Приказна за детството на Лис Мосет плус Недолгарни факти за биографија

0
449
Приказна за детството на Лис Мосет плус Недолгарни факти за биографија
Приказна за детството на Лис Мосет плус Недолгарни факти за биографија

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалски гениј со прекарот "Луфи„ Нашата приказна за детството на Lys Mousset Plus Untold Biography Factories ви дава целосен извештај за значајните настани од неговото детство до денес.

Theивотот и подемот на Лај Муссет
Theивотот и подемот на Лај Муссет. Кредити за слики: newsjizz, SportNet, footballispispers и TransferMarket

Анализата го опфаќа неговиот раниот живот, семејната припадност, животната приказна пред славата, доведуваат до слава, живот на врска, личен живот, фамилијарни факти, начин на живот и други малку познати факти за него.

Да, сите знаат дека тој е моќен тркач и успешен финалист, оној кој е способен да ги надмина минатите бранители кога ќе им се понудат можности. Сепак, само мал број на фудбалски фанови ја сметаат нашата верзија на Биографијата на Лис Мосетс која е доста интересна. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Приказна за детството на Лај Мосет плус нераскажана биографија факти - Семејна позадина и ран живот

Почнувајќи, неговото полно име е Лис Имилиен Муссет Менди. Роден е на 8 февруари 1996 година на неговите родители во Ле Авр, најголемиот пристанишен град во северниот дел на францускиот регион Нормандија, Франција.

Лис Мосет е со потекло од семејството од пристанишниот град Ле Авр, кој е на само 150 км од јужниот брег на Англија. Убавиот град каде што дојде семејството на Лис Мосет некогаш беше опишан од страна на УНЕСКО во 2005 година како Светско наследство благодарение на неговиот музеј на модерна уметност и слики со импресионисти.

Лис Мосет е со потекло од семејството од пристанишниот град Ле Авр. Тој исто така има длабоки корени на семејството во Африка - од Сенегал, Западна Африка
Лис Мосет е со потекло од семејството од пристанишниот град Ле Авр. Тој исто така има длабоки корени на семејството во Африка - од Сенегал, Западна Африка

Иако веруваме дека Лис Мосет потекнува од Франција. Но, судејќи според неговиот изглед, можете лесно да заклучите дека тој ги има своите семејни корени од Африка. Па, претпоставката беше во право. Французинот ги има своите семејни корени од западноафриканската земја Сенегал. Дали знаеше?… Таткото на Лис Мосет е Сенегалец, додека неговата мајка е Французинка.

Муссет Лис се поздравува од семејно потекло од средната класа и пораснал заедно со неговите родители кои рано, го натерале основањето да игра фудбал. За разлика од неговиот татко кој беше помалку строг, мајка е на Лис инсистираше на тоа дека нејзиниот син не смее да го компромитира читањето на неговите книги за играње фудбал со пријателите. Французинот еднаш откри информација (со сликата подолу) за неговото воспитување од неговиот профил на Твитер.

Мајка му на Лис Моусет е основана да игра фудбал кога беше дете
Мајка му на Лис Моусет е основана да игра фудбал кога беше дете. Кредити: Твитер
Приказна за детството на Лај Мосет плус нераскажана биографија факти - Образование и градење кариера

И покрај соочувањето со напнатост од дома, Лис сепак најде начин да се прошверцува и да игра фудбал со пријателите. На крајот, фудбалот преовладуваше над академиците и по многу убедливо, родителите на Лис, особено неговата мајка, конечно веруваа во неговите соништа. И мајка и тато поддржаа, тие го туркаат нивниот син да ја заврши напорната работа во неговата потрага да стане про.

Лај исто како и секое друго дете кое има амбиент во фудбал Голем сон да му се придружи на Ле Авр, најголемиот професионален спортски тим на неговиот град и еден од најстарите француски фудбалски клуб. Сепак, тој знаеше дека не е лесно да се придружи на конкурентскиот клуб кој имаше играчи на академија, како што се Пол Pogba, Димитри Плаќач, Ријад Марез, Бенџамин Менди, итн во нивниот петел.

Лис Моссет имаше приказни за овие производи од Академијата и вети дека ќе го следи нивниот чекор
Лис Моссет имаше приказни за овие производи од Академијата и вети дека ќе го следи нивниот чекор. Кредит на слика: Јас

Со раните потешкотии со пристапувањето во Ле Авр, Французинот зеде други опции. На 7-годишна возраст, Лис започна да посетува фудбалско училиште во неговото соседство по име Squence Graville. Како што се развиваше понатаму, тој се пресели во малку поголема академија Хавр Качуријаувил. Поминато две години на академијата, го виде како се развива во уникатен талент, што го натера да чувствува дека е подготвен да се соочи со пробен предизвик со Ле Авр.

Приказна за детството на Лај Мосет плус нераскажана биографија факти - Рано кариерен живот

Во времето кога тој помина судења и се придружи на престижниот Ле Авр, радоста на родителите и членовите на семејството на Лис Мосет не знаеше за граници. Лис се приклучи на академијата Ле Авр во 2006 година на 10-годишна возраст.

Лис поминал девет години работејќи на својот пат низ младинскиот систем на Ле Авр. Во 2012 година, тој дипломирал на Ле Авр Втори (резервниот тим на клубот), момент што отвори ново поглавје во неговиот живот. Откако некое време беше отсутен, Моусет започна да импресионира во Ле Авр Втори, постигнувајќи 14 гола пред да го направи своето деби за првиот тим.

Приказна за детството на Лај Мосет плус нераскажана биографија факти - Патот до славата

Приближувајќи се на 20-годишна возраст, Лис Моусет стана гладна за славата. Дури и ти иднината изгледаше светла додека беше во Ле Авр, францускиот фудбалер едвај чекаше да ја напушти својата земја и да оди во странство.

Одлуката: Во сезоната 2016–2017 година, Лис Моссет ги следеше стапките на Ентони Мартиал, додека се откажа од кариерата во Франција. Неговото патување во Англија го натера да му се придружи на АФЦ Бурнемаут кој беше во нивната втора последователна сезона во Премиер лигата.

Работите не одеа како што беше планирано за Французинот на јужниот брег на Англија. Сиромашниот Лис Моусет страдаше од недостаток на игра во игра, развој што го наведуваше да управува со само пет гола на сите натпреварувања во текот на неговите три години со Бурнмут. Тој еднаш изрази фрустрација во зборовите кон францускиот весник Париз-Нормандија. Тој рече;

„Ако сакав да бидам трет, четврти или петти по ред како напаѓач, можев да потпишам за Арсенал или Тотенхем.

Тоа е бизарно, но се чувствувам како да сум оставен на едната страна, и ме нервира да размислувам дека би можел да одам сезонава без да постигнувам резултат само заради недостаток на игра во игра

Искрено, се чувствувам како да сум гледач. Не можам да останам вака. Отсекогаш сонував да бидам во Англија, но не во вакви услови “.

Приказна за детството на Лај Мосет плус нераскажана биографија факти - Стани за слава

Назад дома, тешко беше за членовите на семејството Мусетт, особено на неговите родители, да се справат со тоа што еден од нивните сопствени паѓа по наредбата за пробивање со Борнмут. Гледајќи ги опциите, Лис Мосет започна да патува низ разни змии и скали на англискиот фудбал за да се препознае како напаѓач во првиот тим.

На 21-ви јули 2019 година, Лис Мосет потпиша за ново промовираниот клуб во Премиер Лигата Шефилд Јунајтед. За среќа, Муссет оттогаш редовно се претставуваше како напаѓач за прв избор со Шефилд.

Во времето на пишувањето, најзабележителен аспект на играта на Муссет е неговата импресивна јачина. Тој е моќен тркач и остварен финалист кој е способен да ги надмине минатите бранители кога ќе им се понудат можности. Подолу е дел од доказ за неговиот стил на игра (Кредит на ПЕТ 10).

Остатокот, како што велат, е историја.

Приказна за детството на Лај Мосет плус нераскажана биографија факти - Животен однос

Со неговото покачување на славата со Шефилд Јунајтед, сигурно е дека повеќето фанови мора да размислиле дали Лис Мосет има девојка или сопруга. Да, не постои негирање на фактот дека тој не е убав. Неговото бебе се соочи со симпатичен изглед, навистина го става на врвот на listубовната листа на секоја дама.

Кој е девојка од Лис Мосет
Кој е девојка од Лис Мосет

Лис Муссет ги воодушеви обожавателите со начините како тој го одржува приватниот живот на својата врска. Од тајните патувања и дефинитивно оддржувањето на Инстаграм, девојката на Лис Мосет и бебе мама се согласи со својот маж да остане надвор од центарот на вниманието.

Лис Моссет има ќерка
Лис Моссет има ќерка
Лис Мосет е познат во англискиот фудбал, а уште поважен за неговата ќерка. И покрај неговиот зафатен распоред како фудбалер, Лис знае како да создаде време и да помине квалитетно време со ќерки

Без сомнение, неговото мало девојче ги носи мековите во него, развој што го направи еден од најзначајните фудбалски татко.

Приказна за детството на Лај Мосет плус нераскажана биографија факти - Личен живот

Да се ​​запознаете со личниот живот на Лис Мосетс, далеку од фудбалот, ќе ви помогне да добиете целосна слика за него.

Започнувајќи, тој е кул, мирна и собрана фигура. Далеку од фудбалот, Лис сака да поминува време заедно во неговиот прекрасен Балкон кој има неверојатен поглед на центарот на градот Јужен Јоркшир. Тој исто така се занимава себеси како чиста и студена другарка со неоспорен шарм во неговиот изглед.

Запознавање со личниот живот на Мојсет
Запознавање со личниот живот на Мојсет. Кредит на слика: Инстаграм
Приказна за детството на Лај Мосет плус нераскажана биографија факти - Начин на живот
Благодарение на супер неделната плата која изнесува сума од 1,037,089 фунти годишна плата, Лис Мосет е навистина надарена со средства за да се живее раскошно, што подразбира егзотичен животен стил. Како што е забележано подолу, Лис купува скапа облека, часовници, чевли и што е најважно, држи на неговиот супер скап автомобил.
Лис Моссет е надарена со средства да го живее животот раскошно и тоа може да се види во неговиот автомобил и во фустанот
Lys Mousset е надарен со средства да го живее животот раскошно и тоа може да се види во неговиот автомобил и фустан. Кредит на слика: Инстаграм
Едноставно кажано, начинот на кој Муссет им ја посветува платата да живее скап животен стил е сличен на неговата посветеност на теренот.
Приказна за детството на Лај Мосет плус нераскажана биографија факти - Семеен живот

Додека се наоѓате во кариера, кој е најблизу до Семејството за Лис Мосет. Одговорот е негово семејство Сенегалско наследство. Лис ги задржува своите корени во Сенегалското семејство и има начин да се здружи со своите браќа Сенагалци и да го покаже неговото наследство со разнобојниот рачен бенд.

Најблиску до семејството на Лис Мосет
Најблиску до семејството на Лис Мосет. Кредит на слика: Инстаграм

Како и за време на пишувањето, семејството на Лис во моментов живее во приватен и низок клучен живот и покрај папараците секогаш на прогласот и бројните начини за поврзување со социјалните медиуми. Сепак, оне е сигурно. Неговата мајка, тато, брат (а), сестра (и) и цели роднини во моментов ги бенефитите од тоа што имаат свои сопствени лица кои се на чело на англиските фудбалски работи. Само прашање е на време пред да ги видиме членовите на неговото семејство на социјалните мрежи.

Приказна за детството на Лај Мосет плус нераскажана биографија факти - Неостварени факти

FACT1: Годината Тој беше роден: Дали знаеше?… Во 1996 година се роди Лис Мосет, немаше Гугл, Фејсбук, Твитер, ЈуТјуб и Редит. Исто така, немаше LinkedIn, Pinterest, Tumblr, Snapchat and Flickr. На сличен начин, iPhone, телефони со фотоапарати, iPods, Skype, Gmail, Википедија и iTunes сè уште не постоеја. Таа година беше сведок на објавувањето на Нинтендо 64.

FACT2: Религија на Лис Мосет: Градот од кој потекнува, Ле Авр е поделен на осум парохии и има 24 места за богослужба (цркви и параклиси). Сепак, непостоењето на докази за фотографии на неговата религиозна практика нè натера да предложиме дека Моссет исто така може да биде нелигиозен.

FACT3: Тетоважа на Лис Мосет: Сите знаеме Културата на тетоважи е многу популарна во денешниот фудбалски свет затоа што честопати се користи за да се прикаже нечија религија или луѓето што ги сакаат. Lys Mousset за време на пишувањето е без тетоважа. Како што е забележано подолу на неговата фотографија со најдобриот пријател на АФЦ Борнмут, Jordanордан Ибе, нема мастила во горниот и долниот дел од телото.

Факти за тетоважа на Мојсет
Факти за тетоважа на Мојсет Кредит на слика: WTFoot

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Lys Mousset, Плус непродадените факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако најдете нешто што не изгледа како што треба, ве молиме споделете го со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде