Ромелу Лукаку за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ромелу Лукаку за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалска starвезда која е најдобро позната по прекарот; „Резервоарот“. Нашата Ромелу Лукаку приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него. Да почнеме.

Ромелу Лукаку за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот детски живот

Ромелу Менама Лукаку е родена на 13-ти мај 1993 година во градот Антверпен во северна Белгија од г-дин Роџер Лукаку (татко) и г-ѓа Адолфин Лукаку (мајка). Роден е во белгиската црна етничка припадност (потекло од Конго) што формира малцинство на луѓе во Белгија.

Роден во фудбалско семејство многу придонесе за неговата личност за овој спорт. Ти Ромелу никогаш не се вклучи во играта како дете, бидејќи неговите родители никогаш не сакаа фудбал да го одвлече од своите книги. Неговата вмешаност во фудбалот започна како дете кога тој создаде навика да гледа на секоја минута од фудбалот во Премиер Лигата со неговиот татко.

Според Лукаку; „Ја гледав Премиер лигата од својата деветта година. Секој викенд ги гледав игрите, го гледав Jimими Флојд Хаселбаинк како постигнува голови и се сеќавам на еден против Манчестер Јунајтед, волеј на „Олд Трафорд“ и решив дека сакам да го бодрам овој тим. Тоа беше доаѓањето на Дидие Дрогба што ме натера во живо со тимот “.

Неговото фудбалско гледање на хоби подоцна беше надминато со зависност од четвртата генерација видео-игри како Sony PlayStation. Лукаку беше интелигентно дете кое можеше да ги контролира навиките за играње и да биде ефикасно во училиште.

Постојано преокупирани со размислување за видео-игри, дури и додека биле зафатени со други активности, добро управувал момчето. Ова го натерало неговиот родител да го одобри фудбалот за нивното дете со скратено работно време. Набргу потоа неговиот помлад брат, Јордан, го следеше примерот.

Откако беше одобрен за учество во фудбал, Ромелу Лукаку го насочи вниманието кон гледањето на најважните моменти за движењата на напаѓачот за време на периоди на тренинг. Неговата интелигенција се сметаше како основа за успехот што тој го има денес.

Ромелу Лукаку за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Ромелу Лукаку доаѓа од мало семејство на зависници од фудбал и учесници. Сите членови на неговото семејство, вклучувајќи ја и неговата мајка, секојдневно дишат и живеат фудбал.

Таткото: 

Таткото на Лукаку (Старец Роџер Лукаку) беше професионален фудбалер кој се нурна во фудбалската игра од сиромаштија и потрага да заработи пристоен живот.

Тој ја започна својата фудбалска кариера како мигрант во Белгија на најголема возраст од 23 години. Тешко беше возраст за секој да даде почеток на убавата игра. Роџер ја имаше таа среќа да се прилагоди на фудбалот на таа возраст и покрај тоа што не мина низ нивоа на младинска академија.

 

На клупско ниво, тој играше за К.В. Остенде, К.В. Мехелен и Жерминал Екерен.

Најдобро е да се запамети за неговиот стил и брзина на ловење со цел да го прослават својот клуб промовиран во Белгиската прва дивизија во 1992.

Г-дин Роџер Лукаку, исто така, играше за националниот фудбалски тим во Заир во квалификациските круга на Светското првенство во фудбал на 1994. Уште повеќе, тој учествуваше на финалето на Африканското првенство на 1994 и 1996.

Почнувајќи фудбал на доцна возраст, Роџер вети дека никогаш нема да ги натера неговите синови да започнат доцна како него. Ова се увери во неговиот прв син Ромелу. Постигнувајќи го тоа, вреди да се тврди дека Ромелу Лукаку не е близок со својот татко за разлика од неговата мајка која има толку големо влијание врз него. Theе ја разберете причината додека патувате по овој напис.

Мајка:

Мајката на Лукаку (Адолфин) е професионална деловна жена во фудбал, која надгледува големи одлуки во кариерата на нејзиниот син. Таа е инструментална во многу нешта. На пример, одлучување за насоката во кариерата на нејзиниот син.

Таа диктира за кого тој потпишува и кога тој не треба да потпишува договор. Таа беше мозокот зад Ромелу Лукаку кој одби да го продолжи договорот со Евертон.

Повеќето фудбалски клубови мора да мора да поминат низ неа за да стигнат до својот син, Ромелу. Таа е способна да предизвика неуспешни негиотиони дури и ако се постигнат лични услови.

На пример, Евертон еднаш постигна договор со агентот на Ромелу Лукаку, Мино Раиола, за нов петгодишен договор, вреден 130,000 фунти неделно, за кој неговиот претставник рече дека е „99.9 проценти“ сигурен да го потпише, но белгискиот репрезентативец доби отсуство за да си оди дома за време на патувањето на Евертон во Дубаи и после тоа имаше промена на срцето благодарение на супер моќта на неговата мајка.

Евертон верува дека Адолфин бил клучен во пресвртот на Лукаку бидејќи сигурно разговарале за неговата желба да игра во Лигата на шампионите. Г-ѓа Алдофин Лукаку беше заслужна за одлуката на нејзиниот син да потпише за Евертон пред се.

Помлад брат: Ромелу Лукаку има брат или сестра по име Jordanордан. Jordanордан е една година помлад (роден на 25 јули 1994 година) од неговиот постар брат Ромелу. Тој е фудбалер како неговиот голем брат. Покрај фудбалот, Jordanордан е прилично плоден корисник на Твитер, кој тврди во цитат, „Моите стравови се неговиот идентитет“.

 

Братот ounонгер на Лукаку. Јордан Лукаку

Според големиот ром Ромелу, „Jordanордан е подготвен да стане уште подобар:’ Технички тој е подобар од мене. Тој е лево крило кој е многу вешт и силен “.

хммм ... Навистина пофалби од големиот Белгиец; иако е тад тешко да се биде непристрасен кога станува збор за вашиот мал брат.

Ромелу некогаш беше очаен за неговиот мал брат да му се придружи во Западен Лондон по завршувањето на преселбата во Челзи во 2011. Во првото интервју по приемот, Ромелу јавно побара неговиот нов клуб да го разгледа неговото помладо браќа и сестри. Клубот одлучи да не обрне сериозно внимание на неговото барање заради неговиот лош ран настап што го предизвикал неговиот татко. (Објаснето подолу).

Ромелу Лукаку за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Разочаран во неговиот татко

Ромелу Лукаку поминал важен период од своето време во Челзи во борбата за ослободување на својот татко Роџер од белгискиот затвор откако беше осуден на 15 месеци затвор за напад врз една женка и задржување во багажниот простор на неговиот автомобил. Тој беше шокиран од пресудата откако не успеа да присуствува на патеката. Тој тврдеше дека дури и ти жената навистина беше поранешен љубител на тато, таа мора да измисли поголем дел од својата приказна.

Лукаку Снр требаше да присуствува на неговото судење, но го пропушти под тврдењето дека не бил информиран. Ромелу Лукаку беше разочаран од својот татко откако белгиските власти открија дека тој се преселил во друг дел од Брисел за да регистрира нова адреса во друга за да го избегне неговото судење. Ова доведе до брз прогон и изрекување казна затвор во траење од 15 месеци.

„Мојот клиент беше осуден затоа што не се појави на суд“, рече неговиот адвокат. „Тој не припаѓа во затвор. Неговата сопруга страда, но неговите синови Ромелу и Jordanордан прават се за да го ослободи татко им што е можно поскоро. '

„Г-дин Роџер Лукаку додека беше во затвор поднесе приговор на пресудата. Ова беше сторено исто така за случајот да се обиде повторно. Како и да е, се вложија сите напори. Тој беше ослободен од затвор по 15 месеци напорна работа. Неговото време во затвор беше тежок период за него, бидејќи тоа имаше негативно влијание врз неговото здравје, како што беше видено погоре. Тој требаше да добие поголема казна за дополнителното дело за избегнување на суд со преместување. Ромелу Лукаку престана да се случува ова бидејќи го доби најдобриот адвокат за својот татко. Неговото трчање наоколу за да го осигури татко му и да го ослободи влијаеше на неговата фудбалска кариера во однос на ниските перформанси во Челси. Ова, покрај проблемите за неверство на неговиот татко, значи и причина што тие не се најдобри пријатели.

Ромелу Лукаку за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

На самото пишување, високиот и физички силен напаѓач сè уште не е оженет, ниту пак е сам. Тој има прекрасна девојка по име Julia Vandenweghe. Двете се во длабока љубов едни со други.

Јулија Ванденвеге и Ромелу Лукаку не биле срамежливи да ја покажат својата љубов еден кон друг во очите на јавноста.

Тој се гордее каде и да ја носи. Тие се забавуваат веќе неколку години и сите што знаат за тоа веруваат дека сигурно ќе заврши во брак.

На iaулија и е многу пријатно со големината на Ромелу, нејзиното момче. Нејзината удобност во него може да се објасни во 6 причини, имено,

Прво е неговиот Џин. Ромелу е потенцијален партнер и може да произведе одржливи потомци.

Второ, безбедноста. Тој има мускули што ја прави да се чувствува сигурна. Јулија знае дека Ромелу може да ја заштити, без разлика што.

Трето, Ромелу е добар провајдер. Тој се грижи за неа и ги обезбедува сите нејзини потреби.

Четврто, Ромелу е трофејски дечко кој има добра смисла во облекувањето. За Џулија, имајќи добро момче навистина ѝ дава предност.

Покрај тоа што е убав и добар изглед, Ромелу е многу богата и социо-економски стабилност. Како што, впрочем, што повеќе може да го сака од него ?.

И двајцата ги поминуваат своите најдобри моменти во дружење со настани на отворено. Без сомнение, iaулија е убава девојка, со најневеројатни кадрици и беспрекорно лице и кожа. 

Таа еднаш работеше како професионалец за одмор, патувања и туризам во Белгија, а претходно работеше во услуги на клиенти во Коста Кросиер. Ромелу Лукаку ја натера да си даде оставка и сега ја направи претприемач во нејзината работна линија.

Ромелу Лукаку за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Како изгледаше како на возраст 10

Секој ќе каже дека има среќа што не играа против него

Ако игравте фудбал со вашиот старечки колега кога бевте дете, тогаш ќе се сетите на радоста да имате некој кој е на иста возраст, но изгледа многу голем и застрашувачки. Вака изгледаше Лукаку на 10-годишна возраст.

Тој беше некој што се плашеше, бидејќи тој е секогаш најголемиот момче на полето на игра. Тој се појави како некој кој ќе остане на целта и ќе го малтретира напаѓачот што ќе постигне гол. Тој се уште го има тоа прилично огромно физичко присуство, овој пат на спротивната страна на теренот (напад).

Ромелу Лукаку за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Кариера во резиме

Лукаку му се приклучи на својот локален тим Рупел Бум на петгодишна возраст. По четири сезони во Рупел Бум, Лукаку беше откриен од извидници на Лиерс СК, белгиски тим на Про Лига со основана младинска академија.

Тој играше за Ливерс од 2004 до 2006, постигнувајќи го 121 цели во 68 игрите. По Ливерс беа исфрлени од белгиската про-лига, Андерлехт купи не помалку од 13 млади играчи од Ливерс во средината на сезоната 2006, од кои еден беше Лукаку. Тој играше уште три години како младински играч со Андерлехт, постигнувајќи го 131 цели во 93 игрите.

Лукаку го заврши своето професионално деби, додека сеуште е на училиште на возраст од 16, и стана најдобар стрелец во 2009-10 во Белгија, додека Андерлехт го освои белгискиот шампионат. Тој исто така го освои белгискиот Ebony Shoe во 2011. Во летниот трансфер на 2011, Лукаку му се придружи на клубот на Премиер Лигата Челзи. Тој не се појави редовно во неговата прва сезона таму, и ги помина следните две сезони на позајмица во Вест Бромвич Албион и Евертон, односно потпишувајќи трајно за вториот за клубски рекорд £ 28 милиони во 2014.

Лукаку го направи своето прво меѓународно деби за Белгија во 2010, и оттогаш заработил над капките 50. Тој, исто така, ја претставува земјата на Светското првенство во фудбал на 2014 и УЕФА Еуро 2016.

Ромелу Лукаку за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Победнички на наградата за абонос чевли

на Абонос чевли награда е фудбалска награда во Белгија која секоја година се доделува на најдобриот играч од африканско или африканско потекло во Белгиска про Лига. Жирито е составено од тренери на лигашки клубови Белгиски национален тим менаџер, спортски новинари и почесни поротници.

Како на 2014, Mbark Boussoufa (Победи 3), Даниел Амокачи (Победи 2) и Винсент Компани (Победи на 2) се единствените играчи кои го освоија трофејот повеќе од еднаш.

Ромелу Лукаку за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Како се вљубил во Челзи

Ова беше според Лукаку;

„Бевме со училиште и имавме три слободни дена во Лондон да посетиме многу музеи. Не знаев дека го посетуваме Мостот, па бев прилично шокиран. Имав 16 години и веќе играв со Андерлехт. Беше остварен сонот да го посетам местото каде што игра мојот херој (Дидие Дрогба). Од тој ден, јас никогаш не престанав да сонувам да играм за Челзи ФК. Сонував да играм овде на 10-годишна возраст, размислувајќи за ракување со сите оние играчи како likeон Тери и Френк Лампард и мојот херој Дидие Дрогба. беше неверојатно да ги видам моите соништа како се реализираат.

Ромелу Лукаку за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Посета на Старата школа

Ромелу Лукаку во моментов има диплома (дипломиран) во односите со јавноста. Според него „Да одам и да се снаоѓам добро на универзитет, додека имав фудбал како прва кариера, беше многу тешко за мене. Дојде во време кога имав 12 испити и истовремено беа плеј-оф во белгиската лига. Имањето на испити на средина беше навистина лошо чувство. И покрај пречките, мило ми беше што успеав. Тоа е нешто за што сум многу среќен “.

Romelu Lukaku прави надвор време за посета на ОУ заедница да се едуцираат за следната генерација на фудбалот заинтересирани за деца (Момци и девојки) за потребата да не се откажат од своето образование додека брка својата фудбалска кариера. Тој го стори тоа додека го изведува Извади го Амбасадорски должности.

Ромелу Лукаку за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Како Пастор Дејвид му помогнал да ги надминат своите стравови

Тоа беше пастор Дејвид Луис кој се молеше за него во неговото испробувачко време со Челзи.

Кога тој е долу, Ромелу гледа Дејвид Луиз на негова страна да го утеши и советува да го задржи главата. Тоа акција зборува волумен за тоа зошто го почитува до датум.

Денес, се вели дека неговите молитви за Лукаку се исплатиле. Освен разумно сомнение, има моќ во молитви. Иако Бог ги избира оние што сака да ги благослови. Ромелу Лукаку, Бог беше на ваша страна.

Според Лукаку; „Давид Луиз ме советуваше дека понекогаш треба да изгубам за да ја освојам иднината! Ми рече да донесем одлука. Тој ми рече дека можеби ќе треба да го напуштам Челзи во помал клуб. Дека јас бев единствената причина за одлично враќање во мојата кариера. Јас се покорував на сè што рече и се случи “

Ова советување дојде кога Ромелу Лукаку почувствуваше вознемиреност кога ја пропушти конечната казна за важна престрелка за Челзи.

Ромелу Лукаку за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Играње PlayStation 4 на воз

Ромелу Лукаку и неговите колеги од Белгија Кевин Миралас не се само блиски пријатели. Тие исто така се зависници од PlayStation видео игра. Двајцата играчи сакаат да земаат ТВ и Playstation 4 на воз за да играат додека патуваат кон игра.

Лукаку е најјазичен играч на највисокиот лет. 23-годишникот зборува холандски, француски, шпански, португалски, англиски и исто така разбира германски.

Ромелу Лукаку за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Кошарка со Пол Погба

Пол Погба и Ромелу Лукаку се добри пријатели и соиграчи. Тие сакаат да ја покажат својата машка рамка и апс како што честопати играа кошарка за време на празниците.

Ромелу Лукаку за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Бодирање повеќе цели од било кој во светот

Лукаку во кариерата постигна 125 погодоци за време на пишувањето. На истата возраст од 23 години, Роналдо постигна 110, Луис Суарез 107, Вејн Руни 100 и Златан Ибрахимовиќ 65.

Ромелу Лукаку за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Твитер Wierd факти

  • Лукаку ја носи мајка си дома од болницата откако го родила.
  • Кога Лукаку прави притисни прозорци, тој не се пробива, го турка светот надолу!
  • Кога Ромелу Лукаку пристигна до крајот на тренингот, Роберто Мартинез ги казни сите други играчи за рано да дојде.
  • Духовите седат околу огнот на кампот и раскажуваат приказни на Ромелу Лукаку.
  • Кога Александар Бел го измислил телефонот, 3 ги пропуштил повиците од Ромелу Лукаку.
  • Темната се плаши од Лукаку.
  • Пол Сколс може да погоди дрво со фудбал од дворовите 50 далеку, Лукаку може да го погоди Скоулс со дрво од дворовите 100 далеку.
  • Децата се предупредени да не се кандидираат со ножици. Ножиците се предупредени да не се кандидираат со Лукаку.

Ромелу Лукаку за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -LifeBogger биографија рангови

Лукаку сака да биде познат по своите цели, техника, брзина и брз завршен стил. Еве е LifeBogger Рангирање.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари