вредноста на Дејвид atонатан би можела да биде околу 1 милион долари. Според статистиката на СоФИФА, канадскиот фудбалер добива годишна плата од 676,000 евра.

Athонатан Дејвид Унтолд Факти

Во овој дел, ќе ви кажеме неколку работи за кои се обложуваме дека никогаш не сте знаеле за канадската машина за постигнување голови.

Факт # 1: Што вели СОФИФА за него

Athонатан Дејвид ФИФА статистика
Jonонатан Дејвид ФИФА Статистика.

На 20-годишна возраст, athонатан Дејвид веќе блесна на ФИФА. Со неговиот потенцијален рејтинг, постои можност тој да се рангира меѓу 10-те најдобри напаѓачи во светот.

Факт # 2: Зависноста од Плејстејшн речиси ја уништи неговата кариера

За време на своите тинејџерски години, Дејвид бил сведок на период кога зависноста од Плејстејшн речиси го уништила. Ова дојде во време кога тој требаше да се концентрира на исполнување на неговите цели - играње европски фудбал.

Потребни се напори на еден побожен тренер да го донесе на ред. Благодарение на неговата самоконтрола што го нанесе, Давид ги избегна навиките за зависност.

Факт # 3: Кого го обожува како негов Фудбалски идол

Во целиот свет, многу млади фудбалери гледаат најдобро како нивни идоли - ова вклучува допаѓања на Кристијано Роналдо, Лионел Меси итн. Како растечки фудбалер, не му беше тешко на Давид да најде пример или фудбалски идол.

Што се однесува до неговиот фудбалски идол, можеби ќе помислите на такви супер theвезди споменати претходно. Сепак, ќе ве изненади што единственото име што му се јавува на ingонатан Дејвид е името Двејн Де Росарио, Најдобриот голгетер на Канада.

Се обложувам дека никогаш не би го погодиле неговиот Идол. Слика: NBC, Express и miSoccer.
Се обложувам дека никогаш не би го погодиле неговиот Идол. Слика: NBC, Express и miSoccer.

Факт # 4: Брзи факти

Дали знаеше? Канаѓанецот (на млада возраст од 20 години) има брзина што достигнува 33 километри на час. Судејќи, патем, тој се занимава со трговија со брзина, сигурни сме дека atонатан Дејвид за кратко време нема да биде рангиран меѓу на топ 5 најбрзи играчи во светот.

Видеото подолу ќе ви даде причини зошто многу врвни европски клубови се молеле за неговиот потпис.

заклучок

Ви благодариме што ја прочитавте статијата за athонатан Дејвид. LifeBogger се стреми кон точност и правичност во нашето секојдневно пишување приказни за детството   факти за биографија. Погледнете нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или да не контактирате.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари