Серџо Рамос детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Серџо Рамос детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот генијалец најпознат под прекарот; „Куки“. Нашата приказна за детството на Серхио Рамос, плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство до денес

Анализата на легендата на Реал Мадрид ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него во и надвор од теренот.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Тони Кроус Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина ја сметаат биографијата на Серхио Рамос, што е доста интересно. Сега, без понатамошно додавање, да започнеме.

Приказна за детството на Серхио Рамос - Почеток на животот и семејството:

Серхио Рамос Гарсија е роден на 30-ти ден март 1986 година во Камас, Севилја, Шпанија од родители; Паки Рамос (мајка) и Хозе Марија Рамос (татко).

ПРОЧИТАЈ
Зинедин Зидан Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Воспитан е со две браќа и сестри Рене и Миријам. Рамос се искачува на фудбалот на 14-годишна возраст како дефанзивец. Уште од детството, Рамос ги имаше овие луто и убав изглед на личноста.

Како дете кое пораснало во бикот што се бореше против Севилја, Серхио се заинтересирал да стане тореадор и никогаш не учел за фудбал. Тој можеше да се види боречки борби целиот ден.

ПРОЧИТАЈ
Кристијано Роналдо за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Поради тоа што се сметал за опасен спорт, неговите родители го одвратиле да го земе како избор на кариера. Неговиот постар брат направи најголема интервенција како што е одговорен за Серхио Рамос што го знаеме денес.

Според неговите зборови, „Кога бев млада, некогаш имав кариера од соништата. Отсекогаш сакав да бидам борба со бикови, но мајка ми беше малку исплашена од тоа да станам бик.

Откако ме советуваше мојот постар брат Рене, се одлучив за фудбал кој е помалку опасен “.

Факти за биографијата на Серхио Рамос - Резиме на кариерата:

Неговиот постар брат Рене (делува сега како негов агент) го охрабри Серхио да се обиде да фудбал. Неговите родители организираа приватен тренер за него кој му помогна да открие скриен талент во играта.

ПРОЧИТАЈ
Мартин Одегард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Рамос, откако открил талент во фудбалот, се приклучил на својот прв клуб, ФК Камас. Тој одлично се истакна во својот младински клуб освојувајќи многу натпревари и присуствуваше на неколку интервјуа за натпревари.

Резултат на слика за sergio ramos детска фотографија

Во ФК Камас се покажа дека малиот Серхио има голем фудбалски талент во себе. Ова ја натера Севиillaа да го прибере.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Ахраф Хакими Плус Untold Biography факти

Серхио Рамос ја инаугурираше својата кариера од локалниот Севиа ФК. Ова го потврдија и двајцата на Галата на Златната топка на ФИФА. 

Таму тој покажа голем потенцијал и во 2003 година конечно беше повикан кај првата екипа. Серхио продолжи да се бори, обезбедувајќи се со добри достигнувања, место во почетниот состав како десен дефанзивец.

ПРОЧИТАЈ
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Неколку европски клубови со големо внимание ја следеа неговата прогресија во текот на неговите денови во Севилја. Поради своите исклучително добри достигнувања, Серхио доби многу понуди.

Токму шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид конечно го вознемири. Остатокот, како што велат, неговата сега историја.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус невистинити факти за биографија

Семеен живот на Серхио Рамос:

Татко: Хозе Марија Рамос (таткото на Серхио) игра голема улога во управувањето со договорот на Серхио. Тој помогна во интензивни преговори со Реал Мадрид, што донесе подобрувања во договорот на дефанзивецот Мадридиста.

Тој беше човекот задолжен за неговиот трансфер од 27 милиони евра во Реал Мадрид во 2005 година. Тоа беше рекордна сума за трансфер за неговиот тогаш тинејџерски син.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Родриго Морено Плус Недолгарни факти за биографија

Таткото на Серхио Рамос, Хозе Марија Рамос го виде својот син во Реал Мадрид. Хозе Рамос останува во блискиот круг на неговиот син уште од неговите младешки денови.

Серхио Рамос нема да има никакви расправии од своето семејство доколку реши да го напушти Реал Мадрид на „Олд Трафорд“ во кое било време од неговата кариера - затоа што неговиот татко е навивач на Манчестер Јунајтед.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Федерико Валверде Плус Недолгарни факти за биографија

Пред средбата во Лигата на шампионите меѓу двете страни во 2013 година, Рамос ја откри loveубовта на неговиот татко кон англискиот фудбал.

Тој изјави за Сандеј Тајмс: "Татко ми гледаше многу фудбал и ми рече кога бев дете: Значи и така игра денес во Јунајтед. Син, мора да го гледаш Ерик Кантона и Дејвид Бекам".

МАЈКА: Тие велат дека мајките се секогаш во право, па затоа навивачите на Манчестер Јунајтед некогаш беа подготвени за вести за разочарување откако мама на Серхио Рамос рече дека нејзиниот син ќе остане во Реал Мадрид.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството во Каземиро Плус Неоптоварени факти за биографијата

Мајката на Серхио, Пакии Рамос е навивач на Реал Мадрид до срж. Таа, заедно со сопругата на Серхио, се многу важни во неговиот континуиран престој во Реал Мадрид.

Рамос ја донесе оваа одлука дури и додека медиумите продолжуваат да го откриваат незадоволството на Рамос од Бернабеу по непочитувањето на ветувањето од страна на претседателот Флорентино Перез.

ПРОЧИТАЈ
Мартин Одегард Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тоа беше уверување што тој го направи за да го награди Рамос со нов и подобрен договор во 2015 година. Всушност, постои голема врска помеѓу Серхио и Паки.

Serубовта на Серхио (син) и Пачи (мајката).
Serубовта на Серхио (син) и Пачи (мајката).

Брат: Рене Рамос е постар брат на Серхио. Тој во моментов е негов агент кој управува со неговата кариера. Деновиве тој е повеќе во кариерата на Серхио отколку Joseозе, неговиот татко кој порано играше голема улога.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Ахраф Хакими Плус Untold Biography факти
Серхио Рамос брат - Рене Рамос.
Серхио Рамос брат - Рене Рамос.

Како што споменавме претходно, Рене беше мозокот кој стои зад вмешаноста на Серхио во фудбалот.
Сестра: Миријам Рамос е помладата и единствена сестра на Серхио Рамос. Таа беше клучна во венчавката на нејзиниот брат со Пилар Рубио. Миријам се однесуваше како нејзина деверуша.

Сестра Серхио Рамос. Маријам како невести, слугинка.
Сестра Серхио Рамос. Маријам како невести, слугинка.

Серхио Рамос Serивотен однос:

Рамос влезе во врска со новинарот / водител Пилар Рубио во септември 2012 година, а тоа го потврдија и двајцата на Златна топка на ФИФА Гала Пилар Рубио е позната телевизиска личност, актерка и модел.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Takefusa Kubo Плус невистинити факти за биографија

Таа е позната по тоа што известуваше за настаните за телевизиската мрежа Ла Секста. Таа исто така има моделирано во неколку машки списанија и се појавува во филмови како Иси и Диси, алто волтаје, Карлитос и ел камп де лос суенос, Служба на квимика и многу повеќе.

ПРОЧИТАЈ
Зинедин Зидан Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во 2008 и 2009 година, Пилар Рубио беше избрана за најсекси жени во светот од шпанското издание на магазинот FHM. Серхио Рамос и Пилар Рубио се венчаа во 2012 година откако имаа многу кратка врска.

Тие имаат два сина: Серџо (роден мај 6, 2014) и Марко (роден на ноември 14, 2015).

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството во Каземиро Плус Неоптоварени факти за биографијата

Семејното време за прослава на трофеите се вели дека е радост за Рамос и неговото домаќинство.

Пред да се смири со Пилар Рубио, Серхио Рамос беше во врска со други модели и актерка. Тие вклучуваат; Елизабет Рејес (2006–2007), Каролина Мартинез (2006), Нереида Глардо (2007), Амаја Саламанка (2009) и Лара Алварез (2010– 2012).

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Родриго Морено Плус Недолгарни факти за биографија
Серхио Рамос Историја на врски - Нераскажаната приказна.
Серхио Рамос Историја на врски - Нераскажаната приказна.

Серхио Рамос, поранешниот однос на животот е сличен на оној на Карим Бензема Гонзало Игуаин кои излегувале со многу девојки пред да се откажат. Тоа е сосема спротивно од оној на Хари Кејн, Давид Силва Педро Родригез.

Факти за биографијата на Серхио Рамос - Loveубов кон гитарата:

Во едно интервју со FourFourTwo, тој призна дека тој е романтичниот во семејството - кога го споредуваат со неговите браќа и сестри и поширокото семејство.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Тони Кроус Плус Неоптоварени факти за биографијата

Кога го прашале за тоа, тој рече: „Сметам дека сум најромантичниот од моето семејство. Отсекогаш ми било тешко да го искажам на надворешниот свет; Јас ја користам гитарата за да го направам тоа “

Серхио Рамос Бул Борба:

Рамос е fanубител на борбите со бикови, кој е популарен во неговиот роден град, и тој е личен пријател на матадорот Алехандро Талаванте. Тој славеше победи и за клубот и за земјата играјќи со наметка од матадор.

ПРОЧИТАЈ
Кристијано Роналдо за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Серхио Рамос сè уште размислува за борба со бикови.
Серхио Рамос сè уште размислува за борба со бикови.

Рамос е исто така силен horseубител на коњи. Тој е сопственик на фарма за обетки во неговата родна Андалузија, специјално посветена на одгледување на коњ од Андалузија.

Религија на Серхио Рамос:

Легендата во Мадрид е католик и има тетоважа на Дева Марија која ја покрива горната половина на левата рака.

ПРОЧИТАЈ
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Серхио Рамос верува во тетоважа.
Серхио Рамос верува во тетоважата.

Факти за тетоважа Серхио Рамос:

Серџо е нашироко познат по својата низа уметнички дела. Тој има симболичен број на мастила на неговото тело.

Факти за тетоважа на тело Серхио Рамос.
Факти за тетоважа на тело Серхио Рамос.

Тој придава неколку значења зад секоја тетоважа. Овие бројки се блиску до неговото срце. Рамос ги носеше кошулите no.32 и no.35 кога се најде во Севиља, пред да влезе во Реал Мадрид и да го направи своето деби за Шпанија на возраст од 19. Ова се значењето на броевите во раката на тетоважата.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Федерико Валверде Плус Недолгарни факти за биографија

Серхио Рамос нераскажана биографија - избор на автомобил:

Серхио Рамос останува на германскиот производител на автомобили Ауди за да ги обезбеди своите автомобили.

Сила и слабост на Серхио Рамос:

Рамос е физички силен играч кој се занимва во воздухот, поради неговата издигнување и прецизност на нагон, што го прави закана за целта.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството во Каземиро Плус Неоптоварени факти за биографијата

Рамос е исто така компетентен, агресивен трекер. Тој е надарен со темпо, добра техничка способност, како и добра дистрибуција и премин способност.

Според шпанскиот спортски весник БрендФИФА Официјалните записи потврдија дека во 2015, Рамос бил слетуван со брзина на спринт од 30.6 километри на час, што го направил еден од најбрзите фудбалери во светот во тоа време.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството на Родриго Морено Плус Недолгарни факти за биографија

Тој е испратен повеќе од 22 пати откако неговата кариера започна во Реал Мадрид. Ова е најголем број на црвени картони во историјата на клубот.

Исто така, тоа е несакан рекорд во Ла Лига за Реал Мадрид. Серхио Рамос има најмногу црвен картон во историјата на Ла Лига. Неговата loveубов кон црвените картони е бесконечна.

ПРОЧИТАЈ
Кристијано Роналдо за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Зачленете се
Известување за
1 коментар
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Крусе
пред 2 години

Ако господинот Рамос знае што е свест… ..
Тој треба да се чувствува лошо за себе денес.
Очигледно, овој човек има друга приказна како брутален играч,
Не би бил горд кога би бил на местото на Зидан …… очигледно Рамос имал мисија да саботира играч и Зидан треба да се сети на она што не го сакал себеси како играч, предупреди тој преку акцијата на Рамос вчера.
Некои луѓе постепено се прават грди; Рамос е еден од нив и тој требаше да ја собира својата 38th картичка како шампионска лига рекорд на лошо однесување.