Jackек Grealish Приказна за детството Плус Untold Биографија факти

0
1120
Jackек Grealish Приказна за детството Плус Untold Биографија факти. Кредит за МСН и Твитер
Jackек Grealish Приказна за детството Плус Untold Биографија факти. Кредит за МСН и Твитер

ЛБ ја претставува целата приказна за еден фудбалски гениј кој е најпознат како "Џек„ Нашата приказна за детството на Jackек Гриалиш Плус Ундолд Биографија Ви носи целосен извештај за значајни настани од неговото детство до денес.

Jackек Grealish приказна за детството - Анализата до денес
Jackек Grealish приказна за детството - Анализата до денес. Кредити за IG, Twitter, Времињата и Заменик.

Анализата вклучува негов ран живот, семејна позадина, ран живот во кариерата, неговиот пат до слава приказна, покачување на слава приказна, врска, личен живот, семеен живот, начин на живот итн.

Да, секој знае за неговата способност да се кандидира и да ги оддава духовите на бранителите на минатото. Сепак, само неколку сметаат дека е интересна биографијата на Jackек Грелиш. Сега, без понатамошно ado, да започнеме.

Jackек Греалистичка приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Почетокот на животот и семејството

Започнувајќи, Jackек Питер Грелиш е роден на 10th септември септември 1995 на неговата мајка Карен Греалиш и таткото Кевин Грелиш во градот Бирмингем, Велика Британија. Подолу е прекрасна фотографија од родителите на Jackек Грелиш, кои гледаат во доцните 40.

Pек Grealish родители - Карен и Кевин Grealish
Pек Grealish родители - Карен и Кевин Grealish

Англискиот фудбалер со англиски и ирски семејни корени се роди како прво дете од три деца на неговите родители Карен и Кевин кои се побожни католици. Роден е среќно дете кое уживаше во секоја предност пред родените.

Иако е роден во Бирмингем во семејство од средна класа, Jackек бил израснат заедно со неговиот брат дете Кеван Греалиш и сестрите - Киера и Холи. Тој израснал во Солихул, голем град во Англија и дом на фабриката за производство на познат автомобил со четири тркала Land Rover.
Jackек Grealish Место на раѓање
Jackек Grealish Место на раѓање. Кредит за WorldAtlas

Раниот живот на Jackек кој расте во Централна Англија беше обележан со семејна трагедија. Греалиј беше сведок на смртта на неговиот брат бебе, кој го носи името Килан Даниел Грелиш. Умре кога малиот Jackек имаше само четири години. Малиот Килан Даниел на сликата подолу почина смртта на КОТ на возраст од девет месеци во април 2000.

Ек Грелиш го загуби својот мал брат кога имаше четири години
Ек Грелиш го загуби својот мал брат кога имаше четири години. Кредит за IG

Како што рече Гугл, овој вид на смрт правилно позната како ненадеен синдром на новороденче (СИДА) е термин што се користи за да се опише ненадејната смрт на бебето во сон каде не може да се најде причина или причина.

Jackек Греалистичка приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Образование и градење кариера

Ивеејќи во Солихул, го виде и семејството Jackек Греалиш, покрај децата од католички семејства, кои имаат свои деца да одат во Основно училиште на „Дама на сочувство“, Римокатоличко. Греалинецот откри успех во спортот додека бил на училиште, подвиг што ја поттикна неговата одлука да го следи фудбалот. Зборувајќи за фудбалот, секој член на семејството на Jackек Греалиш беа обожаватели на Астон Вила.

Jackек го имаше својот омилен играч на Астон Вила да биде Пол Чарлс Мерсон, поранешен фудбалер кој најде успех како напаѓач од средниот ред и плејмејкер за Астон Вила. Пол подоцна стана критичар на англиската фудбалска телевизија со SkySports. Подолу е фотографија од Jackек во дресот на Астон Вила со неговиот братучед покрај неговиот фудбалски идол Пол.

Jackек Грејлиш (лево) како дете, со неговиот братучед Шон Милс и Пол Мерсон (центар)
Jackек Грејлиш (лево) како дете, со неговиот братучед Шон Милс и Пол Мерсон (центар)

Тогаш, двете момчиња формираа навика да чекаат надвор од теренот за обука на Вила да се фотографираат со Пол Мерсон, нивниот идол што направија настапи во Премиер лигата 101 за Вила од 1998 до 2002.

Настрана од посетата на тренинзите на Вила паркот, младиот Jackек излезе на фудбалска пракса во обид да ги следи стапките на Пол Мерсон. Играњето локален фудбал со пријателите го виде не само што совршено ги угости своите вештини, пречекорувајќи го неговиот белег, но правејќи ги работите од сина боја со неговите фудбалски топки. Овие беа вид на работи слични на оној на напаѓачот од средниот ред.

Jackек Греалистичка приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Рано кариерен живот

Радоста што ја доживеа семејството на Jackек Грелиш немаше никакви граници кога ги видоа своите сопствени пробни тестови со летачки бои и се запишаа во петелот на академијата Вила.

Ек Греалиш - ран живот во кариерата
Ек Греалиш - ран живот во кариерата со Вила академија. Кредит за IG.
Давањето фудбал на почетокот беше она што родителите на Jackек Грелиш го сакаа својот син. Додека играше за академијата Астон Вила, Jackек го продолжи своето образование како што го советуваа неговите родители кои не сакаа тој да се држи само со фудбал. Комбинирајќи го училиштето и фудбалската кариера, Греалиш направи многу жртви, останувајќи просечен играч на академија меѓу неговите соиграчи.
Jackек Grealish Семејната фотографија
Jackек Grealish Семејната фотографија

Ек го освои својот прв трофеј на возраст од 7. Дали знаеше?… Неговиот трофејски медал му бил дониран на неговото училиште во чест на неговиот покоен брат Килан. Донирањето на трофејот го натера училиштето да го почести неговиот мал брат како што создадоа “Купот на Киелан Даниел Grealish Memorial Cup”Што сега се користи за означување на нивните натпреварувања во куќата.

Jackек Греалистичка приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Пат до слава приказна

По дипломирањето на Основното училиште „Дама на сочувство“ во Рим, Католички во Солихул, Jackек го продолжи средното образование дури и како играч на академија во Римокатоличката средно училиште „Свети Петар“. Тој се согласи со неговите родители дека средното образование ќе биде последното, одлука за која се верува дека ќе му помогне да се концентрира на својата кариера.

Сезоната 2012 – 2013 беше пресврт за кариерата на Jackек Грелиш, бидејќи тој му помогна на неговиот тим во победата во серијалот NextGen. Пронајдете подолу во моментот кога го прославија трофејот.

Greек Grealish Road to Fame Story - Помагајќи му на неговиот тим да ја освои 2012-13 серијалот NextGen
Ек Греалиш - Помагајќи му на неговиот тим да победи во серијата 2012 – 13 NextGen. Кредит за пошта на Бирмингем

Турнирот го одржуваа 24 различни земји ширум Европа од 15th август 2012 до 1st на април 2013. Оваа победа видоа дека Англичаните и Ирска родени во талент добија повик за повик во кариера и уште еден повик да ја претставуваат својата репрезентација на Ирска.

Jackек Греалистичка приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Стани за слава приказна

Уште на националната сцена откако го направи својот префрлување од Ирска во Англија U21 составот, Jackек во 2016 му помогна на својот тим да го освои престижниот тулон турнир.

Ек Греалиш го прослави 2016 Тулон турнир со неговиот тимски колега
Ек Греалиш го прослави 2016 Тулон турнир со неговиот тимски колега

Grealish после турнирот продолжи да блесне како крилен и напаѓачки играч од средниот ред за Вила. Тој е пофален за неговата способност да се кандидира и како што некои би го нарекувале, дух поминувајќи ги своите противници. Како последица на неговото пргаво движење, тој се награди кога стана играч во прв тим, а подоцна и капитен. Како лидер, Jackек го водеше својот тим во собирање победи на клупски рекорди 10 лиги.

Jackек Grealish Rise to Fame Story со Астон Вила
Jackек Grealish Rise to Fame Story со Астон Вила

Повторно, тој исто така ја водеше својата форма во форма на Вила на место во плеј-офот, каде победите над ривалите им донесе промоција во Премиер лигата, по отсуство од три години. Остатокот, како што велат, сега е историја.

Jackек Греалистичка приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Животен однос

Зад легендата на Астон Вила, постои зачудувачка манекенка во личност на Саша Атвуд.

Ек Грелиш и неговата девојка - Саша Атвуд
Ек Грелиш и неговата девојка - Саша Атвуд. Кредит на Експрес.

Ек Грелиш се запозна со својата девојка додека беше во средно училиште. Двајцата беа тинејџери кои заедно школуваа во римокатоличкото средно училиште „Свети Петар“ во Солихул. Оттогаш тие се заедно (како во времето на пишувањето), симбол на нивната врска без драма.

Саша Атвуд е модел од Бирмингем. Таа ја започна својата професија откако беше откриена од агент на возраст од 13 додека таа беше во шопинг со мајка си во родниот град. Атвуд во моментот е потпишан во МОТ Моделс, една од водечките агенции за модели на Лондон и Европа.

Jackек Греалистичка приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Личен живот

Што го прави Jackек Grealish крлеж?. Седнете и опуштете се додека ви помагаме да добиете целосна слика за неговата личност надвор од теренот.

Започнува, кога станува збор за фудбалските starsвезди, темата „згодни фудбалери”Е често меѓу омилениот дискурс на навивачите. Многу фанови го гледаат Jackек Греалиш како а.с. Бекам wannabe благодарение на неговата удобност која е сумирана на фотографијата подолу.

Jackек Grealish факти за личен живот
Jackек Grealish факти за личен живот
Оставајќи ја настрана неговата удобност, многу негови обожаватели го поставија прашањето;… Зошто Греалинецот носи четки за шини со големина на деца со своите фудбалски чорапи навивани додека игра?
Одговорот е едноставен !!. Легавиот изглед на Грелиш е како резултат на суеверно уверување кое за него е разработено. Тоа му помага да ја одржи способноста ефикасно да ја контролира топката. Grealish, исто така, сака да ги исецка рабовите на неговиот багажник, кои одат заедно со неговите кратки чорапи или имаат долга навивачка надолу.
Објаснети Jackек Греалистичко суеверие
Објаснети Jackек Греалистичко суеверие
Ваквото верување ги виде судиите како го предупредуваат да не ги спушта чорапите надолу и чинот на носење детски удиралки.
Jackек Греалистичка приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Семеен живот

Семејството на Jackек Греалиш се доживотни фанови на Астон Вила. Неговиот број на членови на семејството е близу 6 и сите се Англичани родени со ирско пошироко семејство и роднини. Еден од братот на Jackек, Кеван Греалиш е отсутен на семејната фотографија подолу.

Jackек Grealish Семејната фотографија
Jackек Grealish Семејната фотографија. Кредит за IG

Ек Грелиш е меѓу врвните фудбалери кои ги имаат своите татковци како агенти. Кевин игра клучна улога во фудбалскиот живот на неговиот син. Од преговарање за подобри услови во неговиот договор до управување со неговиот теренски живот, тој го прави сето тоа. Мајката на ек Карен Греалиш не е многу гласна, за разлика од нејзиниот сопруг. Таа претпочита да се концентрира на нејзините ниски клучни мајчински должности. И двајцата родители на Jackек Греалиј во моментот ги искористуваат придобивките од вметнување тежок менталитет кај нивниот син.

Братот на Jackек Грелиш: Запознајте го Кеван Греалиш, кој од обожавателите е познат дека е помладиот и единствен преживеан брат. Кеван исто како и неговите родители и сестра е исто така обожавателка на Вила.

Запознајте Brotherекс брат - Кеван Греалиш
Запознајте Brotherекс брат - Кеван Греалиш. Кредит на BMail

Кеван во минатото правеше наслови во својата улога во одбраната на својот голем брат од негативните коментари дадени од медиумите до него. Според 101GreatGoals, тој еднаш излегол на медиумите да ја ѓубре приказната направена од новинарот Jamesејмс Нурси од Mirror Football кој тврдеше дека Grealish е „скршен од срце"И"разочара“По неуспешниот потег на Тотенхем.

Brotherек Grealish брат Kevan го тресе Огледалото
Brotherек Grealish брат Kevan го тресе Огледалото. Кредит на 101GreatGoals
Сестрата на Jackек Греалиш: Jackек има две прекрасни сестри на деца кои ги носат имињата Холи и Кира. Најстарата од двете сестри, Киера го прослави својот 14th роденден на 14th октомври 2015. Ова со импликација значи дека таа ќе се претвори во возрасен до година 2019.
Jackек Греалисти и сестри
Jackек Греалиш и Сестри - Холи (лево) и Киера (десно). Кредит за IG

За бабите и дедовците на Jackек Греалиш: Бабите и дедовците на Jackек се причините за неговото ирско наследство. Неговата татковата баба се поздравува од Снем, село во Република Ирска. Jackек Грелиш исто така има ирски корени преку неговиот дедо кој поздравува од Даблин.

Баби и дедовци на Jackек Грелиш. Кредит за Ирска Хералд
Баби и дедовци на Jackек Грелиш. Кредит за Ирска Хералд. Кредит за IG
Ирската крв исто така тече од страната на неговиот татко, бидејќи неговиот дедо е исто така од Ирска токму Горт, град во јужниот дел на округот Голвеј Западно од Ирска. Судејќи според ова, можете лесно да ја пронајдете неговата тврдост да биде поврзана со неговото ирско наследство.
Jackек Греалистичка приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - LifeStyle

Во природата на Jackек е да заштедите пари и секогаш да ставате нешто на страна. Тој гледа купување егзотични автомобили и палачинки како нерационално трошење и како лоша навика или прашање на расипување. Како и за време на пишувањето, Jackек избира да се задржи на практични решенија кои не чинат многу. Ова е дефиниција за начинот на живот на Jackек Грелиш.

Jackек Grealish факти за начин на живот
Jackек Grealish факти за начин на живот. Кредит за IG
Jackек Греалистичка приказна за детството Плус Недолгани факти за биографија - Неостварени факти

Вдишување на оксид на азот: Околу Април 2015, TheSun, наводно, објавил слики на кои се гледа како Jackек Греалиш го вдишува она што се знае дека е азотен оксид, се смее гас или 'хипи пукнатина'за рекреативни цели.

Jackек Grealish на дело
Jackек Grealish на дело. Кредит за FoxesTalk

TheSun јасно стави до знаење дека инцидентот се случил пред 6 месеци, а чинот не бил производ на неодамнешниот настап на Jackек за неговиот клуб. Со овој чин се предупредуваше од Тим Шервуд, неговиот поранешен менаџер.

НЕГОВИОТ АСУЛТЕР ПОДНЕСУВА ДО ЈАИЛ: На 10th март 2019, Грелиш беше нападнат од озлогласениот напаѓач на теренот, кој го напаѓаше теренот за да го нападне за време на натпреварот со дербито Вила, далеку во Бирмингем Сити.

Моментот Jackек Грелиш се нападнал од Фан
Моментот Jackек Грелиш се нападнал од Фан. Кредит на ВечерСтандард

Подоцна во второто полувреме, Грелиш даде изјава постигнувајќи победа на Астон Вила победа за 1 - 0. 27-годишниот напаѓач беше уапсен и обвинет пред судот каде се изјасни за виновен за делата на кршење на теренот и напад. Тој беше осуден на затвор за 14 недели.

ПРОВЕРУВАЊЕ НА ФАКТИ: Ви благодариме што ја прочитавте нашата приказна за детството на Jackек, плус непродадени факти за биографија. На LifeBogger, ние се стремиме кон точноста и правичноста. Ако најдете нешто што не изгледа добро, ве молиме да го споделите со нас коментирајќи подолу. Ние секогаш ќе ги цениме и ќе ги почитуваме вашите идеи.

Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде