Роналдо Луис Назарио де Лима за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Роналдо Луис Назарио де Лима за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува Целосна приказна за фудбалска легенда која е најдобро позната по прекарот; „Феномено“.

Нашата верзија на Фактот за биографијата на Роналдо Луис Назарио де Лима, плус неговата приказна за детството, ви носи целосен приказ на значајни настани од неговото детство до денес.

Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу малку познати факти за него и надвор од теренот. Ајде да започнеме.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Лукук де Јонг Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Роналдо Луис Назарио де Лима Детска приказна - Почеток на животот и семејството:

Роналдо Луис Назарио де Лима е роден на 18-ти септември 1976 година во Рио де Janeанеиро, Бразил од неговиот татко, Нелио Назарио де Лима, Снр и мајка му, Соња дос Сантос Барата. Тој беше трето дете на парот.

Роналдо Луис Назарио де Лима потекнува од сиромашно семејство кое се мачело да го испрати на училиште. Тој беше препознаен како чудо од дете во неговите растечки години, најмногу во областа на академиците.

Неговиот напредок и добриот учинок ја достигна својата кулминација до 11-годишна возраст кога се случи неочекуваното.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Серџо Рамос детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Родителите на Роналдо Луис Назарио де Лима, Нелио Назарио де Лима и Соња дос Сантос Барата, се разделија и тргнаа на различни начини кога тој имаше само 11 години. Немајќи кој да се грижи за него, Роналдо Луис Назарио де Лима мораше да го напушти училиштето.

Како во тоа време, единствениот начин да се заработат малку пари е да се играат натпревари во уличен фудбал. Тој ја пронајде loveубовта во фудбалот во обид да преживее.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џејмс Родригез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Роналдо Луис Назарио де Лима Семеен живот:

'Sивотот во врска со Роналдо Луис Назарио де Лима излезе во јавноста во 1997 година кога ја запозна бразилската манекенка и актерка Сузана Вернер на кого му се восхитуваше од популарната бразилска телевизиска сапуница наречена „Малхакао“.

Односот на Роналдо со Сузана Вернер.
Односот на Роналдо со Сузана Вернер.

Неговото барање да биде прикажано во три епизоди беше одобрено. И двајцата се вљубиле кога се запознале. Ова предизвика долгорочна врска која траеше до почетокот на 1999.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ангел Ди Марија за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Крајот на една врска значеше почеток на друга за напаѓачот кој се најде на врвот на листата на желби за мажи на секоја жена. 

Подоцна истата година, Роналдо се вљубил во поранешната бразилска фудбалерка Милен Домингес.

Односот на Роналдо со Милен Домингес.
Односот на Роналдо со Милен Домингес.

Не и требаше време пред да забремени. Откако видел дека е бремена, Роналдо ја однел во алтер.

И двајцата се венчаа во април 1999 година. На 6 април 1999 година, Милен го роди првиот син на Роналдо, Роналд во Милано.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Брахим Диаз детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Роналдо и Милен, поздравувајќи го своето дете.
Роналдо и Милен, поздравувајќи го своето дете.

Нивниот брак траеше 4 години по што се разделија. Во 2005 година, Роналдо се сврши со бразилската манекенка и Starвезда на МТВ, Даниела Цикарели, која остана бремена, но доживеа спонтан абортус.

Роналдо и Даниела.
Роналдо и Даниела.

Нивната врска беше најкратка. Траеше само три месеци по нивната луксузна свадбена церемонија која чини околу 700,000 XNUMX фунти.

Истата година 2005 година, Роналдо изврши тест за татковство и тој се потврди дека е татко на момчето по име Александар.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Роналдињо приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата
Роналдо и Александра.
Роналдо и Александра.

Момчето е родено по кратката врска меѓу Роналдо и Микеле Умезу, бразилска келнерка на која Роналдо првпат се сретнал во Токио, во 2002.

Роналдо и Микеле.
Роналдо и Микеле.

Скандал: Во април 2008, Роналдо беше вмешан во скандал со три трансвестит проститутки кои ги запознал во ноќен клуб лоциран во градот Рио де Жанеиро.

Откако открил дека се легално машки, Роналдо им понудил 600 долари да заминат. Еден од тројцата, сега почината Андреја Албертини, побара 30,000 УСД. Тој подоцна го изложи случајот пред медиумите.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Тиери Хенри приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Неговиот брак со Марија Беатриз беше откажан веднаш по скандалот. По многу разјаснувања за ова прашање, нивната врска продолжи. Овој пат, loveубовта ги потроши.

Роналдо и Марија.
Роналдо и Марија.

Тој излегува со неа јавно и го доби целиот свет да знае дека ќе го бара повеќе.

Роналдо и Марија (Loveубов на неговиот живот).
Роналдо и Марија (Loveубов на неговиот живот).

На 24 декември 2008 година, Марија Беатриз Антони ја роди нивната прва ќерка Марија Софија во Рио де Janeанеиро.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Во април 2009, целото семејство се пресели во нова пентхаус во Сао Паоло. На 6 април 2010 година, Марија Беатриз Антони ја роди нивната втора ќерка Марија Алиса во Сао Паоло.

Случајно, Марија Алис е родена истиот ден, точно 10 години откако се роди нејзиниот постар брат Роналд.

По потврдувањето на неговото четврто дете, Роналдо на 6 декември 2010 изјави дека имал вазектомија, да ја „затвори фабриката“, чувствувајќи дека има четири деца.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Милан Скриниар плус Недолгарни факти за биографија
Роналдо Назарио де Лима и семејството.
Роналдо Назарио де Лима и семејството.

Роналдо Луис Назарио де Лима Врска со првиот син, Роналд:

Тие се најдобри пријатели. Нема никакви несигурности во врска со нивната мажественост. Нема низа неискористени емоции помеѓу Роналдо (татко) и Роналд (Син).

Како татко како син - Роналдо и Роналд.
Како татко како син - Роналдо и Роналд.

Роналд добива многу од неговиот татко, особено во рамките на обезбедување, негување и водство.

Роналдо Луис Назарио де Лима Биографија Факти - Ран почеток на фудбалот:

Едвај една 6 месеци откако се зафати со фудбалот, Роналдо Луис Назарио де Лима стана редовен член на сите фудбалски натпревари што беа организирани во неговата локална област.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Тиери Хенри приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Тој доби целосна поддршка од неговите пријатели и соседи кои ги знаеја неговите тешкотии и сакаа тој брзо да напредува.

Овој ран почеток на фудбалот започна на улиците на Бенто Рибеиро, предградие на Рио Де Жанеиро. Тоа беше и место каде започна неговиот феноменален искачување до самиот врв на светскиот фудбал.

Роналдо ги искористи сите можности што му беа дадени за да ги покаже своите револуционерни улични вештини на теренот. Неговата напорна работа се исплати бидејќи беше забележан од бразилската легенда airаирзињо, кој во тоа време беше и фудбалски тренер и извидник.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џејмс Родригез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Откако беше сведок на неговиот потенцијал, airаирзино го препорача тогашниот 16-годишник на својот поранешен клуб Крузеиро.

Во својата дебитантска сезона со клубот, Роналдо собори рекорд постигнувајќи неверојатни 44 гола на 44 натпревари. Неговото забрзување на плускавци, моќната рамнотежа на телото и техниката на блиска контрола плус ги воодушевија сите фудбалски експерти и навивачи.

Неговиот континуиран настап му помогна на клубот да го освои својот прв шампионат во Купот на Бразил во 1993 година.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ешли млад приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во одреден момент, сите почнаа да го нарекуваат „Нови Кожа" благодарение на неговиот фудбалски модел кој наликува на Пеле кога тој започна на иста возраст во 1958.

Требаше малку време пред Роналдо да добие огромно национално признание на нежна возраст од 17 години.

Moreso, неговата изведба му даде автоматски билет за Светскиот куп 1994 кој се одржа во САД. Иако ја гледал натпреварот од клупата додека неговите сонародници го освоиле Купот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Брахим Диаз детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Доволно наскоро, гласот за големиот талент на Роналдо се прошири на европските брегови благодарение на неговото вклучување во составот на Бразил, освојувач на СП 1994 година.

Тој на крајот беше извиден од големиот Пјет Де Висер, сметан за еден од тогаш најдобрите извидници во фудбалот, откако претходно го откопа сонародникот на Роналдо, Ромарио.

Неговиот настап на локално ниво му донесе трансфер во ПСВ Ајндховен по Светското првенство.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Лукук де Јонг Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Роналдо прифати бидејќи тоа беше традиција играчите од Бразил да имаат тенденција да одат во Холандија или Франција да ја научат европската игра пред нивниот голем потег.

 Роналдо се спушти на земја кога неговиот договор беше продаден на ПСВ Ајндховен во Холандија во 1994 година, во просек од скоро гол на натпревар против врвното европско натпреварување. Тој помина две сезони во ПСВ Ајндховен постигнувајќи 54 гола на 57 натпревари.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Роналдињо приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Роналдо Луис Назарио де Лима-Заборавната 1996 година:

Беше летото 1996 година. Година во која се случија многу работи. Една година Мајкл Џонсон освои двојно злато на Олимписките игри во Атланта.

Една година Англија беше домаќин и речиси стигна до финалето на Европското првенство.

Една година беа објавени пет пакети проблеми, наречени Спајс Грлс, кажувајќи ни што сакаат, што навистина сакаат. Една година Хотмаил штотуку беше измислена. Една година бегалците ме убија нежно со таа песна.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Серџо Рамос детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Ова е година кога Нелсон Мандела се повлекува од функцијата премиер на Јужна Африка. Една година принцот Чарлс и принцезата Дајана потпишуваа документи за развод.

Над сите, тоа беше една година кога името Роналдо Луис Назарио де Лима стана познато име кое привлече глобално внимание.

Ова беше годината кога Барселона грабна глупаво 19-годишно дете (Роналдо Луис Назарио де Лима) од ПСВ Ајндховен кој можеше да постигнува голови за забава.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ангел Ди Марија за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

 Тоа беше во тоа време дека Сер Боби Робсон и Жозе Мурињо работеше со Роналдо како менаџер на Барселона и помошник-менаџер.

Ти Роналдо би останал во Барселона само една сезона, но имал кажувачко влијание во неговото време во клубот.

Роналдо го предводеше клубот до Купот на победниците на Куповите на УЕФА и славата во Копа дел Реј.

Иако тој ќе остане во Барселона само една сезона со огромно влијание во неговото време во клубот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Тој постигна 47 погодоци на 49 натпревари и исто така стана најмладиот играч што некогаш ја освоил наградата за најдобар играч на годината во ФИФА, што е рекорд до денес.

На возраст од 20, Роналдо покажал стандард за завршување на светот кој никогаш претходно не го видел.

Според неговите зборови ... "Сакам да постигнам голови по донесувањето на сите бранители, како и на голманот. Ова не е моја специјалност, туку моја навика ".Роналдо.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Милан Скриниар плус Недолгарни факти за биографија

Роналдо Луис Назарио де Лима Приказната за Интер:

Парите започнаа да зборуваат во фудбалот во 1998 година. Таа година, Барселона ја прифати тогашната светска рекордна понуда од 18 милиони фунти од Милано за Роналдо.

Никогаш некој да се повлече од предизвик, Роналдо се пресели во италијанскиот гигант. Неговата дебитантска сезона беше типична за она што светот можеше да го очекува од својот везден играч - следеа уште 34 голови, и беа срушени повеќе рекорди.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Тиери Хенри приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Роналдо стана првиот играч што некогаш го освоил наградата за ФИФА Светскиот играч на годината, а исто така го освоил престижниот Ballon D'or.

Роналдо Луис Назарио де Лима финале на Светското првенство 1998 година:

Што се однесува до финалето на Светскиот куп, оној одигран во 1998 година помеѓу Бразил и Франција не можеше да има подобро сценарио.

Додека Бразил бараше да ја одбрани круната што ја освои во 1994 година, Франција играше дома, барајќи да го освои Златниот трофеј за прв пат.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џејмс Родригез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Играта, исто така, виде две легенди кои се соочуваат една со друга, со Зинедин Зидан го засени Бразилецот Роналдо, кој и самиот беше вовлечен во фантастична полемика која ги остави збунети сите негови фанови.

Размислете за ова - Роналдо, златното момче во Бразил, кое се очекуваше да ја предводи борбата против обновената Франција, се разболеше само неколку часа пред натпреварот.

Овие извештаи наскоро отворија место за нови приказни дека напаѓачот страдал од вознемирен стомак. Откриени се повеќе изговори, почнувајќи од труење со храна до лични проблеми во неговиот loveубовен живот.

На крајот, разорната вистина ја откри и лекарот од бразилскиот тим, Лидио Толедо: Роналдо беше итно пренесен во болница откако претрпе грч во сон ноќта пред финалето.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Тој беше исфрлен од првиот тим и се однесол во болница само за драматично враќање во тимот неколку минути пред да започне.

Сепак, имаше уште еден пресврт во приказната. Наместо херојски да го води Бразил до славата на Светското првенство, Роналдо не можеше да се ослободи од својата болест, а подеднаквото изведба на напаѓачот дозволи одредено Зинедин Зидан да постигне два погодоци што ја води Франција до славна победа од 3-0 над Бразил.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ешли млад приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

"Го изгубивме Светското првенство, но освоив уште една чаша - мојот живот"Роналдо (за финалето на СП 1998).

Биографија на Роналдо Луис Назарио де Лима - Приказна за повредата:

Многу потенцијално одлични фудбалери имаа повреди опасни за кариерата. Мајкл Овен, некој од кого некогаш се плашеше од молскавично темпо, се соочи со истата повреда како Роналдо и тој не можеше да се врати да стане половина од играчот што беше некогаш.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Серџо Рамос детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Пол Гаскон, Тајгер Вудс, Џо Кол, Гери Невил и многу други спортисти имаа повреди кои завршија во кариерата и никогаш не можеа да се вратат во својата најдобра форма.

Има една тенка линија што ги одделува одличните, од останатите. Дефинитивно е тешка задача да се стане најдобар.

Што е потешко? За да станеш најдобар, паѓај, отпишувај се и потоа воскреснувај за повторно да станеш најдобар. Ова е приказна за повредата на Роналдо Луис Назарио де Лима.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Роналдињо приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

1998 WORLD CUP ПОВРЕДА И ВРАЌАЊЕ- Тој беше повреден во судир со францускиот голман, Бартез во светскиот куп на 1998.

 Подоцна се одмаздил на Бартез, кој се судрил и го повредил во финалето на Светскиот куп 98, со одличен трик за Манчестер Јунајтед, кој му заслужил со овации од верниот Олд Трафорд.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Милан Скриниар плус Недолгарни факти за биографија

ХУМУКС / ХНУМКС ПОВРЕДА И КОМЕБЕК- На 21 ноемвриst Во 1999 година, повторно се случи трагедија, бидејќи Роналдо ја раскина тетивата на коленото додека играше во судирот со Лече во Серија А.

По операцијата и 5 месеци рехабилитација, Бразилецот се врати во финалето на Копа Италија против Лацио.

Надежта за враќање од бајките беше растурена откако тој претрпе втора посериозна повреда на истото колено по само 7 минути минати на теренот. Го носи носилка.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Брахим Диаз детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој не би играл повторно до крајот на сезоната 2001 / 2002. Импликација, тој беше надвор од една година. Тој се појави само за шеснаесет натпревари и ги зграпчи само 7 цели за Интер оваа сезона.

Роналдо Луис Назарио де Лима - Пост Интер Ера:

По закрепнувањето, Роналдо вложи доволно напор да го убеди бразилскиот менаџер Луиз Фелипе Сколари да го вклучи во неговиот тим за СП 2002 во Јапонија / Кореја.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Лукук де Јонг Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Откако ја разработи својата игра за да ја замени зависноста од брзината и агилноста, Роналдо беше поинаков играч во неговото време по повредата. Тој повеќе се потпираше на силата и на подобреното око за гол.

Ова го стекна со искуство. Тој го претстави својот нов стил на игра до уништувачки ефект - уште еднаш го водеше Бразил до финалето и пресметка со Германија. Целиот разговор пред натпреварот беше насочен кон тоа Роналдо да ги надмине своите демони од 1998 година - и да ги надмине тој.

Бразилецот го претстави својот нов стил на Светскиот куп 2002 година до уништувачки ефект каде го водеше Бразил кон уште едно финале на Светскиот куп и постигна 2 гола.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ангел Ди Марија за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој постигна 8 гола на турнирот и го освои МВП. Тој исто така го освои светскиот играч на Fifa, а Laureus наградата за враќање на годината таа година.

Неговиот учинок му донесе уште една светска рекордна сума за трансфери, овој пат 39 милиони евра, бидејќи Реал Мадрид го додаде во нивната постојано растечка постава на „Галактикос“.

И покрај тоа што беа настрана до средината на октомври, навивачите на Реал Мадрид го пречекаа Роналдо со херојски пречек - извикувајќи го неговото име на натпреварите на кои не присуствуваше и соборувајќи рекорди за продажба на стоки.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Роналдињо приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Правејќи го она што секогаш го правеше најдобро, Роналдо им се заблагодари на фановите со 2 гола на своето деби. Тој продолжи да придонесува со 30 голови на патот до освојувањето на Ла Лига со Мадрид.

И покрај сукцесијата на повредите, Роналдо ќе продолжи да ги постигнува 104 цели во 184 игрите за Мадрид во текот на 5 години во клубот.

Ера по Мадрид (Криза на повреди и враќање):

Роналдо не му се допадна на менаџерот на Мадрид, Фабио Капело во 2006 година, а по потпишувањето на Руд Ван Нистелрој од Манчестер Јунајтед, неговите денови на Бернабе беа избројани.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Тиери Хенри приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

На јануари 27th 2007, Роналдо потпиша за Милан со договор во вредност од € 7.5 милиони.

Во февруари 13th 2008, во натпреварот против Ливорно, Роналдо беше испружена од теренот откако доживеа скршен лигамент на колена, по ненадејниот обид да ја освои топката.

Тоа беше третпат Роналдо да претрпи таква повреда, па дури и познатиот Милан Фитнес Лаб не се надеваше дека ќе се опорави - Милан не го продолжи договорот на крајот на сезоната, и покрај тоа што постигна гол во 8.

Според Роналдо, "Мојот живот секогаш беше серија предизвици и психолошки сум подготвен, но ова е најголемиот предизвик во мојот живот". - Роналдо

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Една опасност детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Излезе од работа повеќе од една година, Роналдо вети дека ќе ги докаже сите погрешни и ќе се врати од својата трета кариера опасна повреда. Враќањето во својата татковина го виде знакот на ѕвездата на Коринтијанс, каде што добиваше херој добредојдени по неговото разоткривање.

И покрај тоа што беше 13 месеци надвор од теренот, Роналдо си помогна да постигне 30 гола на 55 настапи, помагајќи му на неговиот тим да стигне до титула во лигата и купот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ешли млад приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Имаше и нови повици тој повторно да биде вратен во репрезентацијата на Бразил за СП 2010 година. Ова не помина низ

Роналдо Луис Назарио де Лима - Управување со последниот Мундијал:

 Роналдо играше во Светскиот куп на 2006 и покрај сомнежите што се подигнаа околу неговата фитнес и неговата тежина. Тој го заврши рекордот на Герд Милер и стана најдобар стрелец на сите времиња со 15 цели.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Лукук де Јонг Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој го постигна токму ова, со заштитен знак против Гана на 27 јуни, грабнувајќи го својот 15-ти погодок на завршниот турнир на Светското првенство. Бразил ќе биде елиминиран од Франција во четврт-финалето.

Роналдо Луис Назарио де Лима Проблеми со тежината:

Роналдо се бореше да добие премногу тежина во последниот дел од својата кариера.

Медицински преглед откри дека има хипотироидизам - болест што влијае на метаболизмот на телото.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Брахим Диаз детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Според Роналдо, „На лекарски преглед, открив дека страдам од жалба наречена хипотироидизам.

Го успорува метаболизмот и за да го контролирам, ќе треба да земам некои хормони кои не се дозволени во фудбалот поради анти-допинг (правила). Се плашам дека мојата кариера е близу до својот крај “.

Роналдо сепак им вети на своите фанови да продолжат да се борат за неговото слабеење. Ти, Тој никогаш не им даде никакво уверување. Во одреден момент, на сите им стана јасно дека целата надеж е изгубена по многу борби.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Серџо Рамос детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Тој никогаш не работел доволно напорно за да влезе во форма повторно.

Роналдо Луис Назарио де Лима Пензионирање:

Трикратниот светски играч на годината на ФИФА, Роналдо го објави своето повлекување од фудбалот во одреден понеделник во, како што се нарекуваше, емотивна прес-конференција, која донесе крај на неговата 18-годишна кариера. Роналдо конечно го најави своето пензионирање во февруари 2011 година.

Според Роналдо-
 
"Мојата кариера беше убава и прекрасна. Имав многу порази, но бесконечни победи. Многу е тешко да оставам нешто што многу ме радуваше.
 
Ментално, сакав да продолжам, но морам да признаам дека изгубив борбата на моето тело “.

Роналдо Луис Назарио де Лима Неправеден свет (Споредувајќи го со Кристијано Роналдо):

Првото нешто што ни паѓа на ум кога некој ќе го спомене името Роналдо е Кристијано Роналдо, Cr7 или Cr9.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Тиери Хенри приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Луис Назарио Де Лима Роналдо обично се нарекува, "Фат Роналдо", "Мота (масти) Роналдо", "Моттаи (ќелав) Роналдо", "Чудесната коса го намали Роналдо", "Другиот Роналдо".

Многу обожаватели на Роналдо де Лима вистински се чувствуваат скршено срце кога некој толку голем како него е сведен на толку ниски нивоа и не се памети по она што го постигнал, туку по тоа колку тежи или по фризурата.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Милан Скриниар плус Недолгарни факти за биографија

Ова е една од причините зошто LifeBogger одлучи да одземе тајм аут и да напише за играч кој е веројатно најголемата инспирација за фудбалерите.

 Сега ве прашуваме, дали ќе го паметите Роналдо по неговата тежина, или по стапката на погодоци? Дали ќе го паметите по она што и го направи на косата или што можеше да направи со нозете?

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џејмс Родригез за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Следниот пат кога некој ќе го каже Роналдо, ќе помислите на португалското крило кое ја освои наградата светски фудбалер еднаш или Бразилецот кој победи три пати ?. „Фрлете го вашиот коментар подолу за ова откако ќе го прочитате написот“.

Роналдо Луис Назарио де Лима Рангирање на биографијата:

Веќе трипати отпишан во неговата кариера, сега знаете дека тој ужива да докаже дека неговите сомневачи не се во право.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ешли млад приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во Роналдо, имаме играч кој беше принуден комплетно да ја развива својата игра три пати, бидејќи беше повреден кумулативно повеќе од 36 месеци. Ова е она што мислиме за него во нашата ранг-листа подолу.

Зачленете се
Известување за
5 коментари
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
кашшита
пред 3 месеци

Најголемиот светски напаѓач што некогаш го произвел. Бразилецот правеше чуда со фудбалот.

Патрисиавандервен
пред 11 месеци

Роналдо да лима for .за мене единствениот Роналдо пред сиемпре⚽️

Yh nabil
пред 3 години

Cr9 беше голема нога балон.и навистина за ова парче gadget и ние задоволни со тоа

пред 3 години

Тоа е многу фантастично. Јас сум ценет прочитате вашата приказна. Роналдо сеуште одличен човек. Ви благодариме за споделување на неговата приказна.

Обновена iPhone 5C
пред 3 години

Вашиот метод на раскажување сè во ова дело е всушност префинет, сите да бидат способни
од лесно да бидат свесни за тоа, многу благодарам.