Storyошуа Зиркзи Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Storyошуа Зиркзи Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија на oshошуа Зиркзи ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, девојката / сопругата, начинот на живот, личниот живот и не вреди.

Во едноставни термини, ви претставуваме животно патување на напред. Почнуваме од неговите рани денови до кога тој се прослави.

За да го разгорите апетитот за автобиографија, еве го неговото детство до возрасна галерија - совршено резиме на oshошуа Зиркзи Био.

Storyивотната приказна на oshошуа Зиркзи.
Storyивотната приказна на oshошуа Зиркзи.

Да, секој знае дека тој е претендент, како е можно наследник на Роберт Левандовскитрон за гол. Сепак, не многу фанови ја знаат историјата на oshошуа Зиркзи, што е доста интересно. Без многу врева, да започнеме.

Storyошуа Зиркзи Детска приказна:

Детство на oshошуа Зиркзи.
Малиот oshош секогаш го сакал фудбалот од детските денови.

Почнувајќи, тој го носи прекарот -Jош. Oshошуа Оробоса Зиркзи е роден на 22-ри ден во 2001 година од неговиот татко Холанѓанец, Ремко Зиркзи и мајка Нигерија во градот Сиедам, Холандија. Тој дојде на овој свет како најстарото од двете деца родени од заедницата меѓу неговите родители.

Jошуа Зиркзи расте денови:

Детството на oshош беше исполнето со толку многу интересна експедиција со Jordanордан, неговиот помлад брат. На 3 години, неговото семејство се преселило во Ротердам, каде што спортот бил норма на општеството.

Допаѓа Маркус Рашфорд, малиот oshош беше насекаде со топката што дури и ја играше во дневната соба. Редовно, неговите родители мораа да ги пребојат дамканите wallsидови во нивната куќа поради неговите фудбалски активности. Во неколку наврати, Зиркзи се обиде да игра покрај неговата мајка додека таа шеташе низ собата со храна.

Потекло на семејството oshошуа Зиркзи:

Преминувајќи на своето потекло, фудбалерот е холандски државјанин, кој исто така има траги од корените на Нигерија. Судејќи според неговото потекло од мајчино семејство, се чини дека талентираниот напаѓач е силно поврзан со Исоко, кој е регион во државата Делта, Нигерија.

Потекло на семејството oshошуа Зиркзи
Повеќето африкански нации се горди што го идентификуваат младиот талент како свој. Можеби тој сè уште не го посетил родниот град по мајка, во Јужна Нигерија.

Од друга страна, татковскиот корен на Зиркези се следи во Сиедам, која е историска општина во Јужна Холандија. Очигледно, неговото родно место, кое се проценува на околу 76,000 жители, исто така, содржи неколку многу убави канали за крстарење наоколу. Моресо, добро е познато по тоа што ги има највисоките историски ветерници во светот.

Потекло на семејството oshошуа Зиркзи:

Уште од детските денови, неговите родители отсекогаш ги обезбедувале нему и неговиот брат со сите потребни работи.

Исто така, неговото семејство успеваше како домаќинство од средна класа, кое не мораше многу да се грижи за недостаток на пари. Со својот финансиски статус, Ремко и неговата сопруга можеа да си дозволат да го испратат oshошуа во фудбалска академија.

Како започна патувањето во фудбалот oshошуа Зиркзи:

Како што претходно изјавивме, иконскиот напаѓач доживеа многу експедиција поврзана со спортот додека растеше. За да се осигура дека Зиркези го искористил својот вроден талент, неговите родители го натерале да се запише на академијата В.В. Хекелинген кога имал 5 години.

Тогаш, напаѓачот покажа многу ветувачки потенцијали и буквално ги изедначи своите врсници. Тој беше брз ученик, кој никогаш не се бореше да се придржува до упатствата на своите обучувачи.

Сепак, неговиот татко не бил задоволен од неговата академија и барал поконкурентен институт. Оттука, Ремко Циркзи го доби својот прв син да се приклучи на Спартан '20 под покровителство на Рикардо Вилемзе во 2010 година.

Oshошуа Зиркзи на Спартан '20
Веднаш од неговото поле за напади, напаѓачот секогаш се истакнувал меѓу неговите парови.

Oshошуа Зиркзи Ран живот во кариера:

Следните три години, напаѓачот работеше со неговиот внук (Нелсон Амадин) за да се подобри и во искуството и во тактиката.

Останатите денови од неговата кариера во Млади го видоа како се пресели од Спартан '20 во АДО Ден Хаг. Таму тој се претстави за клубот У-16, и покрај тоа што имаше 14 години.

Oshошуа Зиркзи ран живот во кариерата
Запознајте едно од највлијателните деца во младината АДО Ден Хаг основана од 2015 година.

Една работа во врска со неговиот ран развој беше дека Зиркзи беше претежно посилен и повисок од неговите соиграчи. Овој подвиг направи неколку негови врсници фигуративно да се обратат до него. Некои од неговите менаџери дури потврдија на фактот дека тој е одговорен за 95% од неговото подобрување.

Oshошуа Зиркзи Био - Пат до славата:

Како и да е, извидници од Феенорд не пропуштија да го потпишат младиот талент во нивниот клуб во 2016 година. Со неговата преселба во Баерн Минхен следната година, тој предизвика значителен бран еуфорија со неговиот прв контакт со топката во Бундеслигата.

Roadошуа Зиркзи пат до слава
Фановите не можеа да не живеат во еуфоријата што ја создаде со Баварците.

Дали знаете? Prec Прецизноста на напаѓачот веднаш се почувствува по неговото пристигнување во Баерн Минхен, бидејќи тој постигна хет-трик во своето деби за резервираниот тим. Овој подвиг привлече аплауз од фудбалските суперarsвезди како Џером Боатенг.

Oshошуа Зиркзи Био - Подигнете се до славата:

Со неговото влијание во оружјето на Ханси Флик, Нигерија се обиде да го грабне златното момче во нивниот тим. Сепак, Oshош го кодошеше секој потег направен од Гернот Рор како што се претстави за својата татковина.

Без сомнение, неговиот живот во кариерата со Баварците беше исполнет со низа прослави бидејќи освоија многу трофеи.

Oshошуа Зиркези Се искачи на славата
Неговите моменти со Баварците никогаш не биле досадни. Се разбира, тој беше привилегиран да освои многу трофеи и награди со клубот.

Додека го составувам ова Био, Зиркзи е најмладиот холандски голгетер во Бундеслигата. По завршувањето на дебитантите во сениорските години со континентална тројка, Баерн Минхен го позајми во Парма во јануари 2021 година. Договорот вклучува опција за купување. Останатото како што велат е историја.

Девојка / сопруга на oshошуа Зиркзи:

Нема шанси еден млад и топлокрвен играч како oshош да нема грст обожавателки. Во оваа фаза од неговото постоење, сосема е природно што неговата одлука да избере со кого сака да излезе да стане најчувствителниот избор во неговиот живот.

На оваа белешка, Зиркзи активно излегува со својата прекрасна девојка со кафеава кожа. Нејзиното име е Селина Кер, и таа е познат модел на Инстаграм. Секако, не му треба дозвола од неговиот татко или мајка за да се пофали со својата девојка преку медиумите.

Girlfriendошуа Зиркзи девојка
И покрај тоа што е претстојна суперarвезда, Зиркзи за себе си најде убава девојка.

Личен живот на oshошуа Зиркзи:

Што го прави холандското златно момче дебело?… Прво и најважно, тој е вистинската дефиниција за личност со хороскопска одлика на Близнаци. Според она што го забележавме, Циркзи може без напор да спои зборови и ликови со толку размислување што ги импресионира неговите врсници.

Се разбира, ниту тој не е многу алкохоличар. Но, напаѓачот обожава да го гуши газираниот пијалок, додека ужива добро со своите пријатели. Секако, тој ја смета својата лична хигиена како врвен приоритет. Оттука, тој не пуши.

Personalошуа Зиркзи личен живот
Трошењето време со неговите луѓе е една од многуте работи што му радуваат.

Начин на живот и нето-вредност:

Иконскиот атлетичар е богат, без сомнение во тоа. Со својата нето вредност од 2021 година од приближно 2 милиони евра, Зиркзи покажа мал интерес за живеење на луксузен начин на живот.

Во повеќето прилики, младиот, но богат играч претпочита да вози со својот преносен велосипед по улиците.

Netошуа Зиркзи нето-вреден
Ивее едноставен начин на живот, лишен од премногу светкави средства. Можете дури и да помислите дека тој некогаш бил во манастирот.

Семејство oshошуа Зиркзи:

Околу домот се создаваат, зајакнуваат и одржуваат некои од најголемите доблести и врски.

Се разбира, Зиркзи уживаше во многу незаборавни и блажени моменти со своето семејство. Оттука, ви презентираме информации за неговиот татко, мајка, браќа и сестри и роднини.

За таткото на oshошуа Зиркзи:

Личност број еден што влијаела врз животот во кариерата на напаѓачот е Ремко Циркзи, неговиот татко. Интересно, таткото на oshош ја надгледуваше неговата фудбалска прогресија сè додека не забележа успех во највисоките ешалони.

За евиденцијата, Ремко откри дека не му наметнал никаква одлука за кариера на неговиот син. Сè што стори беше да го поддржи Зиркзи, како што би сторил секој татко.

За мајката на oshошуа Зиркзи:

Да, раката на неговата мајка е направена од нежност, каде наоѓа утеха секогаш кога околностите стануваат вознемирувачки. Таа е Нигериец и нејзината црна кожа го рефлектира создавањето на нејзиното африканско потекло.

Мајка Jошуа Зиркзи
Запознајте ја мајката на oshошуа Зиркзи. Без сомнение, тој го наследи црниот тен на неговата мама од Нигерија.

Секако, нејзиниот живот не започна со лесна нота, но сепак таа беше жив пример за нејзините момчиња. Без сомнение, веселиот холандски талент секогаш ќе биде благодарен за животните лекции што му ги одржа.

За браќата и сестрите на oshошуа Зиркзи:

Можеби не сте знаеле дека братот на oshош (Jordanордан Зиркзи) е исто така фудбалер. Тој секогаш беше најдобра поддршка за напаѓачот.

Интересниот Jordanордан, кој е роден 2005 година, исто така се појавува во истиот младински тим - Феенорд - како и неговиот брат.

Како и неговиот постар брат или сестра, фудбалската федерација на Нигерија е подготвена да се бори против Холандија за претстојниот талент.

Братот на oshошуа Зиркзи
Запознајте го братот на oshошуа Зиркзи, Jordanордан. Навистина, тој е поубав од неговиот Jош (всушност може да се расправате за тоа).

За роднините на oshошуа Зиркзи:

Како што вели поговорката, бабите се мајки со многу мраз. Оттука, тие секогаш прават да чувствувате дека чекале да ве видат само вас цел ден. Не е ни чудо што Зиркзи има неостварлива врска со неговата баба по мајка.

Grandmошуа Зиркзи баба
Неговото семејство е полно со позитивна енергија. Погледнете како ужива во блажениот момент со својата баба.

Интересно, неговата баба не губи никаква шанса да го гледа нејзиниот внук како игра за Холандија. Меѓу членовите на неговото семејство, немало релевантни информации за неговите дедовци, како и за неговите чичковци и тетки.

Oshошуа Зиркзи нераскажани факти:

За да ја заокружите биографијата на напаѓачот, еве неколку факти за него што ќе ви помогнат да добиете целосно познавање на неговата животна приказна.

Факт # 1: Дефект на плати:

Нашата анализа за неговата заработка во Баерн Минхен покажува дека Циркзи добива проценета сума од 830,000 XNUMX евра секоја година. За да ви помогнеме да разберете јасен приказ на неговата плата, ја подготвивме оваа табела подолу.

ТЕНУРА / ЗАБАВАЗаработка во евра (€)
Годишно€ 830,000
Месечно€ 69,167
Неделно€ 15,937
Дневно€ 2,277
На час€ 95
На минута€ 1.6
Во секунда€ 0.03

Заработка во секунда:

Можеби ќе бидете шокирани ако ви кажеме дека просечен Холанѓанец ќе мора да работи 3 и пол години за да го заработи она што го добива oshош за еден месец.

Стратешки поставивме анализа за неговата плата кога часовникот отчукува. Дознајте сами колку заработил Циркзи откако сте дојдени овде.

Од кога почнавте да гледате Био на oshошуа Зиркзи, ова е она што го заработи.

€ 0

Факт # 2: Тетоважи:

Во светот на спортот, каде што мастилото станува начин на живот за многу спортисти, Зиркзи замижи на трендовите на 21-от век. Можеби да се биде прилично млад е една од причините што тој допрва треба да ги следи сличните на Мемфис Depay во мастирање тетоважи на неговото тело.

Факт # 3: Сиромашни статистики на ФИФА:

Од изгледот на работите, се чини дека рејтингот на напаѓачот е шега. Очигледно, неговиот извонреден настап во Баерн Минхен навистина не ги издигна повеќето статистички податоци за анализата на ФИФА во 2021 година.

И покрај тоа што ги има скоро истите потенцијални оценки како и Пер Шурс, Oshош има уште многу работа да направи пред неговите квалитети да започнат да прикажуваат зелени бои низ неговите статистики.

.Ошуа Зиркзи ФИФА рејтинг
Тој мора да работи напорно за да ги зголеми целите статистики на ФИФА.

Заклучок:

Конечно, oshошуа постигна многу во животот во кариерата затоа што неговиот татко ја поддржуваше неговата страст кон фудбалот. Морезо, советот на неговата мајка и дружењето на брат му дадоа ревност да не се предава никогаш во тешки моменти. Сето тоа е благодарение на неговото семејство што светот е привилегиран да ужива во неговата забавна игра денес.

Ви благодариме што останавте со нас на Биографијата за афро-холандското златно момче. Во Lifebogger, ние секогаш се стремиме кон точност и правичност додека ја доставуваме животната приказна на вашиот омилен фудбалер.

Ако забележите нешто што не изгледа убаво во нашето био на oshошуа Зиркзи, letубезно кажете ни во делот за коментари. За брзо резиме на мемоарите на напаѓачот, користете ја нашата Вики табела подолу.

Прашања за ВикиОдговори на биографија
Целосно име:Oshошуа Оробоса Зиркзи
прекар:Џош
Години:Стари 19 години и 10 месеци.
Место на раѓање:Шидам, Холандија
Таткото:Ремко Зиркзи
Мајка:N / A
Браќа:Jordanордан Циркзи
Девојка / жена да биде:Селина Кер
Нето вредност:2 милиони евра (2021 година)
Годишна плата:€ 830,000
Хороскопски:Близнаци
Етничка припадност:Афро-холандски
Висина:1.93 m (6 стапки 4 во)

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари