Серџо Бускетс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Серџо Бускетс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот генијалец кој е најдобро познат по прекарот; "El Pulpo". Нашата приказна за детството на Серхио Бускетс, плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство, до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врската и многу други факти надвор од теренот (малку познати) за него.

Да, секој знае за неговиот стил на игра во ФК Барселона. Сепак, само неколку го сметаат Био на Серхио Буске, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Серхио Бускетс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Ран и семеен живот

Серхио Бускетс Бургос е роден на 16-ти ден јули 1988 година од неговата мајка Лоли Бургос и таткото Карлес Бускетс, обајцата сликани подолу на Семејната фотографија на Серхио Бускетс.

Серџо е роден во втора генерација на фудбалско семејство. Тој израснал во Барселона, Сабадел, додека играл фудбал со својот брат Аитор Бускетс (прикажан подолу) за време на нивното детство.

Неговиот татко, Карлес, исто така беше фудбалер, поранешен голман на Барселона, кој остана во клубот неколку години во текот на 1900-тите, иако најмногу се користеше како резерва. На Серхио му беше судено да стане фудбалер благодарение на неговиот татко кој отсекогаш сакаше неговото мало момче да тргне по неговите стапки. На сликата подолу, Неговата решеност да стане професионалец како неговиот татко не беше фантазија што поминува.

Лојалност лаги во семејството на Серџо БускетсНеговиот татко, Карлес Бускетс беше верен голман кој со години издржа да се користи како втор избор за време на неговото време во ФК Барселона. Откако, наводно, загуби на првиот тимски натпревар за голманското место на Барса, Чарлс се погрижи неговиот син, Серхио да ја започне својата кариера во понизок младински академски клуб. Целта беше да се обезбеди малиот Серхио да се соочи со помалку конкуренција и да се искачи на врвот.

Серхио Бускетс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Краток преглед на кариера

На само 7 години во 1995 година, Бускетс го започна своето фудбалско патување со локалниот клуб Бадија. Откако помина една сезона таму, тој се пресели во ЦЕФ Барбера Андалусија во 1996 година и остана таму три години. Серхио потоа се приклучи на академијата на УЕ Леида во 1999 година поради неговата фрустрирачка одлука на таткото да го напушти Барселона.

Кој е фрустриран Серџо Бускетс Таткото: Серџо пристигнал во Флорида академија на Леида поради професионални причини на неговиот татко, Карлс, кој беше фрустриран од Луј ван Гал (поранешен тренер на Барселона) кој трпи трпеливост со него, со што го принуди да ја напушти Барселона за да потпише за Леида.

Уште е важно да се напомене дека Жозе Мурињо на сликата подолу) беше тогашниот помошник тренер на ФК Барселона, кога Карлес замина.

Карлес Бускетс болно отиде со целото семејство меѓу нив и Серхио, кој мораше да го напушти својот поранешен младински клуб, Унио Еспортива Барбера, за да игра во Леида, каде помина три години. Серхио Бускетс се искачи над сите младински редови, станувајќи најдобар младински играч на клубот во неговата возрасна група, бидејќи го водеше својот тим да освои голем трофеј.

Откако татко му се повлече од фудбалот во Леида во 2002, Серхио Бускетс се чувствуваше непријатно во клубот, чувствувајќи дека нема ништо друго да се бори, па оттука и потребата да се пресели во поголеми височини на младите. Тој доби трансфер на Jàbac Terrassa страна во 2003 и помина уште две години на академијата пред да биде прогласен од фудбалската академија на Барселона, Ла Масија. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Серхио Бускетс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Зад секој голем човек, стои одлична жена, или така се вели поговорката. И зад скоро секој успешен фудбалер на ФК Барселона, стои гламурозна магла или девојка како што се гледа на името на Елена Галера Морон (на сликата со loveубовта на нејзиниот живот подолу).

Како во времето на пишувањето, Серџо Бускет е актуеленly неженет можеби поради некои приватни причини. Сепак, тој е во долгорочна врска со својот партнер Елена Галера Морон, кого се сретнал во 2013. Нивната врска продолжува да се развива уште од нивното запознавање. Додека останатите негови колеги од Барселона се венчаа, Серхио, кој е милионер во 30 (време на пишување) одби да се омажи, но одлучи да се породи.

На 8th ден на март 2016, Серџо и Елена го поздравија своето прво дете и син, кого го нарекоа Енцо. Подолу е мала Енцо која е многу остра со неговите родители.

Посебен момент за семејството на Серџо Бускет е за време на прослави на трофеј, време кога и Елина и Енцо се приклучија на Серхио со останатиот дел од семејството на ФК Барселона за да го млекаат моментот.

Преземањето на одмори со нивните кучиња по моменти на славење на трофеите или крај на сезоната е заедничко за Серџо Бускетс и неговото семејство.

Зборувајќи за кучиња, важно е да се каже дека парот има два џуџести булдози наречени Мини и Лили, кои се прикажани подолу.

Лесно ќе сфатите дека едно од кучињата погоре е слично со оној што се гледа од претходната слика на семејството на Серџо Бускет. Во основа, сличноста за кучињата е заедничка за играчите на Барселона. Подолу е Лионел Меси одмарајќи се со своето куче кое доби извонреден бран на раст меѓу февруари до септември 2016 година.

Исто така во април 2018 година, и Серхио и Елина обелоденија на социјалните мрежи дека очекуваат второ дете.

Серхио Бускетс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Факти за тетовирање

Овој конкретен факт открива повеќе за семејната историја на Серхио Бускетс, што може да има некои арапски траги благодарение на неговата арапска тетоважа на левата подлактица. Арапската тетоважа Серхио Бускетс во превод значи;

„Нешто за тебе, животот во мојата земја“,

Тој ја посветува својата тетоважа на дедо му на мајката, на кого и двајцата беа многу блиски пред нејзината смрт.

Серхио Бускетс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Лекси факти

Гледајќи многу внимателно на фотографијата подолу, мрзеливиот изглед на Серхио означува арапски изглед. Понекогаш, луѓето секогаш се прашуваа од каде Серхио Бускетс ја добива својата енергија од разгледувањето на неговата мрсна рамка.

Надвор од топката, мрсните нозе и рацете на Серхио Бускетс секогаш се ставаат во неговата витална употреба. Ова се гледа бидејќи тој е во состојба изненадувачки брзо да ја покрие земјата и трајно да ги ангажира спротивставените тркачи на топката, ставајќи ги на трајно запирање.

Со текот на времето, на фудбалерите им е тешко да проценат колкав е обемот на блокирање и решавање на рацете на Серхио.

Серхио Бускетс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Покрие доверба

Серхио Бускетс е доста разноврсен на теренот на игра. Тој носи спокој и одличен одбранбен капак на својата позиција во средниот ред.

Тоа беше поради неговата способност да обезбеди одлична покривка на теренот тоа Карлес Пујол му понудил фудбалска маичка за време на неговото пензионирање.

Без сомнение, грешката на Серхио Бускетс ја остава одбраната на неговиот тим во разнишана состојба. Способноста на Серхио да ја прочита играта му олеснува да прави бесценети пресретнувања. Секогаш е тешко да се најде А. како на пример замена за Шпанецот.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Серџо Бускет плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не !.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари