Пол Погба за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Пол Погба за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на Пол Погба претставува целосна покриеност на неговата приказна за детството, раниот живот, родителите, семејните факти, сопругата, децата, личниот живот и начинот на живот. Во едноставни термини, ние ви обезбедуваме целосна анализа на неговата животна приказна, почнувајќи од раните денови на Погба до кога тој се прослави.

Да, секој знае за неговата неверојатна фризура и моќните напаѓачки способности, но само малкумина го сметаат Био на Пол Погба, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Приказна за детството на Пол Погба:

Малото бебе Пол ги лажел Погба, мајка (Јое Мориба Погба) и тато (Фасоу Антуан Погба).
Малото бебе Пол ги лажел Погба, мајка (Јое Мориба Погба) и тато (Фасоу Антуан Погба).

Пол Лабил Погба е роден на 15th на март 1993 во Лањи-Сур-Марн, Франција. Роден е кај неговата мајка од Конго, Јео Мориба и од неговиот татко Гвинеец, Фасу Антоан, кои двајцата мигрирале во Франција во потрага по зелени пасишта во текот на раните 1990-ти.

 

Погба се породи со месеци откако неговите родители мигрираа во Франција, развој што им обезбеди постојан престој во земјата. Пред раѓањето на Пол Погба, Јео (мајката на Погба) имаше збир на близнаци по име Флорентин и Матијас (постарите браќа на Пол Погба) кои останаа во Конакри, Гвинеја (нивната матична земја во Африка) по миграцијата на нивните родители во Франција пред да се приклучат на семејството во Франција години подоцна.

Семејство факти Пол Погба:

Пол Погба потекнува од куќа на „Тестостерон“, куќа во која доминираат мажи. Фасу Антони Погба (татко на Пол Погба) е скромен и мирен lovingубовен човек. Тој не се занимава многу со деловната активност на неговиот син (Фудбал) и Пол Погба со текот на годините не успеа да воспостави блиски односи со него. Сепак, Погба дели посилна врска со неговата мајка.

Семејството на Пол Погба од мажјак (дом во кој доминираат мажите).
Семејството на Пол Погба од мажјак (доминиран маж во домот).

За мајката на Пол Погба:

Мајката на Пол Погба (Јео Мориба Погба) е деловен мозок кој стои зад најскапиот фудбалер на светот. Овој горд „суперум“ (на сликата подолу) и помогна на нејзините три момчиња кои пораснаа да станат професионални фудбалери.

Мајка на Пол Погба.
Мајка на Пол Погба.

Нејзината врска со нејзиниот последен син „Пол Погба“ е посебна уште од самиот почеток. Таа се осигури дека тој ужива во придобивките од нејзиното последно родено дете, како и дека го обожава и разгалува. Накратко, таа се однесуваше кон него поинаку од другите синови.

Јео Мориба Погба и нејзините 3 синови (Пол Погба, Матијас Погба-Леф- и Флорентин Погба-Прајт-)
Јео Мориба Погба и нејзините 3 синови (Пол Погба, Матијас Погба-Леф- и Флорентин Погба-Прајт-)

За браќата на Пол Погба:

Постари браќа на фудбалерите (Матијас Флорентин) отсекогаш го "враќале". тие исто така осигуруваат дека нивниот брат дете (во тоа време) ја зазема централната фаза на настаните, како што е видливо на сликата подолу.

Пол Погба и постарите браќа (Денови на детството).
Пол Погба и постарите браќа (Денови на детството).

Биографија на Пол Погба- Раните години со фудбалот:

Пол Погба ја започна својата фудбалска кариера на шестгодишна возраст, играјќи за американскиот Руаси-ан-Бри, фудбалски клуб кој беше неколку милји јужно од неговиот роден град.

Пол Погба Рана фудбалска кариера (стара 6 години).
Пол Погба Рана фудбалска кариера (стара 6 години).

Тој помина седум сезони во клубот пред да се приклучи на американскиот Торси, каде што служеше како капитен на клубот до 13 години.

Пол Погба како капетан на под-13 тимот на US Torcy.
Пол Погба како капитен на американскиот тим Торси до 13 години.

Не помина долго и тој се приклучи на познатата академија Ле Авр како 13-годишник и изложи импресивни настапи кои го привлекоа вниманието на врвните европски клубови како што напредуваше низ возрасните групи.

Биографија на Пол Погба - Приказна за патот до славата:

Кога Погба објави дека му се придружува на Јунајтед во 2009 година, Ле Авр се запрепасти и ги обвини „црвените ѓаволи“ за понуда "многу голем" суми пари - и куќа - на родителите на Погба да рано стават крај на постојниот договор.

Ле Авр смета дека развојот е недостоен и неморален од премиерлигашот клуб со објавување на соопштение за да ги разлути нивните поплаки.

„Во време кога бројни партии зборуваат против„ трговијата со малолетници “, Манчестер Јунајтед не се двоуми да искорени 16-годишно дете“.

Сепак, Манчестер Јунајтед беше ослободен од какви било прекршоци од страна на ФИФА, а Ле Авр одлучи да не се жали, но ги прескокнува патиштата на дипломатијата, постигнувајќи договор со Црвените Ѓаволи.

Пол Погба ги помина последните 2 години од својата младинска кариера со Манчестер Јунајтед од 2009 до 2011. Во "Јунајтед" се сретна и Погба Џеси Лингард неговиот најдобар пријател. Џеси (на сликата подолу со Погба) ја имаше својата цела младинска кариера со Манчестер Јунајтед од годината 2000-2011.

Биографија на Пол Погба - Приказна за воздигнување на слава:

Погба помина три години во Јунајтед, а недостигот на играчи го мотивираше неговиот потег во Јувентус, клубот што му помогна да освои четири последователни титули во Серија А, како и бројни италијански титули во Купот на Италија и Суперкуп.

Неговата херојка го обезбеди своето враќање во Манчестер Јунајтед за клубски рекорд на £ 89.3 милион фунти во 2016. Две години подоцна, тој стана дел од мажи 23 Францускиот состав што го освои 2018 World Куп во Русија. Останатото, како што велат, е историја.

Loveубовна приказна на Пол Погба:

Пол Погба не е оној кој избегнува да се поврзе со раскошни дами, факт што е очигледен во неговиот избор да поседува убава колиба или девојка што се вика Марија Салаус.

Марија Салаус е модел чија кариера е базирана во Мајами, развој што и го отежнува посетата на нејзиниот срцекршач во Манчестер. Иако врската на Погба со 23-годишниот Боливијан се одржува на низок профил, дуото направи голем број клучни излегувања што укажуваат на нивото што го постигнале во нивната loveубовна игра.

Првиот јавен излез на нивниот временски распоред за состаноци беше во 2017 година кога за прв пат беа забележани заедно. Набрзина до јуни 2018 година Марија Салаус изгледаше како да носи веренички прстен додека седна покрај мајката на Погба на стадионот Лужники во Москва за време на натпреварот во Франција со Данска во групниот Мундијал

Корени на семејството Пол Погба - Крв на силата:

Giantиновскиот раст на Пол Погба е закана за секој противнички фудбалер. Неговата индивидуалност, според истражувачите, има корен на предците, кој се следи во цртите на црните спортисти, како што се американците Коби Брајант кои доаѓаат од крвна линија на сила. Силната, огромна физика на Пол Погба и огромноста на неговиот талент го натераа да се издвојува меѓу врсниците.

Неговата посветеност на исполнувањето на неговиот потенцијал не познава граници и не е неодамнешен развој. Тој го вработил својот физиотерапевт и диетолог откако ја напуштил Франција на возраст од 16. Неговиот физиотерапевт и нутриционист осигурува дека тој добива вистинско внимание по игрите и држи до строги рутини во периодот надвор од сезоната.

Активности од личен живот на Пол Погба:

Пол Погба го изведува овој хардкор тренинг за да ја подобри својата моќ на шут од далечина и да му помогне во подобрувањето на неговите тактички и вештини за преживување. Неговата вештина во кик-бокс открива колку е подготвен да се справи со каква било закана на неговиот пат.

Според Павле;

„Секој што ќе се обиде да ме натера да се вознемири, може да се најде во незгодно изненадување“

Пол Погба Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Танц движење

Погба ги забавува обожавателите со неколку танцови чекори што ги користи за прослави секогаш кога ќе постигне резултати. Пог Погба е виден подолу, кој практикува нов танцов потег со неговиот соиграч Џеси Лингард.

Песната на која танцот танцуваше ја отпеа Тој некогаш беше уметник роден во Нигерија, Wizkid.

Фудбалски кариери на Браќата Пол Погба:

Дали знаевте? Elder Постарите браќа на француската суперarвезда Флорентин Погба   Матијас Погба се фудбалери и идентични близнаци.

Постарите браќа на Пол Погба (двајцата близнаци) - Флорентин Погба (лево) и Матијас Погба (десно)
Постарите браќа на Пол Погба (двајцата близнаци) - Флорентин Погба (лево) и Матијас Погба (десно).

Двајцата се родени во Гвинеја. Флорентин Погба (на сликата лево е актуелен капитен на Гвинеја) како за време на пишувањето.

За родителите на Пол Погба:

Како што беше кажано претходно, таткото на Погба е Гвинеец, додека неговата мајка е со потекло од Конго. Двајцата имаат срдечна врска со нивниот син. Сепак, мајката на Пол Погба беше со него повеќе на секој чекор од неговиот успех. Тато се чувствува пријатно со одржување на низок профил и не се занимава со активности на неговите синови.

Мумијата и тато на Пол Погба.
Мумијата и тато на Пол Погба.

Некогаш, Манчестер Јунајтед им подари по 85,000 фунти на двајцата родители во обид да го привлече нивниот син (Пол Погба) да остане со нив во 2009 година. Погодете што ?. И двајцата ја прифатија готовината. Ова ја виде првата магија на нивниот син во Манчестер Јунајтед.

Биографија на Пол Погба - Како неговата мајка влијае врз неговите трансфери:

Таа честопати е обележана како „Тајкунот за супермам и фудбалски бизнис кој за кратко време го претвори нејзиниот син Пол Погба во богатство од неколку милиони долари.

Се шпекулира дека г-ѓа Јео Мориба е агент, менаџер и советник на нејзиниот син. Таа исто така ја игра истата улога и за нејзините други синови близнаци (Флорентин и Матијас) и двајцата интернационалци од Гвинеја.

Стоеше таму за него и покрај притисокот од Алекс Фергусон убедувајќи ја да го остави синот да остане во клубот. На прашањето за нејзината средба со Фергусон, Јео Мориба се смееше додека се присети на една од нејзините многубројни пресметки со страшниот шеф на поранешниот човек на У, со кого се соочуваше во врска со иднината на нејзиниот син Пол Погба.

Според неа,

”Кога Фергусон ќе дојде во мојата куќа .. Се осигурувам дека тој ќе замине разочаран. Јас секогаш му велев, мојот син Пол нема да потпише повторно. Како резултат на ова, Фергусон го турна, тој не го играше, моето бебе Пол беше сам. Тој дури плачеше во канцеларијата на Фергусон поради начинот на кој се лекувашеед. Пол Pogba беше вознемирен тоа Пол Сколс се врати од шестмесечното пензионирање во јануари 2012 за да го спаси средниот меч на средниот ред на Јунајтед. Само 18 во тоа време и со само неколку замени настапи на неговото име во Лига Купот, Погба чувствува дека треба да му се даде шанса. Ова го направи мојот син беше толку решен да го напушти клубот “.

Таа продолжи

И покрај сите наши проблеми, сепак се случи чудо. Мојот син стана инстант хит во Јувентус. Денес ќе мора да кажете дека знам малку за фудбалот, можеби сум обична мајка, но никој не може да ме измами во оваа работа “, 

Г-ѓа Јео Мориба Погба сè уште негира дека била водечка официјална улога како менаџер на нејзиниот син. Според неа;

„Само од мене ме советуваат, тоа е сè. Пол ме почитува, тој слуша сè што ќе му кажам “.

Биографија на Пол Погба - расправија со Алекс Фергусон

За време на неговите фрустрирачки времиња во Манчестер Јунајтед, Пол Погба беше познат по гладните зборови;

 "Повеќе сакам да умрам отколку да не играм фудбал".

Тој е бестрашен. Тој откачува кога ќе биде лишен од заслужената можност. Тој беше еден од ретките бестрашни играчи кои имаа топки за да одат до тренерот Сер Алекс Фергусон за да каже;

'' Господине, мислам дека ми е доста, играј ми, и ќе ти покажам дали сум подготвен или не ''.

На видеото подолу, Пол Погба го обвинува Манчестер Јунајтед за „Непочитување“, тврдејќи дека бил натеран да тренира сам за време на неговиот спор околу договорот, што му претходел на неговата преселба во Јувентус “,старата дама '.

Религија на Пол Погба:

Француската централа е вежба муслиман. Често се гледа дека тој зборува кратки молитви пред натпреварите.

Paulубовта на Пол Погба кон исламот.
Paulубовта на Пол Погба кон исламот.

И покрај тоа што е фудбалер, Пол Погба има силна исламска култура надвор од теренот. Ја следи и почитува арапската култура.

Прекар на Пол Погба - Зошто го носи „Октоподот“:

За многумина што го гледаа Погба по целиот пат, може да се набљудува впечатлив екстра пар чисти долги нозе и природна сила која тој се уште ја користи денес во напад и одбрана.

Неговите 6.3 стапала со изобличени и издолжени екстремитети се восхитуваат од многу фудбалски навивачи. Ова е причината зошто навивачите го нарекле него („Павле Октопод“). Ова име дојде како резултат на неговите долги и флексибилни нозе. Фановите веруваат дека неговите нозе личат на пипалата на октопод кога се справува, работи, дриблира и штрајкови со долг дострел.

Поголемите браќа близнаци на Погба преферираат да го нарекуваат 'Pogboom'благодарение на неговите далекусежни напори за гол. Ова е прекар напишан на неговите чизми.

Потекло на прекарот на Пол Погба:

Името 'Павле Октопод„потекнуваше од популарен октопод, кој се користеше за предвидување игри за време на Светското првенство во 2010 година. Пол (Сега доцни и се шпекулира дека се убиени од сопственици на милијардери на глобални спортски обложувалници) успешно ги предвиде фудбалските игри на светскиот куп. За Пол, потпирање на ложа значи дека земјата ќе го добие својот следен натпревар.

Биографија на Пол Погба - Рангирање на LifeBogger

Достоен е да се тврди дека играч како Пол Погба претставува гигантски рецепт за светскиот фудбал. тоа не е само смисла за фризури и пријатно облекување, туку неговиот стил на игра го прави мила за генерацијата FIFA-Vine. Пронајдете подолу, рангирањето на спасувачот на Пол Погба.

Заклучок:

Ви благодариме што ја прочитавте Пол Погба Детска приказна, плус нераскажани факти за биографијата. Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не!

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари