Саул Нигуез детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Саул Нигуез детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец кој е најдобро познат со името; „Нигез“. Нашата Саул Нигуез приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата го опфаќа неговиот рано живеење, семејното потекло, животна приказна пред славата, да се појави на слава, врска и личен живот итн.

Да, секој знае дека тој е еден од најдобрите центри на играчот од средниот ред на паркот во Европа. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Саул Нигез, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Саул Нигуез детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Раниот живот

Саул Нигуез Есклапез е роден на 19 век  21 ноември 1994 година на неговата мајка Пилар Есклапез и таткото Хозе Антонио Шигез во Елче, Шпанија. Подолу е фотографија од прекрасните родители на Саул кои се горди на достигнувањата на нивното последно родено дете.

Родители на Саул Нигез - Пилар Есклапез и Хозе Антонио Шигез.
Родители на Саул Нигез - Пилар Есклапез и Хозе Антонио Шигез.

Саул Нигуез Потекло:

Семејството на Саул Нигез потекнува од автономната заедница на Валенсија во Шпанија. Ова племе зборува на валенсијански јазик и тоа 4.9 милиони жители ја сочинуваат четвртата најнаселена етничка група по Андалузија, Каталонија и Мадрид.

Потекло на Саул Нигез. Кредит за Асија Перелцвајг и Инстаграм.
Потекло на Саул Нигез. Кредит за Асија Перелцвајг и Инстаграм.

Семејство на Саул Нигуез:

Саул доаѓа од спортско домаќинство, семејство во кое фудбалот трча во гените на сите машки синови. Дали знаеше?… Таткото на Саул, Хозе Антонио на сликата подолу, играше како напаѓач за нивниот роден клуб Елче неколку години.

Таткото на Саул Нигез - Хозе Антонио Шигез. Кредит на Емпорда.
Таткото на Саул Нигез - Хозе Антонио Шигез. Кредит на Емпорда.

Беше тешко за Хозе Антонио да се справи со пензионирањето откако заврши фудбалската кариера. Поранешниот фудбалер при пензионирањето решил да го продолжи својот сон преку своите синови. Саул Нигуез и неговите двајца големи браќа, имено Џонатан и Арон, пораснале да станат фудбалери како нивниот татко.

Браќа Саул Нигез - Jonонатан и Арон Нигез. Кредит на ABC.
Браќа Саул Нигез - Jonонатан и Арон Нигез. Кредит на ABC.

Саул Нигуез детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Рано кариерен живот

Карактеристиките на личноста како најмладо дете го направија Саул Нигеж да биде најмногу амбициозно и високо конкурентно дете во семејството. Меѓу неговите браќа, тој беше оној кој имаше најсилен борбен дух.

Saубовта на Саул Нигуез кон фудбалот го виде неговиот татко како го запишува во списокот на академијата на клубот на нивниот роден град Елче ЦФ, што му даде сцена да ги покаже своите таленти. Саул Нигуез изврши непосредно влијание во Елче, кој го виде како брзо се издигнува над своите редови на возраста и станува капитен на неговиот тим.

Саул Нигез Ран живот во кариера. Кредит на Инстаграм.
Саул Нигез Ран живот во кариера. Кредит на Инстаграм.

Саул Нигуез направил многу жртви во академијата што го видел како излегува меѓу неговите врсници. Имаше моменти кога мораше да ги пропушти роденденските забави. Но, на другата страна, тој беше многу среќен што го направи она што го сакаше. Да се ​​биде најдобар меѓу неговите возрасни групи го направи предмет на внимание за Реал Мадрид академија кој го стекна во годината 2006.

Саул Нигуез детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Патот до славата

Саул бил малтретиран кога бил на Академија во Реал Мадрид:

Саул Нигуез стана младински играч во Реал Мадрид, откако беше фатен од клубот на возраст од 11 во годината 2006. Саул никогаш немал најдобро време на академијата и покрај тоа што бил негувани со голема грижа.

Според Sportskeedia, Саул Нигуес тврди дека бил предмет на малтретирање и строг третман од непознати луѓе. Во едно интервју со "Ел Мундо", тој рече,

"Во текот на таа година со Мадрид научив многу работи, многу зрела. Тоа беше исто така тешко време за мене, бидејќи многу неспортски работи се случуваа ".

Саул тврди дека непознати лица ги ограбиле моите чизми, храна и го спречиле да одат на обука две недели. Овие злобни лица, исто така, го врамени со писмо до неговиот младински менаџер кој лажно тврдеше дека го напишал.

Дојде време малку Саул да не може да ги издржи овие турнири. По консултација со пријателите и членовите на семејството, тој донесе одлука дека ќе го напушти клубот. Ова беше во 2008 година.

Саул Нигуез детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Стани за слава

Придружувањето кон соседите на Реал Мадрид, Атлетико Мадрид беше мудра одлука со оглед на тоа како се развивал Саул до денес. Додека младинската академија на Атлетико Мадрид, Саул го доби најдобриот третман. Тој се појави во повеќе од 200 натпреварувачки натпревари за младинскиот тим на клубот и избегна атрактивни дестинации на Манчестер Јунајтед и Арсенал.

Како во времето на пишување, Саул Нигуес го зацементира своето име во славната сала во Атлетико Мадрид, благодарение на неговата збирка титули.

Остатокот, како што велат, е историја.

Саул Нигуез детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Животен однос

Зад успешниот фудбалер, постои зачудувачка девојка во лицето на Јаиза, која, ако не се погреши, ќе ја слаби сестрата на Селин Дион.

Саул Нигез и Јаиза. Кредит на Диарио АС.
Саул Нигез и Јаиза. Кредит на Диарио АС.

Судејќи според горната фотографија, ќе се согласите со фактот дека да се биде убав играч заслужува подеднакво убаво мавтање.

Yaiza е убава бринета која изобилува доверба во секој од нејзините предвремени. Таа е несебична личност која не прави ништо повеќе од обезбедување емоционална поддршка за својот маж, дури и тоа значи да се стави на сопствениот живот на чекање.

Фактот што и двајцата љубовници некое време датираат, не остава сомнеж дека свадбата може да биде следниот формален чекор.

Саул Нигуез детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Личен живот

Запознавањето на личниот живот на Саул Нигуес ќе ви помогне да добиете комплетна слика за него. Отпочнувајќи, тој е оној што најмногу вреднува три работи во својот живот. Тие се; неговото семејство, девојка и кучиња, еден од нив е прикажан подолу.

Фудбалерите, исто како и ние, ги сакаме своите миленици и Саул Нугез не е исклучок. Дури и ти има поговорка дека нема верност во модерната игра, ова сигурно не ја зема предвид силната врска што ја делеа Јаиза, Саул и неговото куче.

Дали знаеше?… Кога Саул Нугуез, жената Yaiza не е зафатен навива за својот маж, таа го поминува поголемиот дел од своето време да се грижи за нивните кучиња чии имиња се; Борис и Таила.

Саул Нигуез детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Семеен живот

За родителите на Саул Нигез:

Савле доаѓа од смирено семејно потекло, оној чии членови гледаат значење во нивните фудбалски кариери и ништо друго. И двете Пилар Есклапез и Хозе Антонио Стигез во моментов живеат среќен, успешен живот благодарение на нивната способност да gи најдобрите од нивните деца. Роденденските моменти го дефинираат најслабото време во семејството.

Родители на Саул Нигез - мајка, Пилар Есклапез и татко му, Хозе Антонио Шигез.
Родители на Саул Нигез - мајка, Пилар Есклапез и татко му, Хозе Антонио Шигез.

За Саул Нигуез Браќата:

Браќата на Саул Нигез - Jonонатан (лево) и Арон (Средна). Кредит на Инстаграм.
Браќата на Саул Нигез - Jonонатан (лево) и Арон (Средна). Кредит на Инстаграм.

Човекот во средина, Арон е втор на Саул по најголемиот брат. Тој е шест години помлад од Саул. Арон беше воспитан преку младинскиот систем на академијата во Валенсија. Како и за време на пишувањето, тој игра како крило за малезискиот клуб Јохор Дарул Та'зим ФК

Atонатан е најстариот од браќата на Нигез. Тој е 9 години постар од Саул. Исто како Арон, тој исто така беше воспитан во младинскиот систем на Валенсија. Atонатан моментално игра како играч за врска во Елче.

Саул Нигуез детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- LifeStyle

Во текот на разгледувањето на неговата историја на социјален живот, забележавме дека Саул не е тип на фудбалер кој живее раскошен начин на живот лесно забележлив од неколку прилично импресивни автомобили, алкохол, девојка, девојки, одлична куќа. Тој само претпочита да изгледа сјајно надвор од фудбалот.

Саул Нигуез детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти- Неостварени факти

Откако ставен фудбал пред неговото здравје:

Дали знаеше?… Саул Нигуес еднаш мораше да поминат неколку месеци во болка и непријатност, уринирајќи крв. Ова беше време да се дијагностицира бубрежно растројство. Дури и во тоа, сите Саул сакаше да направи да игра фудбал.

Проблем со бубрезите Саул Нигез - Нераскажаната приказна. Кредит на DreamTeam и WebMD.
Проблем со бубрезите Саул Нигез - Нераскажаната приказна. Кредит на DreamTeam и WebMD.

Според Чувар, ја презеде интервенцијата на помошник тренер на Атлетико Мадрид во решавањето на ситуацијата. Ел Моно Бургос, поранешниот голман на Атлетико Мадрид, го погледнал Саул во очите и му понудил совет.

"И тогаш видов," - рече Саул.

Фотографија на германски ел моно Бургос. Кредит за Алчетрон
Фотографија на германски ел моно Бургос. Кредит за Алчетрон

За Саул, слушањето на германскиот Ел Моно Бургос имаше смисла кога му зборуваше со искуство, бидејќи тој самиот еднаш беше дијагностициран со рак во 2003. Во тоа време, лекарите го замолиле да почека до понеделникот за да го отстрани туморот. Моно одби и инсистираше дека треба веднаш да се управува.

Лојалност кон Диего Симеоне: 

Саул Нигез Неизречени факти- Лојалност за Диего Симеоне. Кредит на SportsKeeda.
Саул Нигез Неизречени факти- Лојалност за Диего Симеоне. Кредит на SportsKeeda.

Саул Нигуез неодамна изјави во интервју дека сака да остане во Атлетико за живот. Голема причина што се должи како резултат на неговото почитување Диего Симеоне.

Неговите најдобри цели:

Кредит за Студио Атлети, Саул докажа несомнено дека е именуван за играч за врска „центар на паркот“, кој никогаш не се плаши да шутира од далечина.

Кредит за Фудбал Единаесет, Саул веќе долго време докажа дека е мајстор за „Барселона стил“Како што се гледа на неговиот гол подолу. Ова објаснува зошто ФК Барселона, како што пишуваше, подготви рација за 110 милиони евра.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Саул Нигуез плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари