Пол Погба за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Пол Погба за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на Пол Погба ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, сопругата (Марија Салаус), детето (лабилен Шакур), начинот на живот, не вреди и личен живот.

Накратко, тука ја имаме целосната историја на францускиот борбен фудбалер. Нашата приказна започнува од неговите рани денови, до кога тој се прослави во играта.

Да го разгорите вашиот апетит за автобиографија за привлечната природа на Пол PogbaБио, еве го сликовитото резиме на неговата животна траекторија.

Биографијата на Пол Погба - од неговите рани до слава.
Биографијата на Пол Погба - од неговите рани до слава.

Да, секој знае дека Манчестер Јунајтед го потпиша повторно Халф на Франција за светски рекордни 89 милиони фунти од Јуве во 2016 година.

Оттогаш, тој им докажа на навивачите дека е моќен, вешт, креативен - со око за гол и склоност кон спектакуларниот.

И покрај ова признание, сфаќаме дека не многумина прочитаа сеопфатен напис за животната приказна на Погба. Ние го подготвивме, за вас и исто така, за theубовта кон играта. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Видете исто така
Ферланд Менди приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Приказна за детството на Пол Погба:

Малиот Пол Погба како бебе. Фотографијата е направена непосредно по неговото раѓање.
Малиот Пол Погба како бебе. Фотографијата е направена непосредно по неговото раѓање.

За почетниците во Биографијата, тој го носи омилениот прекар Ла Пиоче. Пол Лабил Погба е роден на 15-ти ден март 1993 година од неговата мајка Јео Мориба Погба и таткото Фасу Антоан Погба во Лагњ-сур-Марн, лоциран во источното предградие на Париз, Франција.

Француската starвезда е најмладата меѓу трите деца родени во заедницата меѓу неговите родители кои и двајцата се мигранти.

Пол Погба се роди неколку месеци по неговата мајка, Јео Мориба ја напушти Гуниеа и целосно се насели во Франција. За среќа, нивното последно родено дете во странство обезбеди француско државјанство за гордото семејство.

Видете исто така
Весли Фофана Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознајте ги родителите на Пол Погба - неговата мајка (Јео Мориба Погба) и тато (Фасу Антоан Погба).
Запознајте ги родителите на Пол Погба - неговата мајка (Јео Мориба Погба) и нежниот татко (Фасуу Антоан Погба).

Пред неговото раѓање, Јео Мориба и Фасу Антоан имаа збир на близнаци по име Флорентин и Матијас кои се постари браќа на Пол Погба.

Момчињата беа релативно млади во времето кога нивната мајка патуваше во странство за да му се придружат на Фасу Антоан (нивниот татко) кој веќе живееше во Франција.

За тоа време, тие останаа во Конакри, Гвинеја, која е нивната матична земја во Африка.

Наскоро откако нивното Јео Мориба се насели во Франција, Флорентин и Матијас се собраа повторно со своите родители.

Близнаците (изгледаа мрачно) беа среќни што ја олеснија утехата на мумијата, откако издржаа тешки неколку години во Гвинеја, Западна Африка.

Тука, малиот Пол е забележан тука со неговата мајка - и двете изгледаат свежо, подвиг што означува докази за времето во Франција.

Нема сомнение, Пол Погба е момче на Мумијата уште од самиот почеток. Флорентин и Матијас (близнаците) изгледаат остри.
Судејќи според неговиот изглед, можете да кажете дека Пол Погба е момче на Мумијата уште од детството. Во тоа време, Флорентин и Матијас (близнаците) штотуку пристигнаа од Африка.

Како изгледаше Растењето за Пол Погба:

Јео Мориба ги воспита своите тројца синови (сама) на станбениот имот Ренардиер во Роаси-ан-Бри, источно од Париз.

Видете исто така
Ousmane Dembele приказна за детството Плус Неразмислени факти за биографијата

Таму, во блокот 13 на Авенијата Огист Реноар во оваа голема зграда, Пол порасна со Матијас и Флорентин, кои се три години постари од него.

Ова е генералниот поглед на Residence la Renardire, Roissy-en-Brie, имотот во кој Пол Погба го поминал своето детство.
Ова е генералниот поглед на Residence la Renardire, Roissy-en-Brie, имотот во кој Пол Погба го поминал своето детство.

Од истражувањето, немаше ништо премногу заканувачко за станбената населба каде Јео го воспита Погба.

Resителите кои живееле таму се пријателски расположени и добредојдени. Иако некогаш избувнаа немири на имотот Ренардиер. Тоа се случи пред неколку години кога Пол Погба беше мал.

Младите од имигрантско потекло протестираат против, како што сметаат, дискриминација во сè, почнувајќи од вработување до полициско работење.

Пол Погба израснал во населба која била сведок на насилство во текот на неговите детски години.
Пол Погба израснал во населба која била сведок на насилство во текот на неговите детски години.

Тогаш, употребата на дрога беше исто така достапна во имотот на Ренардиер и гангстерите честопати се обидуваа да регрутираат соодветни, спортски млади како браќата Погба.

За среќа, Јео Мориба беше во потрага. Таа ги чуваше Пол, Матијас и Флорентин чисти и осигури дека никој од нив не е вклучен во какви било проблеми со бандите.

Од перспектива на аутсајдер, толку е неверојатно што Ренардиер може да произведе суперarвезда фудбалер како Пол.

Видете исто така
Приказна за детството N'Golo Kante Плус Untold Биографија факти

Ахмед, еден од соседите во имотот, еднаш рече дека повеќето деца од Ренардиере сега работат во ресторани во Париз или како електричари и водоводџии.

Денес, сите сонуваат - сакаат да ги видат своите деца како Пол. Најуспешниот човек што пораснал во недвижнината.

Потекло на семејството Пол Погба:

Францускиот играч за врска доаѓа од расипан дом. Родителите на Пол Погба, Јео Мориба и Фасу Антоан се разделија кога тој беше само двајца - во 1996 година.

Оттогаш, во скромниот стан на советот во предградието на Париз, мајка на три деца макотрпно ги воспитуваше своите момчиња сама.

Видете исто така
Килиан Мбаппе Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Според француските закони за развод и разделба, Јео Мориба постигна спогодбен договор со кој му дозволи на нејзиниот сопруг да се врзува со децата.

Поради оваа причина, Пол уживал во солидна врска со својот татко. За волја на вистината, ова е човек што ги постави темелите на кариерата на неговиот син.

Опишувајќи го Пол за време на неговото детство, Фасу Антоан Погба еднаш рече;

Пол Погба се искачи од скромно потекло и собра огромно богатство. Фудбалерот и неговиот татко (Фасу Антоан Погба) беа многу блиски за време на неговото детство.
Пол Погба се искачи од скромно потекло и собра огромно богатство. Фудбалерот и неговиот татко (Фасу Антоан Погба) беа многу блиски за време на неговото детство.

Како мало момче, Пол бил curубопитен да знае многу работи за животот. Неговиот ум беше отворен, толку голем, над неговата возраст.

Пол имал длабоко познавање на одредени предмети. Го охрабрив да прави многу работи и да ги следи неговите интереси што ги правеше во фудбалот.

Кога го видов Пол како игра фудбал за прв пат, можев да видам дека неговата техника ја победи техниката на неговите врсници. Пол имал четири години и секогаш играл со големи момчиња постари од него.

Семејно потекло на Пол Погба:

Иако е роден и одгледуван во Франција, фудбалерот има африканско потекло.

Видете исто така
Приказна за детството на Лукас Дигн Плус Недолгарни факти за биографија

Пол Погба потекнува од семејството од Демократска Република Конго (земја на неговата мајка) и Гвинеја, крајбрежна земја во Западна Африка од каде потекнува неговиот татко.

Гуниеа понекогаш се нарекува Гвинеја-Конакри за да се разликува од Гуниеа Бисао и Екваторијална Гвинеја кои имаат спротивставени имиња.

Пол Погба потекнува од Гвинеја, земја лоцирана долж западноафриканскиот брег.
Пол Погба потекнува од Гвинеја, земја лоцирана долж западноафриканскиот брег.

Пред да се роди Пол Погба, Гвинеја беше сведок на воени угнетувања, удари, кршење на човековите права и огромна економска криза.

Овие акти доведоа до присилна миграција бидејќи многу граѓани на Гвинеја заминаа за Франција. Фасу Антоан ја напушти земјата. Подоцна му се придружија и Јео Мориба (неговата сопруга) и остатокот од нивните деца.

Видете исто така
Иса Диоп за детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Образование на Пол Погба:

Како и многу родители во станбениот имот Ренардиере, Јео Мориба порано ја замисли идејата за официјално школување за нејзините деца.

Истражувањата велат дека Погба (6-годишна возраст) добил формално образование во Роаси-ан-Бри - каде го имал првиот вкус на фудбалот.

Само во тоа време започна да игра фудбал. Изгледа толку невино и фокусирано.
Само во тоа време започна да игра фудбал. Изгледа толку невино и фокусирано.

Додека бил на училиште, малиот Пол станал постраствен за играње фудбал за живеење. Тој навистина го следеше советот на неговиот татко и започна да гради кариера.

Во потрага по флексибилност - осигурувајќи се дека неговото образование нема да страда, Јео Мориба го изучила своето последнородено дете.

Фудбалска приказна Пол Погба (од раните денови до славата):

Како деца, сите тројца браќа станаа зависни од играта, бидејќи нивните родители (иако разделени) ги поддржуваа.

Видете исто така
Бенџамин Менди приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Јео Мориба и Фасу Антоан навистина се грижеле за хобиите на своите деца. На почетокот, и двајцата беа сигурни дека фудбалот ќе биде единствената професија на семејството.

За таткото на Пол Погба станувало збор за исправување на грешката во неговото минато. На сиромашниот татко му беше тешко да се справи со неговите напуштени фудбалски соништа.

Фасу Антоан беше еднократен фудбалер кој никогаш не стигнал до успех. Меѓу родителите на Пол Погба, тој беше првиот кој им ја внесе страста на спортот на своите деца.

Тато на Погба - Фасуу, откако се раздели од сопругата, не можеше да стори повеќе отколку да понуди совет. Тој тоа го правеше додека неговата сопруга Јео Мориба управуваше со момчињата.

Зборувајќи за француските медиуми за неговата неуспешна кариера и како ги туркал своите деца, таткото на три деца еднаш рече;

За жал, играв на ниво што беше пониско од ова на кое сакав да играм. Од самиот почеток, сакав Флорентин и Матијас и Пол да играат на највисоко можно ниво.

Јас навистина бев тежок со нив кога беа деца и тоа им помогна да научат брзо.

Дојде до моментот кога почнав да тренирам поголеми деца за да можат да го предизвикаат Пол кога тој беше четири, пет, шест години. Се обидував да го доведам до ниво, поголемо од неговата возраст.

Биографија на Пол Погба - Ран живот во кариера:

На шестгодишна возраст, момчето имаше успешно судење со американскиот Роаси-ен-Бри, мала академија на само 20 минути возење од неговата семејна куќа.

Пол Погба ги усоврши своите вештини седум сезони во клубот пред да ја оствари својата прва голема пауза.

Видете исто така
Абдулај Дукур за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата
Ова е Пол Погба во американскиот Роаси-ан-Бри, малиот фудбалски клуб каде се остваруваат соништата.
Ова е Пол Погба во американскиот Роаси-ан-Бри, малиот фудбалски клуб каде се остваруваат соништата.

Откако остави толку многу впечаток со американскиот Роаси-ан-Бри, Пол стана популарен меѓу луѓето што живееја околу него.

Самбу Тати, семеен пријател и сосед и помогнал на мајката на Погба контактирајќи ја најдобрата тинејџерска екипа во областа по име САД Торси. Тој ги информирал за сировиот дијамант што го имале пред своите очи, а не го виделе.

Погба имаше успешно судење, по кое се приклучи на американскиот Торси. Додека беше таму, тој служеше како капитен на тимот на клубот до 13 години.

Видете исто така
Оливие Жироу Детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Тогаш, кога тренингот беше завршен, Пол се враќаше во неговото соседство за повторно да ги најде своите пријатели и да игра фудбал со нив.

Тоа го правеа сè додека не се стемни и сите момчиња не можеа да видат каде е топката. Како што вели Самбу Тати;

Пол Погба беше најлош во поразите. Тој не можеше да издржи да губи неговиот тим, бидејќи секогаш плачеше. Тој постигнува најмногу голови, подвиг што ги тера родителите на другите деца да се жалат на завист.

Селта де Виго и Ле Авр повикуваат браќа Погба:

Бидејќи Пол беше толку добар, тој беше забележан веднаш по една сезона со американскиот Торси. Овој пат, тоа беше со многу голем клуб, Ле Авр.

Видете исто така
Ферланд Менди приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

2007 година беше плодна за семејството на Пол Погба. Гордата Јео Мориба и Фасу Антоан ги виделе сите нејзини синови како добиваат нови можности на поголемите академии.

Близнаците (Флорентин и Матијас) поминаа испитувања во Селта де Виго, додека Пол ја доби шансата со Атлетскиот клуб Ле Авр лоциран во Нормандија, Северна Франција.

Со големо растојание од 1,550.4 км одвојувајќи ги нејзините момчиња, Јео Мориба добро управуваше со нив.

Видете исто така
Приказна за детството на Лукас Дигн Плус Недолгарни факти за биографија
Ова е причината зошто Јео Мориба се нарекува Супер мајка. Тогаш, таа се зафати меѓу Виго и Нормандија за да ги види своите деца.
Ова е причината зошто Јео Мориба се нарекува Супер мајка. Тогаш, таа се зафати меѓу Виго и Нормандија за да ги види своите деца.

Станување капитен на Ле Авр фантастично и Национална младина на гордоста на Франција:

Во Ле Авр, Пол станал непосреден успех. Во својата втора сезона, тој започна да биде капитен на својот тим до 16 години.

Храбар Погба го водеше својот тим во последната фаза од домашната лига на клубот, на Шампионат Национален дес 16 анс. Иако не победи на натпреварот, сите знаеја дека Пол е голема starвезда во создавањето.

Немаше апсолутно ништо што сугерираше дека Пол Погба нема да успее на оваа возраст.
Немаше апсолутно ништо што сугерираше дека Пол Погба нема да успее на оваа возраст.

Исто така во неговата втора сезона, Пол беше повикан од неговата земја да се приклучи на француската фудбалска репрезентација до 16 години.

Набудувајќи го неговиот лидерски атрибут, селекторот на националниот тим, Гај Фериер го направи капитен. Под водство на Погба, младинскиот тим на Франција забележа импресивни победи на шампионатите каде постигна одлични голови.

Видете исто така
Приказна за детството N'Golo Kante Плус Untold Биографија факти

Како што се искачуваше на ниво на национална возраст, тренери како Пјер Манковски не можеа да одолеат, но сепак го поставија како капитен. Со повеќе погрешни настапи, Пол стана центар на националното внимание на младите.

Во него можеше да се забележат ознаки на вистински водач. Младиот беше капитен на Франција во својата младост.
Во него можеше да се забележат ознаки на вистински водач. Младиот беше капитен на Франција во својата младост.

Биографија на Пол Погба - Патот до славната приказна:

Бидејќи е најперспективната младина и за Франција и за Ле Авр, Погба за кратко време не започна да го привлекува интересот на најголемите европски клубови.

Меѓу оние кои го молеа неговиот потпис беа Арсенал, Јувентус и Манчестер Јунајтед. Благодарение на нивната репутација, тој најмногу се привлекуваше од „Црвените ѓаволи“.

Битката меѓу Ле Авр и Манчестер Јунајтед:

На 31-ви ден јули 2009 година, Погба замина од Ле Авр и се приклучи на академијата на „Црвениот ѓавол“. Францускиот клуб беше запрепастен бидејќи не ги одобруваа услугите на Погба на Јунајтед.

Видете исто така
Килиан Мбаппе Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

За жал, тинејџерот се фати во нешто што изгледаше како правна битка помеѓу Ман Јунајтед и Ле Авр.

Првиот трансфер на Пол Погба во Јунајтед генерираше огромна полемика помеѓу Ле Авр и Ман Јунајтед.
Првиот трансфер на Пол Погба во Јунајтед генерираше огромна полемика помеѓу Ле Авр и Ман Јунајтед.

Ле Авр инсистираше на тоа дека трансферот мора да биде поништен бидејќи тој го прекршил договорот за неповикување меѓу нив и родителите на Пол Погба.

Еден ден подоцна, клубот објави официјално соопштение на својата веб-страница во кое критикува Манчестер Јунајтед и семејството Погба.

Ле Авр исто така ја објави својата намера да ја премести работата на ФИФА за која сметаат дека ќе ја испита ситуацијата.

За да бидат работите уште полоши, претседателот на Ле Авр, Jeanан-Пјер Лувел тврди дека Погба бил заинтересиран само за пари бидејќи тој тврди дека на неговата мајка и биле дадени 87,000 фунти и куќа од Јунајтед.

Како одговор, лут Алекс Фергусон избувна, заканувајќи се дека ќе го тужи клубот. Конечно, дојде до победа за Ман Јунајтед кога клубот беше ослободен од прекршоци од страна на судија назначен од ФИФА.

Видете исто така
Весли Фофана Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Раните години на Пол Погба во Јунајтед:

Првиот долгоочекуван трансфер кај „црвените ѓаволи“ конечно се случи на 7ми ден на 7 октомври 2009 година.

Една година подоцна, Погба направи брз впечаток помагајќи му на У-18 тимот на Ман Јунајтед успешно да ја одбрани титулата во лигата.

Месеци подоцна, борбениот играч за врска се искачи во нивниот резервен тим каде беше назначен да работи Пол Сколс.

Погба ја етикетираше поранешната легенда на Ман Јунајтед како свој ментор, кој му помогна да ја усоврши техниката за дистрибуција на топки.

Погба сеуште повремено се претставува како јуниор на Јунајтед, заработи репутација за постигнување голови од далечина, за кои стручњаците го опишуваат како Пиледривер.

Таквиот квалитет го натера Погба да биде меѓу четворицата академски играчи повикани од Алекс Фергусон во првиот тим на клубот.

Видете исто така
Бенџамин Менди приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Судир на Пол Погба со Алекс Фергусон - Целосната приказна:

Поради големите способности, легендарниот менаџер му даде можност на младиот да види како може да се снајде во првиот тим.

За жал, тоа беше честопати како замена во второто полувреме и тоа го натера топлоглавиот Погба да станува се повеќе немирен. Според неговите зборови;

Сер Алекс веруваше во мене, но тој не ме искористи затоа што, како што рече, бев премногу млад и ќе дојде моето време да започнам натпревари. Тој исто така ме толерира дека има и други таленти за промовирање.

Моето трпение истече кога тој ме избра за бек Рафаел за центар, кога немаше никој друг за таа позиција.

Му реков на тренерот „облечи ме и ќе ти покажам дали сум подготвен.„Сепак, тој ме остави на клупата и го спари Рафаел во центарот со Sу Сунг Парк.

Откако го испраша Алекс Фергусон, легендарниот тренер го казни Погба на гости, одбивајќи да го игра. Ова сиромашно момче остана сам.

Видете исто така
Иса Диоп за детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Гласини велат дека Пол плачел повеќе во канцеларијата на Фергусон поради начинот на кој бил третиран. Во одреден момент, Фергусон збесна и го испрати да тренира сам.

Приказната помеѓу Пол Погба (некогашниот отфрлен Јунајтед) и Алекс Фергусон.
Приказната помеѓу Пол Погба (некогашниот отфрлен Јунајтед) и Алекс Фергусон.

Ironелезна волја Јео Мориба и остатокот од нејзиното семејство го убедиле Пол да побара трансфер далеку од неговиот сакан клуб - Јунајтед.

Таа заедно со браќата на Пол решија дека нема да потпише нов договор. Фергусон го испрати Патрис Евра да го убеди Погба и тоа не вроди со плод.

На 3 јули 2012 година, легендарниот тренер ги потврди најголемите стравувања на клубот - дека Погба го напуштил Јунајтед во Јувентус.

Видете исто така
Ousmane Dembele приказна за детството Плус Неразмислени факти за биографијата

Зборувајќи за продолженото мачење што Фергусон му го даде дури и во неговиот нов клуб, Погба еднаш рече;

Се сеќавам дека Сер Алекс ми се јави на телефон три недели откако заминав за Јувентус.

Ме исмеваше 25 минути. Она што најмногу ме иритираше е што тој го користеше Пол Сколс, мојот идол.

Сер Алекс ме навреди и повтори дека не сум добар за неговиот тим. Ме обвини за непочитување на Јунајтед.

Пол Погба Био - Успешна приказна:

Во Италија, Погба напредуваше многу. Тој ја издигна својата игра на друго ниво благодарение на постојаното време на игра кое секогаш го посакуваше.

За време на неговиот престој во Торино, неговото огромно партнерство со Маркизио и Видал му помогна на Јуве да освои четири последователни титули во Серија А, два италијански Суперкупа и две Копа Италија.

Во друга верзија на успешната приказна на Пол Погба, тој стана момче постер на Франција, бидејќи земјата беше домаќин на Евро 2016.

Видете исто така
Бенџамин Менди приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Лес Блеус беа еден од фаворитите за освојување на турнирот, а Погба стана theвезден човек.

Со неговата застрашувачка улога заедно Антоан Гризман, тој и помогна на Франција да се пласира во финалето, за на крајот да загуби со 1-0 Кристијано Роналдо Португалија.

По кршењето на срцето на Евро 2016, борбениот играч за врска можеше да ја почувствува својата стара судбина како го повикува во Манчестер.

Бидејќи Алекс Фергусон повеќе не беше на чело на работите, Погба по одобрувањето на неговата мајка се согласи поранешниот тренер на Јуве, Антонио Конте треба да иницира она што беше наречено светски рекордна продажба.

На 8 август 2016 година, Погба се врати во Манчестер Јунајтед за тогаш рекордно највисока фудбалска сума за трансфер од 105 милиони евра (89.3 милиони фунти) - надминувајќи ја онаа од Герет Бејл.

Под управување на Жозе Мурињо, Погба (во сезоната 2016-2017) му помогна на Јунајтед да ги подигне Купот на ЕФЛ и Лигата на Европа на УЕФА.

Видете исто така
Весли Фофана Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Друг главен момент во успешната приказна на Пол Погба се случи во 2018 година - годината кога тој и плати на својата драга земја стар долг од 2016 година.

Како дел од репрезентацијата на Франција за Светскиот куп на ФИФА во Русија, Пол Погба покажа несоборливи лидерски способности - одраз на неговите денови на капитенската младина.

Заедно со познати како Kylian Mbappe Ngolo Kante, борбената starвезда и помогна на својата драга Франција да го подигне престижниот трофеј на Светското првенство ФИФА 2018.

Постигнувањето на овој голем подвиг му донесе награда „Легија на честа“. Ова е највисок поредок за заслуги во Франција.

Дали знаевте?… Пол Погба одржа неколку нагласени говори што доведоа до освојување на Франција на Светскиот куп на ФИФА 2018 година. Пронајдете го составеното видео овде.

Видете исто така
Оливие Жироу Детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Достоен е да се тврди дека играч како Пол Погба претставува гигантски рецепт за светскиот фудбал.

Не станува збор само за неговата фризура и чувството за пријатно облекување, туку за неговиот стил на игра и лидерски карактеристики што го прават мила за неговата генерација. Останатото, како што велат, е историја

За сопругата на Пол Погба - Марија Салаус:

Таа е жената по срцето на Ла Пиош. Родена на 16-ти ноември 1994 година, Марија Зулај Салаус е назначена за сопруга на Пол Погба.

Прекрасната WAG е дама од Јужна Америка, Боливијанка родена и разгледана од богати родители - богато воспитување.

Марија Салаус Погба студирала деловна администрација на Универзитетот во Боливија пред да емигрира во САД - без да го заврши курсот.

Таа започна да работи како локален агент за недвижнини во Мајами пред да се откаже од кариерата како модел.

Видете исто така
Абдулај Дукур за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Таа 2017 година, Марија Салаус се запозна и се за loveуби во Пол Погба. Birdsубовните птици не можеа да ги задржат своите чувства бидејќи го направија своето прво јавно излегување неколку месеци подоцна.

Fansубителите на фудбалот останаа зачудени од последната девојка на Пол Погба кој подоцна стана негова сопруга.

Благодарение на нејзината единствена личност, Марија Салаус немаше проблеми да го добие одобрувањето на Јео Мориба да биде идна сопруга на нејзиниот скапоцен последен роден син.

Како доказ за loveубовта, мајката на Пол Погба и нејзината снаа се забележани на голем број клучни излегувања. Ова ги натера фановите да се согласат дека обајцата стекнале loveубов еден кон друг.

Набрзина до јуни 2018 година (за време на Светскиот куп на ФИФА) Марија Салаус се појави да носи веренички прстен што сугерира дека Пол го предложил

Видете исто така
Приказна за детството N'Golo Kante Плус Untold Биографија факти

Таа седна покрај Ео Мориба на стадионот „Лужники“ во Москва за време на натпреварот во Франција со Данска во групниот Мундијал.

Следните работи што навивачите ги слушнаа беа вести за гласината венчавка помеѓу Пол Погба и Марија Зулај Салаус.

Немаше официјално соопштение од парот, освен промени на социјалната мрежа на сопругата на Погба. Таа го затвори својот профил на Инстаграм и повторно го активираше со новото име „Марија Зулај Погба Салаус“.

Со оваа акција, навивачите веруваа дека боливискиот модел и Погба се официјално во брак.

Кои се децата на Пол Погба?

Борбениот играч за врска, на почетокот на 2021 година има син по име Лабиле Шакур, без ќерка.

Пол Погба и Марија Салаус го дочекаа своето прво и единствено дете на 5-ти ден од јануари 2019 година. Да се ​​биде таму со неговата сопруга додека се породи беше навистина незаборавен момент за Пол.

Видете исто така
Ousmane Dembele приказна за детството Плус Неразмислени факти за биографијата

Многу месеци по неговото раѓање, Погба и Марија првично се обидуваа да го држат Лабил Шакур далеку од очите на јавноста.

Многу подоцна, двајцата loversубовници немаа друг избор освен да започнат да го фалат со своите сметки на социјалните мрежи.

Визијата на Пол Погба за син, Лабил Шакур:

Theелбата што ја има за своето момче е едноставна. Првиот е да го натера да го добие најдобриот живот што може да се замисли.

Второ, е да се смисли план за да се види како Лабил Шакур продолжува да живее во семејните соништа кога тој (Пол Погба) се збогува со својата кариера.

Стрелецот од далечина го знае патот како да го дотера својот син. Еве неколку моменти на татко-син, кои рефлектираат loveубов и грижа

Лабилниот Шакур Погба има 2 години и 6 месеци. Со помош на тато, момчето, за кратко време, ќе разбере што му носи иднината.

Видете исто така
Иса Диоп за детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Пол Погба постојано го негува Лабил Шакур на патот да стане професионален фудбалер - дури и подобар од него.

Да се ​​биде родител е лесно за Пол. Тој има одлична колекција идеи за игра за неговото семејство, дури и онаа што вклучува учество во фудбалските предизвици на социјалните мрежи.

Во една од тие - (играта со ткивна хартија), Марија и Пол го имаа подобриот од Шакур.

Пол Погба Минати врски- (Поранешни девојки):

Пред Марија Зулај Салаус да влезе во неговиот живот, постоеше друга жена.

Во овој дел, детално ги објаснуваме минатите односи на Пол Погба. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

Paulубовна приказна Пол Погба, Лиза Тиолон:

Fansубителите на фудбалот ја нарекуваат убавата бринета со витко и слатко лице. Таа не е никој друг, туку Лиза Тиолон, девојка која одеднаш замина во нејаснотија.

Видете исто така
Приказна за детството на Лукас Дигн Плус Недолгарни факти за биографија

Пол и Лиза беа многу компатибилни уште во деновите - само за нивната врска да заврши од непознати причини. Сега, дозволете ми да ви кажам малку повеќе за поранешната девојка на Пол Погба.

После диплома, Лиза Тиолон се приклучи на престижната бизнис школа ИДРАЦ во Париз каде успешно се стекна со дипломата.

Како совршена двојазична, таа брзо го најде патот до Италија. Во 2013 година, Лиза Тиолон се вработи во Јувентус, како асистент менаџер за настани и угостителство.

Тука се запознала, се в loveубила и станала девојка на Пол Погба.

Во извештајот на медиумите се вели дека Лиза Тиолон (од loveубов) ја напуштила работата за да го следи Пол во Англија кога тој потпиша за Ман Јунајтед.

За жал, нивната врска не беше одржлива во новата земја. И покрај озлогласеноста на нејзиното момче, таа остана прилично дискретна во медиумите и никој не знае зошто раскина со поранешниот човек на Јуве.

Видете исто така
Килиан Мбаппе Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Личен живот на Пол Погба:

Еве, ќе ви помогнеме да добиете подобра слика за неговата личност. Пол Погба е личност во заминување, социјално самоуверена.

Далеку од фудбалот, играчот за врска поседува и ексцентрични и енергетски склоности. Погба обожава да слуша и танцува музика, носи трендовска облека и накит.

Погба е човек со единствена смисла за хумор, интелигентен, многу амбициозен, независен и има практичен поглед на животот. Составивме видео што ја прикажува неговата слободоумна личност.

Колекција за коса Пол Погба:

Најзабележливо нешто кај фудбалерот е неговото радикално стругање на главата - одлика што ја има неговата мајка (Јео Мориба).

Пол Погба еднаш откри дека бесконечните промени во неговата фризура доаѓаат од неговата мајка која го мотивирала во тоа. Избравме неколку од најдобрите колекции на фризура на Погба.

Видете исто така
Ферланд Менди приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Хоби за кошарка на Пол Погба:

Со растот на лигата со текот на годините во САД, има огромна loveубов да се шета. Пол Погба е меѓу ретките фудбалери од светска класа кои се fansубители на кошарката и НБА.

Тој обожава да присуствува на натпревари во кошарка во НБА и неговиот омилен соиграч е Ромелу Лукаку.

Погба и неговата сопруга Марија Салаус беа забележани повеќе во САД на кошаркарски турнеи.

Според она што се чини, тој се чини дека е фан на многу тимови, меѓу кои се забележуваат Мајами Хит и воините на Голден Стејт. Подготвивме видео за кошаркарските вештини на Пол Погба.

Рутински тренинг на Пол Погба:

Погбум, како што често го носи прекарот, има разлика во тренингот со хардкор. Тој го користи тоа за да ја подобри својата моќ за стрелање од далечина, тактичките способности и вештините за преживување.

Видете исто така
Абдулај Дукур за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Додека поставуваше видеа со хардкор на тренингот преку кик-бокс преку Инстаграм, фудбалерот еднаш рече;

Секој што ќе се обиде да ме груби може да се најде во незгодно изненадување. Наречете го покажување или мотивација, тоа ми го дава истиот резултат на крајот.

Составивме неколку видеа за вежбање на Ла Пиош за да ве забавуваме и да бидете претпазливи за неговите потенцијали.

Пол Погба Начин на живот:

Во овој дел, ќе ве известиме за начинот на кој живее. Запознавањето на она што победникот на Светското првенство во 2018 ги удри неговите големи пари, ќе ви помогне да разберете подобро за неговиот животен стил. Да почнеме со неговите автомобили.

Автомобили Пол Погба:

Автомобилите Пол Погба ги поседува скоро исто толку познат и познат како него. Францускиот фудбалер има тенденција да се сврти кон најлуксузните, скапи и високотехнолошки автомобили достапни на пазарот.

Видете исто така
Приказна за детството на Лукас Дигн Плус Недолгарни факти за биографија

Тој го обожава моделот на автомобил „Ауди“, кој мора да доаѓа назад или бело. Проверете некои од нив овде.

Куќа на Пол Погба:

Украсениот Французин има луксуз да ги поминува деновите и ноќите во неговата палата која повеќе личи на замок.

На сликата подолу, куќата на Пол Погба се наоѓа во едно од најексклузивните и најпосакуваните населби во Манчестер.

Фудбалерот потроши милиони да живее како кралско семејство во неговата вила во Англија. Ајде сега да ве разгледаме во гламурозните ентериери и екстериери во куќата на Пол Погба.

Семејни излети:

За Пол, сезоната на празници е совршено време за поврзување, ширење loveубов и славење на блиските. Тој заедно со сопругата Марија и синот Шакур сочинуваат авантуристичко мало семејство.

Видете исто така
Килиан Мбаппе Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Погба не престанува да ги воодушевува своите над 40 милиони следбеници на ИГ, сцени од неговите прекрасни експедиции за одмор.

Семеен живот на Пол Погба:

Само хранителот на фудбалското домаќинство ја разбира количината на жртва што треба да се даде за да не им недостасуваат на зависните блиски.

Далеку од фудбалот, Пол Погба ја знае својата одговорност пред овие многу луѓе. Ова не се само потесно семејство, туку роднини (чичковци, тетки, братучеди, внуци) кои гледаат кон него - нивниот носител на храна.

Lifebogger го користи овој дел за да ви каже повеќе факти за родителите, браќата и роднините на Пол Погба. Да почнеме со главата на семејството.

За татко Пол Погба:

Запознајте го Фасуу Антоан Погба, таткото на некогашниот најскап фудбалер на светот.
Запознајте го Фасуу Антоан Погба, таткото на некогашниот најскап фудбалер на светот.

Роден во 1940-тите години на минатиот век, Фасу Антоан Погба го помина својот ран живот во Гвинеја како аматерски фудбалер.

Видете исто така
Оливие Жироу Детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

На 30-годишна возраст, тој мигрирал во Париз - со надеж дека ќе ја продолжи кариерата. За жал, Фасу ми има помалку можности и беше принуден да се откаже од фудбал и студии за лице.

По насилното пензионирање, тој започна да работи како наставник во близина на Роаси-ан-Бри. Фасу Антоан Погба подоцна се префрли на телекомуникациите пред неговото евентуално пензионирање поради здравствени предизвици.

Далеку од неговиот живот како телекомуникациски инженер, тој беше вистински семеен човек кој формираше навика секогаш да ги носи своите момчиња и нивните пријатели да играат фудбал.

Понекогаш ги користи своите лични средства на нив за да оди да гледа локален клуб, Марсеј (клуб за детство на Пол).

Поради разделбата со сопругата Јео Мориба, Фасу Антоан се оддалечил од своите деца, особено во тинејџерските години.

Видете исто така
Весли Фофана Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Иако не се занимава со деловна активност на неговиот син (фудбал), тој е заслужен за поставувањето на темелите на нивните кариери.

Како што претходно рековме, Фасу Антоан навистина ги потисна своите синови на граница за да успеат таму каде што тој не успеа во фудбалот.

Односот на Пол Погба со неговиот татко:

Фудбалерот го гледа својот татко како скромен и мирен lovingубовен човек. Пол Погба претходно не успеа да воспостави блиски односи со него, но го поправи тоа како што се прослави.

За разлика од неговата поранешна сопруга, Фасу Антоан се чувствува пријатно со одржување на низок профил.

Пол Погба задолжително ги обедини своите родители и го надомести изгубеното време со својот татко кој не беше во добра здравствена состојба.

Фасу Антоан е среќен што се обедини со својата сопруга и изгради срдечна врска со неговите синови пред неговата несреќна смрт.

Видете исто така
Бенџамин Менди приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Таткото на Пол Погба почина на 79-годишна возраст по долгогодишно боледување - во петокот на 12-ти мај од 2017 година.

Едно од најубавите сеќавања на Пол Погба за неговиот татко беше да го учи како да ја изведува својата прослава на фудбалскиот гол Даб. Пронајдете го видеото од покојниот Фасу Антоан кој го изведува Даб непосредно пред неговата смрт.

За мајката на Пол Погба:

Честопати се нарекува како Мамсо, Јео Мориба Погба е деловен мозок кој стои зад еднократниот најскап фудбалер на светот.

Постои еден вид природен замав за фудбалскиот бизнис-магнат - жена без глупости која го научи својот син како да изгледа стилски.

Врската на Јео Мориба со нејзиното последно родено дете е посебна уште од неговото детство. Всушност, Пол Погба уживаше толку многу во бебешкиот ефект на семејството.

Он-лајн репортажа вели дека тој бил премногу разгален од неговата мајка која се однесувала поинаку од нејзините други синови.

Видете исто така
Ферланд Менди приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Мајката на Пол Погба се здоби со толку голема популарност по нејзиниот славен напад врз железна волја
Фергусон поради третманот на нејзиниот син. Според неа,

”КОГА ФЕРГУЗОН ДОЈДЕ ВО МОЈАТА КУА, СЕ УБИВАМ ДА ГО ОСТАВИ РАЗБОРНИ. СЕКОГАШ ГО КА TOАВ, СИНОТ ПАВ ПОЛ НЕМА ДА ГО ПОНИГРА ДОГОВОРОТ. КАКО РЕЗУЛТАТ ОД ОВА, ФЕРГУСОН ТОА ГО БОГА, НЕ ГО ИГРА, МОЈАТА БЕБЕ ПАУЛ САМА. СЕ ПЛАЧИ ВО КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ФЕРГУЗОН ЗА НАЧИНОТ ОД ТРЕТИРАН.

ПОЛ ПОГБА БЕШЕ НАВРЕДЕН ДОКОЛКУ СТЕЛОВИТЕ НА ПОЛ СЕ ВРАACKААТ ОД ШЕСМЕСЕЦЕНСКИОТ ПЕНИЗАР ВО ЈАНУАРИ 2012 ГОДИНА ЗА СПАСУВА AЕ НА ОБЕДИНЕТОТО СЛЕДНО МЕСТО КОГО ОЧИЛ. САМО 18 НА ВРЕМЕ, ПОГБЕТ ОД ПОГБА ТРЕБА ДА ЈА ДОБИ СВОЈАТА ШАНСА. ОВОЈ СИ НАПРАВЕН МОЈ СИНОТ ПОТРЕШНИ РАБОТИ ОД КЛУБОТ “.

Таа продолжи

ОБРАЗИ ГИ СИТЕ НАШИ ПРОБЛЕМИ, ЧУДО СЕ Уште СЕ СЛУЧИ. МОЈОТ СИНОСТ СТАНА ИНСТЕНТ ХИТ ВО ЈУВЕНТУС. СЕГА, ТРЕБА ДА РЕКАЕШ ДА ПОЗНАМ ПО ФУДБАЛ, МОTЕ ДА БИДАМ ОБИЧНА МАЈКА, НО НИКОЈ НЕ МОЕ ДА МЕ БЕСТАВ ВО ОВОЈ БИЗНИС “,

Побожната муслиманска суперум продолжи да го претвори нејзиниот син (Пол Погба) во богатство од неколку милиони долари за кратко време.

Видете исто така
Иса Диоп за детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Се шпекулираше дека е агент, менаџер и советник на нејзиниот син, Јео Мориба собра значително богатство и моќ при градењето на нејзината фудбалска бизнис империја.

Првите гестови на Пол Погба кога започна да заработува огромни суми пари како играч на Јунајтед му купуваше на Јео нова палата во Буси-Сент Geорж, патнички град близу до центарот на Париз.

Гордата мајка знае дека приватните авиони, флеш автомобили и маси пари што се фрлаат кон Пол, не значат ништо во споредба со loveубовта што ја има кон своето семејство.

Видете исто така
Ousmane Dembele приказна за детството Плус Неразмислени факти за биографијата

Судејќи според видеото подолу, ќе се согласите со мене дека Пол Погба е сидро на животот на неговата мајка.

Никогаш немало, ниту ќе има, нешто толку посебно како што е loveубовта меѓу Пол и Јео Мориба.

Браќа Пол Погба:

Играчот за врска од поле до кутија потекнува од куќа на „Тестостерон“. Ова е куќа во која доминираат браќа и нема непосредна сестра.

Постарите браќа на Пол Погба - Флорентин и Матијас се и фудбалери и идентични близнаци - две години постари од него.

На сликата подолу, двајцата браќа и сестри имаат грб на нивниот мал брат уште од детските денови.

Близнаците се родени на Јео Мориба во неделата, на 19-ти август 1990 година во Конакри, Гвинеја.

Сите три момчиња беа навивачи на Марсеј како деца и нивниот најнезаборавен момент од детството беше на Божиќ во 1998 година кога сите го посетија и седнаа со грото на Дедо Мраз.

Видете исто така
Приказна за детството N'Golo Kante Плус Untold Биографија факти

Трите мали момчиња пораснаа и станаа обајцата фудбалери, а Пол беше starвезда на нивното семејство. Флорентин Погба

Ние наоѓаме други две работи заеднички за браќата Погба. Прво, секој еден од нив еднаш се издвојуваше пинг-понг - но фудбалерот беше во фокусот.

Второ, тие се танчери од А-класа. Имаме доказ што ја покажува популарноста на нивните танцови потези позната како поганчето.

За Флорентин Погба:

Роден на 19-ти ден во август 1990 година, тој е професионален фудбалер од Гвинеја (национален капитен), кој игра како дефанзивец. Флорентин порасна поддржувајќи го Арсенал - следејќи ја нивната непобедлива сезона.

Некогаш, глобалните fansубители на фудбалот беа сведоци на многу редок поглед на тоа колку е навистина сврзано семејството Пол Погба.

Видете исто така
Ферланд Менди приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Ова се случи кога двајца браќа; Флорентин и Пол се соочија едни на други на Олд Трафорд.

Тоа беше денот Златан Ибрахимовиќ го зграби својот прв хет-трик во дресот на Јунајтед, бидејќи домаќините убедливо го победија Сент Етјен.

После натпреварот, навивачите не го аплаудираа својот хет-трик херој. Токму браќата Погба привлекоа најголемо внимание тој ден. Од 2021 година, Фиренца игра со Сошо.

Сопругата на Флорентин Погба е Сарита. Двајцата се венчаа во петокот, на 13 декември 2019 година, во градското собрание на Буси-Сент Georgeорџ (Сена-ет-Марн).

Подолу е видеото од венчавката на Флорентин Погба со Сарита. Бројот на гости ги вклучува роднините на Пол Погба, броен околу 150.

За Матијас Погба:

Роден на 19-ти ден во август 1990 година, тој е професионален фудбалер од Гвинеја и исто така експерт за пинг-понг.

Видете исто така
Килиан Мбаппе Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Матијас Фасу Погба некогаш беше најсјајната Franceвезда на Франција во пинг-понг за време на тинејџерските години. Тој победи на спортското национално натпреварување до 12 години за неговиот француски регион.

Иако пинг-понг не беше негова цел, Јео Мориба осигури дека ќе остане со фудбалот.

За разлика од Фиренца, тој е попопуларен и поблизок до Пол. Ова е затоа што тој играше за некој англиски тим, особено меѓу нив е Кру Александра - каде постигна многу голови. Тој е активен член на фондацијата на Пол Погба.

Матијас Погба е бизнисмен. Тој е сопственик на La Ruche Ink & Barber Tours лоциран на 97 Rue Nollet, 75017 Париз, Франција.

Ова е местото каде Пол Погба ја сече косата секој пат кога оди во Франција. Фудбалерот е сопственик и на 48hour Laguinee, невладина организација што организира спортски и рекреативни настани за Гвинејците и остатокот од Африка.

Видете исто така
Оливие Жироу Детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Роднини на Пол Погба:

Навистина, играчот за врска на Лес Блеус е многу приврзан за семејните вредности. Пол - и покрај зафатениот распоред - честопати создава време за посета и врска со роднина.

Меѓу нив е и неговиот болен чичко, кој некогаш страдаше и за жал почина од рак.

Вујкото на Пол Погба ја користеше инвалидската количка во текот на целото време на неговото боледување и се грижеше за неговата ќерка која Пол Погба ја нарекува негова сестра.

Фудбалерот беше горд што сподели неколку благодатни моменти со неговиот вујко пред да помине. Една од оние што му даваше чувство на Светското првенство освоено од неговиот внук.

Бабите и дедовците на Пол Погба веројатно ќе доцнат додека поголем број на негови роднини престојуваат во Гвинеја и Конго (потекло на неговите родители).

Видете исто така
Весли Фофана Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Како и да е, имаме еден од неговите роднини - неговата свекрва. Таа е мајка на Марија Зулај Салаус.

Запознајте еден од родителите на Марија Зулај Салаус - нејзината мајка. Зарем не е убава?
Запознајте еден од родителите на Марија Зулај Салаус - нејзината мајка. Зарем не е убава?

Пол Погба нераскажани факти:

Патувајќи низ неверојатната животна приказна за Погба, ќе го искористиме овој дел за да откриеме вистини (некои) што никогаш не сте ги знаеле за фудбалската суперarвезда.

Факт #1 - Пол Погба Распределба на платите во Манчестер Јунајтед и не вреди:

ПАРИНА ТЕНАРИЈАЗаработка во евра (£)Заработки во фунти (£)Заработки во долари ($)
Годишно€ 17,147,116£ 15,103,200$ 20,647,207
Месечно€ 1,428,926£ 1,258,600$ 1,720,600
Неделно€ 329,246£ 290,000$ 396,451
Дневно€ 47,035£ 41,429£ 56,636
На час€ 1,959£ 1,726$ 2,359
На минута€ 32£ 28$ 39
Во секунда0.54£ 0.48$ 0.65

Од кога почнавте да гледате Био на Пол Погба, ова е она што го заработи со Јунајтед.

£ 0

Просечен граѓанин на Манчестер кој заработува 19,499 фунти годишно би требало да работи четиринаесет години   10 месеци да го направиме месецот на Пол Погба.

Видете исто така
Бенџамин Менди приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Главното спонзорство на Погба е десетгодишен договор со производителот на спортска облека „Адидас“ - потпишан во 2016 година. Компанијата му исплати неверојатни 31 милиони фунти (40 милиони американски долари).

Кога беа комбинирани неговите години активна заработка, спонзорство и бонуси, нето-вредноста на Пол Погба во 2021 година се проценува на околу 200 до 250 милиони долари.

Факт #2 - За прстенот на Пол Погба:

По Светското првенство во фудбал 2018, играчот за врска и Антоан Гризман развија идеја што ја добија од инспирацијата Супербоул.

Тие купија комеморативен прстен како подароци за нивниот тим за победа на Светското првенство во Франција. Парчето накит служи како потсетник за нивниот триумф. Прстенот на Пол Погба чини 13,500 долари (10,260 фунти) - за секој.

Видете исто така
Приказна за детството N'Golo Kante Плус Untold Биографија факти

Факт #3 - Силни и слаби страни на ФИФА:

И покрај неговите високи и падови во Манчестер Јунајтед, Пол Погба сепак владее како еден од најдобрите играчи од средниот ред во серијата видео игри на Фудбал.

Со многу клучни јаки страни како што се гледа подолу, неговата слабост останува; забрзување, концентрација, рамнотежа, преминување и завршна обработка.

Пол Погба е многу во споредба со Бруно Фернандес кој е малку подобар од него.

Факт #4 - Религијата на Пол Погба:

Францускиот централ е практикуван муслиман по вера. Додека бил на фудбалска должност, тој често се гледа како изговара кратки молитви пред натпреварите.

И покрај огромните барања да се биде светски фудбалер, Пол Погба има силна исламска култура надвор од теренот. Ја следи и почитува арапската култура.

Религиозните убедувања на Пол Погба не влијаат на неговиот живот бидејќи тренира и игра натпревари за време на светиот Рамазан.

Видете исто така
Приказна за детството на Лукас Дигн Плус Недолгарни факти за биографија

Французинот е побожен муслиман уште од детството - откако мајка му го воведе во верата.

Погба е пример за многу муслимански фудбалери. Својата верска вера и loveубовта кон семејството ги става над сè.

Еве видео од Погба како тој покажува огромна loveубов кон својата религија - исламот.

Факт #5 - Дали е Марија Салуеса муслиманка?

Сопругата на Пол Погба потекнува од христијанско семејство. Всушност, името „Марија“ е библиско хебрејско име.

Се претпоставува дека бракот на Марија Зулај со Пол Погба ја натера да го прифати исламот. Судејќи според нејзините облоги, се верува дека е муслиманка.

Факт #6 - Дали Пол Погба е повисок од неговите браќа?

На хартија, Флорентин се чини дека е највисок. Стои на висина од 1.92 м, што е висока 6 стапки и 3.5 инчи. Од друга страна, и Пол и Матијас стојат на 1.91 м, што е висок 6ft 3.1 инч.

Видете исто така
Иса Диоп за детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Во неодамнешното истражување, откривме дека горенаведената изјава не ја одразува реалноста. За време на венчавката на Флорентин со Сарита, трите момчиња се собраа за групна фотографија.

Стои на исто ниво земја, Пол Погба (со најниска пета за чевли) се чини дека е највисокиот од неговите браќа.

Факт #7 - Пол Погба Најдобар пријател:

Додека последните две години од својата младинска кариера ги помина во Манчестер Јунајтед (од 2009 до 2011 година), Погба се сретна и стана пријател со essеси Лингард.

Двајцата фудбалери освоија трофеи заедно и што е најважно, ги задоволија навивачите со своите славенички танцови чекори.

Далеку од фудбалот, двоецот ги забавуваше фановите со танцови потези до песни - особено една објавена од уметник роден во Нигерија, Вискид. Ова видео го резимира бромасот помеѓу Погба и Лингард.

Видете исто така
Абдулај Дукур за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Факт # 8 - Значење на прекарите на Пол Погба:

Најраното беше кога тој беше во Јувентус. Тој прекар - „Павле Октопод“ - потекнува од популарниот Октопод по име Пол. Тој беше искористен за предвидување игри за време на Светското првенство 2010 година.

Се шпекулира дека Пол (сега доцна) бил убиен од сопственици на милијардери на Глобал спортски обложувалници.

Theивотното ги натера да изгубат милијарди, бидејќи успешно ги предвидуваше фудбалските натпревари од светскиот куп, едноставно потпирајќи се на ложа - што значи дека таа земја ќе го добие својот следен натпревар.

Погба го доби прекарот „Павле Октопод“ поради неговите долги, флексибилни и издолжени екстремитети на кои навивачите им се восхитуваа.

Тие велат дека неговите нозе личат на пипалата на октопод кога се справува, трча, дриблинг и удари од далечина.

Видете исто така
Ousmane Dembele приказна за детството Плус Неразмислени факти за биографијата

Постарите браќа Пол Погба му го дадоа прекарот 'Pogboom'благодарение на неговите долгорочни напори за гол.

Стрелецот со долг дострел пишува на неговиот багажник. Конечно, прекарот што сега е вообичаен за повеќето фанови е Ла Пиош.

Заклучок:

Деновиве, класичната тропа на модерниот фудбал е таа голема starвезда (како Kylian Mbappe) мора да доаѓаат од улици кои се неизбежно сурови и притоа, за влакно да избегаат од живот со криминал.

Ова не е исто со Пол Погба како што е од стандардите на едно семејство од средна класа во Франција.

Биографијата за Пол Погба нè учи дека соништата не стануваат реалност преку магија; потребно е пот, одлучност, напорна работа и поддршка од семејството.

Од Lifeивотителот треба да ги пофали напорите на Јео Мориба - железна дама на мајка која дејствуваше како сидро, плови и водеше светло за нејзиниот син.

Видете исто така
Килиан Мбаппе Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Настојувавме да ја откриеме точноста и правичноста во текот на раскажувањето на приказната за Детската биографија Пол Погба човек кој има и гордост и талент.

Contactубезно контактирајте не ако видите нешто што не изгледа убаво во спротивно, направете коментар за овој напис и играчот за врска. За да добиете брзо резиме на Био на Пол Погба, користете ја нашата Вики табела.

ПРАШАА ЗА ВИКИОДГОВОРИ
Години:Стари 28 години и 4 месеци.
Датум на раѓање:15-ти ден март 1993 година.
Место на раѓање:Лањи-сур-Марн, Франција.
Националност:Франција.
Родители: Јео Мориба Погба (мајка) и покојниот Фасуу Антоан Погба (татко).
Сопруга:Марија Зулај Погба.
Дете:Лабилен Шакур.
Браќа:Матијас и Флорентин Погба (Близнаци).
Сестра:Ништо.
Роднини:Сарита Погба (сопруга браќа) плус други.
Семејно потекло:Таткото е од Гуниеа, а Мајка е од Конго.
Висина:Во сантиметар (191cm), во метар (1.91m), во стапки и инчи (6ft 3.1 инчи)
Мерење на градите:45 инчи.
Мерење на отпад и бицепс:34 инчи (половината) и 13 инчи (бицепс).
Образованието:Roissy-en-Brie (фудбалска школа) и домашно учење (од неговата мајка)
Прекари:Пол Октопод, ПогБум, Црн Спартак и Ла Пиош.
Хороскопски знак: Риби.
Позиција за играње:Централна средина.
Годишна плата на Јунајтед:£ 15,103,200
Спонзорство:Адидас
Нето вредност (2021):Од 200 до 250 милиони долари
Фудбалски ментор:Пол Сколс.
Младински тимови:Роаси-ен-Бри (1999–2006), Торси (2006–2007), Ле Авр (2007–2009) и Манчестер Јунајтед (2009–2011).
Видете исто така
Абдулај Дукур за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари