Роман Абрамович Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалска елита која е најдобро позната како "Рускиот милијардер. Нашата романска приказна за романот Абрамович плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејната заднина, животот во врска и многу ФУНКЦИОНИ и ON- фудбалот малку познати факти за него.

Да, секој знае за својата водечка сила во својот сакан фудбалски клуб Челзи. Сепак, само неколку знаат многу за Абрамович Био, што е доста интересно. Сега без понатамошно разбирање, ајде да почнеме.

Роман Абрамович Детството Приказна Плус Нераменет Биографија факти -Раниот живот

Почнувајќи, неговите целосни имиња се Роман Аркадиевич Абрамович. Абрамович е роден на 24th на октомври 1966 во Саратов, Русија. Роден е на татко му, Аркадиј Абрамович (директор на државната канцеларија) и неговата мајка, Ирина Михаленко (домаќинка).

Иако Абрамович имаше фер почеток на животот, како што се родил во еврејско потекло од средна класа. Неговото детско време зазеде криза по смртта на неговата мајка, кога тој беше само 18 месеци стар. По неколку месеци, Абрамович го изгубил таткото, развој што го направил сираци пред да старее 3.

Секое дете кое живеело преку губење на двата родители, ќе знае премногу добро за длабоката емоционална болка што може да предизвика. Оштетувањето на психолошките последици дојде со губење на родителите на Абрамович. Ефектите јасно влијаеле врз неговиот развој што го издржал во деновите на раното детство.

За среќа, неговиот таткоски чичко, Леиб ја презеде одговорноста за воспитувањето на Абрамович и го одведе во Ухта, важен индустриски град во Република Коми.

Роман Абрамович Детството Приказна Плус Нераменет Биографија факти -образование

Младиот Абрамович беше како повеќето деца од неговата возраст и позадина, запишани во јавната школа на Ухта (на сликата подолу). За разлика од неговите врсници, тој имал вродено чувство за бизнис, особина што го натерала да ја препознае важноста на парите и придобивките што ги добил од спасувањето.

Како резултат на тоа, не беше долго пред тој да влезе во светот на бизнисот со продажба на играчки и прилично користени гуми за автомобили, додека го продолжува своето образование на техничкиот колеџ на Ухта, а потоа и на престижниот институт за нафта и гас Гукин во Москва.

Роман Абрамович Детството Приказна Плус Нераменет Биографија факти -Воена служба

Абрамович мораше да стави крај на академската потрага откако беше подготвен за задолжителна воена служба воена служба во 1974.

Додека траеше обука, Абрамович не ја сметаше воената кариера што вреди да се следи. Наместо тоа, тој измислил начин да ги стави своите деловни инстинкти во добра употреба со извршување на неовластена продажба на бензин на офицери.

Делото му овозможи да подигне и заштеди повеќе пари за идните напори. Таа, исто така, го означи првото меѓу нелегалните шеми што подоцна му се припишува на неговото богатство.

Роман Абрамович Детството Приказна Плус Нераменет Биографија факти -Прва компанија

Додека Абрамович би можел да отиде непријателски со многу нелегални шеми, тој убаво направи многу за да осигури дека неговата прва компанија, Комората за удобност (производител на пластични играчки) е основано на правна основа.

Успехот на неговата играчка компанија му овозможи да се впушти во други напори, вклучувајќи го и започнувањето на својот прв нафтен бизнис во регионот Омск.

Роман Абрамович Детството Приказна Плус Нераменет Биографија факти -Стани за слава

Се вели дека Успехот се случува кога подготвеноста ја исполнува можноста, максима што одлично одигра кога Михаил Горбачев (Поранешниот претседател на Советскиот Сојуз) ја отвори вратата за приватизација во 1980. Абрамович добил можност да ги направи своите многу бизниси легални за профит.

Неколку подоцна, тој наиде на корист со Березовски - бизнисмен со блиски врски со поранешниот руски претседател Борис Елцин.

И двајцата направија многу важни деловни и политички патувања. Пријавувањето на Абрамович со Березовски му овозможило на Ланчпадот што го натерал да вечераат со моќни мажи, го обезбедиле станот во Кремљ и му овозможиле да работат на други бизниси, кои се движеле од нафтени продукти до фарми со свињи, па дури и вработување на телохранители. Остатокот, како што велат, е историја.

Роман Абрамович Детството Приказна Плус Нераменет Биографија факти -Односниот живот и скапоот развод

Абрамович е оној кој прави бизнис профит од неговата врска со други, вклучувајќи и брак. Првпат бил оженет со Олга. Бракот придонесе за успехот на успехот на неговата играчка компанија, бидејќи неговиот венчавски подарок на рубли на 2,000 беше добро искористен од рускиот милијардер во проширувањето на неговата акција.

За жал, парите се разведоа во 1990 (три години по нивниот брак). Следниот однос на Абрамович не се покажа како профитабилен. Се сретнал и се оженил со водителка на воздух, Ирина (на сликата со него подолу).

Прво, сите се чинеше добро некое време пред да се разведат поради неговата наводна врска со 23-годишниот руски модел, Даша Жукова. Нивната скапа одвоеност (во вредност од £ 155million) го виде Абрамович изгубил старателство над своите деца 5, како и отстапување куќи што ги имал во Обединетото Кралство на неговата поранешна сопруга. Покрај тоа, тој изгуби значителен износ на својот капитал за неа. Навистина, животот не е Нинтендо, бидејќи во секој момент нема среќа.

Меѓутоа, се чини дека олигархот има талент за скапи разводи, бидејќи тој во 2017 го заврши својот однос со Даша Жукова (дамата одговорна за падот на неговиот втор брак). Трошоците за нивно раздвојување, кои беа вреднувани на $ 9B, според многумина, најголемите Британија досега. Но, нивниот однос доведе до раѓање на син.

Во времето на овој пост. малку се знае за Абрамович следната врска.

Роман Абрамович Детството Приказна Плус Нераменет Биографија факти -Политичка вклученост

Тесните врски на Абрамович со моќните мажи во Русија не биле причинско-последични. Нивната политичка инволвираност се протри на младиот олигарх кој го направи својот напад во политиката како претставник на автономниот округ Чукотка, осиромашен регион на рускиот Далечен Исток.

Додека служеше како претставник, Абрамович тргна кон добротворната добротворна организација за ублажување на сиромаштијата во регионот, иницијатива која, меѓу другото, придонесе за неговиот избор како гувернер на Чукотка во 2000.

Тој, сепак, поднесе оставка како гувернер во 2008, со цел да се фокусира на неговата голема аквизиција Челзи во Англија.

Роман Абрамович Детството Приказна Плус Нераменет Биографија факти -Однос со Путин

Абрамович беше прва што првично препорача Владимир Путин како наследник на тогашниот претседател Борис Елцин. Двајцата оттогаш најдоа заедничка основа за уживање во моќта и нејзините придружни придобивки.

Дуото беше толку близу што Путин го интервјуираше Абрамович со кандидати за кандидати за кандидати за позиции во владата во 1999, развој што предизвика прашања во врска со нивото на влијанието на Авраавовиќ врз Путин.

Седејќи по ова прашање, Судија на Високиот суд Елизабет Глостер пресуди дека Абрамович има мало влијание врз Путин. Според неа;

"Немаше доказна основа за поддршка на тврдењето дека г-дин Абрамович беше во позиција да манипулира, или на друг начин да влијае на претседателот Путин или службениците во неговата администрација, да ги извршуваат своите овластувања на таков начин што ќе му овозможат на Абрамович да го постигне својот комерцијален цели ".

Роман Абрамович Детството Приказна Плус Нераменет Биографија факти -Челзи купување

Абрамович го купил Челзи во 2003 додека бил сеуште гувернер на провинцијата Чукотка. Според него, купувањето на тогашниот банкрот кој се наоѓал во Лондон (неговиот втор дом) бил бегство од здодевноста, но многумина веруваат дека имал и други мотиви со оглед на неговото таинствено расположение.

Договорот што го достави Челзи во рацете на олигархот беше склучен во 15 минути, за кратко време што му даде значително меѓународно признание на Рим надвор од неговата локална популарност во Русија.

Брзо напред до датумот, римската водечка сила во клубот го претвори во еден од најголемите клубови во светот. Покрај тоа, тој изгледа искрено најде бегство од здодевност што, меѓу другите причини, го натера да го купи клубот.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата Роман Абрамович Приказна за детството плус невидени факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде