Илкеј Гундоган за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Илкеј Гундоган за детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

ЛБ ја претставува целосната приказна за фудбалскиот генијалец најпознат под прекарот; „Гани“. Нашата приказна за детството Илкај Гундоган плус Факт за биографијата ви донесува целосна сметка на значајни настани од неговото детство до денес. Анализата ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот, животот во врската и многу малку познати факти за него надвор од теренот.

Да, секој знае за неговите способности во средниот ред, но малкумина го сметаат Био на Илкај Гундоган што е доста интересно. Сега без понатамошно додавање, да започнеме.

Илкај Гундоган Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Раниот живот

Илкај Гундоган е роден на 24-ти октомври 1990 година во Гелзенкирхен, Германија. Роден е во Гелзенкирхен од родители Турци, г-дин Ирфан Гундоган (татко) и Ајтен Гундоган (мајка).

Доаѓањето на двајцата родители во Германија се случи преку неговиот дедо кој прво се пресели од Баıкесир, Турција, во областа Рур во Германија, каде што работеше како рудар. Илкај Гундоган е роден во Германија поради напорите на неговиот внук да ги донесе неговите родители во Германија откако му се исплати работата во рударството во Нордстерн.

Некогаш смајли Илкај живеел среќен детски живот во популарниот Гелзенкирхен, населба со мигранти за која се знае дека произведувала таленти како Mesut Ozil Лерој Сане кои дојдоа од турското семејство и африканските родители, соодветно.

Илкај Гундоган изјави дека игра фудбал од првиот ден кога одел на училиште во Гелзенкирхен, Германија. Како што вели: „Без оглед каде бев или каде одев, секогаш го земав својот фудбал со мене. Јас дури и го однесов мојот фудбал во кревет со мене. Вежбав во салонот дома исто како и во дворот зад куќата на моите родители. Всушност, нашиот двор стана редовно место за состаноци за сите деца во соседството бидејќи имаше гаражни врати што можевме да ги користиме како статива за гол. Играв таму цело време со брат ми. Научив многу од него затоа што тој беше постар и поголем од мене. Секогаш играв со постари луѓе подоцна и секогаш бев најмал во полето на игра. Така научив да се тврдам.

Откако го регистрирал во својот прв младински клуб SV Gelsenkirchen-Hessler 06 кога бил на возраст 3, неговите родители го возеле на секој натпревар и тренинг сесија и секогаш биле таму за него. Исто така, го научиле уште од рана возраст за тоа како да дејствуваат самостојно и одговорно.

Илкај започна во младинскиот тим на ВФЛ Бохум, каде што ги научи своите вештини и се разви како играч. Тој беше многу надарен и затоа доби многу понуди од клубови од Германија и од Европа. Неговата игра привлече интерес од ФК Нирнберг, Дортмунд, а потоа, Манчестер Сити кој во моментов игра за време на пишување. Остатокот, како што велат, сега е историја. 

Илкај Гундоган Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Животен однос

Кога Манчестер Сити го потпиша договорот за Илкај Гундоган, многу навивачи на градот се чувствуваа среќни поради една причина. "Поради неговата девојка" Тие беа среќни што тој ќе ја донесе својата зачудувачка девојка и WAG Сила Сахин (на сликата подолу). Девојката на Илкај Гундоган - Сила Сахин.

Двете љубовници се долгорочни партнери. Сепак, Гундоган е 5 години помлад од неговата девојка која е родена на 3rd ден на декември 1985 во Spandau, Берлин.

Вчудовидувачката жешка актерка предизвикала бура во 2011, откако се појави за снимање на снимка за магазинот P-Boy. Идеално, таа стана првата турска жена која се појави на предната страна на магазинот P-Boy.

Еве 10 нејзини нејзини најсвирачки слики подолу, покажуваат дека таа е врв на опсегот WAG. Фотографијата опишува нова димензија на нејзината личност. Тоа ја покажува нејзината подготвеност како втора по ништо. Еве го незаменливиот фитнес на Сила Сахин.

Илкај Гундоган Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Личност

Илкај Гундоган го има следниов атрибут на неговата личност.

Предностите на Илкај Гундоган: Тој е извонреден, храбар, страстен и, конечно, вистински пријател

Слабости на Илкај Гундоган: Тој може да биде љубоморен и таинствен.

Што сака Илкеј Гундоган: Тој ја сака Вистината, фактите, да бидат во право и да се дружат со долгогодишни пријатели.

Што Ilkay Gundogan не му се допаѓа: Тој не сака нечесност, откривајќи тајни и пасивни луѓе.

 Во суштина, Илкај Гундоган е страсна личност. Тој е некој кој е многу решен и одлучувачки и ќе истражува додека не ја дознае вистината. Илкај Гундоган е исто така одличен лидер. Можете да бидете сигурни дека тој ќе ги чува вашите тајни, што и да е.

Илкај Гундоган Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Семеен живот

Илкај Гундоган првично потекнува од семејство од средна класа пред да се исплатат фудбалските инвестиции. Тој немаше да биде таму каде што е денес ако не беше неговото баба, која мигрираше од Турција во Германија.

Откако неговиот баба најде нова работа и татковина во Германија, неговата баба, чичко и татко, исто така, се преселија од Турција во германскиот регион Рур каде сите први работеа како рудари во рудникот Нордстерн во Гелзенкирхен. Тука се родителите Илкај Гундоган, г-дин Ирфан Гундоган (татко) и Ајтен Гундоган (мајка).

Неговиот вујко до денес, сеуште работи во рудникот Проспер во Ботроп. За жал, тешко дека го наоѓа времето и шансата да го посети својот роден град Баликесир во Турција. Наместо тоа, тој претпочита Инстабул, кој е навистина важен за него благодарение на нејзиниот опсег на култури.

Семејството и домот се многу важни за Илкај Гундоган. Тој е исклучително благодарен на моите родители за целата поддршка што ми ја дадоа од самиот почеток. Исто така е и неговиот вујко кој сè уште останува една од најважните луѓе во неговиот живот.

БРАТ: Тој има брат по име; Илкер Гундоган кој го поддржува во сите аспекти на неговата кариера. исто како брат ми. Илкер гледа критички на работите кога другите го фалат неговиот брат и стојат покрај неговиот брат кога работите нема да се планираат.

Гундоган има и братучед по име Наз Ајдемир. Наз е одбојкарка на Вакифбанк и во моментов е во женската репрезентација на Турција, како за време на пишувањето. 

Илкај Гундоган Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Тим Мате почит

Фудбалерите на Манчестер Сити еднаш донесоа одлука да му оддадат единствена почит на повредениот играч за врска, Илкај Гундоган. Шокантно, Илкај Гундоган наиде на висок степен на конфузија кога забележа дека играчите го носат неговиот дрес.

Сите тие го носеа дресот со број осум на Илкај Гундоган однапред напред додека излегуваа на теренот на „Етихад“ пред нивниот домашен натпревар со Арсенал. Тој беше принуден на шега да ги увери фановите дека не починал.

Илкај Гундоган Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Патот до закрепнување

Ви претставуваме, кратко резиме на закрепнувањето на Илкај Гундоган.

Ilkay верува дека се вклопуваат е да се биде подобар од порано.

Илкај Гундоган Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Нов стадион

Кога го посети својот роден град во Турција, неговиот заменик-градоначалник Јилмаз, emalемал Ергенч му подари шокер што го остави Гундоган во неговите вообичаени насмевки.

Градоначалникот Јилмаз изрази дека граѓаните на неговото родно место се горди на познатиот фудбалер во Илкај. Јилмаз објави дека отсега ќе го даде името „Стадион Илкај Гундоган“ на нивниот нов стадион. Ова треба да ги охрабри луѓето да ги имитираат вредните потенцијали во Ilkay.  

Овој подарок беше наменет за забрзување на процесот и млади и спорт, како што објасни заменик-градоначалникот Јилмаз, emalемал Ергенч на Илкај Гундоган во присуство на неговиот татко. 

Заменик-градоначалникот Јилмаз, emalемал Ергенч ослободи изненадување за Гундоган.

Илкај Гундоган Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Сакал Клоп

Jürgen Klopp, Поранешниот тренер на Гундоган во Борусија Дортмунд, го опиша Гундоган како ан „Интелигентен и комплетен играч за врска со бројни јаки страни“.

Иако Гундоган имаше тежок старт во Дортмунд, каде што признал „Работите не беа отидени како што мислев“, неговите „Подготвеност за учење“ „Одличен став“, според Клоп, му дозволија да игра клучна улога во неговата кариера. Тој можеше да се вклопи во секој тим со комбинирање на креативноста и извонредно поминување со одбранбените атрибути и неопходната потребна енергија.

Илкај Гундоган Приказна за детството Плус Неоптоварени факти за биографијата -Факт на EPL

Тој е направен за премиерната лига која се смета за најтешка фудбалска лига во светот. Неговата плата е $ 180,000 неделно во моментот што ја прави неговата нето вредност од околу $ 22 милиони.

ПРОВЕРКА НА ФАКТИ: Ви благодариме за читањето на нашата приказна за детството Фернандо Торес, плус неизвалкани факти за биографијата. На LifeBogger, ние се стремиме кон точност и правичност. Ако видите нешто што не изгледа како што треба во овој напис, ве молиме ставете го вашиот коментар или Контактирајте не!.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари