Moises Caicedo Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Moises Caicedo Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Нашата биографија за Моис Каиседо ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот и личниот живот.

Накратко, ја прикажуваме историјата на еквадорскиот фудбалер. Lifebogger започнува од неговите рани денови, до кога се прослави како трансфер цел на тимовите. За да ви дадам вкус на привлечната природа на Био на Моис Каиседо, еве едно сликовно резиме на неговиот живот.

Приказна за животот на Моис Каиседо
Приказна за животот на Моис Каиседо.

Да, секој знае дека тој е Еквадорската суперarвезда во изработка. Сепак, само неколку лица ја прочитаа биографијата на Моис Каиседо, што е привлечно. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на Моис Каиседо:

За био почетниците, неговиот прекар е „Мои“. Моис Исак Каиседо Корозо е роден на 2-ри ден во ноември 2001 година во градот Санто Доминго во Еквадор. Роден е од родители кои се чини дека имаат над 60 години.

Родители Моис Каиседо.
Запознајте ги родителите на Моис Каиседо.

Потекло на семејството Моис Каиседо:

Мои е бонафид Еквадор. Всушност, само со гледање во нашето момче, тој е повеќе африканец отколку јужноамериканец што зборува шпански. Зарем не би се согласил? Ние ги поздравуваме аргументите за или против овој предлог во полето за коментари.

Години на растење на Моис Каиседо:

Играчот за врска порасна во неговиот роден град. Населбата во која порасна е малку опасна поради присуството на многу банди. Сепак, на неговото семејство немаше друг избор освен да живее таму.

Растејќи во градот, Мои сакаше фудбал и порано играше на терени без трева. Неговиот детски сон беше да го носи Independерси Индепендиенте дел Вале. Затоа, тој често одеше на колена ноќе за да се моли Бог да му помогне да го оствари својот сон.

Моис Каиседо пораснал во Санто Доминго во Еквадор.
Моис Каиседо пораснал во Санто Доминго во Еквадор.

Потекло на семејството Моиз Каиседо:

Дали спомнавме дека играчот за врска немаше лесно детство? Развојот не е поврзан со фактот дека тој потекнува од семејство од пониска класа. Родителите од Каиседо можеа да си дозволат само фудбалски чизми, но имаа голема loveубов кон него.

Како започна кариерата во фудбалот за Моис Каиседо:

Наспроти дезинформациите кои станаа раширени, кариерата на нашето момче не започна во Индепендиенте дел Вале. Тој беше со Есполи и го обои Колорадос СЦ пред да се приклучи на Лос Негриазулес кога имаше 13 години.

Моис Каиседо рани години во фудбалски кариери:

Првите денови на Мои со црно-сините беа предизвикувачки. Всушност, тој буквално се бореше да се справи. Во одреден момент ја повикал својата мајка да ја интимира со намера да се врати дома.

За среќа, тој доби добар совет од координаторот за обука Мигел Анхел Рамирез кој му рече дека е нормално да не успее, но упорноста ги освојува сите. Советот му донесе многу добро на Каицедо кога се крена низ редовите со погледи насочени кон тоа да стане најдобрата верзија за себе.

Моиз Каиседо за време на неговите рани години во Индепендиенте Дел Вале.
Моиз Каиседо за време на неговите рани години во Индепендиенте Дел Вале.

Биографија на Моис Каиседо - Приказна за патот до славата:

Дали знаевте дека тој брзорастечки играч и неговите соиграчи ја освоија Копа Митад дел Мундо и го совладаа Реал Мадрид во финалето на Купот на генерации на Адидас? Тој исто така беше капитен на својата екипа до победата против Ривер Плата во финалето на Либертадорес до 20 години.

Кога Каиседо дебитираше за Лос Негриазулес во октомври 2019 година, малку знаеше дека е на прагот да стане славен. Во следните месеци, тој се додворуваше на вниманието и беше наречен Еквадорскиот дел-Канте, дел-Погба од печатот и обожавателите.

Интересно, тој ја моделира својата игра по Пол Погба и Н'Голо Канте.
Интересно, тој ја моделира својата игра според Пол Погба и Н'Голо Канте.

Биографија на Моиз Каиседо - Прикажи се за слава:

Фудбалската starвезда беше на сантиметар близу до славата кога дебитираше за сениорската репрезентација на Еквадор во поразот од квалификациите на Светскиот куп на ФИФА со 1-0 2022 година на 9 октомври. Во својот втор натпревар во квалификациите, Каицедо го постигна првиот гол во победата од 4-2 на домашен терен над Уругвај на 13 октомври 2020 година.

Со голот, Мои влезе во историските книги како првиот играч роден во третиот милениум кој некогаш постигнал гол на Квалификациите за Светско првенство КОНМЕБОЛ. За време на пишувањето на овој напис за Приказната и биографијата за детството Моизс, насловите на вестите говорат дека Манчестер Јунајтед „постигна договор“ за потпишување на Моис Каиседо.

Фановите на „црвените ѓаволи“ веќе го пречекуваат на „Олд Трафорд“.
Фановите на „црвените ѓаволи“ веќе го пречекуваат на „Олд Трафорд“.

„Црвените“ имаат верба во неговите можности да ги заменат Пол Pogba кој е на работ да го напушти Олд Трафорд. Ние веруваме дека Каицедо го има она што е потребно за да биде Starвезда во Премиерлигата и дека ќе направи чуда со англиската страна.

Остатокот, како што велат, е историја.

Која е девојка на Моис Каиседо?

Нашето момче е среќно за inубено во вистинската личност. Девојката се вика Паолита. Таа е бела и Каиседо ја смета за една од најдобрите работи што му се случиле. Според него:

„Јас сум многу добра со мојата девојка. Таа ме сака и почитува “.

За да разбереме колку Каицедо ја сака својата девојка, на неговата рачка на Инстаграм има објава од bубовните птици. Фотографијата има натпис - Господ да го благослови нашиот однос. Има среќа што ја најде вистинската личност за него и им посакуваме најдобро.

Моис Каиседо со неговата девојка Паолита.
Моис Каиседо со неговата девојка Паолита.

Мојсеј Каиседо семеен живот:

Како добар број на фудбалски генијалци, подемот и амбицијата на Мои во спортот се поврзани со поголема цел. Ние го нарекуваме семејство. Еве факти за семејството на играчот од средниот ред. Исто така, тука ќе презентираме факти за неговите браќа и сестри и роднини.

За родителите на Моис Каиседо:

Родителите на Мои сè уште не се познати по нивните имиња. Сепак, нивната репутација им претходи. Пред три години, играчот вети дека ќе ги направи горди на него. Во голема мера, тој го исполни ветувањето.

Моис Каиседо со неговите родители.
Моис Каиседо со неговите родители.

Бидејќи не биле финансиски возбудливи, родителите на Мои биле богати со нудење морална поддршка на момчето и негови успеси. Резултатот од нивната непоколеблива поддршка сега дава плодови.

За браќата и сестри Моис Каиседо:

Фудбалскиот маестро беше последното од 10-те деца родени од неговите родители. Тој навистина спомна дека еден од неговите постари браќа поминал низ редовите на Индепендиенте дел Вале. Очигледно, тој сигурно не успеал да стане професионалец. Без оглед на тоа, браќата и сестрите мора да бидат горди на Моиз што им донесе слава на името на семејството.

Моис Каиседо со неговите родители и брат и сестра.
Моис Каиседо со неговите родители и брат и сестра.

За роднините на Мојс:

Продолжувајќи кон продолжениот семеен живот на фудбалската starвезда, допрва ќе добиеме информации што се однесуваат на неговиот продолжен семеен живот. Затоа, ги немаме имињата на неговите баби и дедовци, чичковци, тетка, внуки и братучеди и односот што постои меѓу нив.

Личен живот Моис Каиседо:

Има многу што не знаете за генијот во фудбалот, покрај неговиот високо-енергетски и агресивен стил на игра на притисок. Тој е тивко момче, но не премногу тивко за да се смета за досадно или осамено.

Каиседо не сака да пие и нема интереси да се дружи со жени. Тој редовно оди на годишни одмори од време на време и мора да има други хоби и интереси што го одржуваат физички и психички во форма.

Моис Каиседо на одмор во Newујорк.
Моис Каиседо на одмор во Newујорк.

Lивотен стил на Моис Каиседо:

Ајде да разговараме за тоа како фудбалерот ги заработува и троши своите пари почнувајќи од неговата нето вредност. За жал, неговата нето-вредност сè уште е во фаза на ревизија. Сепак, неговата неделна плата од 500 евра не е за што да пишува дома.

Не може многу да стори со таква плата. Се надеваме дека кога на крајот ќе пристигне на „Олд Трафорд“, тој ќе заработи повеќе отколку што може да потроши и ќе има средства како автомобили и куќи за да изгледа како дел од врвна topвезда.

Факти за Моис Каиседо:

Завршувајќи го овој напис, еве работи за кои треба да знаете Еквадор Breakвезда пробив. Тие се нераскажани факти за него.

Факт # 1 - Плата и заработка во секунда:

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработка во ($)
Годишно:$ 26,071.
Месечно:$ 2,172.
Неделно:$ 500.
Дневно:$ 71.
На час:$ 2.96.
На минута:$ 0.05
Во секунда:$ 0.0008

Бидејќи започнавте да ги гледате Моис Каиседо Био, ова е она што го заработи.

€ 0

Дали знаевте?… Просечниот Еквадорец кој заработува 466.63 УСД месечно ќе треба да работи четири месеци и две недели за да заработи плата на Моиз во Индепендиенте Дел Вале.

Факт # 2 - Религија:

Моис е варијанта на името Мојсеј. Играчот за врска е Кристијан. Интересно, тој е забележан како се моли неколку пати пред да зачекори во теренот. Уште повеќе, тој редовно го споменува Бог на својот Инстаграм за молитви и благодарници.

Можете ли да забележите како играчот од средниот ред се моли?
Можете ли да забележите како играчот од средниот ред се моли?

Факт # 3 - Рангирање на ФИФА:

Каицедо има вкупен рејтинг од 62 со потенцијал од 77. Иако рејтингот е вознемирувачки низок, тоа покажува колку работа треба да вложи Каицедо за да стане омилен кај навивачите. Тој сигурно ќе ги оправда очекувањата.

Крајна забелешка: 

Ви благодариме што го прочитавте ова информативно дело за приказната и биографијата за детството на Моис Каиседо. Се надеваме дека ве инспирирало да верувате дека упорноста ги освојува сите. Исто како што Каиседо никогаш не се откажа од обидот да биде најдобар што можеше да биде се додека не ја достигне славата.

Сега ни преостанува да ги пофалиме родителите на играчот од средниот ред за нивната поддршка во кариерата со зборови и дела. На спасувачот, ние се гордееме што испорачуваме приказни од детството и факти за биографијата со точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба, добро е да контактирате со нас или да оставите порака подолу.

Вики:

Барања за биографијаПодатоци за Вики
Комплетни имиња:Моиз Исак Каиседо Корозо.
прекар:Me.
Години:Стари 19 години и 4 месеци.
Датум на раѓање:2-ри ден во ноември 2001 година.
Место на раѓање:Град Санто Доминго во Еквадор.
Висина во нозете:5 стапала, 10 инчи
Висина во Cm:178см
Позиција за играње:Среден ред
Родители:N / A
Браќа:N / A
Девојка:N / A
Хороскопски:Шкорпија
Хоби:Одмор и поминување на добро време со семејството и пријателите.
Нето вредност:Под ревизија.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари