Маруане Фелаини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Маруане Фелаини за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за еден фудбалски генијалец кој е најпознат под прекарот; „Iraирафро“. Нашата приказна за детството Маруан Фелаини плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до денес. Анализата ја вклучува неговата приказна за раниот живот пред славата, личните животни факти, животот во врска, семејниот живот и другите малку познати факти за него.

Да, секој знае за неговиот афробичен изглед и гигантски способности, но малкумина ја сметаат биографијата на Маруан Фелаини, што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Маруан Фелаини Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Маруан Фелаини-Бакиуи е родена на 22-ри ден во ноември 1987 година во Етербек, Белгија. По раѓање е Стрелец.

Роден е кај неговата мајка Хафида Фелаини и таткото Абделатиф Фелаини (поранешен голман и возач на автобус). Двајцата родители се Мароканци мигранти од градот Тангер во земјата. Тие мигрираа во Брисел за да имаат свои деца и да бараат подобар живот.

Фелаини е воспитан во Брисел заедно со неговиот идентичен близнак по име Мансур Фелаини (немојте да се изненадите, тој е близнак).

Маруан Фелаини Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Започнете со кариера

Првата loveубов на Фелаини беше следење на настаните. Тој започна како тркач на 10,000 метри. Ова го комбинираше со фудбалот што го започна на 8-годишна возраст за академијата Андерлехт. Како дете, тој трчаше на училиште додека неговите соученици одеа со автобус или со автомобил.

Сепак, таткото на Фелаини, Абделатиф, кој и самиот беше професионален фудбалер, го водеше својот син кон прифаќање фудбал и пуштање на трчање на долги патеки. Тој ја послуша желбата на неговиот татко и вети целосна посветеност на фудбалот.

Во својата прва сезона во Академијата на Андерлехт, тој постигна 26 голови, а во втората постигна 37. Тој беше на академијата на Андерлехт до 10-та година од животот пред да се приклучи на Монс, поради неговиот татко да добие нова работа во градот.

На 17-годишна возраст, тој го потпиша својот прв постојан договор со Стандард Лиеж. Таму, тој беше познат по својата способност за глава и издржливост, што го направи еден од најдобрите играчи од средниот ред во белгиската Прва дивизија. Неговиот перформанс резултираше со освојување на Абони чевли во 2008 година, награда што му беше доделена на најдобриот играч во сезоната со африканско потекло.

Откако ги отфрлија напредувањата на Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид и Баерн Минхен, Фелаини потпиша за Евертон во септември 2008 година. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Маруан Фелаини Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Неговиот Бренд

Неговите обожаватели носат огромни афро перики за да ја претставуваат нивната гордост за нивниот суперхерој, Фелаини.

Заштитната марка Афро перика на Фелаини се ракува од најдобрите раце како што се гледа подолу.

Перика на Фелаини е предмет на интерес кај интернет заедницата уште од неговото основање до центарот на вниманието. Фотографии како оваа подолу се појавија на Интернет.

Маруан Фелаини Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Theубовниот живот на Маруан Фелаини е комплициран. Тој е некој кој ужива во животот како слободен човек. Некогаш, Лара Бинет беше најважната личност во животот на Фелаини.

Fellaini и Мис Белгија Лара Бинет со години датираа и исклучуваа додека не се разделија во 2012.

Лара и Фелаини раскинаа кратко време откако тој потпиша за шампионот во Премиер лигата, други извори тврдат дека тие биле во брак. Бинет беше преполна Мис Лиеж во 2011 година. Таа беше Финалист на 2011 Мис Белгија натпревар за убавина. 

Фелаини доби поинакво чувство за животот во неговата врска откако се пресели во Манчестер Јунајтед. Според неговите зборови

'Додека бев во Евертон, жените ползуваа по мене “, Рече Фелини. 'Беше премногу. Во Манчестер, луѓето не ме препознаваат толку многу и имаат тенденција да се однесуваат кон мене на попочитуван начин.

Неодамна, тој беше со ffеферс Роксана. Со Фелаини се запознала преку заеднички пријател. Ffеферс е поранешна девојка на ratубовниот стаорец Ешли Кол. Таа навистина е во него бидејќи смета дека неговата коса е многу симпатична. Тука се Фелаини и ffеферс Роксана.

Маруан Фелаини Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Маруан Фелаини потекнува од семејно потекло од средна класа, управувана од неговиот татко, Абделатиф Фелаини. Ова беше пред да се исплатат фудбалските инвестиции.

Неговиот татко, Абделатиф еднаш играше во мароканската лига како голман на клубовите Раџа Казабланка и Хасанија д’Агадир. Во 1972 година тој сакаше да се смени во Европа и потпиша со белгискиот прволигаш КРЦ Мехеленц. Сепак, неговиот марокански клуб го одби преселбата во Европа.

Наместо да се врати во Мароко, Абделатиф ја заврши својата активна кариера, се пресели во Европа и стана возач на автобус за јавниот превоз во Брисел. Денес тој е горд што им дал можност на своите синови да се родат и да растат во Европа. Абделатиф ужива во добри односи со своите синови. Тој предвремено се повлече од возење со автобус за да ја надгледува кариерата на Маруан. Тука се Фелаини и таткото- Абделатиф.

МАЈКА: Хафида Фелаини е мајка на Маруан Фелаини. Додека нејзиниот идентитет сè уште не се појави на површина, извор од Интернет откри дека дамата подолу е мајка на Маруан Фелаини. Сето тоа благодарение на нејзината перика. Секако, знаеме дека е невистина. Еве ја лажната мајка на Фелаини, Хафида Фелаини.

Браќата: Неговиот постар брат се вика Хамза Фелаини. Тој е исто така специјалист за перики. Хамза Фелаини е сликано десно.

Мансур и Маруан на сликата подолу се идентични близнаци. Двете браќа близнаци сакаат да се дружат со слична коса.

Маруан Фелаини и брат близнак, Мансур.
Маруан Фелаини и брат близнак, Мансур.

Ти, тие се идентични во изгледот, но сигурно не неговата висина. Маруан е далеку повисок од Мансур.

Маруан Фелаини Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Сликата

Еднаш, многу одамна, Маруан Фелаини стана последниот фудбалер кој се најде овековечен како парче улична уметност… бизарно во форма на свое луто лице.

Овој инцидент се случи кога Белгиецот настапи за „црвените ѓаволи“ за време на нивниот пораз во финалето од Суперкупот од шпанскиот гигант Реал Мадрид

За време на судирот, Фелаини беше погоден од лицето од топката откако се искачи за глава, со исклучителна вештина на еден фотограф, што значи дека моментот може да биде уникатно засекогаш снимен. Сликата на изгмеченото лице на Фелаини, агапе во устата како резултат на ударот од топката, беше инстант хит на социјалните мрежи.

Предвременото брзо стана вирусно, со многу врвни личности и сограѓани професионални фудбалери кои зборуваа за сликата. По натпреварот, самиот Фелини беше брзо информиран за сликата и се одлучи да го дели преку својата лична сметка на Instagram.

Маруан Фелаини Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Пост дебата

Исто како и Месут Озил, Фелаини одлучува дали да пости или не постот. Во повеќето случаи, тој не пости. Можете да пребарувате на Интернет за други муслимански фудбалери во облека што се молеше, но никогаш на Фелаини и покрај тоа што тој беше потомок на мароканското богато исламско наследство.

Постот за време на Рамазан бара од муслиманите, затоа останете без храна и течности од изгрејсонце до зајдисонце. Фелаини чувствува дека може да биде крајно опасно за него кога игра во одредена клима како онаа на Бразил на Светскиот куп 2014 година.

Голем дел од незадоволството на муслиманската заедница, Џердан Шаќири, Гранит Џака и Валон Бехрами од Швајцарија и Mesut Ozil на Германија еднаш ги објавија своите одлуки да го прескокнат постот заради нивното здравје и квалитет на игра.

Во нивна одбрана, потпретседателот на Федерацијата на муслимански здруженија во Бразил, Али Зогби рече:

Науката веќе докажа дека ако вежбате без вежбање, имате сериозни проблеми. Затоа, повеќе е разумно да им се дозволи на играчите да не брзаат во текот на овој период ".

Маруан Фелаини Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата -Хороскопски карактер

 Маруан Фелаини е Стрелец и ги има следниве атрибути на неговата личност;

Предностите на Маруан Фелаини: Великодушно, идеалистичко, одлично чувство за хумор

Слабости на Маруан Фелаини: Ветувања повеќе отколку што може да се испорачаат, многу нетрпеливи, ќе кажат ништо без разлика колку недипломатски

Она што го сака Маруан Фелаини: Слобода, патување, филозофија, да се биде на отворено

Она што не му се допаѓа на Маруан Фелаини: Чувствителни луѓе, кои се ограничени, надвор од ѕид теории, детали.

Проверка на факти

Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Маруан Фелаини, плус нераскажаните факти за биографијата. Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не!

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари