Сергино Дест Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сергино Дест Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Сергино Дест ви кажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката, нето вредноста, начинот на живот, автомобилите и личниот живот.

Едноставно кажано, ви претставуваме целосна животна приказна за Сергино Дест од неговите рани денови до кога се прослави. Пред тоа, еве кратко резиме на неговата биографија на слики.

Да, сите знаеме дека Барселона не склучува договор за договор со просечен играч. Значи, тоа значи дека Сергино Дест мора да биде преполн со многу фудбалски потенцијали за да го привлече вниманието Роналд Коман. За жал, многу fansубители на фудбалот не знаат за неговата животна приказна, што е доста интересно.

ПРОЧИТАЈ
Ки-Јана Ховер Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сергино Дест Детска приказна:

За почеток, Сергино ianани Дест е родена на 3-ти ден во ноември 2000 година од татко американски суринамец и мајка Холанѓанка во Алмере, Холандија. Според истражувањето, тој е единственото дете родено во заедницата меѓу неговите родители.

Назад во деновите, малиот Сергино отсекогаш бил заинтересиран да игра фудбал. Растејќи со своите врсници на улиците на Алмере, младото момче помина многу од своето слободно време играјќи уличен фудбал. Како неговиот сонародник Matthijs de Ligt, младиот Сергино (на сликата подолу) беше тврд навивач на Ајакс во неговите најрани денови.

ПРОЧИТАЈ
Квинси ги промовира приказната за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Семејство на Сергино Дест:

Најраните денови на младото момче биле украсени со сите играчки што му биле потребни за неговиот секојдневен живот. За среќа, родителот на Сергино имаше извонредна работа. Бидејќи неговиот татко соработуваше со државните служби на Америка, Сергино ги исполнуваше повеќето желби за фудбалски гаџети.

Потекло на семејството Сергино Дест:

Погледот во неговото потекло покажува дека плодниот бранител има мултирасна етничка припадност. За волја на вистината, Семејното потекло на Сергино Дест се состои од суринамски и холандски семејни корени.

ПРОЧИТАЈ
Дејли Слепа детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Моресо, тој има двојно државјанство затоа што неговите родители се од две различни раси. Сепак, тој ги претставуваше само САД на големите фудбалски турнири. Без оглед на тоа, Холандија исто така даде возбудливи понуди да го донесе во нивниот национален тим поради неговото холандско наследство.

Фудбалска приказна Сергино Дест (од раните денови):

Како што претходно споменавме, младиот Сергино отсекогаш бил насочен кон играње професионален фудбал како во неговата животна кариера. Интересно, тој се впушти во фудбалска игра на нежна возраст од 9 години.

ПРОЧИТАЈ
Мирон Боаду Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во обид да му помогнат на Сергино да истражува во патеките од неговиот сон, неговите родители го запишаа на градската академија во Алмере во 2009 година. Тогаш, десниот фудбалер тренираше напорно три години пред да се приклучи на младинската академија на Ајакс во 2012 година.

Сергино Дест на почетокот на кариерата:

Приклучувањето на младинската академија во Ајакс му даде на почетниот играч доволно време да ги подобри своите вештини и да собере правилно разбирање на фудбалските правила. Дали знаете?… Сергино Дест ја започна својата кариера како редовен напаѓач.

ПРОЧИТАЈ
Рајан Гравенберх Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сепак, наскоро сфати дека ќе биде подобар во играњето од ретките отколку од фронтот. Оттука, тој се префрли на бек и продолжи да ја развива својата фудбалска моќ. Малку по малку, Сергино забележа одлично подобрување во играта и му помогна на својата академија да освои многу неспоменати трофеи прикажани подолу.

Биографија на Сергино Дест - Приказна за патот до славата:

На Дест му беа потребни шест години обука и посветеност пред конечно да ја добие привилегијата да игра професионален клупски фудбал. Всушност, Сергино Дест го имаше своето професионално деби за Јонг Ајакс (резервиран тим на Ајакс) на 15-ти ден од октомври 2018 година.

ПРОЧИТАЈ
Пер Шурс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Интересно, американско-холандскиот играч оствари пет настапи за американскиот тим У-17 пред да заигра за неговиот клуб. Откако покажа неколку исклучителни фудбалски таленти на Светското првенство ФИФА У-2017 17, десниот дефанзивец се промовираше во сениорска екипа на Ајакс. Така, тој дебитираше за сениорскиот тим на Ајакс во јули 2019 година.

Сергино Дест Био - Приказна за успехот:

Игра заедно со плодни играчи како Дони Ван-дер-БикМу даде голема доверба на Сергино Дест за да ги импресионира своите фанови. До крајот на неговата прва сениорска сезона, младиот талентиран играч имаше 35 настапи и постигна два гола за Ајакс. Оттука, тој ја доби наградата АФК Ајакс за талент на годината во 2020 година.

ПРОЧИТАЈ
Storyошуа Зиркзи Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Брзо напред до времето на пишување на ова Био, Дест потпиша договор за трансфер со Барселона во октомври 2020 година. Што повеќе? Многу loversубители на фудбалот се збунети од неговите договори, што опфаќа вкупно 26 милиони евра такси и 400 милиони евра откупна клаузула.

Па, сите стрпливо чекаат да го гледаат Сергино Дест како го исполнува својот крај на зделката, поставувајќи се како еден од најдобрите Најдобри фудбалски младинци во 2020-тите. Останатото, како што велат, е историја. Подолу е составен дел од неговото збогување со Ајакс и видео клип што покажува зошто секој клуб го сакаше во својот тим;

„Само момче од Алмере Стад, кое порасна со сон да игра за Ајакс. Благословен сум што го претставував овој клуб во последните девет години. Благодарам на сите во Ајакс, и посебно споменување на навивачите, секогаш ќе заземате посебно место во моето срце. Сега на нов предизвик “.

Која е девојка на Сергино Дест?

Прво и најважно, не можеме да го негираме фактот дека неговиот добар изглед не би привлекол обожавателки. Да не зборувам за оние кои во своите умови фантазираа да му бидат идна сопруга.

ПРОЧИТАЈ
Георгинио Вијандум за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сепак, младиот играч на Барселона повеќе ја насочи својата енергија кон својата примарна цел - фудбалот. Sorал ми е што ви го срушив, Сергино Дест нема интерес да се заложи за врска за време на пишувањето на својата Lifeивотна приказна. Затоа, тој во моментот нема девојка.

Сергино Дест личен живот:

За нас е интересно што фудбалерот роден во Шкорпија ги изложи карактеристиките на неговата хороскопска одлика. Неговата решителност, храброст и искреност се најверојатно една од основните тајни за неговите достигнувања во кариерата.

ПРОЧИТАЈ
Недостаток на биографијата на Арјен Робен

Покрај тоа, личноста на Сергино Дест изгледа како сад исполнет со толку многу позитивност. Оттука, холандскиот фудбалер е често оптимист и има прекрасна смисла за хумор. Во една од посетите на Дест кај некои деца (на сликата подолу), тој зборуваше за неговата личност. Еве што рече;

„Среќен сум што денес ја споделив мојата порака со децата. Сакам да ги инспирирам младите со позитивност. Ви благодарам што ме пречекавте денес! “

Gивотен стил на Сергино Дест:

Откако помина низ голем стрес на полигонот, на исклучителниот крилен бек обично му треба време да се опушти. Во повеќето прилики, Дест се шета низ прекрасните патеки за да се ослободи од исцрпеноста. Од друга страна, тој понекогаш оди на одмор само за да добие подобро чувство за ново опкружување.

ПРОЧИТАЈ
Рајан Гравенберх Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Не можеме да не аплаудираме на фактот дека Сергино Дест не си ги негира луксузните средства што му се потребни за неговиот секојдневен живот. Како дел од своето богатство, холандскиот фудбалер има автомобил од класа Мерц, кој претрпе реконструкција. Моресо, постои секоја можност тој да поседува скапа куќа што останува неоткриена за јавноста.

Нето вредност:

Трансфер зделка на Сергино Дест до Роналд Куман страна, Барселона, значително ја зголеми заработката во кариерата. За време на пишувањето на овој Биог, американско-холандскиот играч заработува проценета годишна плата од 2.3 милиони евра.

ПРОЧИТАЈ
Квинси ги промовира приказната за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Сергино Дест Семеен живот:

Да се ​​биде роден во повеќерасно семејство значи дека крилниот бек ќе мора да избере страна за да ја унапреди својата кариера на национално ниво. Погоди што? Тој заврши играјќи за својата татковина (САД). Сега, да ви кажам повеќе за родителите и членовите на семејството на Сергино Дест.

За таткото Сергино Дест:

Судејќи според раниот живот во кариерата, постои веројатност дека младиот дефанзивец не поминал доволно време со својот татко. Сепак, сето тоа е благодарение на наследството на неговиот татко што тој може да се приклучи на репрезентацијата на САД за да напредува во кариерата. Помалку заборавам, таткото на Сергино Дест е американски државјанин кој работи како сервисер за државите.

„Секој пат кога стигнував во последната рунда од изборот на младински репрезентации на Холандија и не се пласирав. Бев како ... Но, татко ми ме потсети на американски пасош “.

За мајката Сергино Дест:

Не може да се негира фактот дека мама на Дест имала интегрална улога во успехот на перспективниот играч. За волја на вистината, таа секогаш го охрабрувала својот син кога тој започнал со кариерата што ја менувал во фудбалот.

ПРОЧИТАЈ
Дејли Слепа детска приказна Плус Неразделени факти за биографијата

Дали сè уште се сеќавате на оние моменти кога чувствувате дека сте погодиле крајно дно?… Се разбира, секој обично се соочува со такви околности од време на време. Во такви сценарија, мајката на Сергино Дест секогаш станува негова утеха и темел што ја зајакнува неговата решителност да се врати на нозе.

За браќата и сестрите Сергино Дест:

Сигурен сум дека плодниот бранител можеби се чувствувал поблагословен ако имал брат или сестра. И покрај тоа, тој воспостави внатрешна врска со неговите соиграчи и пријатели од детството што може да се смета како друга врска на братството.

ПРОЧИТАЈ
Storyошуа Зиркзи Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За роднините на Сергино Дест:

За жал, Дест не размислувал да сподели каква било информација за неговиот дедо и баба со јавноста. На ист начин, тој ги чуваше во тајност деталите за неговите чичковци, тетки и други роднини.

Сергино Дест нераскажани факти:

Да ја завршиме нашата животна приказна за Сергино Дест, еве неколку факти за него што ќе ви помогнат да добиете целосно познавање на неговата биографија.

ПРОЧИТАЈ
Пер Шурс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт # 1: Распределба на платите и заработка во секунда:

Во табелата подолу е дадена детална анализа за платата на Сергино Дест, откако тој се приклучи на Барселона. Кој би замислил дека ќе заработува неделна плата што е малку близу до онаа на Ансу Фати?

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработка во евра (€)
Годишно€ 2,352,766
Месечно€ 196,064
Неделно€ 45,176
Дневно€ 6,454
На час€ 269
На минута€ 4.5
Во секунда€ 0.07
ПРОЧИТАЈ
Недостаток на биографијата на Арјен Робен

Стратешки поставивме анализа за платата на Сергино Дест кога часовникот отчукува. Дознајте сами колку заработил откако дојдовте овде.

Ова е она што Сергино Дест заработи откако започнавте да го гледате неговото Био.

€ 0

Факт # 2: Тетоважи:

За оние кои сте заинтересирани за мастило, извинете што ве разочараме затоа што Сергино Дест не е ваш човек. И покрај одличната фудбалска моќ, американско-холандскиот играч се намурти против матирање тетоважи на неговото тело.

ПРОЧИТАЈ
Ки-Јана Ховер Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факт # 3: Зошто ја избра репрезентацијата на САД над Холандија:

Од неговото слава, loversубителите на фудбалот секогаш се прашувале зошто Дест, кој пораснал во Холандија, би играл за САД отколку за холандскиот тим. За да ја разјасни curубопитноста кај луѓето, Сергино Дест рече;

„Навистина беше тешка одлука кога репрезентацијата на Холанѓаните го покажа својот интерес.

Но, изградив прекрасно чувство со тимот на САД во последните неколку години. Оттука, јас силно верувам во плановите и потенцијалот на американскиот фудбал “.

Факт # 4: Профил на ФИФА:

За играч кој го бараат многу престижни клубови, никој не би се осмелил да се сомнева во неговата компетентност. Моресо, потпишан од еден од престижните фудбалски клубови во светот, значи дека Дест има голема фудбалска моќ. Статистиката на ФИФА открива дека тој е напаѓајќи бек кој треба да се полира.

Факт # 5: Религија на Сергино Дест:

Фудбалерот припаѓа на христијанството. Вистината е, тој е роден како католик. Неговата религија е идентификувана, нема записи за тоа како ја практикува. Се чини дека тој тоа го прави надвор од социјалните медиуми.

ПРОЧИТАЈ
Георгинио Вијандум за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Резиме на биографијата:

Барања за биографијаОдговори на Вики
Целосно име:Сергино ianани Дест
Име на прекар:Масна
Датум на раѓање:3rd ноември 2000
Место на раѓање:Алмере, Холандија
Годишна плата:2.3 милиони €
Професија:Фудбалер
Хороскопски:Шкорпија
Тетоважа:Не
Државјанство:Двоен (американски и холандски)
Висина:1.75м (5 ′ 9 ″)

Заклучок:

Конечно, Storyивотната приказна за Сергино Дест покажува дека ние сме архитект на нашите кариери. Оттука, нашиот успех лежи во нашите одлуки. Ајде често внимателно да размислиме на животните предизвици за да избегнеме да носиме набрзина одлуки во нашите амбиции.

ПРОЧИТАЈ
Мирон Боаду Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Исто така, им велиме голема извика на нашите обожаватели кои пораснаа совршено добро, без да се потпрат на родител. Нашите најдобри желби се со вас. За Дест, неговите родители застанаа како катализатор на неговата одлука за кариера. Меѓутоа, вие што немате родител успевате некако да најдете основа врз која сте биле зајакнати. Секоја чест за вас!

Ви благодариме што ја прочитавте нашата животна приказна и факти за биографијата на Сергино Дест. Contactубезно контактирајте не ако наидете на нешто што не изгледа како што треба со нашиот напис, имајќи предвид дека нашиот тим внимава на правичност и точност.

ПРОЧИТАЈ
Квинси ги промовира приказната за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари