Недостаток на биографијата на Џорџињо

Недостаток на биографијата на Џорџињо

ЛБ претставува целосна приказна за еден фудбалски генијалец кој е најдобро познат по името „Хорхе“.

Нашата приказна за детството Jоргињо, плус Неоптоварени факти за биографијата ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство до денес.

Анализата на легендата на Челзи ФК вклучува неговата животна приказна пред славата, семејното потекло, животот во врската и многу други факти надвор од теренот (малку познати) за него.

Видете исто така
Лоренцо Пелегрини Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Да, секој знае дека тој беше Маурицио Сари десна рака и прво летно потпишување кога се приклучи Челзи во летото 2018 година.

Сепак, само неколкумина знаат многу за Био на orgоргињо, што е доста интересно. Сега без понатамошно разочарување, да започнеме.

Приказна за детството на hoodоргињо - Почеток на животот и семејството:

Почнувајќи, неговото полно име е Хорхе Луиз Фрело Филхо. Јоргињо е роден на 20-ти ден декември 1991 година од неговата мајка Марија Тереза ​​(поранешна женска аматерска фудбалерка на сликата подолу) и релативно непознат татко во државата Санта Катарина, Бразил.

Видете исто така
Марио Балотели за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Декларација пред неговото раѓањеПред да се роди orgоргињо, неговата мајка Марија си вети себеси дека ако роди момче, ќе стори се за бебето да стане професионален фудбалер.

Овие зборови излегоа од болка и горчина за Марија, која и самата имаше неисполнета фудбалска кариера, која заврши на аматерско ниво. Ете, сите работи одеа еднакво, таа го роди Јоргињо што го познаваме денес.

Видете исто така
Циро неподвижна детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

РастењеЈоргињо пораснал со своите родители во пристаништето Имбитуба, крајбрежен град во јужен Бразил.

За неговиот релативно непознат татко се знаеше дека е многу строг во секоја смисла на зборот. На шестгодишна возраст, малиот orgоргињо видел како неговите родители имаат постојани брачни проблеми што довело до развод.

Во одреден момент во времето, неговиот татко смело го напушти семејството, оставајќи го малку Јоргињо и неговата мајка за да преживеат сами по себе, со малку пари.

Болно, Секое дете кое живеело преку раздвојување на родителите ќе знае премногу добро за длабоката емоционална болка што може да предизвика.

За Малку Јоргињо, гледајќи на разводот на неговите родители на него, оштетувајќи ги психолошките последици, тој помина низ вториот дел од својот младешки живот. 

Биографија на orgоргињо - Поместување и почеток на кариера:

По разводот, мајката на orgоргињо се обратила до нејзините родители во Италија кои ја советувале да се пресели од Бразил во Италија со нејзиниот син.

Видете исто така
Приказна за детството на Даниеле Ругани Плус Недолгарни факти за биографија

На 6-годишна возраст, во 1997 година, Јоргињо се преселил во Верона, северна Италија со неговата мајка.

Додека беше во Италија, мајката на orgоргињо се вработи. Поголемиот дел од денот работела како чистачка за да стави храна на масата и да заработи доволно пари.

Во обид да започне да го исполнува ветувањето, дел од овие пари беа искористени за купување топка на нејзиниот сакан син. Подолу е првата топка на orgоргињо која беше купена веднаш штом научи да оди.

Видете исто така
Федерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Како што еднаш Јоргињо го кажа;

Немаше играчки или игри кога бев помлад, само фудбал. ТРуската празнина предизвикана од отсуството на татко ми заврши кога имаше фудбал на нозе.

Во обид да започне да ги извршува плановите за кариера за нејзиниот син, мајката на orgоргињо му купи на нејзиниот син чизми и други додатоци за фудбалот.

Ова дополнително ја запали неговата фудбалска страст со што го натера да се запише во списокот на локален младински тим (на сликата подолу) кој му даде можност да го покаже својот талент.

Видете исто така
Клаудио Маршисо Детска приказна Плус Неотвредени факти за биографијата

Факти за биографијата на orgоргињо - мајчинска обука:

Јоргињо ја гледа својата мајка како единствена личност на земјата, која вреди колку што е сто извонредни тренери.

Како дете, orgоргињо се потпрел на фудбалските менаџерски техники на неговата мајка дури и повеќе од неговите тренери.

Тој немаше да стане фудбалер без неа кој не го зарази не само него, туку и неговите пријатели (на сликата подолу) со убов кон играта.

Видете исто така
Емерсон Палмиери за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тогаш, Марија Тереза ​​Фреитас ги направи задолжителните тренинзи на плажа за нејзиниот син Јоргињо, кој сака да биде придружуван од пријатели.

Orgоргињо Био - Проект за фудбал:

Lifeивотот на orgоргињо се смени неколку години подоцна, бидејќи тој стана популарен меѓу фановите кои знаеја многу за влијанието на неговата мајка врз неговата рана кариера.

И покрај тоа, тој го чекаше вистинското време кое конечно дојде.

Видете исто така
Доменико Берарди Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Многу очекуваниот ден конечно дојде кога група на Италијански бизнисмени кои сакаат фудбал одлучи да создаде фудбалски проект кој има за цел да промовира младински фудбал во Северна Италија.

Бизнисмените вложија смешни суми за формирање фудбалска школа лоцирана на 180 километри од домот на orgоргињо.

Мајката на orgоргињо го убеди нејзиниот син да се запише за да може да има поголема шанса во Европа.

Orgоргињо на сликата подолу беше меѓу 50 момчиња кои се одделија од своите семејства бидејќи беа избрани да бидат дел од фудбалскиот проект.

Видете исто така
Николо Заниоло за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

На 13-годишна возраст, тој ја прими својата прва неделна плата во фудбалот што ја прослави со својата мајка.

И Jоргињо и неговата мајка на сликите подолу го прославија неговиот прв договор за млади каде што заработи само € 18 недела.

Orgоргињо го искористи најголемиот дел од своите пари за 18 евра неделно за да остане во контакт со неговата мајка додека се врати во своето училиште за обука.

Видете исто така
Лоренцо Инсин детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тогаш, неговиот младински клуб беше многу далеку од неговиот дом. За orgоргињо, сеќавањето дека треба да се оддалечи 180 километри од неговата мајка и денес го вознемирува. Во неодамнешното интервју, тој рече;

"Ако зборувам за тоа, чувствувам грутка во моето грло. Од € 18, користев пет евра за мобилен кредит кој беше користен за разговор со моето семејство. Така беше една година и пол.

Интензивирање на обука на плажа со мајка:

Додека orgоргињо ја финализираше својата младинска кариера, тој отиде дома по покана од неговата мајка да помине ригорозен тренинг на еден на еден дел на бразилската плажа.

Видете исто така
Марио Балотели за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Ова имаше за цел да го подготви за понудите за договор од големите клубови.

Факти за биографијата на orgоргињо - Патот до славата:

Не помина многу време пред Jоргињо да понуди договор за млади во Хелас Верона. По аквизицијата, клубот му обезбеди основно угостителство и покрив над главата.

Orgоргињо веднаш одговори со добра форма. Како скромно момче, неговата способност да се справи со славата беше директно пропорционална со начинот на кој се справуваше со топката.

Видете исто така
Доменико Берарди Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

По заминувањето да игра за AC Sambonifacese за годишна позајмица. Orgоргињо се врати променет додека го водеше својот тим кон промоција во Серија А.

Ова доведе до интерес од Наполи, кој тој продолжи да потпишува договор под тогашниот менаџер, Рафаел Бенитез.

Факти за биографијата на orgоргињо - Успешна приказна за пораст на славата:

Во Наполи, orgоргињо навистина не блескаше дури година и пол подоцна, сето тоа благодарение на едно име по име Маурицио Сари кој ја презеде должноста во клубот и го разбуди чудовиштето во него.

Видете исто така
Федерико Бернардески Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

Како Неговата форма била откриена од СариВеќе по првиот тренинг со него, Маурицио Сари откри дека orgоргињо е технички играч кој може да размислува побрзо од кој било друг во тимот.

Според Маурицио Сари;

Видов централен помошник. Некој со ретка, интелигентна и просторна визија. Orgоргињо има нешто посебно. Тој гледа повеќе од другите.

Летото 2018 година, Маурицио Сари го напушти Наполи во Челси. Шокантно, orgоргињо исто така се согласи на трансфер за брзо обединување со својот поранешен тренер Маурицио Сари откако се вработи како менаџер на Челси во летото 2018 година.

Видете исто така
Циро неподвижна детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Подолу е фотографијата на двајцата пријатели.

Како што пишуваме, неговата мајка, Марија сега е најсреќната жена на светот откако ги исполни ветувањата што си ги дала на себе.

Денес, таа ги брише солзите кога го гледа својот син на дело додека игра во Премиер лигата. Останатото, како што велат, сега е историја.

За сопругата на orgоргињо - Наталија:

Зад секој голем човек, стои одлична жена, или така се вели поговорката.

Видете исто така
Лоренцо Пелегрини Приказна за детството Плус Недолгарни факти за биографија

И зад скоро многу успешниот orgоргињо, стои гламурозна девојка која подоцна се претвори во жена.

Освен неговата мајка, orgоргињо во моментов ја има Наталија како loveубов на својот живот.

Заедно, и Јоргињо со Наталија се благословени со син по име Витор, чија релаксирачка природа го направи родителите многу посреќни и помалку стресни за љубовниците.

Како што се гледа од фотографијата подолу, начинот на живот на orgоргињо надвор од теренот е тој што навистина гради комплетна слика за него. Тој е добар семеен човек кој им дава приоритет на својата сопруга и децата.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството Јоргињо Плус Неоптоварени факти за биографијата. Во LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или контактирајте не!

Видете исто така
Лоренцо Инсин детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари