Хеунг-мин Син детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

0
8460
Хеунг-мин Син детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

LB претставува Целосна приказна за еден фудбалски гениј познат по прекарот; "Соналдо". Нашата Детска приказна Heung-Min Son плус нераскажаните биографија факти ви ги дава целосна сметка за значајни настани од неговото детство до датумот. Анализа ја вклучува неговата животна приказна пред славата, семејниот живот и многу OFF и ON-Pitch малку познати факти за него. Без понатаму adieu, да почнеме

Хеунг-Мин Син Детството приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Рани години

Хеунг-мин Син детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијатаХеунг-Мин Сон роден на 8 јули 1992 во Chuncheon, Јужна Кореја од Вонг Јунг Сон (татко) и Еун Јал Кил (мајка). Двајцата родители сакаат да патуваат. Синот поминал поголем дел од своите години на растење во Нов Зеланд, каде што присуствувал на Мисиите на Мисијата за програма за размена за да го подобри својот англиски и литература.

Неговото семејство се преселило таму кога бил 3. Тој се вратил во Јужна Кореја на возраст 9 пред да присуствува на основното училиште во Донгбук, каде успешно дипломираше. Неговата љубов кон фудбалот започна таму во основното училиште до средно училиште. За жал, Син паднал од средно училиште помалку од една година откако започнал.

Тој одлучи да се запише во академијата на ФК Сеул, истиот клуб што го има поранешниот шпански бранител Ли Јанг-пио играше за. Додека напредувал во фудбалот, Син повремено би работел за клубот како момче со топка. Тој го направи тоа до 2008. Во тоа време, неговиот удел беше играч од средниот ред Ли Чунг-Јонг, во моментов игра за Кристал Палас.

Хеунг-мин Син детска приказна Плус Неоптоварени биографија факти -Семеен живот

Татко на Синот, Син Вонг-Џунг беше пензиониран фудбалер кој се претвори менаџер.

Хеунг-мин Син детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Тој еднаш играше за Јужнокорејскиот национален тим. Во неговите денови играше, тој се дружеше со Маурисио Похетино. Ова објаснува зошто неговиот син доби многу фаворизирана кошула No.7 и игра во Тотенхем.

Мајка на синот, Еун Ја Ки Кил беше оној кој секогаш го поддржуваше својот син безброј пати. Таа му помогна да се искачи на сопствената скала за успех и покрај неговата одлука да се откаже од училиште.

Хеунг-мин Син детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Според Heung-min Son "Љубовта на мајка ми е како небото, таа беше таму преку дебели и тенки". Heung-min Son има постар брат именуван "Хеунг-Јун Син". Тој беше роден на 18 јануари 1989.

Хеунг-мин Син детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Heung-yun Son е моменталниот менаџер на неговиот помлад брат.

Heung-min Син Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Животен однос

Син Хенг Мин отсекогаш била зафатена со давање гласини со различни познати личности од Хонг Конг. Тој и поранешен соученик Јоај Со Јанг неодамна беа забележани на датум.

Хеунг-мин Син детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата

Синот сака да купи скапи подароци за неа. Во телефонско интервју со "фактот', Yoo So Young дели, "Хеунг Мин и јас имам добри чувства еден кон друг. Тој секогаш ми кажува дека моето присуство околу него му дава енергија. Сакам да продолжам на овие длабоки чувства на прилично начин".

И двата односи траеа само една година порано Хеунг Мин Син започна уште со Мина. Бен Мин-ах (роден мај 13, 1993), подобро познат како мононим Мина, е пејачка и актерка од Јужна Кореја.

Хеунг-мин Син детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијатаМина некогаш открила дека со двајца со добри чувства излегла со Сон Хенг Мин.

По одржувањето на пријателството и охрабрувањето меѓусебно, Мина и Син Хеунг Мин започнале да се забавуваат со добри намери пред да отпатува за својот тим во Германија. Тоа е врска на далечина предизвика нивна одвоеност. Двете беа постојано потребни во нивната линија на должности на нивните локации.

Heung-min Син Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Кариера во резиме

Хеунг-мин Син детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Хеунг-мин Син кариера во резиме

Во 2008, Синот излегол од средно училиште и се придружил Хамбургер С.В.младинска академија на возраст од 16.

На 13 јуни 2013, Баер Леверкузен го потврди трансферот на Син за, наводно, € 10 милиони, највисокиот надомест за трансфери што клубот некогаш платил во својата историја. Тој се согласи на петгодишен договор со тимот. Синот брзо се прилагодува на неговиот нов клуб во предсезоната, постигнувајќи три гола во првите три настапи за тимот во изложбените натпревари (против 1860 Минхен, Удинезе и КАС Еупен).

На 28 Август 2015, Син се придружи Премиер лига клуб Тотенхем за £ 22 милиони (€ 30 милиони) за петгодишен договор, предмет на дозвола за работа и меѓународно одобрување.

Heung-min Син Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Најскапиот азиски играч во историјата

Хеунг-мин Син детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијатаМногу прашања се покренати околу Тотенхем што заплетка огромна сума за малку позната јужнокорејска ѕвезда, Син Хеунг-мин. Во £ 22m, Син станува најскапиот азиски во историјата на фудбалот, £ 7m повеќе од она што го плати Манчестер Јунајтед за Синдзи Кагава и £ 8m повеќе од Милан платени за Кијсуке Хонда.

Иако, рекордот беше одржан од 2001 од страна на јапонскиот Хидетоши Наката, кој премина од Рома во Парма за € 25 милиони. Тој вети дека ќе ги докаже своите критики погрешно со отплата на довербата што ја поставиле во него од страна на Спарс.

"Се чувствувам одговорен, исто така горд бидејќи Тотенхем ме цени многу. Многу е важно играчите да се чувствуваат ценети. Сега ќе покажам дека вреди " тој беше цитиран од Лондонскиот вечерен стандард.

Heung-min Син Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Спроведување на комерцијални можности за Спарс

Синот веќе е огромна ѕвезда во неговата родна Јужна Кореја - факт што нема да биде незабележано од Даниел Леви, сопственик на Тотенхем. Од своето пристигнување во "Спарс", Син ги зголеми продажбата на Глобал кошула и нови меѓународни навивачи.

Хеунг-мин Син детска приказна Плус Неоптоварени факти за биографијата
Heung-min Son Fans од Јужна Кореја

Ова е постојана грижа за тимовите на Премиер Лигата и Спарс е среќен Синот може да ги отвори вратите за нив. Дури е објавено дека Син е главната причина за договорот за спонзорство на Леверкузен со LG електрониката. Тие не го обновија, откако забележаа дека Син го напушта клубот.

Heung-min Син Детството Приказна Плус Неоптоварени Биографија Факти-Заврши силни цели пред да се приклучи на Спарс

Ќе бидеш изненаден од некои од возбудливите напори што тој ги напојува во вреќата на кромид за време на неговото време во Германија. Види подолу;

[arve url = "https://youtu.be/Qlo8yELjgVk" /]
Се вчитува ...

Остави ОДГОВОР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде