Килиан Мбаппе Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Килиан Мбаппе Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Нашата биографија на Килијан Мбапе ви раскажува факти за неговата приказна од детството, раниот живот, семејството, родителите, браќата, девојката, жената што треба да биде, начинот на живот, не вреди и личниот живот.

Накратко, ова е сумирана историја на Мбапе, францускиот фудбалер со потекло од Бонди. Почнуваме од неговите рани денови до кога и како тој се прослави.

За да ви дадам вкус на привлечната природа на Био на Килијан Мпапе, еве една галерија од неговата животна траекторија.

Биографија на Килијан Мбапе на слики.
Биографија на Килијан Мбапе во слики - од неговите рани денови до кога стана суперarвезда.

Да, јас и ти го познаваме Мбапе по извонредното темпо и блиската контрола на топката. Исто така, фактот дека тој најверојатно ќе го има потенцијален голем трансфер во летниот прозорец во 2021 година.

И покрај признанието, сфаќаме дека само неколку лица разгледале концизна приказна за животот на Мбапе. LifeBogger го подготви, за задоволство од читање и за theубов кон играта. Без понатамошно разочарување, да почнеме.

Килијан Мбапе Детска приказна:

За почетниците во Биографијата, тој ги носи целосните имиња; Килијан Адесанми Лотин Мбапе. Фудбалерот е роден на 20-ти декември 1998 година од неговата мајка, Фајза Мбапе Ламари и татко му, Вилфрид Мбапе, во североисточниот дел на Париз, предградието Бонди, Франција.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Младиот Килијан беше само бебе (старо шест месеци) откако Франција го освои Светското првенство во 1998 година на „Стад де Франс“ - што е на 11 километри од неговата семејна куќа. Килијан Мбапе дојде на светот како прво дете на неговите родители.

Запознајте ги родителите на Килијан Мбапе - неговиот татко, Вилфрид и мама, Фајза Ламари. Како што е забележано, фудбалерот потекнува од мешана етничка припадност.
Запознајте ги родителите на Килијан Мбапе - неговиот татко, Вилфрид и мама, Фајза Ламари. Како што е забележано, фудбалерот потекнува од мешана етничка припадност.

Расте во Бонди:

За волја на вистината, младешките години на Килијан не беа толку пријатни. Тој израснал во париското предградие (Бонди), град некогаш опустошен од насилство и немири.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Дејвид Луиз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Немирите во 2005 година беа меѓу најлошите во комуната, бидејќи се палеа многу автомобили и јавни згради.

Семејството Килијан Мбапе еднаш претрпело јавни демонстрации и нарушувања во француската општина Бонди.
Семејството Килијан Мбапе еднаш претрпело јавни демонстрации и нарушувања во француската општина Бонди.

Сите овие се случија околу областа каде родителите на Мбапе имаа семејна куќа. Едноставно кажано, Бонди е град синоним за немири и социјални судири.

Луѓето го сметаат предградието, кое се наоѓа на само 10 км од Париз, како почва за криминал и тероризам. Ова го откри Написот на Newујорк Тајмс за Килијан Мбапе и момците од банјето.

И покрај доживувањата на агитациите во градовите во неговото детство, судбината на идниот фудбалски КОЗА се осигури. Ова беше затоа што Вилфрид Мбапе, неговиот татко (фудбалски тренер) вети дека ќе ја заштити иднината на своето дете дури и во услови на немири.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џанлуиџи Донарунума Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Растејќи во населбата Бонди, младиот Килијан никогаш не ја пушташе фудбалската топка.

Опсесијата на Мбапе стигна дотаму што тој го однесе својот фудбал во својот кревет и го користеше како перница за да помогне во сонот. Во едно интервју, неговиот татко Вилфрид еднаш рече за своето дете опседнато со фудбал;

Успехот во фудбалот не е случајно. Како дете, Килијан не го пуштил фудбалскиот фудбал толку многу што го користел како алатка за спиење.
Фудбалскиот успех не е случајно. Како дете, Килијан не можеше да ја испушти фудбалската топка толку многу што ја користеше како алатка за спиење.

„Килијан беше повеќе од страстен за фудбалот. Мислам дека е луд. Неговата loveубов кон тоа скоро и да ме става настрана, дури и јас се гледам себеси како фудбалски тренер.

Тој секогаш е во тоа, 2-4-7. Килијан гледа сè. Може да гледа четири или пет натпревари по ред “.

Потекло на семејството Килијан Мбапе:

Французинот потекнува од атлетско средно домаќинство кое го насочува својот животен стил околу спортот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кевин Гоироро Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Едноставно кажано, семејството на Килијан Мбапе припаѓа на големата работничка заедница Бонди.

Сега, оваа област ја знаеме како град кој се кае и му оддава почит на својот најголем фудбалски херој. Еве еден постер на зградата каде што Мбапе ги поминал детските години.

Некогаш, семејството на Килијан Мбапе поседува стан во оваа зграда.
Некогаш, семејството на Килијан Мбапе поседува стан во оваа зграда.

Почнувајќи од неговите родители, главата на домаќинството Вилфрид помина многу години како фудбалски тренер. Фајза Ламари, неговата мајка, имаше успешна кариера како ракометар.

Од самиот почеток, родителите на Килијан Мбапе се погрижија секој член на нивното семејство да се занимава со спорт како нивно единствено занимање.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ентони боречка приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Resирес Кембо-Екоко, посвоеното дете на Вилфрид, е професионален фудбалер. Останатите полу-браќа и сестри исто така тргнаа по неговите стапки.

Потекло на семејството Килијан Мбапе:

Секој е свесен дека потекнува од Бонди, француска општина во североисточното предградие на Париз. Сепак, многу малку се свесни за семејните корени на Килијан Мпабе - што е она што ќе го објасниме во овој дел од неговата биографија.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Нуно Мендес Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За почеток, ние ја врзуваме неговата лоза со три африкански земји; Нигерија и Камерун (преку неговиот татко) и Алжир (преку неговата мајка).

Таткото на Килијан, Вилфред Мбапе, е Камерунец со нигериски семејни корени. Некогаш засолниште, тој мигрирал во Северна Франција во потрага по зелени пасишта. Мајката на Килијан, Фајза Ламари е Алжирец со потекло од Кабиле.

Килијан Мбапе потекнува од семејни корени во мешана раса. Можеме да кажеме дека во него има крв од Алжир, Камерун и Нигерија.
Килијан Мбапе потекнува од семејни корени во мешани раси. Може да кажеме дека има алжирска, камерунска и нигериска крв во себе.

Според француските медиуми, Вилфред во обид да добие постојан престој се оженил со алжирско-француската дама Фајза Ламари.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џанлуиџи Буфон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Theената со потекло од Кабиле подоцна стана мајка на самопрогласениот иден фудбалски КОЗА.

Образование на Килијан Мбапе - Дали отишол на училиште?

Иако фудбалот стана негов повик од детството, момчето од 6 до 11 година посетуваше музичко училиште во Конзерваториумот.

Додека беше таму, Килијан научи да чита музика и да ја проучува кавалката. Тој ја заслужува својата учителка Селин Боњани што му помогна да го научи своето второ најдобро хоби (пеење) по фудбалот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Лукас Дигн Плус Недолгарни факти за биографија

Назад во деновите, додека неговиот музички учител го водеше хорот, Кајлијан му се придружи и заедно, тие кул се претставија во паркот на градското собрание на Бонди. Репертоарот на песни беше многу разновиден - вие главно бевте француски песни.

Освен што не даваше малку време за музика, малиот Килијан рече „НЕ“ на неважните работи, како одење на училиште на полно работно време.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кевин Воланд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ти присуствуваше на кратко на училиште - каде што беше соученик Вилијам Салиба. Подоцна, starвездата на ПСG започна со часови по фудбал поголемиот дел од своето време.

Далеку од пасењето на играта, неговиот татко Вилфрид имаше неколку приватни сесии за учење со Килијан. Сумирајќи, ова беше сопствениот начин на школување на Килијан.

Фудбалска приказна Килијан Мбапе:

Килијан Мбапе во детството - неколку недели откако се приклучи на АС Бонди.
Килијан Мбапе во детството - неколку недели откако се приклучи на АС Бонди.

Додека имал шест години, во 2004 година, Вилфрид го запишал малиот Килијан во АС Бонди под тренерска грижа - што значи дека тоа е местото каде што работел. Од тој момент започна целосниот фокус на развојот на фудбалот. Што е можно порано, раното дете со свирка започна да му помага на АС Банди да собере трофеи.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Лукас Дигн Плус Недолгарни факти за биографија
Идниот фудбалски GOAT трофеј со берење багани на нежна возраст.
Идниот фудбалски ПОГОТ започна да бере трофеи на нежна возраст.

Со помош на неговиот татко, малиот Килијан брзо го апсорбираше чинот на клиничка завршница, брзина и дриблинг. Всушност, еден од неговите младински тренери во АС Бонди, Антонио Рикарди, еднаш го рече ова за него;

Првиот пат кога го тренирав Килијан, може да кажете дека тој е поинаков. Тој можеше да стори многу повеќе од другите деца во АС Бонди.

Дриблингот на Килијан веќе беше фантастичен и тој беше толку побрз од другите. Тој останува најдобриот играч што сум го видел во моите 15 години тренерски деца. Во Париз, познавам многу таленти, но никогаш не сум видел таков како него.

Родителска стратегија за средба со фудбалски херои:

За време на нефудбалски часови, немаше излегување со пријателите или присуство на какви било настани за деца. Килијан за разлика Вилијам Салиба (исто така го тренираше и се грижеше неговиот татко) никогаш не живеел нормален живот како што имаа повеќето деца.

Наместо да присуствуваат на родендени или забави за деца, неговите родители прифатија поинаков пристап за да го воспитаат својот син.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џанлуиџи Донарунума Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тие ја замислија идејата да го одведат Килијан да се сретне со фудбалски херои. Првата цел на Фајза и Вилфрид беше француската икона - Тјери Хенри.

Сметан за момент кој никогаш не треба да се заборави, исполнувањето на легендата на Арсенал беше одлично искуство.

Во тоа време, Тиери Анри не беше свесен дека е со 5-годишно момче кое ќе собори два свои национални рекорди.

За Тиери Анри, ова некогаш беше од оние обични деца.
За Тиери Анри, ова некогаш беше од оние обични деца.

Втората следна автобуска станица за авантуристичкото дете стана планот да се сретне со човек со слично семејно потекло со неговата мајка - Фајза Ламари.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џанлуиџи Буфон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во времето кога тој се сретна Зинедин Зидан, малку знаеше легендата на Реал Мадрид дека неговиот рекорд во Лигата на шампионите ќе биде соборен од обично момче.

Ох! Само Зидан да знаеше со кого стоеше. Мислиме дека сега жали - затоа што не можеше да ја каже иднината на Килијан Мбапе.
Ох! Само Зидан да знаеше со кого стоеше. Мислиме дека сега жали - затоа што не можеше да ја каже иднината на Килијан Мбапе.

Продолжена врска татко и син и потрага по фудбалски испитувања:

За Вилфрид, не чекаше неговиот син да стане маж пред да го опреми со животната реалност.

Мудриот татко религиозно изгради приврзана врска со неговиот Килијан - раскажувајќи му сè за животот уште во рана возраст.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ентони боречка приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тогаш, кога шетаа надвор, секогаш се работеше за фудбалски дискусии. Тоа беше отпечаток од вистинско пријателство татко и син што никој не можеше да го прекине.

Што повеќе можеше Вилфрид да му даде на својот Син од она што тој му го даде. Ова е несовпаѓачка врска татко-син.
Што повеќе можеше Вилфрид да му даде на својот Син од она што тој му го даде. Ова е несовпаѓачка врска татко-син.

Од гостувањето кај Големиот брат до судењето во Рен:

Тие денови, Килијан и неговите родители редовно го посетуваа Стад Рен за да го гледаат irирес Кембо-Екоко, неговиот голем полубрат (каде што игра).

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Нуно Мендес Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во времето кога Мбапе се приближувал до тинејџерските години, Вилфрид почувствувал дека е зрело времето за неговото момче да ја напушти својата работна палата (АС Бонди) за поголема академија.

Оттука, стана идеја на семејството нивниот син да се поврзе со големиот брат, irирес Кембо-Екоко во ФК „Стад Рен“.

Клубот ја покани Килијан на проба - што се појави во форма на турнир за откривање на деца под 12 години.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Еве ја малата Килијан која ги носи комплетите „Стад Рен“. Погоди што?… Тој самостојно му помогна на својот тим да победи во натпреварувањето.

На тоа натпреварување, Килијан се разликуваше од сите. Погледнете како некои го гледаа со завист.
На тоа натпреварување, Килијан се разликуваше од сите. Погледнете како некои го гледаа со завист.

Само по завршувањето на турнирот и како извонреден изведувач, Килијан стана приоритет број 1 за тимот за регрутирање на Рен.

Од очај, клубот отиде дотаму што испраќаше службени лица да ја посетат неговата семејна куќа во обид да ги привлечат Фајза и Вилфрид на нивниот син да се приклучи на нивната академија.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Дејвид Луиз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Според зборовите на Дрооси - еден од вработените во Рен;

Се обидовме се од себе. Мојот тим одеше во Бонди многу пати да преговара со неговите родители. Тие се луѓе кои добро ги познаваме. Вилфрид и Фајза се многу интересни спортски лица. Се обидовме да дадеме понуди, но не успеавме. Наддавањето се одржа, а ние не успеавме да ја добиеме трката.

Приказната за Клерфентан:

По неуспешните преговори во Рен, Мбапе на крајот се пресели во француската национална фудбалска школа. Клерфентан е национален фудбалски центар на Франција. Тие се специјализирани за обука на најдобрите деца во целата земја.

Само голема фудбалска шанса е дозволено да игра за Клерфентан. Килијан Мбапе беше една од тие.
Само големи фудбалски перспективи имаат право да играат за Клерфентан. Килијан Мбапе беше една од тие.

Со учење фудбал таму, Килијан стана Хама на славните. Тој им се придружи на славните дипломирани студенти како Тиери Анри, Николас Анелка, Блез Матуиди, Хатем Бен Арфа и Вилијам Галас.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Дејвид Луиз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Оставија голем број импресивни настапи, големи европски клубови, имено; Челзи, Реал Мадрид, Ливерпул, Манчестер Сити и Баерн Минхен итн го поканија на испитувања

Биографија на Килијан Мбапе - Приказна за патот до славата:

На 12-годишна возраст, младичот започнал патување по средби со европските тимови кои сакале да ги тестираат неговите можности. Првата автобуска станица беше Англија.

Пристигнувајќи таму, родителите на Килијан Мбапе резервираа стан, еден во кој тој ги извади позадините на неговиот идол Кристијано Роналдо - во неговата соба.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џанлуиџи Буфон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Вака изгледаше собата на Килијан Мбапе како дете. Се појави дека тој се поклонувал на CR7.
Вака изгледаше собата на Килијан Мбапе како дете. Се појави дека тој се поклонувал на CR7.

На патеката Челси, ентузијастичното дете играше покрај англиската старлета Тами Абрахам и remереми Бога.

После натпреварот каде неговиот тим го освои Чарлтон (8-0), среќниот Килијан си замина дома.

Историјата вели дека Мбапе позирал со неговиот персонализиран дрес на Челзи со размислување дека го освоил срцето на клубот. За жал, ФК Челзи никогаш не му се јави.

Ова е Килијан Мбапе со дрес на Челзи и лична карта. Ова беше веднаш по неговите обиди за клубот што го одби.
Ова е Килијан Мбапе со дрес на Челзи и лична карта. Ова беше веднаш по неговите обиди за клубот што го одби.

Искуството од детството на Реал Мадрид:

По тажното искуство во Англија, родителите на Килијан Мбапе тогаш ја испочитуваа поканата на Зинедин Зидан да го посети Реал Мадрид.

Додека бил на испитувања, тој ја добил толку очекуваната можност да го посети неговиот единствен идол, Кристијано Роналдо.

Конечно, за младиот човек се оствари големиот сон да види играч што тој сакаше да го имитира. Подоцна, дури и CR7 никогаш не веруваше дека малото момче што некогаш го виде ќе ја оспори неговата доминација во светскиот фудбал.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Лукас Дигн Плус Недолгарни факти за биографија

Всушност, Титула во Лигата на шампионите на Килијан Мбапе останува едно пред навивачите да започнат да ја прават споредбата помеѓу него и CR7.

Биографија на Килијан Мбапе - Успешна приказна:

По неуспешните преговори меѓу европските клубови и неговите родители, момчето конечно се реши со Монако.

Со АСМ, Килијан Мбапе одеше од сила на сила, подвиг што го виде брзо да дипломира од нивната академија на сениорски фудбал. Добивме некои од неговите најзначајни моменти од детството во АС Монако

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ентони боречка приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата

На радост на целото свое домаќинство, Мбапе го потпиша својот прв професионален договор - на 6-ти ден во март 2016 година. За жал, со малку време за игра, младиот напаѓач се фрустрираше.

Оваа топлина се смири додека неговиот татко направи излив. Вилфрид издаде силно предупредување дека неговиот син ќе бара трансфер во јануарскиот прозорец доколку не се променат работите.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џанлуиџи Донарунума Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Веднаш после тоа, менаџерот на Монако, Леонардо ardардим, реши да го започне Килијан против Монпелје.

Таа игра го виде пробивот на Мбапе, бидејќи тој беше силно вклучен во уривањето на Монпелје од 6-2.

Од тој ден, starвездата што расте, не погледна наназад на светскиот фудбал. Со своите 26 гола во сезоната 2016-17, Килијан му помогна на Монако да ја освои титулата во Лига 1.

ПСG и Светскиот куп на ФИФА 2018:

По објавувањето на неговото име на светот, следеше брзање со трансфери. Ова доведе до огромни 145 милиони евра плус 35 милиони евра (како додатоци) светски рекорден трансфер платен од Пари Сен Germермен.

Во клубот, Мбапе ги исполни барањата да биде најскапиот тинејџер, помагајќи му на ПС win да освои тројка, играч на годината во Лига 1 и најдобар стрелец.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кевин Воланд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Во мај 2018 година, Мбапе беше повикан да се приклучи на составот на Франција за Светското првенство Русија 2018 година.

Во застрашувачко партнерство напред со Антоан Гризман, тој стана втор тинејџер, после Пеле, да постигне гол во финалето на Светско првенство - помагајќи и на Франција да го освои турнирот.

Во кариерата на Мбапе по светскиот куп, тој го освои најдобриот стрелец од прва лига во лигата. Талентот на напаѓачот и претстојните настапи за клупскиот фудбал го забележаа како тој освои многу почести на својата млада возраст.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џулијан Дракслер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Што е уште поважно, тоа е знак дека Килијан Мбапе е предодреден да го преземе местото Лионел Меси и ЦР7 владеат како ФОТОБЛИСКИ КОЗИ.

За време на пишувањето на неговата биографија, фановите се обврзаа Килијан да му каже на светот неговите цели и планови во врска со потег на Реал Мадрид. Без оглед каква ќе биде иднината, останатото, како што велат, секогаш би било историја.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Факти за Алиша Ејлис - девојка на Килијан Мбапе:

Оваа девојка - Алиша Ајлис - е девојка и сопруга на Килијан Мбапе.
Оваа девојка - Алиша Ајлис - е девојка и сопруга на Килијан Мбапе.

Парагонот на убавината е модел кој ја започна својата кариера во гвајанската агенција Манкин.

Алиша Ејлис е родена на 21-ви април 1998 година од нејзината мајка Мари-Шантал Белфрој и таткото Филип Ајлис. Таа е родена на карипскиот остров Мартиник, француска прекуморска територија.

Девојката на Килијан Мбапе е единственото дете на нејзините родители. Нејзиниот татко е менаџер за животна средина, додека нејзината мајка некогаш работела како инструктор за автошкола.

Како дете, Алисија била сведок на разводот на нејзините родители - на само две години. Како резултат на тоа, нејзината самохрана мајка (Мари-Шантал Белфрој) ја одгледа.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ентони боречка приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата
Алиша Ајлис - кралица на убавината - ја воспитуваше нејзината мајка Мари-Шантал Белфрој.
Алиша Ајлис - кралица на убавината - ја одгледа нејзината мајка Мари-Шантал Белфрој.

Ivingивеејќи со нејзината мајка, Алиша Ајлис одела на училиште во Ремире-Монтоли и дипломирала на наука во 2016 година.

После тоа, таа започна да студира право на Универзитетот во Француска Гвајана. Убовта кон моделот ја виде напуштањето на адвокатската професија.

Фотографиите на Кајлијан Мбапе и Алиша Ајлис заедно речиси и да не постојат на Интернет. Од јануари 2021 година, тие сè уште ја чуваат својата врска приватна. Да не заборавиме, девојката на Килијан Мбапе го држи рекордот на Мис на Франција 2017 година.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џанлуиџи Донарунума Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

За време на пишувањето на Био на Мбапе, нема документација за тоа кога таа првпат се запознала и започнала да се забавува со Килијан. Повторно, Алиша Ајлис и Мбапе не се ниту свршени ниту во брак и не делат никакво биолошко дете досега.

Наводната Loveубовна приказна на Камил Готлиб и Килијан Мбапе:

Се шпекулира дека е негова прва девојка, таа не е обична девојка, туку кралска. Камил Готлиб е ќерка на принцезата Стефани од Монако и Jeanан Рејмонд Готлиб, поранешен телохранител на палатата.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џанлуиџи Буфон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Кој е Камил Готлиб? Ландата која се за loveуби во Мурињо
Кој е Камил Готлиб? Ландата која се за loveуби во Мурињо

Пред да се сретне со Алисија Ејлис, Кајлијан Мбапе наводно се дружела со Камил Готлиб. Таа останува единствената девојка што била забележана со фудбалерот.

Од некои непознати причини, нивната близина престанала и Камил Готлиб продолжил со друг човек.

Личен живот на Килијан Мбапе:

Фудбалерот е симпатична и зрела личност. Килијан има став изграден врз доброто домашно воспитување што го добил од неговиот татко и мајка.

Тој е тип на личност која ги разбира малите работи во животот. Кога некој ќе го налути, тој се обидува да разбере што мисли - нивната ситуација, со смеење наместо да реагира.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џулијан Дракслер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Кој е Килијан Мбапе далеку од Фудбал?
Кој е Килијан Мбапе далеку од Фудбал?

Ylивотен стил на Килијан Мбапе:

И покрај тоа што тој крие приватни работи, тешко е да се држат неговите автомобили од медиумите. Килијан Мбапе е огромен обожавател на врвни автомобили - пет по број (заклучно со јануари 2021 година).

Со милиони што се вртат во неговиот џеб секоја недела, ние ја цениме неговата колекција автомобили на 780,000 XNUMX евра. Егзотичните и жестоки автомобили во гаражата на Мбапе вклучуваат; Ферари, Мерцедес-Бенц, Ауди, БМВ и Range Rover.

Факти за начинот на живот на Килијан Мбапе. Поглед во неговите колекции на автомобили.
Факти за начинот на живот на Килијан Мбапе. Поглед во неговите колекции на автомобили.

Килијан Мбапе 2021 нето вредно:

Бидејќи младиот човек заработува признанија, неговите пари продолжуваат да растат со што се отежнува фигурата на штипки.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кевин Воланд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Со повеќе од 20 милиони евра влезени во неговите џебови, проценуваме дека Нетворт за Мбапе во 2021 година е околу 120 милиони фунти.

Изворите на богатство на фудбалерите ја вклучуваат неговата професија како фудбалер, плус поддржувајќи големи договори со Најк и ЕА Спорт.

Еден начин на кој Килијан ги троши своите пари е со преземање на најдобриот режим за празници што вклучува одмори на вода на островот. На обожавателите им објави јавно дека е редовен посетител на базен и специјалист за водени тренинзи.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Лукас Дигн Плус Недолгарни факти за биографија
Факти за традицијата на Килијан Мбапе.
Факти за традицијата на Килијан Мбапе.

Семеен живот на Килијан Мбапе:

Да се ​​има блиско домаќинство навистина помогна да му се даде на победникот на Светскиот куп 2018 доверба што му е потребна за да добие многу повеќе почести и признанија

Во овој дел, ќе ви кажеме повеќе за родителите, браќата и роднините на Килијан Мбапе.

Кајлијан Мбапе целосна семејна фотографија.
Кајлијан Мбапе целосна семејна фотографија.

За таткото на Килијан Мбапе:

Вилфрид е поранешен регионален фудбалер кој стана едукатор во локалниот клуб каде што неговиот син ја започна својата кариера.

Тој го воспитал своето семејство пред стадионот Лео-Лагранџ, вели Тејлор, неговиот поранешен сосед. Бидејќи е Камерунец со нигериски корени, Вилфрид сè уште ја почитува својата африканска култура.

Ова е очигледно во името на неговите деца што ќе го откриеме овде.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кевин Гоироро Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Традиционалниот татко му дал средно име на Килијан Мбапе јоруба (нигериско племе) Адесанми што значи "круната ми одговара".

Неговиот најмлад син по име Адееми - друго нигериско јорупско име со значење „круната ти одговара".

Успешниот татко е човек на предвидливост, исто така дисциплиничар со многу баран пристап кон управувањето со фудбалот и преговорите. Тој ја филтрира секоја одлука што ја носи неговиот син и секогаш го одржува на земја.

Килијан Мбапе и неговиот татко Вилфрид поминаа долг пат.
Килијан Мбапе и неговиот татко Вилфрид поминаа долг пат.

За мајката на Килијан Мбапе:

Роден во 1974 година, Фајза Мбапе Ламари (познат како Ел-Амари на арапски јазик) е поранешен ракометар со успешна кариера во првата лига на АС Бонди од крајот на 1990-тите до раните 2000-ти.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Мајката на Килијан Мбапе потекнува од фудбалско семејство, бидејќи нејзиниот татко играше фудбал во предградието на Бонди Париз.

До денес, Фајза е симболична фигура на ракометниот клуб од нејзиниот роден град во Франција. Еве ја жената воинка кога беше активна како десничар.

Запознајте ја мајката на Килијан Мбапе - Фајза Ламари - за време на нејзините денови како ракометна starвезда.
Запознајте ја мајката на Килијан Мбапе - Фајза Ламари - за време на нејзините денови како ракометна starвезда.

Опишувајќи ја Фајза во нејзините денови на играње, поранешниот член на УО на Бонди, Jeanан-Луј Кимон изјави за „Ле Паризиен“;

„Таа порасна веднаш наспроти нашата сала за ракомет. Многу од браќата на Фајза играа за клубот. На теренот, таа беше борец. Понекогаш работите стануваа прилично груби секогаш кога Фајза ќе се сретне со нејзините противници “.

На лична нота, Фајза е многу шармантна личност која сè уште го следи ракометот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Нуно Мендес Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Таа е горда што гледа како нејзиниот син прераснува во А. добро млад човекот и што е најважно, еден од важните играчи во светот.

Постои тесна врска помеѓу Килијан и неговата алжирска мајка.
Постои тесна врска помеѓу Килијан и неговата алжирска мајка.

За браќата Мбапе:

Броејќи во три, ние ќе ви кажам повеќе за bruvs. Прво, прашуваме ... има ли нешто во светот како ладна врска помеѓу спортски браќа?

Да, постои и deepубовта меѓу овие тројца е длабока.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ентони боречка приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата
Запознајте ги браќата Килијан Мбапе. Resирес Кембо-Екоко (десно) и Итан Адееми Мбапе (средина).
Запознајте ги браќата Килијан Мбапе. Resирес Кембо-Екоко (десно) и Итан Адееми Мбапе (средина).

За resирес Кембо-Екоко - Постариот брат на Килијан Мбапе:

Францускиот фудбалер од Конго е роден на 8-ми ден во јануари 1988 година во Киншаса, Заир (сега Конго).

Својата фудбалска страст ја наследи од татко му, кој НЕ е татко на Килијан Мбапе, Вилфрид. Таткото на resирес Кембо-Екоко е Кембо Уба Кембо. Тој е пензиониран фудбалер кој играше на Светскиот куп на ФИФА во 1974 година за тимот на ДР Конго.

Кембо Екоко се преселил во Европа кога имал шест години и живеел во Бонди (Франција) со неговиот чичко и постарата сестра.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Дејвид Луиз Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Неговата мајка решила да го испрати на школување во Франција, додека неговите родители останале во Конго. Како младо момче, Кембо Екоко го посвои семејството Мбапе. Г-дин Вилфрид Мбапе е законски чувар на resирес, син на неговиот покоен пријател.

Големиот брат Килијан Мбапе е 10 години постар од него. Тој е напаѓач кој настапи за Клерфентан, Рен, Ал Аин (ОАЕ), Ел ishаиш, Ал Наср и Бурсаспор (Турција).

Килијан го смета Jiирес за свој прв идол. Тие не се едноставни блиски, туку плетени заедно.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џанлуиџи Донарунума Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Килијан и големиот брат - resирес Кембо-Екоко се навистина блиски.
Килијан и големиот брат - resирес Кембо-Екоко се навистина блиски.

За малиот брат на Мбапе - Итан Адееми Мбапе:

Роден е во 2005 година, тој е крвен брат на Килијан и биолошки син на Фајза Ламари и Вилфрид.

Неговото средно име Адејеми му го дал неговиот татко како признание за неговите нигериски корени, што значи „круната ти одговара“.

Килијан вети дека никогаш нема да му дозволи на неговиот мал брат Итан Адееми да талка сам во темница.
Килијан вети дека никогаш нема да му дозволи на неговиот мал брат Итан Адееми да талка сам во темница.

Итан е 7 години помлад од неговиот голем брат Лотон. Младиот човек е причината зошто Килијан ги слави своите голови позирајќи со прекрстени раце и палци нагоре.

Starвездата на ПСG вели дека тоа е неговиот мал брат кој го започнал стилот на славење секогаш кога ќе го победи во ФИФА.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џанлуиџи Буфон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Килијан своевремено имаше договор со Монако да му дозволи на Итан Адееми да му биде маскота. Зборувајќи за тоа како дојде до одлуката, Мбапе еднаш рече;

„Итан го сакаше тоа - дека тоа ќе биде одличен момент. Ми ја кршеше главата дома. Ми рече: „Земи ме, земи ме“, па јас реков „Добро, ќе те однесам, дојди ...“

Килијан еднаш му ја исполни желбата на UCL до неговиот мал брат, Итан Адееми.
Килијан еднаш му ја исполни желбата на UCL до неговиот мал брат, Итан Адееми.

За дедото на Килијан Мбапе:

Во Камерун постои цврсто верување дека Марехал Самуел Мбапе Лепе е внук на напаѓачот на ПСG.

Пензионираниот фудбалер (кој почина во 1985 година) е познат по тоа што е првиот капитен што го подигна Купот на клубовите на Африканските шампиони во сезоната 1964/65.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Дали гледате сличност помеѓу Килијан Мбапе и неговиот обвинет дедо - Марехал Самуел Мбапе Лепе?
Дали гледате сличност помеѓу Килијан Мбапе и неговиот обвинет дедо - Марехал Самуел Мбапе Лепе?

Марехал Самуел Мбапе Лепе е роден во 1936 година. Тој е познат по тоа што е напаѓач на Орикс Белоа, Дуала.

Килијан тврди дека Гранад постхумно го освоил трофејот „Африканска легенда“ доделен од Африканската фудбалска конфедерација во 2015 година.

Роднините на Килијан Мбапе:

Запознајте ги чичковците на Килијан Мбапе. Пјер Мбапе е сликан крајно лево.
Запознајте ги чичковците на Килијан Мбапе. Пјер Мбапе е сликан крајно лево.

Меѓу нив, најпопуларен е Пјер Мбапе кој е брат на Вилфрид. Роден на 18-ти септември 1973 година, тој е фудбалски тренер кој некогаш раководеше со САД Иври и Стад Лавалоис. 

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Приказна за детството на Лукас Дигн Плус Недолгарни факти за биографија

Пјер Мбапе, најпознатиот чичко на Килијан Мбапе, еднаш крена неколку веѓи откривајќи дека неговиот внук поминува многу време гледајќи ги натпреварите на Челзи.

Единствениот популарен роднина во Камерун е Кристијан Дипа. Поголемиот дел од својот живот го поминал во западноафриканската земја и диво се сметал за свој чичко.

Килијан Мбапе нераскажани факти:

Заокружувајќи ја нашата Биографија, ќе го искористиме овој дел за да ви кажеме интересна вистина што никогаш не сте ја знаеле за напаѓачот на ПСG.

Факт # 1- Потекло на прекарот Донатело:

Зошто Килијан Мбапе го носи прекарот Донатело.
Зошто Килијан Мбапе го носи прекарот Донатело.

Во 2017 година, еднаш се случи раздвиженост зад сцената помеѓу Нејмар и Килијан.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џулијан Дракслер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Додека ја проценуваше ситуацијата, мајката на Мабапе, Фајза, е непријатна во однос на начинот на кој нејзиниот син упорно се споредува со Донатело - тинејџерски мутант нинџа желка.

Таа стравува дека дури Дани Алвеш се здружи со Нејмар постојано да го задева Килијан со прекарот што доаѓаше поради неговиот изглед.

Околу ноември (2017), Тиаго Силва му подари нанапред Божиќен подарок. Малку се знаеше дека Нејмар стои зад содржината на подарокот.

Мбапе ја отвори кутијата и најде маска од тинејџерскиот мутант нинџа желка. Пред да знае, видеото стана вирално.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Нуно Мендес Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Фановите започнаа да се облекуваат како желка што предизвикува инвазии на теренот. На почетокот, Мбапе почувствува дека шегата отишла предалеку и му е доста од тоа да се смее. Ти, тој подоцна го прифати прекарот Донатело.

Овој подарок го роди прекарот Донатело на Килијан Мбапе.
Овој подарок го роди прекарот Донатело на Килијан Мбапе.

Факт #2 - Приказната за Килијан Мбапе Дрогба:

Некогаш, starвездата на ПСG чувствуваше болки откако беше игнорирана од легендата на Челзи.

Вие не целосно На Дидие Дрогба грешка, настанот се случи по поразот од Барселона во полуфиналето во Лигата на шампионите на Челси во 2009 година.

Дидие Дрогба еднаш го игнорираше Килијан Мбапе. За среќа, заврши среќно - 10 години потоа.
Дидие Дрогба еднаш го игнорираше Килијан Мбапе. За среќа, заврши среќно - 10 години потоа.

По натпреварот, Килијан Мбапе истрча кон Дрогба да направи селфи, но Дрогба го игнорираше. Легендата на Челзи беше зафатена со залудување во „Реф“ и одбиваше да прифаќа барања за селфи.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кевин Гоироро Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Една деценија подоцна (2019), Мбапе се најде на сцената на „Балон Д’ор“ со Дидие Дрогба. Овој пат, легендата на Челси конечно исполни 10-годишен долг, давајќи му ја на Мбапе фотографијата што ја посакуваше во 2009 година.

Факт #3 - Распределба на платата и колку заработува во секунда:

ТЕНАРИ / ПАРИНАЗаработки во евра (€)Заработки во американски долари ($)Заработка во GBP (£)
Годишно:£ 20,050,800$ 27,222,972£ 18,124,218.48
Месечно:£ 1,670,900$ 2,268,581£ 1,510,351.54
Неделно:£ 385,000$ 522,715£ 348,007
Дневно:£ 55,000$ 74,674£ 49,715
На час:£ 2,292$ 3,111£ 2,071
На минута:£ 38$ 52£ 34
Во секунда:£ 0.6$ 0.8£ 0.57
ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кевин Воланд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Откако започнавте да ја гледате Килијан МбапеБио, ова е она што го заработи.

£ 0
Дали знаевте?… Просечен француски граѓанин ќе треба да работи 7 години и 6 месеци за да заработи неделна плата на Килијан Мбапе.

Факт #4 - Религија на Килијан Мбапе:

Зошто Килијан Мбапе се облекува како муслиманка? Ние го имаме одговорот.
Зошто Килијан Мбапе се облекува како муслиманка? Ние го имаме одговорот.

Дали мајчин Бонди е муслиман? Фановите неодамна прашаа откако видоа фотографии од исламскиот кодекс на облекување на Мбапе, како кружат на Интернет.

Прво, прво, неговиот татко Вилфрид допрва ќе го прифати исламот. Уште повеќе, Фајзе не одговара на муслиманско презиме.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џанлуиџи Донарунума Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ова имплицира дека шансите Килијан Мбапе да припаѓа на религијата е помала. Тој е христијанин по вера.

По внимателно истражување, откривме дека напаѓачот на ПСG носи исламски фустани поради културата во неговиот роден град.

Црните христијани во Франција немаат голем афинитет кон христијанството заради сегрегација со која се соочуваат од колегите бели христијани. За тоа, повеќето црнкињаци сакаат да носат исламска облека.

Факт #5 - Пресметување на висината на Килијан Мбапе до популарните кошаркари:

Леброн Jamesејмс е висок 5 стапки 9 или 2.06 метри. Од друга страна, ianанис Антетокомунпо е висок 6 метар 11 инчи (2.11 м) во споредба со 5 м. На Мбапе.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џанлуиџи Буфон Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Вистината е, fansубителите на фудбалот се измамени. Килијан Мбапе има долги нозе што нè тера да мислиме дека е повисок отколку што е всушност. Тој всушност не е.

Висината на Килијан Мбапе во споредба со познатите кошаркари.
Висината на Килијан Мбапе во споредба со познатите кошаркари.

Факт # 6- Што му недостасува на ФИФА:

Додека играта го благослови со многу добри атрибути, Кајлијан Мбапе сепак не е толку совршен.

Му недостасува агресија, точност на ФК, пенали и долги додавања. Напаѓачот кој е насловна starвезда во 2020 година на ФИФА има многу сличен атрибут со Sadio Mane.

Заклучок:

Ви благодариме што одвоивте цело време да ја прочитате нашата кратка биографија за Килијан Мбапе. Се надеваме дека ве инспирирало да верувате дека е можно сами да си ја направиме вашата приказна.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ова треба да дојде кога ќе ставиме дисциплина, самоконтрола и ќе истраеме кон успехот во кариерата.

Според нивните зборови и дела, наше е да ги пофалиме Вилфрид и Фајза Ламари. Родителите на Килијан Мбапе го натераа нивниот син да ја открие смислата на животот уште пред да наполни 16 години.

И покрај околностите, семејството се соочи со Бонди неколку години по неговото раѓање, тие никогаш не дозволија суровото општество на Бонди да владее со судбината на нивното момче.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Кевин Гоироро Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Jiирес Кембо-Екоко можеби нема подобра кариера, тој стана првиот идол на Килијан благодарение на ефектот на големиот брат. Сега, таа улога е пренесена од Килијан до Итан Адееми, кого толку многу го чека во иднина.

Имајќи предвид дека напаѓачот во моментов не покажува жестока желба да го продолжи престојот во ПСG, веруваме Иднината на Килијан Мбапе може да биде далеку од Париз - извештајот на лепаризиен.

Без оглед на случајот, едно е сигурно. Килијан Мбапе е предодреден да ја преземе мантијата на раководството на фудбалот од Лионел Меси Кристијано Роналдо.

Нашиот тим се залагаше за точност и правичност додека ги поставуваше Мемоарите за Мбапе. Ако забележите нешто што не изгледа како што треба во нашата статија, слободно контактирајте не.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Џулијан Дракслер за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Инаку, кажете ни во делот за коментари што мислите за француската суперarвезда. За да добиете резиме на биографијата на Килијан Мбапе, користете ја Табелата за рангирање на галерии и Вики подолу.

ИСТРАУВАА ЗА БИОГРАФИЈАОдговори на Вики
Комплетни имиња:Килијан Адесанми Лотин Мбапе.
прекар:Донатело.
Нето вредност:Приближно 120 милиони фунти (статистика за 2021 година)
Датум на раѓање:20 декември 1998.
Години:Стари 22 години и 8 месеци.
Место на раѓање:19-ти арондисман во Париз.
Родители:Вилфрид Мбапе (Татко) и Фајза Ламари (Мајка).
Браќа:Irирес Кембо Екоко (посвоител брат), Итан Адееми Мбапе (помлад брат).
Сестра:Ништо.
Поранешна девојка:Камил Готлиб. 
Тековна девојка:Алиша Ејлис.
Потекло од татковско семејство:Вилфрид Мбапе ги има „Камерона“ и „Нигериски корени“.
Потекло на мајчиното семејство: Фајза Ламари има алжирски корени - од кабилско потекло.
Татковско занимање:Поранешен регионален фудбалер, едукатор (тренер) и фудбалски агент.
Мајка занимање:Поранешен ракометар. Сега ракометен тренер.
Чичковци:Пјер Мбапе, Кристијан Дипа итн.
Анути:N / A
Баби и дедовци:Марехал Самуел Мбапе Лепе (Наводно).
Место на живеење:Бонди, северо-источно предградие на Париз, Франција.
Националност:Франција.
Образованието:Музичко училиште, Б.С. Бонди и Клерфентан.
Религија:Христијанството.
Хороскопски знак:Стрелец.
Висина во мерачи:1.78 м.
Висина во нозете и инчи:5 стапки 10 инчи
Висина во центиметри:178см
Тежина во килограми:73 кг (прибл.)
Тежина во фунти:160.937 кг (прибл.)
Професија:Фудбалер.
Позиција за играње:Напред и десно крило.
Спонзори:Најк
ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Нуно Мендес Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Зачленете се
Известување за
15 коментари
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Tiwonge chauma
пред 2 години

многу малку детство, научив многу од него. Ви ги давам сите најдобро што напредувате со ур кариерата

АЛИЦИЈА HUDSON
пред 2 години

Лотин Мбапе е феномен кој не е важно што. ГО ОДБЕЛЕЖУВА НЕСРЕЌНИТЕ РОДИТЕЛИ. MBAPPE е мојот прв IDOL и јас се согласувам со него толку многу, VOUS ЕТЕС МОН МОДЕЛ. Јас сум ЈУЖНА АФРИКА Ја зборувам англичани, африканци, ЗУЛУ И МИ ИСТОЧНО УЧЕЊЕ КАКО ДА ЗБОРУВАМ ФРАНЦУСКИОТ, КАКО И КАБНАТА МОЛИМЕ ИДОЛ КАКО ЈА УПОТРЕБУВАМ

Serah Agbor
пред 2 години

Палци до родителите! Mbappe Го сакам твојот стил на игра, толку енергичен, трчаш како велосипед, јас сум како леле! Кога првпат видов како играте, го видов Тиери Анри, го видов Роналдињо, мои фудбалски идоли. Сè најдобро во вашиот фудбалски носач.

Роуз
пред 3 години

Ова е најдоброто место за читање на личните животни факти на овие големи, но и на претстојните одлични фудбалери. Читам уште една статија и беше импресивна.

Бред
пред 3 години

Мбапе има многу во својата приказна. Не знаев дека го запознал Кристијано во неговата млада возраст. Тој е добар и сепак чекаме да видиме настап од него следната сезона

Donte B.
пред 3 години

Mbappe има поинаков семеен живот во споредба со другите играчи. Тој како негов престој во хостели. Како и да е, тој постигнал многу и се надева дека ќе оди далеку.

Доминик Мејден
пред 3 години

Има многу работи што сум ги прочитал, а кои никогаш не сум ги чул. Мислев дека тоа е само краток расказ, но излегува дека имало многу работи што се случиле во животот на Мбапе.

Pablo
пред 3 години

Како и секогаш, важно е да бидете трпеливи во што и да правите. Одлични работи се случуваат кога чекате. Нема брзање. Исто така, како што рече, тоа е вредно што е важно. Да се ​​биде активен во што и да правите.

Човек
пред 3 години

Беше одлично кога прочитав толку убава биографија за Мбапе. Само што ја видов статијата и не се двоумев да ја прочитам. Научив многу од него.

Род Silvers
пред 3 години

Поминуваме низ многу пред да постигнеме. Не е лесно да се достигне врвот без многу посветување на вашето време. Потребна е и напорна работа и страст.

Lavonia K
пред 3 години

Леле, сè има причина. Мислев дека тоа е само од воздух што ги прослави своите цели со прекрстени раце. Излегува дека постоела причина зад неа.

Jonna Mayo
пред 3 години

Родителите играат голема улога во осигурувањето дека нивните деца ги постигнале своите соништа или таленти. Секогаш е добро да ги поддржуваме нашите деца.

Isabel
пред 3 години

Секогаш постои аспект на напорна работа за да се постигне се што ви треба. Мбапе е убаво момче и сигурно е дека оди далеку.

Detra
пред 3 години

Убаво е да се чита ваква приказна од детството. Има многу да се знае за овие претстојни и одлични фудбалери. Беше убаво за читање.

Роберт
пред 3 години

Килијан изгледа како многу приземјено момче со добра глава на рамената. Многу ми е драго што неговиот татко имаше предвидливост да започне да го обучува на нежна шестгодишна возраст. Сега целата напорна работа се исплати!