Џордан Пикфорд Детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј најпознат по прекарот; "Picky". Нашата Јордан Пикфорд детска приказна плус нераспаднати биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство до датум. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу офанзивни и ON-Pitch малку познати факти за него.

Да, сите знаат за неговиот пораст на доминацијата како голман во Англија, но малкумина сметаат дека нашата биографија на Џордан Пикфорд е доста интересна. Сега без понатамошно adieu, ајде да почнеме.

Јордан Пикфорд детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Раниот живот

Јордан Ли Пикфорд е роден на 7th ден на март 1994 во Вашингтон, Велика Британија. Роден е на неговата мајка, Сју Пикфорд (домаќинка) и неговиот татко Ли Пикфорд (градител).

Приказната за застојот роден во Вашингтон зборува за неговиот пораст како суров регрут на осум, па се до нивото на првиот тим и пошироко.

Растејќи, Пикфорд присуствуваше на Свети Роберт од католичката школа во Њуминстер. На училиште, тој беше заинтересиран да игра фудбал, а посебноста беше голман, бидејќи тој беше највисокиот кај сите возрасти на 8, на кои им пристапија по својата висина. По играњето голманска позиција за училишниот младински тим, неговите родители одлучија да го запишат во академијата на Сандерленд, кога тој сеуште е на возраст 8.

"Кога ќе ги погледнете сите осумгодишници додека ја оценувате нивната висина. Ќе дознаете дека тие се атлетски, брзи, но не сите имаат право да се изгради - Јордан Пикфорд ги имаше сите тие работи.

Познавајќи дека опциите за Голмани веќе беа пополнети, младинската академија сакаше да го испрати на заем. Имаа лошо чувство поради неговата возраст. Не сакаа да го испратат на заем. Сепак, Пикфорд не се плашел. Отиде на вкупно шест заеми. Овие заеми беа тешки и бескомпромисни, но помогнаа да се претвори малото момче во маж.

Пикфорд работел со добри луѓе каде и да бил и напредувал низ возрасните групи на голманите. Спротивно на тоа, од времето кога Пикфорд го направи своето деби на Сандерленд, тој веќе имал повеќе од 100 првите тимови. "Кога ќе погледнете како сака Дејвид Џејмс or Дејвид Морнар, тие беа млади момчиња и до времето кога беа 20 или 21, тие свиреа нешто како 100 игри " рече Прудо, младински тренер на Пикфорд.

Во 2011, Пикфорд го потпиша својот прв професионален договор со клубот. Унапредувајќи ја својата кариера, тој често се користеше како покритие за Фил Барнс, кој беше повреден. Ја научи извонредната способност да чува чисти листови.

Чистата состојба го поттикна Евертон, кој на 15th ден на јуни 2017, го потпиша на петгодишен договор. Почетната такса од околу £ 30 милиони поради додатоците, што го прави третиот најскап голман во историјата и најскапиот британски голман на сите времиња.

Јордан Пикфорд детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Животен однос

Пикфорд е со неговата детска љубовница Меган Дејвисон, бидејќи тие беа 14 и таа се пресели во Ливерпул со него кога се приклучи на Евертон.

Меган, кој редовно го опишува како "Bae" на Instagram, секогаш стои од нејзиниот човек. Таа е дипломиран дипломиран со Втора класа. Двајцата љубовници сакаат да одат на редовни одмори низ целиот свет, особено на Бахамите.

Јордан Пикфорд детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Личен живот

Јордан Пикфорд го има следново значење за неговата личност.

Сила на Јордан: Сочувствителен, уметнички, интуитивен, нежен, мудар, музички

Слабости на Јордан: Страшен, премногу доверлив, тажен, желба да ја избегне реалноста, може да биде жртва или маченик

Што Џордан сака: Да се ​​биде сам, спиење, музика, романса, визуелни медиуми, пливање, духовни теми

Она што не му се допаѓа Јордан: Оние кои тврдат дека знаат-сè-сè, се критикувани, минатото се враќа да го прогонуваат и суровоста од секаков вид

Јордан е многу пријателски и полн со радост и смеа. Поради ова, тој често се наоѓа во друштво со многу различни луѓе. Јордан е несебичен, секогаш е подготвен да им помага на другите, без надеж дека ќе добие нешто назад.

Јордан Пикфорд детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Семеен живот

Јордан Пикфорд потекнува од семејната заднина од средната класа. Неодамнешните извештаи го откриваат неговото длабоко потекло од Азија, па оттука и причината за името Ли.

Јордан отсекогаш избрал пилешко и тестенини подготвени од неговата мајка. Еден од најострите сеќавања на неговото семејство вклучува да се биде во задниот дел од автомобилот на неговите родители, упатувајќи кон не-Лига основа, со иста храна (пилешко и тестенини) пред него. Според неговите зборови ...

"Јас ќе патувам во Алфретон за игри и татко ми, Ли, ќе вози " вели Пикфорд.

Продолжи ... "Јас ќе јадам мојот пред-натпревар оброк во задниот дел. Мајка ми прави пилешко и тестенини и таа ќе го држи во када. Не сум сигурен дека е премногу професионално, но се додека бев добивач на натпреварот, тоа беше во ред!. Работите се менуваат за мене во сабота. Мајка ми, Сју, ќе ме одведе на обука во такси кога бев дете. Ова се случува кога татко ми, кој е градител, мораше да работи во саботата наутро ".

Брат: Неговиот брат, Ричард Пикфорд, бил оној кој го поставил на патот да стане голман. Двајцата играле фудбал заедно кога биле деца. За жал, Ричард никогаш не стигна до врвот. Неговото несреќно искуство во професионалната игра служеше за да го изостри одлучувањето на помладите браќа и сестри да ги исполни своите амбиции, качувајќи се на врвот и да го направи тренерот на Англија Герет Саутгейт обрнете внимание на него.

Јордан Пикфорд детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Родителите на Повик беше шега

Кога Пикфорд доби повик до високиот состав откако Том Хитон од Барнли беше повреден на тренинг пред квалификациите за Светскиот куп со Словенија. Ова доведе до неговиот сон Англија Повик.

Извештајот на Пикфорд за приказната е како што следува; "Јас само се влечев во куќата на мојата мама и татко кога ми беше кажано по телефон:" Те повикавте, што е можно поскоро да се фатите ". Звучив. Реков: "Мама, јас си одам со Англија, сега одам долу, имам само телефонски повик".

"Таа отиде, "Не, ти не си" - мисла дека ја навива, повторно да се врати! Тоа беше само краток период, но отсуството на овие две ноќи со најдобрите играчи во земјата беше огромно учење ".

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата Јордан Пикфорд детска приказна, плус неизвалкани биографски факти. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа добро во оваа статија, ве молиме да го поставите вашиот коментар или Контактирајте не!.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде