Keylor Navas Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Keylor Navas Детството Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

ЛБ ја претставува целата приказна за фудбалскиот стопер, кој е најпознат по прекарот; "Г-дин Save". Нашата приказна за детството на Кејлор Навас, плус Неоптоварени факти за биографијата, ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство до денес.

Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врската и многу други факти надвор од теренот (малку познати) за него.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Начо Фернандез детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Да, секој знае за неговата улога со тимот на Реал Мадрид. Сепак, само неколку го сметаат Био на Кејлор Навас, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да почнеме.

Приказна за детството на Кејлор Навас - Почеток на животот и семејството:

Кејлор Антонио Навас Гамбоа е роден на 15-ти декември 1986 година од неговата мајка, Сандра Гамбоа и татко му, Фреди Навас во Сан Исидро де Ел Generalенерал, Костарика.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Маријано Дијаз Приказна за детството плус нераскажани факти за биографија

Кејлор Навас е роден во сиромашна семејна позадина погодена од сиромаштија што ги принуди неговите родители да станат мигранти.

Кога Кејлор беше млад, неговите родители Сандра и Фреди започнаа мигрантско патување до американските граници за да преминат во земјата и да бараат можности во земјата на соништата.

Бидејќи тоа беше опасно патување исполнето со неизвесности, и Фреди и Сандра го оставија зад себе сиромавиот Кејлор (на сликата подолу) кој остана сам со својата баба и сестра.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Ферланд Менди приказна за детството плус нераскажаните факти за биографијата

Неговите родители еднаш изразија жалење за одлуката да го остават својот син и најмладо дете зад себе. Во едно подоцнежно интервју, мајката на Навас, Сандра рече следново;

Тоа беше ужасна одлука што треба да се направи за да се напуштат Навас и неговата сестра, особено бидејќи нејзиниот син беше само четири години.

Големата одлука: Пред да замине на границите на Соединетите држави, таткото на Кејлор Навас донесе одлука со која се смени судбината на неговиот син и семејството.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Идеално, тој одвои време да ја вгради hisубовта кон фудбалот кај својот син, советувајќи го да се вклучи активно во фудбалот.

Ова го виде малиот Кејлор на 5 -годишна возраст, играјќи фудбал. Неговата решеност да стане професионален голман не беше минлива фантазија.

Биографија за детството на Кејлор Навас - Одбивање и слава:

Благодарение на советите на неговиот татко, Кејлор Навас отиде во фудбалската школа Педрегосо седум години со пари што ги заштедија неговите родители пред нивното заминување.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Клаус-Јан Хунтеларска детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Болно, тој не можеше да влезе во тимот на родниот град поради некои неповолни карактеристики.

Кејлор Навас се соочи со серија одбивања бидејќи се гледаше како физички слаб со незадоволителна висина.

Среќата конечно дојде за Кејлор во 1995 година, кога стана прифатен од неговиот татковински клуб, Депортиво Саприса. Играше таму 10 години, освојувајќи шест титули во лигата.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Марчело Детство Приказна Плус Неоптоварени биографија факти

Неговата форма ги привлече погледите на скаутите од шпанскиот второлигаш, Албасете, кој го донесе во Европа.

Кејлор откако беше позајмен во Леванте го убеди клубот кој го купи за 100,000 фунти. Ова му даде можност да игра во Ла Лига во 2012 година.

Исто така, го означи времето кога Кејлор беше повикан во репрезентацијата на Костарика додека се подготвуваа за Светското првенство во ФИФА 2014 што го донесе на слава.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Месут Озил Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Кејлор стана еден од најдобрите голмани на турнирот благодарение на низата зачудувачки стилови на птици.

Ако може да се сетите, тој беше витален дел од тимот на Костарика што го шокираше Уругвај (победи со 3: 1) во воведната групна игра на нивниот турнир.

Повторно, тој направи клучни одбрани во изведувањето пенали против Грција, со што Костарика стигна до првото четвртфинале на Светското првенство.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Робињо приказна за детството плус неизвалкани факти за биографијата

Експлоатациите на Кејлор за светскиот куп доведоа до тоа Реал Мадрид да ги повика неговите услуги и да предизвика клаузула за откуп од 10 милиони евра. Останатото, како што велат, сега е историја.

Lorубовна приказна на Кејлор Навас со Андреа Салас:

Кејлор Навас ја запозна својата идна сопруга Андреа Салас благодарение на неговата одлука да присуствува на црковната служба двапати неделно. Двајцата loversубовници беа меѓу верниците во средината на неделата во евангелистичката црква во Санта Ана во 2008 година.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Сами Кедира детска приказна Плус Неразмислени факти за биографијата

Нивните очи се фатија едни со други додека беа во црковна служба и ова предизвика некои меѓусебни чувства.

И двајцата одлучија да направат фотосесија по црковната служба и ова го означи почетокот на нивната loveубовна приказна која траеше до денес (како во времето на пишување).

Двојката се венча една година по излегувањето, точно во декември 2009 година. Навас и Салас сега го имаат и синот Матео.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Родриго оди во приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

За сопругата на Кејлор Навас:

Андреа Салас е убавица и поранешен модел на Костарика. Таа одлучи да стави крај на кариерата кога се омажи за Навас.

Важно е да се напомене дека Андреа порано беше во брак со деца пред да дојде разводот, што повторно го доби синглот за убавина.

Како што се гледа на сликата подолу, нејзините деца (Матео Навас Салас и Даниела Навас Салас) од нејзиниот поранешен сопруг станаа витален дел од нејзината свадба слика.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Робињо приказна за детството плус неизвалкани факти за биографијата

Андреа никогаш не била јавна личност. Таа нема страница на Инстаграм, а има само неколку нејзини слики на страната на нејзиниот сопруг. Андреа има двајца помлади браќа кои се викаат Валтер и Бајрон.

Факти за семејството Кејлор Навас:

Фудбалот го смени потеклото на семејството на Кејлор Навас од сиромашна во богатство. Кејлор има две сестри, имено Кејлин и Кимберли.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Маријано Дијаз Приказна за детството плус нераскажани факти за биографија

Кимберли прикажана подолу, крајната десна страна е помладата сестра на Кејлор, додека Кејлин е прикажана лево е неговата постара сестра која е популарна фризерка во Костарика.

Големи родители: Од времето на пишувањето, бабите и дедовците на Кејлор Навас се сè уште живи. Подолу е фотографијата на Елизабет Гузман, баба на Кејлор, неговата мајка Сандра Гамбоа и Хуан Гамбоа (неговиот дедо), кои зборуваат колку му било тешко на Кејлор на почетокот.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Клаус-Јан Хунтеларска детска приказна Плус Неизвалкани факти за биографијата

Неговата Мајка: Мајката на Кејлор Навас, Сандра Гамбоа има ќерки кои многу личат на неа во однос на сличноста на лицето. И нејзините внуци имаат таков изглед што се гледа на фотографијата подолу.

Сандра троши многу време со внуците Алонсо и Бјанка Родригез, во населбата Сан Андрес, во Перес Зеледон, Костарика.

Неговиот татко: Самиот човек, кој ја овозможи кариерата на Кејлор, е неговиот татко Фреди Навас. На сликата подолу е Фреди кој е најголемиот корисник во кариерата на неговиот син.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Родриго оди во приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Како што се гледа на сликата погоре, Keylor Navas изгледа многу слично на неговиот татко, Фреди кој управува со неговата кариера.

Личен живот на Кејлор Навас:

  • Тој е смирен и вид: Според неговиот татко, Фреди;

„Чувствував треска и солзи во моите очи кога слушнав толку многу луѓе како го пеат името на мојот син во Бернабе. Кејлор ми рече дека сите играчи во тимот многу го сакаат. Marcelo, Кристијан, Џејмс и сите други, бидејќи тој е многу скромен и смирен “.

  • Бричење коса:

Кога Кејлор Навас ја освои Ла Лига во 2017, тој славеше со тоа што ја избричи главата за да ги поддржи децата од целиот свет со рак. Marcelo беше оној кој ја избричи косата.

ПРОЧИТАЈТЕ ЦЕЛА ПРИКАЗНА:
Емануел Адебајор за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Религиозни верувања на Кејлор Навас:

Навас е посветен христијанин. Тој зборуваше за својата вера велејќи: „Бог за мене е на прво место. Пред секој натпревар, клекнувам, ги отварам рацете и се молам ... Мојот омилен пасус на Библијата е Галатите 1: 10 што вели:

„Ако сè уште се обидував да му угодам на човекот, не би бил Христов слуга“.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата Детска приказна Кејлор Навас, плус нераскажаните факти за биографијата. Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не!

Зачленете се
Известување за
2 коментари
Најновиот
Најстарите Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Мене Богџист Навас
пред 8 месеци

Јас навистина ја сакам оваа супер starвезда наречена Кејлор Навас. Неговата животна приказна е инспиративна. И тој ме натера да ја сакам оваа страница на Библијата… Галатите 1:10 како млад фудбалер што доаѓа.

Марсио Фернандес
пред 1 година

Onde esto o tio do keylor Navas