Лејтон Бејнс Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за сигурен лев бек, кој е најдобро познат по името; ""Војводата". Нашите Лејтон Бејнс детството приказна плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство време до датум. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу офанзивни и ON-Pitch малку познати факти за него.

Да тој е најпознат по својата стручна казна и казни. Сепак, само неколкумина навивачи знаат многу за Лејтон Бејнс Био, што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Лејтон Бејнс Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Раниот живот

Лејтон Џон Бејнс е роден на 11th декември 1984 во Киркби, Велика Британија на г-дин и г-ѓа Џон Бејнс. Тој е роден како Стрелец.
Подигната во Киркби, Мерсисајд, Бејнс се школувал во католичко основно училиште Св. Јосиф Работник. Локалното училиште во Ливерпул му го даде можност страсно да игра конкурентен фудбал за време на спортски периоди. По гледањето на раните ветувања во неговата кариера, неговите родители одлучија да го направат својот син да се придружи на неделниот лигашки фудбал чија неделна активност не се меша со студиите на Лејтон Бјен.

Ве молиме запомнете: Неделниот лигашки фудбал е термин во Обединетото Кралство за да ги опише здружените фудбалски лиги кои играат во неделата, наспроти вообичаената сабота.

На возраст од 10, и покрај тоа што се приклучи на фудбалскиот лига како ветувачко дете, остана едно прашање. Лејтон Бејнс беше срамежливо дете и интровертна. Бидејќи се срамеа, го направија крајно негативни последици што го натераа да не има други деца како пријатели. За среќа, неговите родители и учителки му помогнаа да ја надминат својата срамежливост. Ова ја поттикнало страста во кариерата да стане фудбалер.

Лејтон Бејнс Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Стани за слава

Предноста на Лејтон Бејнс беше повеќе за Евертон од Ливерпул, бидејќи тој беше збунет од интерес во Евертон. Како што некогаш му рекол на Гардијан;

Бев само млад. Го изгубив интересот за Ливерпул, но сепак сакав да го гледам фудбалот. Бев на финалето на 1995 ФА Купот, кога Евертон го победи Манчестер Јунајтед 9-1. Ова беше кога почнав да го гледам Евертон правилно.

Неговата мајка не би дозволила да одиме сам на Гудисон Парк. Таа ќе инсистира на тоа дека мојот братучед, кој е три години постар од мене за водство. Ќе го добиеме автобусот, 50p од Киркби, а потоа ќе се држиме наоколу додека не можеме да се приклучиме. Ќе почекаме додека не ги отворат вратите по 75 минути во натпревар за рано напуштање.

Имаше стјуардите на портите и ако беа во добро расположение, тие ќе намигнуваат и ќе нѐ пуштаат. Еден од нив, особено, се користи за да нѐ внимава. Но, понекогаш, ако бевме несреќни, на вратата ќе има работа и нема да видиме ништо ".

Како многу возрасно младо момче, Бејнс постојано ја напуштил својата срамежливост откако доживеал многу со надворешниот свет и со интервенција од неговите родители и наставници, како што е наведено претходно. Тој продолжил да игра во неделна лига за тимот наречен Клучни начини заедно со идните професионалци Рајан Тејлор (кој заврши во Њукасл) и David Nugent (Портсмут и Лестер, меѓу другите).

Треба да се забележи дека Лејтон Бејнс дипломирал во неделна лига и ги повика Евертон. Откако присуствувал на испитувања, тој делумно бил прифатен во академијата. Во друга потврда со клубот, Бејнс се отфрли од Академијата. Уште едно судење од Виган помина успешно. Тој остана во Виган до 2002, кога доби промовиран во нивниот постар тим. Бејнс играше во средниот ред и го нападна; тоа беше само кога ја започна својата сениорска кариера во Виган, кој почна да игра на левата позиција.

Чудесно, Ливерпул се одлучи да се повлече од левата страна, бидејќи имаа толку голем интерес за него. Кога го слушна тоа, Бејнс се чувствуваше како да е крајот на светот и беше шокиран од Евертон, исто така, се јавуваше. Тој го прифати Евертон по многу убедување и извинување, а исто така се обиде да остане близу до неговите родители. Остатокот, како што честопати велат, е историја.

Лејтон Бејнс Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Животен однос

Зад секој голем човек, има голема жена, или така вели поговорката. И зад речиси секој Англија фудбалер, има гламурозна жена или девојка.

Исто како и Toby Alderweireld, Бејнс ја започна својата врска на игралиштето со неговата детска љубов по име Рејчел. Нивната врска ги одзеде од статусот на најдобрата љубов кон вистинската љубов. Бејнс еднаш се сеќаваше на еден од неговите најрани спомени од детството, кои ја објавуваа неговата љубов кон Рејчел и веруваа дека еден ден ќе стапат во брак.

Во 2009, Лејтон Бејнс се оженил со Рејчел на тајна церемонија. Двојката има деца 3 заедно со првиот роден кога Лејтон беше само 18 години. Подолу е фотографија на Птицата Бен, која е втора од лево.

Рахаел е една од друга Евертонска сопруга и девојка, кои се заложија за финансиски ресурси на нејзиниот сопруг за да помогнат во собирањето пари за кампањите за рак на дојка.

Лејтон Бејнс Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Личен живот

Лејтон е љубопитен и енергичен. Неговиот отворен ум и филозофски поглед го мотивира секогаш да бара и лута за вистинското значење на животот. Тој е екстровертен, оптимист и ентузијаст, и сака промени. Бејнс е способен да ги трансформира своите мисли во конкретни акции и ќе стори сѐ за да ги постигне своите цели.

Лејтон Бејн Силни страни: Лејтон Бејнс е дарежлив, идеалистичен и има големо чувство за хумор.

Лејтон Бејнс Слабости: Ќе каже ништо, без разлика колку недипломатски.

Она што Лејтон Бејнс го сака: Слобода, патување, филозофија и да се биде на отворено со неговиот близок пријател, Милји Кејн.

Што Лејтон Бејнс не му се допаѓа: Чувствителни луѓе, кои се ограничени, надвор од ѕид теории, детали.

Лејтон Бејнс Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија факти -Семеен живот

Лејтон доаѓа од пониска семејна позадина од средната класа. Еднаш, неговите родители не беа толку богати за да си дозволат целосна сезона на Евертон за него како дете. Тие не беа во можност да купат ниту еден Евертон билет за нивниот син Лејтон. И таткото и мајка ми дозволија нивниот син придружуван од својот брат да чекаат надвор од Гудисон Парк за да се отворат вратите за излез. Десет скапоцени минути бесплатно!

Битно е да се напомене дека сите во неговото семејство, вклучувајќи ги и неговите роднини, се или Ливерпул или Евертон. Бејнс во толку долго време остана во Евертон поради неговите сакани родители кои сакаат да останат блиску до својот син.

Бејнс некогаш опиша како неговите родители стоеја покрај него откако беше уништен поради одбивањето на Евертон да го стави во нивната академија. Според неговите зборови

"Дојдов дома тој ден и мислев дека е тоа. Да се ​​каже дека не сум бил доволно добар беше голем удар. Од таму отидов во Вулвс и одигра пробно натпревар.

По неколку години, Евертон се радуваше со него и сакаше да се врати. Географски им беше полесно на моите родители, па затоа отидов и таму каде што останав ".

Рече Бејнс.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата Лејтон Бејнс детска приказна плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде