Приказна за детството Син Хјунг-мин Плус Untold Биографија факти

Приказна за детството Син Хјунг-мин Плус Untold Биографија факти

Нашата биографија за нашиот син Хеунг-мин ви раскажува факти за неговата детска приказна, раниот живот, родителите, семејството, девојката / сопругата, начинот на живот, нето вредноста и личниот живот.

Накусо, ова е Storyивотна приказна на Сон Хеунг-мин. Спасувачот започнува од детските денови, до кога се прослави. За да ви го разгориме апетитот за автобиографија, направивме галерија од детство до возрасна личност - совршено резиме на Био на Сон Хеунг-мин.

Theивотот и подемот на Сон Хеунг-мин.
Theивотот и подемот на Сон Хеунг-мин.

Да, навивачите знаат за разноврсноста на крилниот напаѓач и способноста да ги користат двете нозе подеднакво доброСепак, само неколку поединци ја прочитале биографијата на Сон Хеунг-мин, што дава целосна слика за него. Без понатамошно разочарување, да започнеме.

Детска приказна на Сон Хеунг-мин: 

Почнувајќи, Син Хеунг-мин е роден на 8-ми јули 1992 година во Чунчеон, главниот град Гангун во Јужна Кореја. Тој е втор од двете деца родени на неговата мајка Еун Kа Кил и на неговиот татко, Синот Воонг-Јунг.

Една од најраните познати фотографии од детството на Сон Хеунг-мин.
Една од најраните познати фотографии од детството на Сон Хеунг-мин.

Младиот Сон пораснал во родното место во Чунчеон. Токму во градот тој имал спортско детство и продуктивен тинејџер заедно со неговиот единствен брат и постар брат - Хеунг-Јун Сон.

Расте години:

Растејќи во Чунчеон, младиот син почна да игра фудбал веднаш штом научи како да оди. Благодарение на спортот, Сон немаше никаков интерес да игра компјутерски игри или да има играчки околу себе.

Семејна позадина:

Во одреден момент од детството на фудбалското чудо, неговиот татко - Сон Воунг-Јунг праша дали навистина има намера да има кариера во фудбалот. Одговорот на Син беше „да“ и татко му беше задоволен што го обучи. Обуката на младиот човек не беше тешка за Сон Вунг-Јунг. Ова во голема мера се должеше на фактот дека тој беше еднократен професионален фудбалер. Како таков, тој ги искористи своите минати искуства во обуката на Сон заедно со неговиот постар брат. Од нејзина страна, мајката на Сон беше среќна да ги гледа и да се грижи за своите момчиња по секоја заморна обука.

Како започна фудбалот во кариерата за синот Хјунг-мин: 

Зборувајте за заморни тренинзи, дали знаевте дека Сон и неговиот постар брат беа вредно направени да ги практикуваат основите на фудбалот не помалку од 6 часа на секој ден од неделата?

Покрај тоа, на младите им беа дадени 4 часа нон-стоп Keepy Uppies (познат и како gонглирање). Всушност, тие често гледаа три топчиња низ уморни црвени крвави очи по околу три часа активност. Очигледно, таткото на Сон Хеунг-мин (спортист) бил мозокот што ги туркал своите деца.

Раните години на Сон Хеунг-мин во натпреварувачки фудбал: 

Додека Сон имал 14 години, неговиот татко му дал слобода да започне да игра натпревари. Со други зборови, Сон не бил слободен да игра натпреварувачки игри сè додека не наполни 14 години, бидејќи неговиот татко имал верба дека активноста го уништува потенцијалот на младите спортисти прекумерно работејќи ги мускулите.

Благодарение на тоа што беше брз ученик - покрај тоа што имаше добра основа за фудбалските основи, Сон немаше проблеми да се вклопи во младинските системи на младинската академија на Хамбургер СВ, откако се приклучи на германската страна во ноември 2009 година.

Биографија на Сон Хеунг-мин - Приказна за патот до славата: 

Потоа, кариерата на Сон започна да бележи напредок во скокови и граници, особено откако Хамбургер му го даде својот прв професионален договор на денот на неговиот роденден во јули 2010 година. Амбициозното момче продолжи да минува уште две години со Хамбургер пред да постигне рекорден потег во Баер Леверкузен во 2013 година. Токму во клубот, Сон остави неверојатни траги во рок од две години. Ова привлече интереси од многу клубови, вклучувајќи го и Тотенхем Хотспур, на кој тој му го позајми својот потпис.

Тој беше „сон-рационален“ во Баер Леверкузен.
Тој беше „сон-рационален“ во Баер Леверкузен.

Биографија на Сон Хеунг-мин - Подигнување до слава приказна: 

Кога Сон официјално стапна на стариот стар Вајт Харт Лејн во септември 2015 година, тој имаше само еден познат подвиг на својата заслуга. Не беше никој друг освен да се биде најскапиот азиски играч во историјата на фудбалот во тоа време.

Возејќи се на бранот на очекување на навивачите и лична амбиција, крилниот играч донесе одлична патека што му помогна да остави добар впечаток во првите две сезони за англиската страна. Сон продолжи да стане најдобриот стрелец на Азија во историјата на Премиер Лигата во својата трета сезона. Долго време, тој стана највисокиот азиски играч во историјата на Лигата на шампионите во текот на својата четврта сезона.

Брзо напред до времето на пишување на Биографијата на Сони, тој се смета за еден од вредните средства на Тотенхем, како и најголемиот Јужнокореец што ја играл играта во Европа. Без оглед на кој пат му се приклонува судбината, остатокот, како што велат, секогаш ќе биде историја.

Тој е рангиран меѓу најдобрите азиски играчи кои ја одиграле играта во Европа.
Тој е рангиран меѓу најдобрите азиски играчи кои ја одиграле играта во Европа.

За девојките на Сон Хеунг-мин:

Досиејата што made беа достапни на ЛБ од мај 2020 година, покажуваат дека Сон е сингл за време на пишувањето, но има две жени во својата историја на запознавање. Вклучуваат корејски поп-starsвезди Банг Мин-ах и Ју-То-млади. Иако е сигурно дека крилниот играч и Бенг Мин-ах се историја, истото не може да се каже за неговата врска со Ју Soо-млад затоа што дуото се мајстори на уметноста да ја чуваат својата врска приватна.

Theените кои успеаја да влезат во loveубовниот живот на Сон Хеунг-мин. Банг Мин-ах (горе лево) и Јоо толку млад (долу десно).
Theените кои успеаја да влезат во loveубовниот живот на Сон Хеунг-мин. Банг Мин-ах (горе лево) и Јоо толку млад (долу десно).

Пред сè, би требало некое време пред Сон да направи жена од кој било од неговите познати или непознати loveубовни интереси. Сон еднаш откри дека го следи советот на неговиот татко да ги исполни своите фудбалски соништа. Според Сон, неговиот татко го советувал да се фокусира целосно на неговата кариера и да избегне да има жена или деца, бидејќи тие не би биле од негов интерес до пензионирањето.

Семеен живот на Сон Хеунг-мин:

Приказната за детството на Сон Хеунг-мин секогаш би била од голема инспирација за амбициозните фудбалери, сето тоа благодарение на неговото семејство што го овозможи тоа. Ви донесуваме факти за членовите на семејството на Сон Хеунг-мин, почнувајќи од неговите родители.

Повеќе за таткото на Сон Хеунг-мин:

Синот Воонг-Јунг е татко, пријател на тренерот на фудбалскиот генијалец. Роден е на 10 јуни 1962 година. Таткото на двајца имал значајна кариера играјќи професионален фудбал во Јужна Кореја пред неговата кариера да ја скрати повредата кога имал само 28 години. Оттогаш тој предавал аспиранти фудбалери во источен Гангвон Провинција и го има она што е потребно за да се приклучи на тренерскиот тим на Тотенхем во блиската иднина.

Синот Хеунг Мин со неговиот татко.
Синот Хеунг Мин со неговиот татко.

За мајката на Сон Хеунг-мин:

Еун Kе Кил е родител од кого Сон доби 75% од неговиот симпатичен изглед. Како и повеќето поддржувачка мајка, Еун Kа Кил отсекогаш била таму за своите деца. Таа е горда на тоа колку далеку Син се најде во професионалниот фудбал и му посакува се најдобро во неговите напори.

Синот Хеунг-мин со неговата мајка.
Синот Хеунг-мин со неговата мајка.

За братот и сестрата на Сон Хеунг-мин:

Син нема сестри, туку постар брат кој го носи името Хеунг-Јун Сон. Како и Сон, Хеунг-Јун имаше широко распространета кариера во основите на фудбалот под туторство на неговиот татко пред да започне да се игра за натпреварувачки игри. Последен пат се знаеше дека беше во германска страна - СВ Халстенбек во 2013 година. Оттогаш, не се знае многу за неговата помалку славна кариера во фудбалот.

Син Хеунг-мин со неговиот постар брат.
Син Хеунг-мин со неговиот постар брат.

За роднините на Сон Хеунг-мин:

Преместувајќи се на потеклото и семејните корени на Сон Хеунг-мин, нема записи за неговите баби и дедовци. Слично на тоа, деталите за неговата етничка припадност се прилично зацртани. Покрај тоа, чичковците, тетките и братучедите на крилниот напаѓач не се познати додека тој допрва ќе ги открива своите внуки и внуци.

Личен живот на Сон Хеунг-мин:

Далеку од семејниот живот на Сон Хеунг-мин и неговата личност на теренот за мачење на одбраната на опозицијата, мислења и факти во врска со личноста на Сон надвор од теренот, го насликаат како симпатична индивидуа која е грижлива, еластична, амбициозна, емоционално интелигентна и амбициозна.

Разновидното крило, чиј Хороскопски знак е рак, редовно извршува голем број активности што многумина ги сметаат за негов интерес и хоби. Тие вклучуваат патувања, вежбање, играње видео игри, гледање филмови и поминување добро време со неговото семејство и пријатели.

Играњето видео игри е едно од неговите хобија.
Играњето видео игри е едно од неговите хобија.

Lивотен стил на Сон Хеунг-мин:

Во врска со тоа како Сон Хеунг-мин ги заработува и троши своите пари, дали знаете дека има проценета нето вредност од 20 милиони долари заклучно со 2020 година? Општо е познато дека најголемиот дел од богатството на Сон потекнува од платите, платите и бонусите што ги добива за играње фудбал во првиот тим.

Сепак, не многумина знаат дека Сон заработува значителни долари од одобрувањата. Како таков, тој има многу пари што може да ги потроши за стекнување средства како автомобили и куќи. Иако Сон избра да живее со своите родители во трокреветен стан во Хемпстед, се занемарува фактот дека во гаражата на станот има бројно егзотично возење што го користи за навигација по улиците на Лондон.

Фудбалскиот генијалец има колекција на фенси возења.
Фудбалскиот генијалец има колекција на фенси возења.

Факти на Син Хеунг-мин:

Да ја завршиме нашата приказна за детството и биографијата на нашиот син Хјунг-мин, тука се малку познати или помалку познати факти за него.

Факт # 1- Дефект на плати:

Договорот на Сони со Спарс гледа како заработува голема плата од 140,000 XNUMX фунти неделно. Поделувајќи го тоа во помал број, го имаме следново.

ТЕНАРИ / ЗАБАВИЗаработка во фунта на фунти (£)Заработки во долари ($)Заработки во евра (€)Освоени заработки во Јужна Кореја (KRW)
Годишно£ 7,291,200$ 8,825,049€ 8,155,032KRW 10,882,952,647
Месечно£ 607,600$ 735,421€ 679,586KRW 906,912,720
Неделно£ 140,000$ 169,452€ 156,587KRW 206,966,065
Дневно£ 20,000$ 24,207€ 22,370KRW 29,852,294
На час£ 833$ 1,009€ 932KRW 1,243,845
На минута£ 13.8$ 16.81€ 15.53KRW 20,731
Во секунда£ 0.23$ 0.28€ 0.25KRW 346

Бидејќи започнавте да го гледате Сон Хеунг-минБио, ова е она што го заработи.

£ 0

Дали знаевте?… Просечен јужнокорејски граѓанин кој заработува околу 9,800,000 KRW ќе треба да работи околу седум години осум месеци да го направи она што го заработува Син Хјунг-мин за еден месец.

Факт #2 - Воено ослободување:

Сон беше во можност да заработи ослободување од учеството во задолжителниот воен рок на Јужна Кореја од 21 месец, водејќи ја Јужна Кореја да освои злато на Азиските игри во 2018 година. Сепак, тој заврши задолжителна основна 4-недела воена обука во мај 2020 година. Кратката основна услуга е наменета за младите Корејци кои успеаја да заработат ослободување од блиската двегодишна услуга.

Фотографија на Сон Хеунг Мин на завршување на неговата воена обука.

Дали спомнавме дека тој е наградуван приправник? да тој беше.
Дали спомнавме дека тој е наградуван приправник? да тој беше.

Факт # 3 - Влијание:

Подигнувањето на Син на добро место добро го инспирираше подемот на голем број јужнокорејски фудбалски таленти за професионално натпреварување во европскиот фудбал. Забележително меѓу нив е Ли Канг-во кој си ја наметнува својата трговија како играч од средниот ред за Валенсија.

Факт # 4 - Рејтинг на Fifa:

Големите имиња што ги знаеме во фудбалот имаат одлични оценки што оправдуваат зошто се сметаат за големи. Сон не е исклучок со неговиот одличен генерален рејтинг на ФИФА од 87 поени. Сепак, навивачите веруваат дека тој заслужува дополнителен момент за израмнување Раим Стерлинг кој може да се пофали со 88 поени.

Вики: 

Биографија на Син Хјунг-мин - Вики податоциОдговори на Вики
Полно имеСин Хеунг-мин
прекарСоналдо
Дата на раѓање8-ми јули 1992 година
Место на раѓањеЧанчеон во Гангвон, Јужна Кореја.
Години28 години (заклучно со 15 година)
Позиција за играњекрило
РодителитеЕун Kа Кил (мајка), синот Вонг-Јунг (татко)
СестриХјунг-Јун Сон (постар брат).
девојкаБенг Мин-ах, Јоо толку млад.
хобијаПатување, вежбање, играње видео игри и гледање филмови.
ХороскопскиРак
Висина1.83m
Тежина77kg

заклучок:

Ви благодариме многу што го прочитавте овој градежен напис за биографијата на Сон Хеунг-мин. Во Lifebogger, ние сакаме да обезбедиме точност и правичност во секојдневната рутина за доставување факти за биографијата и приказни за детството. Дали сте виделе нешто што изгледа чудно во овој напис? Ве молиме контактирајте не. Во спротивно, одвојте момент да коментирате што мислите за нашиот текст и јужнокорејскиот фудбалер.

Зачленете се
Известување за
0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари