Приказната за детството Матијас де Лигт Плус Неоптоварени факти за биографијата

Приказната за детството Матијас де Лигт Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја прикажува целосната приказна за еден фудбалски гениј кој е најдобро познат по прекарот "Вкупниот бранител". Нашата приказна за детството Matthijs de Ligt плус нераскажаните факти за биографијата ви донесуваат целосна сметка за значајни настани од неговото детство до денес.

Анализата го вклучува неговиот ран живот, семејно потекло, животна приказна пред славата, приказна за слава, врска и личен живот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Мојс Кин Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Да, секој знае дека тој е меѓу најсјајните бранители на светот. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Матијас де Лигт, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Приказна за детството Матијас де Лигт - Почеток на животот и семејството:

Матијас де Лигт е роден на 12 -ти август 1999 година од неговата мајка, Вивијан де Лигт и татко, Франк де Лигт во Лејдердорп, град и општина во западна Холандија.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џанлуиџи Буфон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Кратко по неговото раѓање, родителите на Матијас де Лигт се преселиле во Абкуд, град јужно од Амстердам.

Покрај тоа што добија подобри економски можности, и двајцата родители, вклучувајќи ги и нивните потомци, развиа длабока loveубов кон фудбалскиот тим Ајакс.

Матијас де Лигт дојде како нивно првородено дете и син кај неговите родители Вивијан и Френк. Подоцна во раниот детски живот, неговата мајка имала други браќа и сестри, збир од близнаци именувани; Флер и Воутер. Сите заедно до денес ги сочинуваат среќните членови на семејството на Лигт.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ласина Траоре Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Матијас де Лигт секогаш го водеше патот како голем брат рано. Неговиот мал брат или сестра, Воутер отсекогаш се чувствувал доволно среќен да има голем брат со кого имал врска - уште од детските денови.

Тогаш, браќата Де Лигт формираа навика никогаш да не дозволуваат едни со други да талкаат сами во темнина.

Тогаш, Ако Ајакс игра резултати, и двете момчиња би трчале врескајќи низ нивната дневна соба.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Френки де Јонг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дел од нивната рекреативна активност вклучува и нивните родители да ги прошетаат до стадионот Ајакс (Јохан Круиф Арена) за време на работните денови.

На лична белешка, Matthijs се сметаше како некој кој секогаш ќе внимаваше за неговите близначки и браќа и сестри никогаш не се плашеше да се соочи со насилници во училиште.

Според AjaxShowTime, еднаш рече еден од наставниците на Матијас;

Ако некој од неговиот клас или неговиот брат или сестра се малтретира, Матис не би го сторил она што повеќето луѓе би го направиле ... тоа е „бегај“. Наместо тоа, тој би се залагал за малтретираните.

Факти за биографија на Матијас де Лигт - Ран живот во кариерата:

Дали знаеше?…  Матијас никогаш не ја виде кариерата во фудбалот како пат до неговата судбина.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Всушност, неговиот прв спортски успех всушност дојде со топка во рацете, а не во нозете.

На петгодишна возраст, младиот Матијас на сликата подолу започна да игра тенис што го направи многу добро.

Како започна фудбалското патување: И покрај тоа што беше тенисер, Матијас имаше тешкотии да се среди со кариерата. Ова беше време кога тој бараше други алтернативи.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Пер Шурс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За негова среќа, еден ден, тој го запозна фудбалот со неговиот пријател кој го покани на тренинг. Веднаш по тренингот, Матијас веднаш започна да игра фудбал.

Му требаше околу една година да се смири во новиот спорт. Ова беше време кога тој успешно се запиша на списокот на неговиот локален младински тим, ФК Абкуд, кој му даде сцена за дополнително да го покаже својот талент.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кристијан Ромеро за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тогаш, Матијас секогаш сакаше неговиот помал брат Воутер да го придружува на клупските активности.

Додека беше со ФК Абкуд, тој имаше цврста решеност и се фокусираше на новиот сон да стане професионалец.

Навистина, неговите амбиции беа проследени со напорна работа и не беа само минлива мисла. Матијас играше за ФК Абкуд уште 3 години, време кога ги полираше своите вештини и целта ја држеше повисоко.

Факти за биографија на Матијас де Лигт - признание:

На 9 -годишна возраст, Матијас де Лигт веќе бил извидуван од скаути на Ајакс, кои имале интерес за него од две причини.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Квинси ги промовира приказната за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Прво, тој беше најдобриот играч на неговата возраст. Второ, беше поради неговиот импресивен раст, кој беше стабилен и ги исполни нивните барања на почетокот.

Меѓутоа, како што минуваше времето, сомнежите на скаутите на Ајакс почнаа да траат. Тие се плашеа дека Матијас де Лигт станува потежок по стапка што може да изгледа непријателска за спортот.

Сепак, тие го преземаа ризикот бидејќи видоа дека тој с still уште го има талентот во себе.

Средба Ајакс Суарез:

Де Лигт, конечно, има успешен обид во Јонг Ајакс, исто така познат како Ајакс II или Ајакс 2 (резервниот тим на Ајакс). 

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во Ајакс, Матијас стана ова скромно и повлечено момче чија способност да се справи со славата стана директно пропорционална со начинот на ракување со топката.

Според едно интервју, најзапознат момент беше средбата Luis Suarez време што тој сè уште беше во Ајакс II.

Дали знаеше?… Ајакс во 2017 година еднаш провоцираше некои од своите обожаватели преку нивниот официјален FaceBook канал.

Холандскиот клуб ги искористи зборовите "Следната година, заедно во еден тим”Да ја опишат фотографијата на Матијас де Лигт и Luis Suarez кој играше во Барселона во тоа време.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ласина Траоре Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Многу навивачи на Ајакс го сметаат ова многу непрофесионално за клубот да се однесува на трансфери во таа природа. Можеби причината зошто клубот никогаш не го продал Matthijs de Ligt во Барселона во 2018, во обид да ги реши проблемите со авионските судии.

Биографија на Матијас де Лигт - Приказна за патот до славата:

Матијас де Лигт беше најмладиот и најбрзиот кој се искачи над сите младински редови, што доведе до промоција во сениорски фудбал, токму кога се приближи на 17. Ова се случи откако тој освои повеќе награди како младински фудбалер.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Пер Шурс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Дали знаеше?…  Како 15-годишник, Матијас де Лигт ја освои наградата за играч на турнирот на турнир за У17 и исто така на турнир за У19.

Тоа беше кога навивачите знаеја дека ќе биде одличен играч. Брзо, една година подоцна, тој самиот се промовираше во сениорскиот тим Ајакс.

Matthijs de Ligt го направи својот успешен деби натпревар против FC Emmen on Август 8, 2016. Ова беше денот кога тој се најави на навивачите на Ајакс, постигнувајќи и постигнувајќи го моќниот слем гест.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Леонардо Бонучи за детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Тоа сигурно потона во меморијата на навивачите на Ајакс. Матис де Лигт по натпреварот беше награден како втор најмлад голгетер зад Кларенс Сидорф.

Биографија на Матијас де Лигт - Приказна за пораст на славата:

Работите започнаа да се движат брзо во неговата прва сезона на професионален фудбал, што го забележа неговиот метеоричен развој.

Матијас де Лигт добро се поврза со поранешниот колега од Колумбија, Давинсон Санчез да обезбеди одлична дефанзивна покривка за Ајакс.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кристијан Ромеро за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ова го води својот тим до финалето на тимот на Европа. Водењето на неговиот тим да стигне до финалето на толку нежна возраст од 17 години, сигурно донесе пофалби од сите агли.

Матијас де Лигт на сличен начин како Рубен Невес стана најмладиот играч што некогаш играл во европско финале, во тим со просечна возраст до 23 години.

Зрелоста што ја покажа и на прес -конференцијата и пред предизвикот на Манчестер Јунајтед беше сигурно бесценета за 17 -годишник.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата

Личните животни брендови на Матија де Лигт и популарноста им дадоа поголем поттик на другите млади starsвезди на Ајакс, особено меѓу нив; Каспер Долгберг  Френки де Јонг.

Континуираната храброст, храброст и поврзаност на Матијас де Лихт со навивачите на Ајакс го натера да ги помине капитенските барања за неговиот тим Ајакс.

Видеото подолу го докажа неговиот лидерски потенцијал што го отвори патот за неговата капитенска титула. Види до крајот!

Обезбедувањето на неговата титула капитен на неговиот тим доведе до национална награда. Матијас де Лигт стана најмладиот досега капитен на професионална страна во историјата на холандскиот фудбал.

Остатокот, како што велат, сега е историја.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џанлуиџи Буфон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Матијас де Лигт го сака животот:

Зад секој успешен фудбалер, навистина има гламурозна шапка или девојка. За Матијас, токму пред да стане успешен, една прекрасна дама веќе му го дала своето срце.

Лигт како во времето на пишувањето е во врска со Аник Дикман, хокеј девојка која игра за Атена, клуб во Амстердам.

Аник, исто така, не се плаши од рефлектори, бидејќи исто така се занимава со актерство. Дипломирала на младинско театарско училиште во Амстердам.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Френки де Јонг детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Веста за нивната афера излезе на виделина кон средината на2014, време кога и двајцата беа само душички од детството кои започнаа да излегуваат. Матија Лигт на сликата подолу во тоа време имал само 15 години.

И покрај тоа што беа заедно долго време, Матијас и Аник не донесоа никаква одлука за смирување. 

Покрај хокејот и глумата, Аник беше познат по тоа што поминуваше многу време со Матијас уште пред да стане славен.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Мојс Кин Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Личен живот на Матијас де Лигт:

За разлика од повеќето ветувачки млади фудбалери, атрибутот за личен живот на Матијас де Лигт е уникатен и различен.

Многумина што го познаваат го опишуваат како мирен, управуван, фокусиран, сериозен и интелигентен и весел, социјален и лојален карактер.

Матијас не сака да има внимание што не е поврзано со кариерата и сака да поминува време сам за себе. Ако не игра фудбал, би бил со Аник или најверојатно ќе игра ФИФА или ќе гледа емисии на Нетфликс цел ден.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Блејз Матуиди Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој не е тип на личност која сака да се дружи со секого. Неодамна, неговата мајка мораше да го притисне за да ја добие возачката дозвола, но тоа не успеа.

Матијас рече дека тој не се здобива со часови за возење, не се вклопува во неговиот личен распоред за обука. Од ден на ден, Матија честопати постојано го занимава својот ум со она што му треба за да биде добар бранител.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Матиј де Лигт плус нераскажаните факти за биографијата.

At LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари