Мојс Кин Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Мојс Кин Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј познат со името; „Кин“. Нашата приказна за детството Моиз Кин плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесуваме целосна сметка на значајни настани од неговото детство до денес.

Анализа на расказот за детството Мојс Кин. Кредит за Си-Ен-Ен, Калчомеркато и Асти Калчио.
Анализа на приказната за детството Моиз Кин.

Во анализата се вклучени неговиот рано живеење, семејното потекло, образованието / кариерата, раниот живот во кариерата, патот до слава, доказ за слава, живот на врска, личен живот, семеен живот и факти за живот итн.

Да, секој знае дека тој се смета за една од најперспективните изгледи на италијанскиот фудбал. Сепак, само неколкумина fansубители на фудбалот ја сметаат биографијата на Моиз Кин, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

ПРОЧИТАЈ
Марко Верати за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Моисеј Кин Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Почетокот на животот и семејството

Почнувајќи, неговото полно име е Мојс Биоти Кин. Мојс Кин, како што е популарно познат како роден на 28th ден на февруари 2000 на неговата мајка, Изабел Дехе и таткото Бироу Жан Кин во Верчели, Италија.

ПРОЧИТАЈ
Самуел Ето за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознајте ги родителите на Моиз Кин - Изабел Дехе и Биору Jeanин Кин. Кредит на Редит и Глобалист.
Запознајте ги родителите на Моиз Кин - Изабел Дехе и Биору Jeanин Кин.

Иако, националноста на Моиз Кин е Италијанка, но гледајќи ги неговите родители, ќе знаете дека тој има африканско потекло. Двајцата родители на Моиз Кин се Брегот на Слоновата Коска.

As Joe.co.ukрече, раѓањето на Моис Кин се сметаше за чудо. Според неговата мајка, „Лекарите ми рекоа дека нема да имам други деца, плачев и се молев кога го слушнав тоа.

Ова беше затоа што ovanовани [постариот брат на Моиз] беше осамен и ме замоли за брат. Потоа оНоќта кога сонував за моето неродено дете Моиз и ете, по четири месеци, повторно бев бремена “.

По раѓањето, Изабел го именувала својот син Моиз, име синоним за библискиот „Мојсеј“. Ова беше потврда за католичко-христијанската религиозна припадност на семејството.

ПРОЧИТАЈ
Доминик Калверт-Левин Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Мојз Кин, роден во новиот милениум, израснал во фамилија од пониска средна класа, заедно со неговиот брат Џовани, кој е седум години постар. Двајцата негови родители беа мигранти кои го напуштија Брегот на Слоновата Коска во Италија за да ги подобрат своите животи.

Родителите се разделија:

Моиз Кин во текот на неговите рани години бил сведок на опаѓање на односите меѓу неговите родители.

Работите почнаа да се распаѓаат и стана толку кисело што таткото на Моиз смело тргна кон своето семејство. Сиромашниот Моис Кин и неговата мајка морале да преживеат сами, немајќи многу пари.

Секое дете кое го доживеало раскинувањето на родителите, ќе знае само премногу добро длабоката емоционална болка и штетните психолошки последици што може да ги има.

Моис Кин е еден од многуте фудбалери (имено Доминик Соланке, Мемфис Деплај итн.) Кои искусиле да гледаат како нивните родители раскинуваат во раните години.

Ефектите од разделбата на неговиот родител јасно имале влијание врз неговиот живот и развојот на настаните што ги преживува до денес.

Двете Моиз и неговиот брат ovanовани ги воспитувала нивната мајка која работела како собарка по бегството на нејзиниот сопруг. Таа ги израсна своите синови да бидат многу религиозни. И Моиз и Giовани беа деца кои секогаш ги почитуваа правилата дома.

ПРОЧИТАЈ
Ademola Lookman Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Моисеј Кин Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Образование и градење кариера

Моиз Кин уште на рана возраст се интересираше за фудбал и се стремеше да биде професионалец. Тој го поддржуваше Интер како дете, сето тоа поради поранешниот нигериски напаѓач, Обафеми Мартинс.

ПРОЧИТАЈ
Дејан Кулушевски Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Моис Кин беше толку за loveубен во Нигериецот што постојано ја мачеше својата мајка за да го има дресот на Интер-Милано.

Обафеми Мартинс - Рана мотивација на Моиз Кин. Кредит на годишно ниво.
Обафеми Мартинс - Рана мотивација на Моиз Кин.

Еластичноста и loveубовта на Моиз кон фудбалот ја исплатија својата целосна дивиденда кога го забележа Ренато Бјази, поранешен италијански фудбалер. Ренато го набудуваше своето вештини и му понуди да му помогне да добие најприфатливо фудбалско образование.

ПРОЧИТАЈ
Гилфи Сигурдсон за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознајте го Ренато Бијаси - Човекот кој му помогна на Мојз Кин. Кредит на YouTube.
Запознајте го Ренато Бијаси - Човекот кој му помогна на Мојз Кин. Кредит на YouTube.

Моисеј Кин Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Рано кариерен живот

Страста на Моиз Кин за фудбалот го виде минувајќи на проба и се запишуваше во локалниот клуб на неговиот град, Асти Калчио фудбалски клуб кој е водечки италијански асоцијативен фудбалски клуб во италијанскиот град Асти.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Курт Зума Плус Untold Биографија факти

Додека во Асти, Ренато Биаси држеше притискање на копчиња за да му помогне на Мојс Кин на многу поголем клуб. Пристигна можност за судење со Торино и Мојз Кин помина и влезе во клубот на возраст од 7. Тој играше во Торино се до 10.

ПРОЧИТАЈ
Маруане Фелаини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Раниот живот на Моиз Кин. Кредит на Асти Калчо.
Раниот живот на Моиз Кин. Кредит на Асти Калчо.

Моисеј Кин Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Пат до слава приказна

Откако се промовираше преку возрасните групи во Торино, Моиз се чувствува амбициозно за потребата да напредува понатаму во својата млада кариера.

Во 2010 година, наместо да го продолжи договорот со Торино, Моиз Кин реши да го напушти клубот врз основа на одлука на неговиот помошник. Тој беше потпишан од градскиот ривал на Торино, Јувентус.

ПРОЧИТАЈ
Хавиер Пастор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Повторно, тоа беше Ренато Биаси кој го организираше овој трансфер поради неговата љубов кон Јувентус и поради тоа што беше навивач на Бианкенери.

Моисеј Кин Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Стани за слава приказна

Ова е најважниот ден во неговиот живот што конечно се случи. Денот кога Моиз и се јави на мајка си да и објави повик за професионална кариера. Според Изабел Дехе;

„Имавме малку пари. Потоа, еден ден Моис ми се јави на пат за работа во 5.30 часот и ми рече

„Мамо, имам изненадување!…“ Му реков 'Не, не ми кажувај дека не потпиша професионална кариера со Јуве'. Тој одговори „Јас го сторив тоа и почнувајќи од денес ќе се откажеш од работата и ќе живееш со мене во Торино“.

Моисе Кин стана првиот играч роден во 2000s да го направи следното; (1) За деби во Серија А (16 години, 265 дена) (2) За да постигне гол во Серија А (17 години, 88 дена) (3) За деби во Лигата на шампионите (16 години, 268 дена). (4) За да постигне гол за италијанската репрезентација (19 години, 23 дена). итн, само за да именува неколку достигнувања.

ПРОЧИТАЈ
Томас Тушел Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Како и за време на пишувањето, Моиз Кин ги освои Серија А (2016-2017), Копа Италија (2016-2017) и Супер Копија Италијана (2018) уште од почетокот на кариерата во Јувентус. Останатото, како што велат, сега е историја.

Моисеј Кин Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Животен однос

Со славата на Моиз Кин, прашањето на сите усни е; Која е девојката на Моиз Кин? или сопруга / легло ?.

Романсите за Моиз Кин се оние кои избегале од лупањето на јавноста, едноставно затоа што неговиот loveубовен живот е приватен и евентуално без драми.

Мојз Кин претпочиташе повеќе да се фокусира на својата кариера отколку неговиот приватен живот и се обиде да избегне толку многу внимание на неговиот приватен живот.

Говорејќи за неговиот статус на врска, Моис Кин еднаш го официјализираше на својот профил на Инстаграм за неговата врска со убавата дама која го одзема здивот и ја нарекува „Ниф“.

ПРОЧИТАЈ
Гилфи Сигурдсон за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Девојката на Моиз Кин- Ниф. Заслуга за Спортеваи.
Девојката на Моиз Кин- Ниф. Заслуга за Спортеваи.

Според извештајот на Интернет, Моиз Кин ја запознал својата девојка во еден милански клуб и тоа било непосредна loveубов на прв поглед.

Уште една романтична средба меѓу двете birdsубовни птици се случи во еден познат ресторан во Милано каде Кин, во друштво на неговиот неразделен голем брат ovanовани и Ниф, помина неколку пријатни часови за да се запознаат себеси подобро.

ПРОЧИТАЈ
Томас Тушел Детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Не требаше време пред да го објави на својот Инстаграм профил, што предизвика озборувања кај обожавателите.

Дали знаеше?… Убавата девојка на Моис Кин, Ниф е позната по тоа што има страст кон боречките вештини и боксот и некогаш беше шампион на Muay тајландски (борбен спорт на Тајланд кој користи застанувачки штрајк заедно со разни техники на клинчење.

ПРОЧИТАЈ
Марко Верати за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Моисеј Кин Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Личен живот

Запознавањето со личниот живот на Моиз Кин ќе ви помогне да добиете целосна слика за него. Почнувајќи, тој е многу пријателски расположен, несебичен и честопати се наоѓа во друштво на многу различни луѓе.

ПРОЧИТАЈ
Хавиер Пастор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Моиз Кин е некој кој верува дека сите човечки бои се исти. Неговиот живот е исполнет со емпатија и изразен емоционален капацитет.

За Моиз Кин, разликите во боите не е нешто што не дели, туку неможноста да ги препознаеме, прифатиме и прославиме тие разлики.

ПРОЧИТАЈ
Ademola Lookman Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Моиз Кин Испраќа порака до сите расисти. Кредит на Trendsmap.
Моиз Кин Испраќа порака до сите расисти. Кредит на Trendsmap.

Мојз Кин исто така е спортски сведоштво во италијанската општина Асти. Тој е дел од проекти поддржани од градското Министерство за спорт. Еден од таквите проекти е насочен кон промовирање на вклучувањето на малку момчиња во фудбалот.

Факти за личниот живот на Моиз Кин. Заслуга за Котидијано Пирипик.
Факти за личниот живот на Моиз Кин. Заслуга за Котидијано Пирипик.

Потеклото на Моиз Кин и лошата семејна припадност му даваат причини да ги насочи економски загрозените млади таленти.

ПРОЧИТАЈ
Доминик Калверт-Левин Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Моисеј Кин Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Семеен живот

За време на пишувањето, Моиз Кин го прифати својот татко во неговиот живот. И двајцата родители ги искористија придобивките од богатиот фудбалски син.

Посветеноста на Моиз да се осигури дека неговите родители се пријатни и содржината е слична на неговата посветеност кон фудбалот.

ПРОЧИТАЈ
Маруане Фелаини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Сепак, оваа обврска неодамна донесе некои предизвици поради упорното барање на неговиот татко за трактори.

Семеен живот на Моиз Кин - за неговиот татко. Кредит на Balls.ie, Reddit и Globalist.
Семеен живот на Моиз Кин - за неговиот татко. Кредит на Balls.ie, Reddit и Globalist.

Мојс Кин некогаш се дистанцирал од коментарите на неговиот татко дека Јувентус и понатаму му должи два трактори. „Трактори? Не знам за што зборуваш… “ рече Моис Кин преку својот Инстаграм. Таткото на Кин, Биору, еднаш за Тутоспорт изјави;

ПРОЧИТАЈ
Самуел Ето за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

"Многу сум среќен за него, дури и ако имам проблем со клубот Јувентус. Додека преговараа со духовитостh мојот син, клубот исто така ми вети некои трактори за мојот земјоделски бизнис во Брегот на Слоновата Коска. 

Му ветив на Јуве дека ќе го задржам во Италија, но сакав двајца трактори за возврат. Клубот рече дека тоа нема да биде проблем, но сега не сум ги примил. Тие нема да ми дадат билети или дури ќе ме повикаат ".

Според извор на Интернет, Јувентус ризикува бесплатно да го загуби Моиз Кин доколку клубот не испорача флота трактори за кои се вели дека му должат на неговиот татко.

ПРОЧИТАЈ
Дејан Кулушевски Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој го обвини Јувентус дека не му дал билети за следење на натпреварите уште по обвинението за неговиот трактор.

Во моментот кога пишуваше, таткото на Моис Кин сè уште има статус на мигрант, додека неговиот славен син има италијански пасош што го стекнал на 18-годишна возраст.

ПРОЧИТАЈ
Приказна за детството Курт Зума Плус Untold Биографија факти

За мајката на Моиз Кин: Мајката на Моиз како за време на пишувањето сè уште се појавува разделена од нејзиниот сопруг.

И покрај тоа што му е благодарна на Јувентус за помагањето на нивниот син, Изабел е некој што поседува меко место за англискиот фудбал и посакува нејзиниот син еден ден да игра за голем клуб во Англија.

Мајката Изабел на Моиз Кин раскажува затоплувачка приказна за моментот кога нејзиниот син го смени животот. Кредит на о.
Мајката Изабел на Моиз Кин раскажува затоплувачка приказна за моментот кога нејзиниот син го смени животот. Кредит на Џо.

За братот на Моиз Кин: 

Брат на Мојс, Џовани, исто така е фудбалер кој го поминал поголемиот дел од кариерата во игра во Серија Д, пред да оди професионално со Серија В.

ПРОЧИТАЈ
Дејан Кулушевски Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата
Моиз Кин и брат - ovanовани. Кредит на Сортитуци.
Моиз Кин и брат - ovanовани. Кредит на Сортитуци.

Како во времето на пишувањето, неодамна беше ослободен од договорот Риети со заедничка согласност на 29 јануари 2019.

Џовани е заслужен за жртвуваoето на својата фудбалска кариера да се пресели со неговиот помал брат за време на неговиот пат кон славните години. И двајцата браќа што беа прикажани подолу одеа низ тешки времиња и конечно се надминаа.

Реакцијата на ovanовани Кин (братот на Моиз) кога неговиот 16-годишен мал брат дебитираше за Јувентус е толку емотивна и бесценета. Погледнете го видеото подолу;

ПРОЧИТАЈ
Доминик Калверт-Левин Детството Приказна Плус Неразмислени биографија факти

Моисеј Кин Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Факти за LifeStyle

За време на пишувањето, Моиз Кин има пазарна вредност од 15.00 милиони фунти (Извештај за пазарот на трансфер).

Тој не е тип на фудбалер кој живее раскошен начин на живот сам сам. Тој лесно се забележува од неколку пријатели и прилично импресивни автомобили.

Од сите индикации, се чини дека тој е паметен во управувањето со неговата кариера и покрај големиот живот.

Моисеј Кин Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Неостварени факти

Споредба со Марио Балотели:

Џовани Кин еднаш даде изјава за неговиот брат Моисе велејќи: "Балотели е негов идол, но ве уверувам дека на теренот тие се различни: Мојсе жртви “. Ова се случи кога беше забележан Мојс Оној на Марио Балотели Гест со кошула „Зошто секогаш јас“.

ПРОЧИТАЈ
Марко Верати за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

И покрај тврдењето на Giовани, семејството на Моиз Кин верува во споредбата на нивниот славен син со Балотели во никој случај не се држи.

Жртва на расизам:

Повеќето fansубители на фудбалот првпат слушнале за Моиз Кин поради расна злоупотреба со која се соочил како 19-годишник. Тој еднаш беше во вестите откако беше жртва на расистичко малтретирање од страна на навивачите на Каliaари.

ПРОЧИТАЈ
Гилфи Сигурдсон за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тоа беше ситуација што предизвика сомнителни одговори на неговиот соиграч Леонардо Бонучи кој рече дека вината е 50-50.

Раим Стерлинг вели дека расистичките коментари на Бонучи биле смешни додека Марио Балотели му рекол на Леонардо Бонучи „среќен што не бев таму„ Погледнете ја видео приказната за инцидентот подолу. Кредит на О, Моја цел.

ПРОЧИТАЈ
Ademola Lookman Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Моисеј Кин Детска приказна Плус Неоптоварена Биографија Факти- Видео резиме

Ве молиме видете подолу, резиме на видео на YouTube за овој профил. Ве молиме посетете ја нашата YouTube канал за повеќе видеа.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Моисе Кин плус нераскажаните факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари