Педро Родригез детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј најпознат по прекарот; "Фасилитатор". Нашата Педро Родригез детска приказна плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговите способности, но малкумина го сметаат Педро Родререз Биографија што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, овозможува да започне.

Педро Родригез детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Раниот живот

Педро Елиезер Родригез Ледесма е роден на 28th ден од јули 1987 во Санта Круз де Тенерифе, Шпанија од неговата мајка, Монсеррат Ледесма Ециносо и татко, Хуан Антонио Родригез Педро.

Педро е единственото дете на неговите родители. Тој никогаш не бил расипан тип на дете.

Педро беше добро обучен и имаше блиска врска со родителите. Подоброто опремување за училиште и спорт беше одличен почеток за животот на младо момче. Тој го најде совршениот баланс помеѓу читањето на неговите книги и играњето фудбал со пријателите.

Педро Родригез детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Раниот живот

Педро имаше доцни почетоци во фудбалот (на возраст од 16). Неговата младинска кариера започна во 2003 кога првпат се приклучи на Академијата Сан Исидро, каде што играше до 2004.

Во 2004, го привлече вниманието на FC Барселона академија. Педро го заврши судењето во клубот, а потоа беше поканет да влезе во Каталонскиот клупски академијата. Тој продолжил со студиите на академијата и играл за младинскиот тим на клубот до 2005.

Година 2005 му помина добро, бидејќи му беше понуден професионален договор што го потпиша и место во третиот тим на клубот. Помеѓу 2005-2007, Педро Родригез стана еден од третите главни играчи на тимот.

Импресивните прикази на младиот Шпанец му овозможија да играат за вториот тим на клубот, почнувајќи од 2007 каде што постигна повеќе голови.

Во 2009 / 2010, Педро станал првиот играч во историјата кој постигнал шест различни клупски натпревари во една година, рекорд што го постигнал само Лионел Меси кој го направил тоа во 2011.

Вкупно Педро играше вкупно официјална игра на 321 за првиот тим на Барселона, постигнувајќи го 99 цели и обезбедување на неверојатни 46 асистенции од кои повеќе од 50% (25) отиде во Меси.

Остатокот, како што велат, е сега историја.

Педро Родригез детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Семеен живот

Мајката на Педро, Монсеррат Ледесма Енциносо и тато, Хуан Антонио Родригез имаат многу малку информации за нивните личности на интернет.

Извештајот од реномирани извори сепак открива дека живеат во приморскиот град Санта Круз де Тенерифе, кој се смета за град на природата.

Тие сториле сé за да го донесат својот единствен син на најдобар можен начин, кој, навистина, се исплатеше. Педро ги обезбедува своите родители за секое нешто што му е потребно.

Педро Родригез детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Животен однос

Љубовниот живот на Педро е достоен за емулација. Тој изјавил со Каролина Мартин, кој е сметководител и се вели дека е 5 години постар од него. Тие се сретнаа кога Педро беше 17. Во тоа време, Каролина била 22.

Педро Родригез љубовна приказна

За разлика од другите играчи девојки, pedro чуваат неговата далеку од центарот на вниманието од добри причини. Двете љубов птици се оженил во годината 2005 по нивната многу кратка афера. Подолу се прикажани фотографии кои го прикажуваат нивниот сојуз.

Педро свадба фотографија

Проверете ја оваа зголемена фотографија подолу. Тие изгледаат убаво заедно со нивниот автомобил.

Подолу е двојката со очила на богатата вина Бодега Иниеста која е во сопственост на многу добар пријател на Педро и поранешен партнер на Барселона, Андрес Иниеста.

Тие одлучија да останат околу 8 години пред да имаат свое дете. Двојката го имаше својот прв син, Брајан Родригез Мартин на 4 април 2013.

Семејството на Педро Родригез

Каролина Мартин е многу љубов и многу добро се грижи за нејзиниот сопруг. Самиот Педро е љубезен сопруг и одговорен кон неговото семејство. Тој исто така не се занимава со никаква афера. Неговиот мариозен живот навистина е голем успех. Повторно, тие изгледаат убаво заедно

Педро Родригез и сопругата, Каролина Мартин

Нивниот однос е зависен од љубов, доверба и меѓусебно разбирање. Затоа, никогаш не размислувале за одвојување или развод. Битно е да се забележи дека Каролина Мартин се вели дека е многу близу до Даниела Семан, која е сопруга на Цеск Фабрегас како во времето на пишувањето на овој напис.

Како што луѓето го ценат беспрекорен брачен однос на Педро, истото може да се каже и за Radamel Falcao, Немања Матиќ, за разлика, Edinson Cavani и Адријано чиј брачен живот е обележан со брачни работи и контроверзии.

Педро Родригез детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Зачувани неговиот детски клуб од банкрот

Детскиот клуб Педро, Сан Исидро, е спасен од банкрот благодарение на преселувањето на Педро Челзи.

Шпанскиот тим од четврт-ниво од Тенерифе доби € 420,000 од трансферот на играчот Челзи, што претставува повеќе од четири пати повеќе од нивниот годишен буџет (€ 85,000).

Педро беше 10th Шпанецот кој некогаш играл за Челзи во англиската Премиер лига.

Педро Родригез детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Сила и слабост

Тој ја користи и својата нога во играта, што му се покажа како разноврсна игра во двете страни на теренот.

Тој е одличен во дриблинг вештина. Тој има многу добра контрола врз топката во играта. Тој доби голем ентузијазам и вештини кои го натераа да биде импресивен и ценет при брзина и позиционирање за долги и кратки дострели.

Единствената слабост на Педро е неговите вештини за наслов.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде