Marquinhos Childhood Story Plus Нераскажаните факти за биографијата 

Marquinhos Childhood Story Plus Нераскажаните факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец кој е најпознат како „Marquinhos„ Нашата приказна за детството на Маркињос, плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство, до денес. Анализата вклучува неговото семејно потекло, животна приказна пред слава, приказна за слава, врска и личен живот.

ПРОЧИТАЈ
Рубен Дијас Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Да, секој знае за неговата стапка на работа и ефикасен еден на еден кој брани. Сепак, само неколкумина ја сметаат биографијата на Маркињос, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Маркињос Детска приказна - Ран живот и семејна позадина:

Поаѓање, Маркинхос (крстен Маркос Аоас Корреа) е роден на 14th ден од мај 1994 во Сао Паоло, Бразил. Роден е на неговата мајка Алина Аоас и на неговиот татко Маркос Баррос Корреа.

ПРОЧИТАЈ
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата
Родителите на Маркињос Маркос Барос и Алина Аоас.
Родителите на Маркињос, Маркос Барос и Алина Аоас.

Младиот Маркињос е израснат во општинскиот град Сао Паоло, кој е најпознат како главен град на бразилскиот фудбал. Овој спорт веќе со децении се етаблира во начинот на живот на жителите на градот, вклучувајќи ја и мама на Маркињос која гледаше натпревари на Арена Коринтијанс дури и додека била бремена фудбалот чудо.

Маркињос ја краси Арена Коринтијанс во утробата на неговата мајка пред да се роди.
Маркињос ја краси Арена Коринтијанс во утробата на неговата мајка пред да се породи.

Затоа не е изненадувачки што Бебе Маркињос започна да игра фудбал штом може да оди.

ПРОЧИТАЈ
Дејвид Бекам, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Растејќи во семејство од средна класа заедно со неговиот постар брат Луан Аоас и сестрата Ријама Аоас, Маркињос го привлекуваше фудбалот, не за да ги задоволи идните финансиски потреби на неговото семејство, туку да ги исполни она што тој го препозна како рана цел. Не е ни чудо што веќе основан Маркињос со децении ќе забележи дека:

ПРОЧИТАЈ
Нестања Матиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Откако бев млад, секогаш сакав да бидам фудбалер. Многу напорно работев за да стигнам до каде сум денес, јас ги бранев големите клубови и ќе го дадам најдоброто од себе, со сила и завист. Иднината нема граници, јас секогаш ќе продолжам понатаму.

Биографија за детството на Маркињос - ран живот во кариера:

Додека Маркињос растеше во Сао Паоло, тој имаше познат братучед, Морено Аоас Видал кој беше во тоа време, младиот играч со младински системи на најголемиот фудбалски тим на Сао Паоло - Коринтијанс. Напредокот на Морено во Коринтијанс ги инспирираше Маркињос и неговиот постар брат Луна да се приклучат на младинскиот систем на клубот кога првиот имал само 8 години.

ПРОЧИТАЈ
Андерсон Талишка детска приказна Плус Неразмислени биографија факти
Маркињос имал 8 години кога се приклучил на Коринтијанс.
Маркињос имал 8 години кога се приклучил на Коринтијанс.

Би било интересно да се забележи дека Маркингос не секогаш бил бранител. Фудбалскиот гениј започнал со наизменичното местење на голови и служејќи како дефанзивец додека студирал во Салезискиот колеџ во Санта Тересинха во Сао Паоло, пред да се приклучи на Коринтијанс во 2002.

ПРОЧИТАЈ
Лука Јовиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

„Тој многу сакаше да служи како голман. Играше и како дефанзивец, но секогаш кога ќе се реши да служи како голман секогаш беше избран за прв избор за работата “. Потсетува на Адалберто де Оливеира Барбоса, координатор на настаните за спорт и танц во училиштето.

ПРОЧИТАЈ
Тијаго Силва Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Ретка фотографија од детството на Маркињос како голман.
Ретка фотографија од детството на Маркињос како голман.

Уште интересно е фактот дека Маркинхос ги сметале неговите родители и тренери да бидат најмалку талентирани меѓу спортските браќа (Луна и братучед Морено). Меѓутоа, тој открил и развил вештини додека градел кариера во младинските системи во Коринтјаните.

ПРОЧИТАЈ
Нејмарска детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Маркињос Детска приказна - Ран живот во кариера:

Подемот на Маркињос низ редовите на Коринтијанс достигна поголеми височини почнувајќи од 2011 година кога тој беше дел и парцела на млади бразилски интернационалци кои го освоија фудбалското првенство во Јужна Америка до 2011 години во 17 година и се пласираа на Светското првенство на ФИФА до 17 години

ПРОЧИТАЈ
Хуан Бернат детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Маркињос во Коринтијанс во 2011 година.
Маркињос во Коринтијанс во 2011 година.

Следните ангажмани со Коринтијанс го видоа Маркињос како дебитираше со првиот тим на клубот на 18-ти февруари 2012 година и потоа, забележа неколку настапи во кампањите на Кампеонато Бразилеиро Серие А и 2012 година во Копа Либертадорес.

Кредитиран со добри рекорди за репрезентациите на Коринтијанс и Бразил, Маркињос беше продаден на крајот на 2012 година на Рома каде имаше 26 акции во Серија А со 4 настапи во Копа Италија пред да заработи преселба во Пари Сен Germермен.

ПРОЧИТАЈ
Ерик Дир за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Биографија на Маркињос - Прикажи се за слава:

ПСG му понуди храбар нов свет на можности на Маркињос, на кого навидум му беше судено да успее, бидејќи го постигна својот прв професионален гол за клубот, на неговото официјално деби за време на победата на ПСG над Олимпијакос од 4: 1 во септември 2013 година. Неколку дена подоцна, Маркињос се консолидираше на неговите први впечатоци постигнувајќи го својот прв лигашки погодок во победата во групата против Бенфика во ЛШ со 3: 0. Останатото, како што велат, е историја.

ПРОЧИТАЈ
Ерик Дир за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За сопругата на Маркињос - Керол Кабрино:

Маркињос е оженет Човек што ви донесуваме фактички детали за неговиот брачен живот, вклучително и како ја запознал и се оженил со својата сопруга Керол Кабрино. Да започнеме со тоа, сопругата на Маркињос Кабрино не е и не беше ни aубител на фудбалот. Таа е прилично ентузијаст за фитнес која се занимаваше со пеење и често снимаше настапи во салони за караоке низ Бразил.

ПРОЧИТАЈ
Нестања Матиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Токму за време на една од таквите потраги таа се појави на бразилската верзија на Х-фактор наречена Јовенс Талентос во 2014 година. Нејзиниот настап во реалното ТВ шоу го привлече вниманието на Маркињос кој брзо ја додаде на Фејсбук.

„Тој ме додаде на Фејсбук, ми пишуваше секој ден, ги коментираше моите фотографии“.

Таа го откри каналот +.

ПРОЧИТАЈ
Нејмарска детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Маркињос се запозна и започна да се забавува со неговата сопруга Керол Кабрино во 2014 година.
Маркињос се запозна и започна да се забавува со неговата сопруга Керол Кабрино во 2014 година.

Дуото започна да се забавува потоа и се оженил на 2nd на јули 2016. Церемонијата се одржа на плажа во Транкосо.

Нивниот брак е благословен со ќерка Марија Едуарда Кабрино Кореа, родена на 1st ноември на 2018. Вреди да се забележи дека Кабрино влегол во работа за раѓањето на нивната ќерка додека била на стадионот Parc des Princes во Франција за да го види Маркинхос да одигра натпревар против Лигата на шампионите против Андерлехт.

ПРОЧИТАЈ
Дејвид Бекам, детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Маркинхос со сопругата Керол Кабрино и ќерка Марија. Кредити: Revista Quem.
Маркинхос со сопругата Керол Кабрино и ќерка Марија. Кредити: Revista Quem.

Семеен живот на Маркињос:

Маркинхос е роден во спортско-љубовен семејство на 5. Ние ви даваме фактички детали за членовите на неговото семејство.

За таткото на Маркињос: Таткото Маркињос не е друга личност освен Маркос Барос Кореја. Маркос е сè за Маркињос кој го смета за свој херој, ментор, партнер, пријател, меѓу другите квалитети на одлична таткова фигура.

ПРОЧИТАЈ
Лука Јовиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Маркос Барос Кореја е татко и сè на неговиот син Маркињос.
Маркос Барос Кореја е татко и сè на неговиот син Маркињос.

За мајката на Маркињос: Алина Аоас е lovingубовната и грижлива мајка чии прекрасни пофалби ги пее Маркињос на следниот начин:

„Твоите раце секогаш се отвораат кога ми треба прегратка. Твоето срце знае како да разбере кога ми треба пријател. Твоите чувствителни очи се стврднуваат кога ми треба лекција. Твојата сила и loveубов ме водеа низ животот и ми ги дадоа крилјата што ми беа потребни за да ја летам мојата кралица “.

Маркињос има интензивно блиска врска со неговата мајка Алина Аоас.
Маркињос има интензивно блиска врска со неговата мајка Алина Аоас.

За браќата и сестрите на Маркињос:

Прв од браќата и сестрите Маркињос е неговиот постар брат Луан Аоас. Дуото израсна заедно, споделувајќи заеднички интереси во фудбалот. Судбината, сепак, одлучи Маркињос да го надмине својот брат во спортот. Како и да е, тие се крајно блиски со Маркињос кој го опишува Луан како најдобриот брат што некогаш би можел да го побара.

ПРОЧИТАЈ
Приказната за детството на Адријан Рабиот Плус Неоптоварени факти за биографијата
Маркињос со неговиот постар брат Луан.
Маркињос со неговиот постар брат Луан.

Единствената сестра на Маркињос е убавата Ријама Аоас со која се однесува како принцеза по неговата мајка-кралица.

Од лево надесно: постариот брат на Маркињос Луан Аоаш, помалата сестра Риама Аоаш и самиот Маркињос. Кредити: Инстаграм.
Од лево надесно: постариот брат на Маркињос, Луан Аоас, помалата сестра Риама Аоаш и самиот Маркињос.

Личен живот на Маркињос:

Како изгледаат активностите на еден просечен ден во животот на Маркињос, кого пријателите го опишаа како фокусиран со многу дисциплинирана личност ?. За почетниците, Маркињос обожава да поминува квалитетно време со семејството секогаш кога ќе добие можност да го стори тоа, особено со својата ќерка која расте брзо.

ПРОЧИТАЈ
Тијаго Силва Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Маркинхос има блиска врска со неговата ќерка Марија. Кредити: Instagram.
Маркињос има блиска врска со својата ќерка Марија.

Далеку од поминување време со семејството, Маркињос обожава да игра видео игри и да вежба во теретани. Активностите комбинирани му помагаат да развие тактика и издржливост што го надополнува она што му недостасува во висина како дефанзивец.

Видео игри и вежбање во спортски сали му помагаат на Маркињос да ги подобри тактиките и издржливоста.
Видео игри и вежбање во спортски сали му помагаат на Маркињос да ги подобри тактиките и издржливоста.

Преминувајќи на помалку познатите факти за Маркињос, фудбалскиот генијалец има тетоважа на левото стапало. Уметноста на телото, која прикажува две цврсто стегнати дланки, е опишана како Вечно братство од Маркињос. Тоа ја одразува неговата благодарност за лојалноста и поддршката кон семејството и пријателите.

ПРОЧИТАЈ
Рубен Дијас Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Маркињос има тетоважа на левото стапало што ја опишува како „Вечно братство“.
Маркињос има тетоважа на левото стапало што ја опишува како „Вечно братство“.

Пред сè, Маркинхос е религиозен христијанин кој верува дека најмоќната сила во универзумот е верата!

Маркињос се идентификува како Кристијан и ја смета верата како моќна сила.
Маркињос се идентификува како Кристијан и ја смета верата како моќна сила.

Маркињос нераскажани факти:

Дали знаеш?

  • Додека Маркињос беше во Рома, тој играше под името „Маркос“ за да не биде заблуда за неговиот тогашен соиграч Marquinho (без „S“).
ПРОЧИТАЈ
Хуан Бернат детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

  • Анализата на неговата сума од 31.4 милиони евра за трансфер во ПСG ги збуни врвните медиуми бидејќи се појавија различна дефект. БиБиСи Спорт тврдеше дека тоа е највисоката сума за трансфер за еден тинејџер во тоа време, додека Скај Спортс ја објави како петта по највисока цена од таквиот трансфер.
ПРОЧИТАЈ
Андерсон Талишка детска приказна Плус Неразмислени биографија факти

Слично на тоа, францускиот „Ле 10 Спорт“ го сними како трет по највисок, додека францускиот канал за вести БФМ ТВ го опиша како петти најскап на сите времиња за дефанзивец.

  • Marquinhos ужива блиски односи со Тиаго Силва со кого често го споредувале и во некои случаи го нарекувале „малиот Тијаго Силва“. Надвор од споредбите, Маркињос го смета Тиаго за свој пример и очигледно е дека и двајцата уживаат солидно разбирање во Пари Сен Germермен.
ПРОЧИТАЈ
Лука Јовиќ за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата детска приказна Marquinhos плус Неостварени факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

ПРОЧИТАЈ
Хуан Бернат детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари