Laurent Koscielny приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

0
5391
Laurent Koscielny приказна за детството

ЛБ ја претставува Целосна приказна за дефанзивен гениј кој е познат по име; "Боскилен". Нашата приказна за детството Laurent Koscielny плус нераскажаните факти за биографијата ви дава целосна слика за значајни настани од неговото детско време до датум. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу офанзивни и ON-Pitch факти (малку познати) за него.

Да, секој знае за неговите агресивни одбранбени способности, но малкумина ја сметаат Биографијата на Лорен Кошили, што е доста интересно. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Laurent Koscielny приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти -Раниот живот

Laurent Koscielny е роден на 10th ден во септември 1985 во Tulle, трет по големина град во Limousin регионот на Франција и погрешно место за играње фудбал, со шанси силно наредени против своите граѓани. Лоран Косцели е роден на г-дин и г-ѓа Бернард Косцелни, кои заедно со нивниот син имаат полски националности.

Лорен пораснал во рударско семејство во Тул, комуна во централна Франција, место каде што празнината завршува кога има фудбал на нозете. Неговата детска приказна е интересно, ако не и невообичаено - тоа на а мало момче со крпа за богатство приказна кој стана благословен со извонреден талент. Лоран за време на неговото детско време поседува цврста определба да ги оствари своите соништа. Неговите амбиции не беа само фантазија. Допаѓањето на Лорен за фудбалот дојде, благодарение на неговиот постар брат кој врза, но никогаш не го направи во играта.

Според неговите зборови ..."Идејата за играње како професионален фудбалер беше само еден сон, еден вид на фантазија што можеше да се надева на секое дете од мојата возраст. Во тоа време, единственото нешто што размислував беше да играм фудбал, да играм и да играм повторно. Уживајќи се себеси, да бидам со моите пријатели и да споделувам квалитетно време со нив. Играњето фудбал беше за што бев загрижен, како и повеќето деца од мојата возраст.

Laurent Koscielny приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти -Кариера во резиме

Лорен ја започна својата кариера во 2004 со Гингамп, тим кој имал таков талент Дидие Дрогба и Флоран Малуда. Ја започнал својата професионална кариера како десна рака и потребни се само три години пред да стане сила за пресметка. Лоран применил многу работа, жртви и строгост што го натерал да биде промовиран во високиот состав на Гингамп, каде што се префрлил на целосна врата. Штом Лоран бил стар 18, почнал да заштедува пари за да си обезбеди и мене и моето семејство. Подоцна тој се пресели во редовите на француската лига додека играше за Турс и Лориен, помагајќи подоцна да добие промоција во францускиот фудбалски топ фудбал.

Тоа беше агресивен одбранбен стил на Лорен кој го привлече Арсенал кој го потврди неговото потпишување на 7 јули 2010. Одборот на Арсенал го потпиша договорот, но Арсен Венгер не можеше да даде конечна согласност бидејќи беше во Јужна Африка и го остави својот мобилен телефон дома. Тоа беше време Косшелни предизвика вознемиреност додека француските весници објавија дека продолжил да тренира со своите соиграчи од Арсенал без негово пренесување и договорот завршил од Венгер. Тој подоцна финализираше и му беше предаден на кошулата на 6 на клубот, претходно носеше од Филип Сендерос, кој се пресели во Фулам.

Остатокот, како што велат, сега е историја.

Laurent Koscielny приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти -Животен однос

Постои изрека дека секој убав дел од работата му е потребна на вистинската личност на вистинското место и во вистинско време. Навистина, лицето на Лорен Косцели на теренот има off-pitch живот кој е надополнет со убава и долгогодишна девојка Клер Бодудин.

Лорен Косцели и Прекрасна Клер

Двајцата љубовници се венчаа во годината 2015 со присуство на голем број Арсенал и француски соиграчи.

Свадба фотографија на Лорен Коштели

Иако францускиот печат изгледаше позаинтересиран Рафаел Варанан свадба што се случи во истиот ден. Косцели не дозволил францускиот печат да фотографира на својата свадбена церемонија. Можеме само да претпоставиме дека Косцелни планирале да ги продадат своите слики како еден од ретките кои треба да бидат објавени на интернет од сопругата на Бакари Сања Лудивин.

Лоран и Клер имаат две убави деца во имињата; Маја и Ное Косцели на сликата подолу со нивниот татко. "Моите деца ми помогнаа да се движам напред во животот". вели Лоран.

Лорен Косцели и децата

По неговите сесии за обука, Лорен сака да ги земе децата во училиште и да се грижи за нив до крајот на попладнето, кога неговата сопруга ќе се врати од работа.

Laurent Koscielny приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти -Семејни факти

Почнувајќи со неговото семејство, дедото на Косцели беше Полски. Тој емигрирал во Северна Франција за да работи како полски рудар. За жал, со текот на времето и него и другите членови на неговото семејство го изгубија полскиот јазик и корените.

Таткото на Лорен играше во четвртата поделба на францускиот фудбал за многу клубови, пред да стане менаџер. Косцелни му го припишува на таткото, Бернард, дека го чува на земјата и му помага секогаш да се сеќава од каде потекнува и како треба да остане верен на своите корени. Неговиот татко му беше голема предност Некој кој многу добро го разбра светот на фудбалот. Како што вели Косцели, ..."Тој знаеше што може да се случи ако не ги задржам моите нозе. За среќа, тој секогаш внимаваше на мене и остана секогаш присутен да ме советува за изборот што сакав да го направам. Мислам дека сум бил многу среќен. Добив многу добро образование, и од моите родители и од моите браќа и сестри. Сите ме научија за основните вредности. И денес, тоа е мојот ред да ги пренесам тие на моите деца. "

Мајката на Лорен Косцели отсекогаш била зад него за да обезбеди мајчинска поддршка. И денес, таа е многу присутна во својот живот. Како што вели: "Таа е и отсекогаш била суштинска личност во мојата кариера и животот: ангел чувар". Тој има фудбалски брат кој е 10 години постар од него и еднаш игра во аматерски лиги.

Laurent Koscielny приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти -Личен живот

Лорен Косцели го има следново значење за неговата личност.

Личен живот Лорен Косцели

Лоран Сила: Тој е лојален (и клуб и сопруга), се задржани, аналитички, вредни и многу практични.

Слаби страни на Лорен: Срамежливост, може да се загрижени повеќе работи, премногу критични кон себе и другите и е целата работа, и не игра лице.

Она што Лорен сака: Тој сака животни, здрава храна, книги, природа и општа чистота.

Што Лоран не му се допаѓа: Несреќа, барајќи помош и земајќи ја во центарот на вниманието.

Лоран е оној кој секогаш обрнува внимание на најмалите детали и неговото длабоко чувство за човештвото го прави еден од најопасните личности што некогаш ќе ги знаете. Неговиот методичен пристап кон животот гарантира дека ништо не е оставено на случајност. Лоран е оној кој често може да биде погрешно разбран, не затоа што му недостига способност да го изрази, туку затоа што тој нема да ги прифати неговите чувства како валидни, вистинити или дури релевантни кога се спротивставува на разумот.

Laurent Koscielny приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти -Пријателство

Почетокот на неговата кариера во Арсенал не беше толку мазна. Сепак, тоа не беше потребно многу порано Арсен Венгер се вљубил во неговата физичка моќ и оттогаш, Лорен се навикнал на легендарниот менаџер.

Лорен Коселини Пријателство со Арсен Венгер

Laurent Koscielny приказна за детството Плус Неоптоварени биографија факти -Q & A сесија

Лоран одговорил на некои QA прашања за кои вреди да се знае. Следниве подолу се прашања и неговите одговори.

Кои е најтешкиот играч со кој мораше да се соочиш во игра?

Дрогба, без двоумење.

Каде / која Дали си го доживеал твојот најголем неуспех?

Финалето на еврото во Франција. Беше тешко време за нас. Бидејќи тоа беше настан кој сите го очекуваат во Франција. Мислам дека во целина тоа беше успех, но завршувањето со пораз беше многу болно. Секогаш постои горчливо чувство на завршување на таква авантура на тој начин.

Кога ти си за да излезеш на теренот, за што мислиш?

Кога ќе излезам на терен, не мислам многу за тоа, откако ќе завршиме со церемониите за врзување со рака, се обидувам да се концентрирам на мојата игра и само на мојата игра, да се потсетам на работите што треба да ги направам за време на натпреварот, се обидувам да го дадам најдоброто од мојот тим, да го имам најдобриот резултат.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Laurent Koscielny плус невидени факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или да контактирате со нас !.

Се вчитува ...

Оставете Одговор

Зачленете се
Известување за